Şimdi Ara

AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
582
Cevap
18
Favori
86.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: car_26

Ups var sorun değil elektrik.Ama tam kararlı çalışan bir program değil diyolar yabancı forumlarda kartı uçan varmış bu programla flashlarken.

ben tarihi asus x550 ekran kartımı modlarken atinin bu yazılımını kullandım, yarı yolda kaldım, yedek biosu cd ye yazıp, ekran kartında bios yazılımı yokken (hiçbirşey göstermiyorken) ALLAH ın yardımıyla dos komutlarını doğru girdim ve eski biosumu yükledim.. benimki sanssızlıktı galkiba ;D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sacid55 -- 17 Ağustos 2010; 7:01:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sacid55

quote:

Orijinalden alıntı: car_26

Ups var sorun değil elektrik.Ama tam kararlı çalışan bir program değil diyolar yabancı forumlarda kartı uçan varmış bu programla flashlarken.

ben tarihi asus x550 ekran kartımı modlarken atinin bu yazılımını kullandım, yarı yolda kaldım, yedek biosu cd ye yazıp, ekran kartında bios yazılımı yokken (hiçbirşey göstermiyorken) ALLAH ın yardımıyla dos komutlarını doğru girdim ve eski biosumu yükledim.. benimki sanssızlıktı galkiba ;D

Seninki şanssızlık olmuş. Çünkü windows üzerinden de gayet sağlam yazılabiliyor. Eğer arka planda bir program filan açıkken ve antivirüsü kapatmadan yaptıysan yazımda sorun yaratmıştır. Sen arkada program akmamış olsan dahi, işlem larak yürütülen bir uygulama yazımı olumsuz etkilemiştir. Windows üzerinden yazmanın tek riski bu zaten. Sağlam yazıyor. Ancak bilgisayarın meşgul olduğu bir programın olmadığından emin olmak gerekiyor.

• eline sağlık çok güzel olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord_day_walker

eline sağlık çok güzel olmuş

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 30 Ekim 2010; 19:54:44 >
  • Gpu -Z programında save file tıkladığımda şu hatayı alıyorum

BIOS reading not supportted on this device
  • Ekran kartım çöktü :D üzülmeyin yaw 3 gün önce almıştım iade edip paramı geri aldım :D zaten memnun değildim çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: goddftr16

Gpu -Z programında save file tıkladığımda şu hatayı alıyorum

BIOS reading not supportted on this device

gpu z nin eski versiyonlarını dene
    kartının yapıldığına sevindim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 30 Ekim 2010; 19:55:06 >
  • valla soğuk terler döktüm servisinde kardeş ama iyi oldu sence nede yanlış yaptım bios atarken tam sonuna geldi dondu 10dk bekledim yine aynı bende res atayım dedim.Baktım çalışmıyor ekran kartı vatan yakın bize götürdüm tam tamına 1 saat beklettiler :D ama sonunda aldım parayı ekran kartım 4730du kırpılmıştı şimdi gigabyte hd 4850 1gb alcam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: goddftr16

valla soğuk terler döktüm servisinde kardeş ama iyi oldu sence nede yanlış yaptım bios atarken tam sonuna geldi dondu 10dk bekledim yine aynı bende res atayım dedim.Baktım çalışmıyor ekran kartı vatan yakın bize götürdüm tam tamına 1 saat beklettiler :D ama sonunda aldım parayı ekran kartım 4730du kırpılmıştı şimdi gigabyte hd 4850 1gb alcam :D

demekki kart garanti dışı kalmıyor bu durumda
  • arkadaslar bende hd 4850 var ama voltaj veremıoruym bıostan volterra zımbırtısı olmadıgından mı? bunun baska bır cozumu varmı?

ikinci olarak bu yontemle voltaj vermeden 700 lu degerlerın uzserınde stabıl calısırmı kart benımkı defaultu gecınce problem verıo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tbred -- 28 Ağustos 2010; 21:57:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tbred

arkadaslar bende hd 4850 var ama voltaj veremıoruym bıostan volterra zımbırtısı olmadıgından mı? bunun baska bır cozumu varmı?

ikinci olarak bu yontemle voltaj vermeden 700 lu degerlerın uzserınde stabıl calısırmı kart benımkı defaultu gecınce problem verıo.

4850 da çoğu modeller de voltaj verilmiyor malesef yapılamaz
    stabil çalışma olayını kendin deneyerek bulabilirsin..
  • Benim eski referans tasarım sorunlu bios sürümü olan HD4870 i flashlamaya çalşmadan önce açılsaydı bu konu benm hd4870 de mefta olmazdı.Gerçi sağolsun vatan para iadesi verdi, sanıyorum çözemediler olayı "ver ya para iadesi uğraşma"demişlerdir.
    Elinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QbLaY!!! -- 7 Eylül 2010; 21:02:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: QbLaY!!!

Benim eski referans tasarım sorunlu bios sürümü olan HD4870 i flashlamaya çalşmadan önce açılsaydı bu konu benm hd4870 de mefta olmazdı.Gerçi sağolsun vatan para iadesi verdi, sanıyorum çözemediler olayı "ver ya para iadesi uğraşma"demişlerdir.
    Elinize sağlık.

kusura bakma geç kaldım

• ben şimdi elimdeki 4870 ıceq turbo 1gb gddr5 ekran kartının boştaki sıcaklığını bu yöntemle nasıl düşürür yani bu işlemin tam amacı nedir kullanmalımıyım..?
    kartın ısısı konusunda hocalar normal dedi ama genede yapılacak bişiler varsa kartın ısısını düşürmek istiyorum içime sinmiyor...
  • Konu güzel fakat eksik olmuş
    Bu işin nasıl yapıldığını anlatırken peşinden dezavantajlarını da belirtmekte fayda var..

1.Neden gpu-z ile kartımızın orjinal biosunu yedek alıyoruz.???
    Back up amaçlı ise hangi yollar izlenmeli.???

2.Düzenleme yaptığımız bios sonrasında kartın çalışmama ihtimalide yüksek
    Kartı kurtarmak için ne gibi bir işlem yapılmalı.???

3.Artan voltaj ve yükselen frekans eğrileri peşinde ısı meydana getirir
    Referans bir hd4850 kullananlar bunu denemelimi.???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TİMİ -- 11 Eylül 2010; 14:45:36 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 11 Eylül 2010; 15:54:33 >
  • İşte bunlarıda belirtirsen fefkialade bir konu olucaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-TİMİ

İşte bunlarıda belirtirsen fefkialade bir konu olucaktır..

tamam yazıcam konuya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 11 Eylül 2010; 15:54:55 >
  • konu güncellenmiştir gerekli açıklamalar yapılmıştır
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.