Şimdi Ara

AMD Algılama sürücüsü yükleme başarısız oldu [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
7.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  AMD Algılama sürücüsü yükleme başarısız oldu [ÇÖZÜLDÜ]

Görüldüğü gibi bu hatayı alıyorum bir türlü çözümünü bulamadım ekran kartım r9 290

Çözüm için denediğim yollar
    -Yeniden başatıp denedim

-Aygıt yöneticisinden r9 290 ı kaldırıp yeniden başlattım ve framework 4.5.2 kurup denedim

-amd cleanup ile tüm amd sürücülerini bilgisayardan temizleyip yeniden kurmayı denedim

-15.7 yerine eski sürücülerden 14.9 u kurmayı denedim

bu yaptıklarımın hiç biri sonuç vermedi tek istediğim 15.6 olan sürücümü 15.7 ye yükseltmekti

ne yapacağım bilmiyorum aygıt yöneticisinde VGA gözüküyor r9 290 da yok şuan ne oyun oynayabiliyorum ne adam gibi bilgisayarı kullanabiliyorum nolur yardım edin :(((

EDİT: Bilgisayara format atıyorum büyük ihtimalle düzelecek. Ama bundan sonra AMD ile işim olmaz. Yardım eden tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

2.EDİT: Format attıktan sonra düzeldi arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheSentry -- 13 Ağustos 2015; 12:26:13 >

• amd clean up ile temizlemişsin enteresan olan bu işte temizlemeden sonra düzelmesi lazımdı bu hatanın sebebi var olan sürücüdür çünkü

Driver sweeper ile temizleme yapmayı dener misin bir de. Belki var olan başka bir driverdan kaynaklanıyor olabilir. Driver sweeper da amd ye dair driverları sil varsa diğer ekran kartı ile alakalı sürücüleri de sil (hd graphics gibi)

eğer hd graphics tarzı o/b ekran kartı sürücüsünü silersen önce amd sürücüsünü yüklemeyi dene muhtemelen o/b sürücüsünün yüklü olmasını isteyecektir. İstemezse ne ala isterse de yükleyip tekrar deneyin. Bu şekilde olması lazım

Eğer hala olmuyorsa format atıp denemenizi tavsiye ederim. Sorununuz kesinlikle yazılımsal

• aygıt yöneticisinden İnf dosyasını göstererek güncellemesi deneyin. Daha basarili oluyor Bu şekilde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drivereasy indir kardeşim bütün driverleri bulup yükler
  • ful sürüm olan bir drıve bulucu program bul ve onula indir
  • Herkes bir tavsiye vermiş ama 15.7'de ekran donması sorunları yaşayan biri olarak o sürücüyü önermiyorum ve Windows 7'de şunları yapmanı öneriyorum.

1-http://files.ngohq.com/software/amdcleanuputility.exe, indir kur çalıştır. Tüm eski sürücülerini sil.
    2- Restart at ve bu programı tekrar çalıştır. (Özellikle ilk çalıştırmada yarıda kalabilir, bütünleşik grafik sebebiyle)
    3- Tekrar restart atarak 2014'ün (yani 14'le başlayan sürücülerin) en son versiyonunu ya da en son sorunsuz kullandığın 2015 sürücüsünü kur.

Ekleme: CPU grafik sürücüleri de gidecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeWe -- 12 Ağustos 2015; 11:35:49 >

• tarkolar kullanıcısına yanıt
    ilk olarak teşekkür ederim yardımınız için

dediklerinizi aynen yaptım driver sweeper indirdim kurdum, benden güvenli modda açmamı istedi pc yi sonra açıp amd driverlarını temizleyip yeniden başlattım. PC yi açtığımda çözünürlük 800x600 oldu. Ben de umutlandım bu sefer olucak sürücüler silindi diye ama malesef 14.9 kurarken yine aynı sorunla karşılaştım

o/b ekran kartı sürücüsü dediğiniz nedir anlamadım yalnız
  • inf dosyasını nasıl gösterebilirim hocam inf dosyası nedir
  • DeWe D kullanıcısına yanıt
    hocam amd cleanup ile denemiştim zaten olmadı

yine de teşekkürler
  • TheSentry kullanıcısına yanıt
    AMD c ye çıkardığı klasorunde package driver wdmi diye bi klasör olması lazım.

Onun içinde 3 tane dosya oluyor. İnf uzantılı, notpad gibi.

İste o dosyayı aygıt yöneticisinden görüntü bagdasticiyi güncelleme diyip vo IMF dosyasını oradan gostereceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

AMD c ye çıkardığı klasorunde package driver wdmi diye bi klasör olması lazım.

Onun içinde 3 tane dosya oluyor. İnf uzantılı, notpad gibi.

İste o dosyayı aygıt yöneticisinden görüntü bagdasticiyi güncelleme diyip vo IMF dosyasını oradan gostereceksin.

Evet, bence de sorun, sürücüyü yüklemede. Windows kabul etmiyor da olabilir, çaresi Windows'a belirlediğin klasörden yükletmek.
  • http://i.hizliresim.com/mzLD9Y.jpg

sadece hdmi klasorü var onun içinde de garip 2 dosya var onlarda da inf uzantılı dosya yok hocam ben mi yanlış bi yere girdim uzantıyı kontrol eder misiniz

@Mete Can Karahasan
    @Suppordle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheSentry -- 12 Ağustos 2015; 14:25:16 >
  • Ulaş Berk Oğuz U kullanıcısına yanıt
    dediğiniz programla indirip kurdum yine aynı sorun var
    15.7 de deneyin 14.9 nedir

buyrun
    Driver klasorunu de çekip koyar misiniz PC başında değilim yanlış hatırlıyor da olabilirim.

• Aygıt yöneticisi>ekran bağdaştırıcı>ekran kartı>sürücü>sürücü güncelleme>"sürücü için bilgisayarımı tara>yüklenecek sürücüyü şu klasörde ara" diyip, sonra en son yüklemiş olduğun sürücü klasörüne yönlendiriyorsun. Bu yöntem Catalyst sürücü menüsünü yüklemez ama işe yarar bir ekran kartın olur en azından.
  • Pardon display olacaktı o

burda da 1 adet inf var hocam
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.