Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12770. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.285
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    teşekkürler bilgi için
  • Amazon com dan mart ayinda ilk alisverisimi yapmıştim. Başkada bisey almadim. Dün hesabimdan 12.99 dolar çekmiş. Prime üyelik filan diyor. Bu nedemek . Yanlış lıkla prime üye mi olmuşum. Bu parayı almanın yolu var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İparcel pişmanlıktır. 1 aydır kargomu takip edemiyorum. Amazon üzerinde en son ayın 10unda işlem görmüş olarak gözüküyor. Kargom kayıp... 1000 liram çöpe gitti.
  • fagala kullanıcısına yanıt
    Chate bağlanıp yanlışlıkla üye olduğunuzu ve iade istediğinizi yazarsanız hallederler.

• wevedewi W kullanıcısına yanıt
    Neden çöpe gitsin 1000 liranız? Amazon ile iletişime geçin, zararınızı karşılarlar ya da ürünü yeniden gönderirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: UfukAkkus1

Neden çöpe gitsin 1000 liranız? Amazon ile iletişime geçin, zararınızı karşılarlar ya da ürünü yeniden gönderirler.
    Sigorta yaptırmadığım için öyle bir şey yapmıyorlar
  • wevedewi W kullanıcısına yanıt
    Alakasız. Şimdiye kadar hiç sigorta yaptırmadım. I-parcel sağolsun defalarca ürünüm kayboldu, hepsinde de para iadesi yaptılar. İletişime geçin hallederler.

• quote:

Orijinalden alıntı: wevedewi

Sigorta yaptırmadığım için öyle bir şey yapmıyorlar

Alıntıları Göster
    Arkadaş ne sigortası neyin sigortası? Coştu mu bunlar anlamadım ki. Arkadaşım ödeme yaptığın bankaya ürünü/hizmeti teslim alamadığına dair harcama itirazında bulun. Onlar ürünü gönderdiklerini kanıtlasınlar. Senin hangi sigortayı alman gerektiğini anlamadım ama yaptığın harcama öncelikle ödeme yapmış olduğun bankanın ardından Visa / Mastercard' ın güvencesi altında.

Aynı halt yaklaşık olarak benim başımda. Inter MNG mi ne haltsa bir şey icad etmişler. Üsküdar' dan Kadıköy' e bir haftada ürün teslim eden MNG' ye uluslararası iş vermişler pisliğini burada biz çekiyoruz. Verdikleri takip numarası çalışmıyor. Ürün nerede ne cehennemde takıldı, gümrükte mi belli değil. MNG' yi arıyorsun gayet sallamaz tavdırdalar. Ne uğraşacağım yahu. Harcama itirazı son gününü beklerim yine teslim alamazsam bankaya itiraz faksı çekerim ya da şubeden dilekçe veririm kendileri uğraşsınlar. İlgili ödeme karşılığında ürünü teslim ettiklerini onlar kanıtlamak zorundalar. Allah kolaylık versin.

Şaka maka adamlar iyice köpek çekmeye başladı :)

• Kargo bekliyorum gelen yorumlardan sonra bir tedirgin oldum
  • Bu InterbyMNG nin allah bin belasını versin,hem amazonu hem bu salakları 15 kere aradım,kodun çalışmasının sebebi TR ye giriş yapmadığındanmış,böyle salakça sistemmi olur be,Amazona diyorum Almanya-Tr arasındaki firmanin takip kod ver oda error veriyor,Amazon.de son zamanlarda çok kötü oldu yazıklar olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon.com dan bir ürün alicam fakat kargo cok yüksek çıkıyor neden acaba

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

• Amazon şu son sistem toplama maceramda beni çok yordu. Önce parayı çekti sonra yine çekmeye çalıştı mh ile görüştüm almadık parayı dedi bankaya itiraz ettim 10 günde para geldi. Yeniden sipariş verdim bu sefer gümrükte takıldı kargo aramasam haber veren yok aradım kargoyu amazon gümrüğü ödemedi dedi günlerce onun mevzusu 8 gün boşu boşuna gümrükte kaldı. Artık alışveriş yapmayı istemiyorum zaten dolar yüzünden pek ir cazibesi kalmadı sadece vatan gibi firmalardan nefret ettiğim için amazon dan alıyorum ama onun da mh eskisi gibi değil eskiden yardımcı oluyorlardı şimdi kestirip atıyorlar kargo şirketinizle görüşün vb. Ya arkadaş ben çözebilsem onlarla zaten senle görüşmem

• Amazon prime deneme üyeliğini açsam ücretsiz kargo dan yararlanabilir miyim malum almanya ücretsiz kargoyu kaldırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Amazon şu son sistem toplama maceramda beni çok yordu. Önce parayı çekti sonra yine çekmeye çalıştı mh ile görüştüm almadık parayı dedi bankaya itiraz ettim 10 günde para geldi. Yeniden sipariş verdim bu sefer gümrükte takıldı kargo aramasam haber veren yok aradım kargoyu amazon gümrüğü ödemedi dedi günlerce onun mevzusu 8 gün boşu boşuna gümrükte kaldı. Artık alışveriş yapmayı istemiyorum zaten dolar yüzünden pek ir cazibesi kalmadı sadece vatan gibi firmalardan nefret ettiğim için amazon dan alıyorum ama onun da mh eskisi gibi değil eskiden yardımcı oluyorlardı şimdi kestirip atıyorlar kargo şirketinizle görüşün vb. Ya arkadaş ben çözebilsem onlarla zaten senle görüşmem
    Gümrükte takılan ürün ile ilgili haber vermeyen kargo hangisi arkadaşım?

Büyük şirketler sağladıkları istihdamın bir kısmını engellilere ayırmak zorunda. Demek ki Amazon ve malum kargo firmaları bu kontenjanlarda tercihlerini zeka engellilerden yana kullanıyor bizler de onlarla muhatap oluyoruz. Bunca zeka engellinin sözleşmiş gibi aynı organizasyonlarda karşımıza çıkmasının başka izahatı olamaz.

• EuphoriA E kullanıcısına yanıt
    Gümrük sorununu ups çıkardı. Çözüm için de hiçbişey yapması. En son ya neyse ücreti ben ödeyeyim dedim kesin masrafı dedim yine bişey olmadı. En son gümrük işlerine bakan firmayı aradım durumu anlattım onlar çözdü sorunu amazon ödeme yapacağını söylemiş öyle çıktı gümrükten. Tamam masrafı ne ise ödeyeyim beklemesin boşuna diyorum yine yardımcı olmuyorlar. Şimdi belki bazı arkadaşlara hikaye gibi gelebilir ama başına gelince insan o zaman anlıyor. Ödemedi amazon diyorlar tamam ben ödeyeyim diyorum ödemedi ama amazon diyorlar tamam hesap numaranızı gönderin ödeyeyim diyorum ödemedi amazon ama diyorlar aynen böyle oluyor hikaye. Ve beklediği her gün için kargonun gümrük bekleme ücreti varmış o artıyor.

• bu konu eskiden 10 15 dk icerisinde 4 5 sayfa atlardı.şimdi gunlerce aynı sayfada durup duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EuphoriA

Gümrükte takılan ürün ile ilgili haber vermeyen kargo hangisi arkadaşım?

Büyük şirketler sağladıkları istihdamın bir kısmını engellilere ayırmak zorunda. Demek ki Amazon ve malum kargo firmaları bu kontenjanlarda tercihlerini zeka engellilerden yana kullanıyor bizler de onlarla muhatap oluyoruz. Bunca zeka engellinin sözleşmiş gibi aynı organizasyonlarda karşımıza çıkmasının başka izahatı olamaz.

Alıntıları Göster
    Çağrı Merkezi Robotları ( robot diyorum) ellerinde gram yetki yok önündeki paragraf i okuyor, Zor/Degisik soru soruyorsun Error veriyor.O kadar iyi anladimki seni aynisi ben inter mng belasindan cekiyorum.Karsi taraf ya anlamak istemiyor yada önündeki lugatta bana verecek cevabi yok

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Cuma günü mesai saatine kadar teslim olmasın ben yapacağımı biliyorum arkadaşım...
  • Hayır, Prime'ın Türkiye'ye ücretsiz kargo seçeneği yok.

Fırsat ürün paylaşımı Discord vb platformlara kaydığı için forum durgun fakat ücretsiz kargonun kalkmasından dolayı oralar da pek aktif değil şu an. @hsngencer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Preszsbuild -- 1 Mayıs 2018; 18:38:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Bu InterbyMNG nin allah bin belasını versin,hem amazonu hem bu salakları 15 kere aradım,kodun çalışmasının sebebi TR ye giriş yapmadığındanmış,böyle salakça sistemmi olur be,Amazona diyorum Almanya-Tr arasındaki firmanin takip kod ver oda error veriyor,Amazon.de son zamanlarda çok kötü oldu yazıklar olsun
    Aynı sorunu bende yaşıyorum 24 nisan da kargoya verilen paketim hakkında InterbyMNG sitesinden herhangi bir bilgi alamıyorum çağrı merkezini aradım türkiyeye giriş yapmadan bir bilgi veremiyorlarmış
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.