Şimdi Ara

Amd athlon II 630 oc problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim işlemci oc ile bir sorunum var.Bir türlü 255 fsb yi aşamıyorum.

Sistemim

Amd athlon II 630 x4 işlemci
    Gigabyte MA790gp-ud4h anakart
    A-DAta 2x2gb 800 mhz ram
    xilence 420watt power subley
    ati hd4770 ekran kartı
    Sunbeam tuniq tower extrem cpu cooler

Sistemim bu arkadşlar.Daha önce dfi lanparty anakartımla 3,7 ghz görmüştüm kışın ama chipset çok ısınıyor diye garantiye gönderdim para iadesi yaptılar bedne bu anakartı aldım.Ama bundada bir türlü 255 civarlarını aşamıyorum.

Sıcaklılar şuandaki sıcaklıkların caps ini görüyorsunuz.Oc yaptığımdada afzla sorun olmuyor.Ama bir türlü aşamadım.cpu çarpanını 10 a filana lıp 265 vermeyi denedim olmadı.ht nb ram çarpanlarını frekanslarını referansın altına çektim olmadı ama bir kaç yerde 270 fsb filan gördüm bilgisi bu anakrkan kullanınınız varsa yardımcı olursanız sevinirim

Başkar görmek istediğiniz bir ss varsa isterseniz koyabilirm

Şuanki ortam sıcaklığı 35,9 derece

Bios tan acc açık all cpu +%10 değperde olduğu için voltaj verdim oc sırasında o kapalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibr_dmz -- 8 Ağustos 2010; 13:28:31 >

• ARkadaşlar bu anakrtı kullanan yok mu?
  • NB voltage: +0,1V
    CPU NB Voltage: +0,50V
    Ben 790X ile bu değerlerde 250 fsb de stabilim. 790GX overclock için daha iyi bir çipset, 270 yapar diye tamin ediyorum. Yalnız 250 den sonra ramler sana köstek olmaya başlyacaktır. Ramlere de 2,2V versen fena olmaz. Gerekirse ram kademesini düşürüp ilerlersin.
    Eğer çipset aşırı ısınmıyorsa FSB 300 lere gidecekse NB voltage: +0,2V bile verebilirsin.
  • Bu dediğin değerleri daha önce denedim ama olmadı hatta max kaç fsb yapıyor diye işlemciyi 10 çarpanına nb ve ht yş de 2000 mhz in çolk altında ramlaride 800mhznin altında denedim ama 260dan yukarısını göremedim anlamadığım bir şekilde bir parça beni tutuyor geçemiyorum

şuanki değerleri bu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.