Şimdi Ara

Amd 8350'im Saphire pure black 990fx de 6 çekirdek görünüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amd 8350'im Saphire pure black 990fx de 6 çekirdek görünüyor. bios güncel nerde hata yapıyorum sizce kafayı yiyeceğim.

Amd 8350'im Saphire pure black 990fx de 6 çekirdek görünüyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

Msconfig -> Ön yükleme > Gelişmiş seçenekler -> İşlemci sayısı'nın üstündeki tiki kaldırıp yeniden başlatın

çok teşekkürler çözüm buymuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raptor32 -- 8 Şubat 2013; 22:54:14 >

• biosta bir yerlerde çekirdekle ilgili ayarlar var core control olarak geçiyor bende normalde auto olması lazım ama ayarları manuel yapınca orada orada 7-8. coreleri disable yapmışsınız muhtemelen ayarları karıştırırken enable yapın geri gelir yada biosu anakarttan resetleyin düzelir.
  • Merhabalar Yukarıdaki arkadaşın önerisi olmazsa

http://support.microsoft.com/kb/2645594?siteID=rGMTN56tf_w-EeEPwnzLxKSSSlH4DLSRJA

http://support.microsoft.com/kb/2646060?siteID=rGMTN56tf_w-PYvm6YmmzuipKCM5gyG48w

şunları windowsa kurup güncellerseniz sorununuz çözülebilir.

Bazı çekirdeklerin kapanması windows kaynaklı olabiliyor.

• aklıma gelmişken bu da olmazsa en basit çözüm

Windows tuşu + R ---> msconfig--->Ön yüklem>Gelişmiş seçenekler -> işlemci sayısı : 8 yapıp tamam diyerek pc yi yeniden başlatın.
  • İlk önce değerli fikirleriniz için/ yardımlarınız için teşekkür ederim. Bahtsız bedeviyiz anlaşılan. saphire supportada ticket attım bakalım.

quote:

Orijinalden alıntı OnTEC

biosta bir yerlerde çekirdekle ilgili ayarlar var core control olarak geçiyor bende normalde auto olması lazım ama ayarları manuel yapınca orada orada 7-8. coreleri disable yapmışsınız muhtemelen ayarları karıştırırken enable yapın geri gelir yada biosu anakarttan resetleyin düzelir.

deli dana gibi kaç kere biosa girdim çıktım bilmiyorum oyle bir yer yok. tek core levelling mode var orasıda 6 core diyor(bende autoda).herşey defaultta.

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath
    Merhabalar Yukarıdaki arkadaşın önerisi olmazsa

http://support.microsoft.com/kb/2645594?siteID=rGMTN56tf_w-EeEPwnzLxKSSSlH4DLSRJA

http://support.microsoft.com/kb/2646060?siteID=rGMTN56tf_w-PYvm6YmmzuipKCM5gyG48w

şunları windowsa kurup güncellerseniz sorununuz çözülebilir.

Bazı çekirdeklerin kapanması windows kaynaklı olabiliyor.

yamaları yaptım değişiklik yok.

quote:

Orijinalden alıntı: aklıma gelmişken bu da olmazsa en basit çözüm

Windows tuşu + R ---> msconfig--->Ön yüklem>Gelişmiş seçenekler -> işlemci sayısı : 8 yapıp tamam diyerek pc yi yeniden başlatın.

ordada maksimum 6 görünüyor 8 yok.
    Var bir yerde bir yanlışlık ama nerde bilmiyorum . neyi gözden kaçırıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raptor32 -- 7 Şubat 2013; 20:49:07 >

• sadece tahmin, önceden phenom x6 kullanıyorsanız, biosta aktif çekirdek sayısını manuel olarak 6 ya ayarlamışsanız, fx8350 de 6 çekirdek görünecektir. Bios'u biraz kurcalarsanız yada bios'u default hale getirirseniz çok büyük ihtimalle sorun çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dampierre

sadece tahmin, önceden phenom x6 kullanıyorsanız, biosta aktif çekirdek sayısını manuel olarak 6 ya ayarlamışsanız, fx8350 de 6 çekirdek görünecektir. Bios'u biraz kurcalarsanız yada bios'u default hale getirirseniz çok büyük ihtimalle sorun çözülür.

biosu resetledim default yaptım. aynı devam ama diyorum saphire desteğine attığım ticketta adamlar kendi işlemcilerinin kodunun FD8350FRW8KHK olduğunu söylemişlerdi. benimkisi ise FD8350FRHKBOX acaba bios işlemci mi seçiyor ? saçma ama
  • Msconfig -> Ön yükleme > Gelişmiş seçenekler -> İşlemci sayısı'nın üstündeki tiki kaldırıp yeniden başlatın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

Msconfig -> Ön yükleme > Gelişmiş seçenekler -> İşlemci sayısı'nın üstündeki tiki kaldırıp yeniden başlatın

çok teşekkürler çözüm buymuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.