Şimdi Ara

Amd den inetel geçiş tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İmzamda da bulunan Amd sistemi Wow oynadığım ve oyunun cpu ya çok yüklenmesi sonucu herkesin Intele geç demesi üzerine intele geçmeyi düşünmeye başladım.

Ayrıca böyle bir değişikliğe gerek yok bir fark olmaz diyen de var mıdır ?

Acaba işlemci ve anakart olarak bu sisteme uygun orta halli en düşük i5 bir intel ve anakart önerebilir misiniz?

Son olarak sizde şu an elimde olan Amd işlemci ve anakartı nasıl bir fiyata satabilirim ?

||Amd Fx 8150 3.6 Ghz||Gigabyte GA-990XA-UD3||Corsair Vengeance 2*4 Gb 1866 Mhz||Sappire 7870 XT 2 Gb 256 Bit||1 TB Seagate 64 Mb Cache||Haf 912 Plus 750W 80+||

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miorled -- 20 Mayıs 2014; 9:58:16 >

• Onu değiştirmeye pek gerek yok şimdilik değiştireceksen de i5 4570K'dan aşağısı kurtarmaz. Ama bütçe belliyse ve biraz sağlam bir bütçe varsa intel çok daha performanslı olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Onu değiştirmeye pek gerek yok şimdilik değiştireceksen de i5 4570K'dan aşağısı kurtarmaz. Ama bütçe belliyse ve biraz sağlam bir bütçe varsa intel çok daha performanslı olacaktır

Bütçe belli değil :)

Ama düşük bir işlemci almak istemiyorum. Söylediğiniz işlemciye uygun bir anakart ortalama fiyat nedir. Birde K işlemcilerden almak çok mu farkediyor, ben hız aşırtma falan hiç ilgilenmedim açıkçası gerek duymadım. Normal 4570 alınamaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozic

quote:

Onu değiştirmeye pek gerek yok şimdilik değiştireceksen de i5 4570K'dan aşağısı kurtarmaz. Ama bütçe belliyse ve biraz sağlam bir bütçe varsa intel çok daha performanslı olacaktır

Bütçe belli değil :)

Ama düşük bir işlemci almak istemiyorum. Söylediğiniz işlemciye uygun bir anakart ortalama fiyat nedir. Birde K işlemcilerden almak çok mu farkediyor, ben hız aşırtma falan hiç ilgilenmedim açıkçası gerek duymadım. Normal 4570 alınamaz mı ?

oh böylesi daha iyi oc yapmayacaksanız 50 lira da az verip düz 3570 alırsınız ve oc yapılabilecek bir anakarta da fazladan 50 lira vermekten kurtulmuş olursunuz

Anakart:http://www.vatanbilgisayar.com/b85m-g43-intel-b85-soket-1150-ddr3-1600mhz-sata-30-usb-30-hdmidvi-anakart.html?srt=UP 218 TL

İşlemci:http://www.vatanbilgisayar.com/core-i5-4570-soket-1150-32ghz-6mb-cache-22nm-islemci.html 518 TL

bu arada 50 lira fazlaya 4670 var onu da tercih edebilirsiniz

• Cevapların için teşekkürler dostum. Elimdeki ram ler 1866 mhz acaba 1866 mhz lık bir anakart tercih etsem daha mı iyi ? yoksa fark vermeye gerek yok mu ?

Son olarak acaba elimdeki Amd işlemci ve anakartı tahminen kaç liraya satabilirim :)undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miorled -- 20 Mayıs 2014; 10:28:07 >
  • O.c yapilcakmi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgaydagloglu

O.c yapilcakmi?

Hayır dostum O.C ile uğraşmıyorum.

İlerde ikinci el satarken O.C siz işlemci olduğu için problem olmaz herhalde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turgaydagloglu

O.c yapilcakmi?

Hayır dostum O.C ile uğraşmıyorum.

İlerde ikinci el satarken O.C siz işlemci olduğu için problem olmaz herhalde.

Butce elverirse

İ7 4770
    Asrock h87 pro 4

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Cevapların için teşekkürler dostum. Elimdeki ram ler 1866 mhz acaba 1866 mhz lık bir anakart tercih etsem daha mı iyi ? yoksa fark vermeye gerek yok mu ?

Son olarak acaba elimdeki Amd işlemci ve anakartı tahminen kaç liraya satabilirim :)undefined

Önemli değil hocam

Bu arada ramler için çok endişe etmeye gerek yok render ve modelleme gibi işlerde bellek hızı fark oluşturuyor oyunda farkı olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sisteminiz WoW icin yeterli gorunuyor. Ultra ayarlarda Raid yaparken kasabilir sadece ama genel itibari ile yeterli. Sadece WoW icin degistirmeye luzum var mi bilemiyorum.

Ben de wow oynuyorum, i7 3820 ile gayet guzel wow performansi aliyorum. ( Ultra ayarlar hic 40 fps 'nin altina inmedim )

Eger ben ULTRA oynayacagim diyorsaniz bu sistemle zor. WoW eski bir oyun da olsa cok saglam bir sistem gereksinimi var kaliteli oynayabilmek icin.

FX 8350 - HD 7870 olan sistemim ile ben de iyi performans alamiyordum. Simdi i7 3820 ve 2x GTX 760 ile hic sorunsuz oynuyorum. Hatta cogu raidi Shadowplay ile kaydetmisligim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Sisteminiz WoW icin yeterli gorunuyor. Ultra ayarlarda Raid yaparken kasabilir sadece ama genel itibari ile yeterli. Sadece WoW icin degistirmeye luzum var mi bilemiyorum.

Ben de wow oynuyorum, i7 3820 ile gayet guzel wow performansi aliyorum. ( Ultra ayarlar hic 40 fps 'nin altina inmedim )

Eger ben ULTRA oynayacagim diyorsaniz bu sistemle zor. WoW eski bir oyun da olsa cok saglam bir sistem gereksinimi var kaliteli oynayabilmek icin.

FX 8350 - HD 7870 olan sistemim ile ben de iyi performans alamiyordum. Simdi i7 3820 ve 2x GTX 760 ile hic sorunsuz oynuyorum. Hatta cogu raidi Shadowplay ile kaydetmisligim var.

Dostum yorumun için teşekkür ederim.

Ultra oynayamıyorum zaten şu an Good da değil Normal de oynuyorum malum Ana şehirlerde zaten fps 20 lerde. Raid yapmıyorum sadece pvp için oynuyorum oda 40 kişilik bg lere girmiyorum zaten. 15 kişilik bg lerde çok yoğun savaş olan yerlerde bazı takılmalar oluyor. Ama benim asıl derdim amd hem çok ısınıyor hemde wow cpu yu çok yoran bşr oyun olduğu için intele geç rahat et gibi yorumlar alıyorum :)

Elimdekileri satmadan yaklaşık 800 tl lik bir harcama çıkıyor şu an bana cpu ve anakart için.

Acaba değer mi ?

Son günlerde ısınma sorunu yüzünden çok defa makina kapattı kendini

Birde bazen makina kapatmıyor da ekran donuyor direk, bu acaba ekran kartı ile ilgili bir ısınma sorunu mudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miorled -- 20 Mayıs 2014; 12:14:23 >

• quote:

Sisteminiz WoW icin yeterli gorunuyor. Ultra ayarlarda Raid yaparken kasabilir sadece ama genel itibari ile yeterli. Sadece WoW icin degistirmeye luzum var mi bilemiyorum.

Son mesajımı da atıp gideyim bari

Wow gibi mmorpg oyunlarında tek çekirdek kullanılır ve amd'nin tek çekirdek performansı intelin yarısı kadar bile olmadığı için siz i3-i5-i7 lerde rahatlıkla oynarsınız ama amd işlemcilerde çok sıkıntı çıkar ve bunu da herkes söylüyor zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkürler dostum illa bir masraf yapacağız yani :)

SSD almayı düşünüyordum ertelemek gerekiyor :)
  • quote:

quote:

Son mesajımı da atıp gideyim bari

Wow gibi mmorpg oyunlarında tek çekirdek kullanılır ve amd'nin tek çekirdek performansı intelin yarısı kadar bile olmadığı için siz i3-i5-i7 lerde rahatlıkla oynarsınız ama amd işlemcilerde çok sıkıntı çıkar ve bunu da herkes söylüyor zaten

Acikcasi ben Oyun icin degil, server da kurabilmek icin FX 8350 almistim. Ancak Multicore performansi dahi bekledigim kadar degildi. Elden cikardim.
    Bu arada yanilmiyorsam WOW multicore destegi sagliyor.
    http://www.wowwiki.com/CVar_processAffinityMask
    Yine de altin kural tek cekirdek uzerine oynamak oyunlar icin. Zira hyper-threading, multi-core gibi yapilar oyunlar icin hala optimum kullanilmiyor.

• quote:

quote:

Dostum yorumun için teşekkür ederim.

Ultra oynayamıyorum zaten şu an Good da değil Normal de oynuyorum malum Ana şehirlerde zaten fps 20 lerde. Raid yapmıyorum sadece pvp için oynuyorum oda 40 kişilik bg lere girmiyorum zaten. 15 kişilik bg lerde çok yoğun savaş olan yerlerde bazı takılmalar oluyor. Ama benim asıl derdim amd hem çok ısınıyor hemde wow cpu yu çok yoran bşr oyun olduğu için intele geç rahat et gibi yorumlar alıyorum :)

Elimdekileri satmadan yaklaşık 800 tl lik bir harcama çıkıyor şu an bana cpu ve anakart için.

Acaba değer mi ?

Son günlerde ısınma sorunu yüzünden çok defa makina kapattı kendini

Birde bazen makina kapatmıyor da ekran donuyor direk, bu acaba ekran kartı ile ilgili bir ısınma sorunu mudur ?

Normal'de dahi 20 fps'ye dusmesi durumu direkt islemci sorunu bence. Ekran karti kotu degil cunku. Benim Wow oynadigim bir de laptop var, onda da asiri isinma sorunu oluyor ve sicaklik belirli bir seviyenin uzerine cikinca donmalar oluyor. Sanirim belirli bir isi degerinden sonra CPU kullanimi azaliyor bu da takilmalara yol aciyor.

Anakart ve islemci degisimi cok zahmetli is : ) Ben gecen sene yapmistim dedigim gibi. Son bir care olarak islemci sogutucusu almayi deneyebilirsiniz ama aldiginiz sogutucu Intel'e gecmeye karar verirseniz is gormeyecek buyuk ihtimalle, o yuzden o da israf olabilir.

800 liralik masrafa hangi parcalari dahil ettiniz ?

Ben Gigabyte GA - X79 - UD3 anakart, i7 3820 ( 2011 socket ) islemci ve 2 x SLI ( GTX 760 ) kullaniyorum. SLI olmasa da WoW ultra'da her turlu raid ve bg yapiyorum. (1080p de )
    2011 soket yerine 1150 tercih ederek hem daha ucuz hem de daha iyi wow performansi alinabilir hatta.

• 800 liralık masrafa sadace,

i5 4690 582 TL ve Gigabayt B85 D3H 1150 235 TL Soket dahil ettim :)

Soğutucu almayı da düşündüm hatta ssd almak istediğim için bi ssd birde soğutucu almayı planlıyordum. Fakat gel gör ki performans düşüşleri ve bir çok kişinin wow ve amd isminin yan yana anılmaması gerektiğini söyleyince kararsız kaldım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miorled -- 20 Mayıs 2014; 12:51:30 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.