Şimdi Ara

Amazon Prime Video [ANA KONU] | Dizi Listesi (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.960
Cevap
184
Favori
176.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TR içeriği hala çok yetersiz. Yabancı dil probleminiz yoksa VPN (HolaVPN) kullanmanızı tavsiye ederim. AB Bölgesi ülkelerinde içerikler çok daha çeşitli. (Supernatural'dan Big Bang Theory'e kadar her dizi var)

• Kolay kolay da zenginleşmez.

Eklemiş olalım, Birleşik Krallık hariç Avrupa ülkelerindeki içeriklerin yarısında altyazı seçeneği yok. Hatta nadir olsa da bazılarında sadece o ülkenin diline göre dub. oluyor. O sebepten listening önemli. Her içerikte İngilizce altyazı mutlaka olsun isteyenlerin ABD, Birleşik Krallık ve Kanada'nın kütüphanelerine erişmeleri gerekir. Ben özellikle İsviçre'nin kataloğunu beğeniyorum. Eskiden ABD'nin kataloğu HBO içerikleri sayesinde açık ara en iyisiydi. HBO Max açılınca hem HBO hem de Cinemax gibi alt kanallarının içerikleri kiralamaya döndü.

• Bugün eklenen Prime dizileri

Invincible 1. Sezon

imdb 8.9

Türkçe Altyazılı

INVINCIBLE, yaşıtlarından tek farkı, babasının gezegenin en güçlü süper kahramanı Omni-Man olması olan 17 yaşındaki Mark Grayson'ı anlatan bir animasyon dizisi. Ancak Mark, kendi güçleri bir yandan gelişirken babasının mirasının göründüğü kadar kahramanca olmadığını keşfeder.

La Templanza

1.Sezon

Türkçe Altyazılı

La Templanza, 19. yüzyılın ikinci yarısında kaderleri kesişen ve hayatlarını sonsuza dek değiştiren iki yabancı Mauro Larrea ve Soledad Montalvo'nun hikâyesini konu alır. Bu, zafer ve yenilgilerin, gümüş madenlerinin, aile entrikalarının, üzüm bağlarının, şaraphanelerin ve ihtişamı zamanla kaybolan büyüleyici şehirlerin bir hikâyesidir.

• amazon ne zaman içerik arttırmaya başlayacak

• Amazon için de diğer platformlarda olduğu gibi hesaba ortak olunabiliyor mu?
    (Youtube kardeşliği gibi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanzzy

Bu mesaj silindi.

bak arkadaş yazmış biz buna ortak değil de donanımhaber ölücüsü diyoruz   

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Carnival row 2. Sezon çoktan çekildi ve bitti.Amazon ne zaman yayınlayacak o belli olmadı.
  • Ben çok beğendim dizi fantastik ondan da olabilir onun dışında hdr10+ izlediğim en rengarenk dizi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LuqueTr kullanıcısına yanıt
    Ne yazıktır ve ne acıdır ki, hiçbir zaman.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • cazsever C kullanıcısına yanıt
    Amazon video sadece Türkiye’de tek başına içerikler yayınlıyor.Normalde üzerinden üyelikle Hulu ,stars,mubi gibi servisleri sunan izle öde içerikleri de barındırıyor.Bu yüzden içerk az demenin bir anlamı yok.Zaten Amazon prime abonelerine , müzik , Cloud ,kitap ve hızlı şipariş hizmeti ile bir arada sunuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 31 Mart 2021; 18:1:37 >
  • Yanlış kişiye yanlış cevap. Ben demedim neden içerik az diye? Ortaya sorulan "içerik ne zaman gelecek? Sorusuna, "hiçbir zaman" demişim. Bu sizinle aynı fikirde olmadığım anlamına gelmez. Bence siz bu cevabı keşke soruyu soran arkadaşı etiketleyerek verseymişsiniz.

• QRocKfire kullanıcısına yanıt
    Ama yinede bana soracak olursan içerik az değil "hatırı sayılır bir kaç dizi" dışında hiç yok. Ben üye oldum, seninde dediğin gibi sadece alışveriş ve kargo için kullanıyorum.

Pek beğendiğiniz başka streaming servis var mı? Yani birkaç hatrı sayılır diziden öteye geçebilen. Yerli-yabancı farketmez.

• Remo1907 R kullanıcısına yanıt
    Haklısınız. İşin doğrusu yıllardır ne film nede dizi var. Senaryolar artık bitti çevirilmedik konu kalmadığından sektörde çöktü. Onun içindir ki senaristler haldır, haldır gazete ve televizyon arşivlerini talan edip "true story" "yaşanmış" hikayeler çıkarıyorlar. Ah nerede o eski filmler, artistler. Laf olsun diye çekilen filmler ile daha nereye gidilebilir ki. En son seyrettiğim iyi film yada diziyi hatırlamıyorum bile. Zaten bende bütün platformlardan çıktım. Kafama yatan olursa indirip izliyorum.

-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Remo1907 -- 6 Mayıs 2021; 22:4:25 >
  • "Yani Amazon kalitesizse kaliteli platform yok demek"
    İŞTE BU SÖZÜNÜZ DOĞRU, MALESEF YOK. SIRF BU YÜZDEN SİNEMA SİSTEMLERİMİ
    DAĞITTIM.

• amazon candır gerisi heyecan 

• Remo1907 R kullanıcısına yanıt
    Beyler aynı muhabbetlerden, tartışmalardan sıkılmadınız mı? Hep aynı şikayetler ve yorumlar dönüyor sürekli burada ve diğer sitelerde. Şikayetvar'a döndü her yer. :D

Neyse ben sayıları merak ettim hocam sen izlenme rekorları kırdılar deyince, onlara bakıyorum şimdi TV Time ve IMDb'de. Sayılar üzerinden bakacağım.

The Boys, Prime Video'nun tahmin ettiğim gibi en popüper dizisi olmuş.

The Boys
    IMDb - 257.000 kişi puan vermiş. 8,7
    TV Time - 768.000 bu diziyi ekledi.

The Expanse
    IMDb - 113.000 kişi puanlamış. 8,5
    TV Time - 320.000 bu diziyi ekledi

The Man In The High Castle
    IMDb - 88.000 kişi puanlamış. 8,0
    TV Time - 404.000 kişi diziyi ekledi

The Marvelous Mrs Maisel
    IMDb - 82.000 kişi. 8,7
    TV Time - 296.000 kişi

Carnival Row
    IMDb - 47.000 kişi. 7,9
    TV Time - 309.000 kişi

Fena sayılar değil ancak çok yüksek de değil. Tabiki bunlar gerçek izleyen sayıları değil, herkes buraları kullanmıyor. Dizilerin gerçek izlenme sayılarının çoook daha yüksek olduğu kesin. Buralarda kayıt tutan kişi sayısı bize fikir verir diye bu sitelerden aldım. Diğerleri ile karşılaştırmada işimize yarayacak.

Bosch
    IMDb - 47.000 kişi. 8,4
    TV Time - 75.000 kişi

Patriot
    IMDb - 11.000 kişi. 8,3
    TV Time - 18.000 kişi

Bu ikisi çok düşük bence. İzlenme rekoru denilince daha fazla bir sayı bekliyordum açıkçası. Kendi rekorlarını ancak bu kadar kırabilmişler. Amazon dizilerin reklamını mı yapamamış veya diziler insanların ilgisini mi çekememiş bilmiyorum. Bosch 2014'te başlamış mesela. Geçen 7 senede bu kadar kitle toplayabilmiş. "İnsanlar kaliteden anlamıyor ki" denilebilir ama kaliteli diziler de gayet çok kişi tarafından tutulup sevilebiliyor. Bir sürü örneği var. Reklamı yapılamamış diye düşünüyorum. Diziyi izlemediğimden yorum yapamayacağım. Prime Video hesabı açana kadar Bosch'un B'sinden bile haberim olmadı.

Öte yandan Netflix dizilerine bakalım. En popülerinden başlayalım.

Stranger Things
    IMDb - 837.000 kişi. 8,7
    TV Time - 5,3 milyon kişi

Bunun 3. sezonu çok gereksiz ve kötüydü. En geç 2'de sonlanacaktı ancak para getiriyor diye uzatılan yapımlardan oldu. TV Time kişi sayısı da ne kadar çok tutulduğunu göstermiş. Tarihin en popüler dizisi Game of Thrones bile 5m :D onu bile geçmiş. Şimdi daha net anladım uzatılma sebebini.

House of Cards
    IMDb - 469.000 kişi. 8,7
    TV Time - 1,4 milyon kişi

Dark
    IMDb - 291.000 kişi. 8,8
    TV Time - 1,9 milyon kişi

Narcos
    IMDb - 362.000 kişi. 8,8
    TV Time - 1,9 milyon kişi

The Crown
    IMDb - 156.000 kişi. 8,7
    TV Time - 1 milyon kişi

Ozark
    IMDb - 193.000 kişi. 8,4
    TV Time - 712.000 kişi

Mindhunter
    IMDb - 222.000 kişi. 8,6
    TV Time - 1 milyon kişi

The Witcher
    IMDb - 307.000 kişi. 8,2
    TV Time - 1,4 milyon kişi

The Haunting of Hill House
    IMDb - 185.000 kişi. 8,6
    TV Time - 923.000 kişi

İki platformun dizileri arasında TV Time sayıları bakımından uçurum var. Netflix'e en çok yaklaşabilen The Boys olmuş. Ozark'ı geçmiş. Abarttığın kadar Amazon dizilerinin çok yüksek izlenme sayıları yok yani, hele Bosch ve Patriot hala çok düşük. Reddit yanıltmış. Sayılar farklı söylüyor.

Prime gerçek patlamayı Yüzüklerin Efendisi ve Zaman Çarkı'nda yapacak. Zaman Çarkı bu sene gelecek gibi duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.