Şimdi Ara

Amazon Prime Video [ANA KONU] | Dizi Listesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.950
Cevap
184
Favori
175.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@N. Chomsky O bana da lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi karşılaştırma yaptım. Bende 2.5 gblık 50 dk civarında bir dizi var. Yuvarlayıp 3 gb 1 saatlik diyelim, bitrate değeri 4-7k arası değişiyor. Amazon Prime en iyi kalitede, 2018 Ipad'de bir saatte 5.8 gb civarında internet harcayağını söylüyor, 1080p Pc'mde 6.8 gb. Yani en azından 12k civarı bitrate alıyoruz, tabii internet sorunu olmadığını varsayarsak
  • Amazon Dizileri Listeye Eklenen

Inside Jokes - 1 Sezon - Türkçe Altyazılı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon prime 1 aylık abone olduk diyelim iptal etmek istediğimiz de sorun olmuyor değil mi teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ayberk

Amazon prime 1 aylık abone olduk diyelim iptal etmek istediğimiz de sorun olmuyor değil mi teşekkürler
    hayır hocam istersiniz üye olup 1 gün sonra iptal edin yine ödeme gününe kadar izleyebilirsiniz sıkıntı yok. İlk bir hafta ücretsiz bu arada
  • Çok teşekkürler ederim cevabınız için daha önce deneme olarak xbox one s ile denedim uhd görüntü kalitesi harika idi. 1 ay üye olsam Türkçe içerik bitiririm sanırım çok sağolun tekrardan saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ayberk

Çok teşekkürler ederim cevabınız için daha önce deneme olarak xbox one s ile denedim uhd görüntü kalitesi harika idi. 1 ay üye olsam Türkçe içerik bitiririm sanırım çok sağolun tekrardan saygılar...
    rica ederim iyi seyirler
  • Konuyu devralmak isteyen var mı?

Prime Video kullanan, ara sıra eklenen ve eklenecek sezonları listeye koyacak, konuyla ilgilenebilecek birisine devretmek istiyorum. Konuyu kendi istediği gibi düzenleyebilir, isterse TV ve Amazon dizileri harici programların da listesini yapabilir. Konuyu alacak kişiye kalmış durum. Dizi listesi neredeyse tamam sayılır, bazı eksikler olabilir.

Prime Video üyeliğimi sonlandıracağımdan takip etmeyeceğim içeriği. Bir de Şubat itibari ile forumda olmama ihtimalim var askerlik çıkarsa. O yüzden isteyene konuyu devredeyim diyorum.

Netflix dizi listesi konusunu ise devretmeyeceğim. O kadar uğraştım, sistemi bozulsun istemiyorum.

Almak isteyen yorum atarsa desteğe bildiririm.

• Ben alabilirim, ama devamlı güncelleme sözü veremeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: David Attenborough

Opera'dan vpn ile baktım İsveç içeriğine de pek fark çarpmadı gözüme. Two and a half Men ile Revenant vardı dikkat çeken. İçerik az ama Netflix gibi birbirinin aynısı çöp yapımlarla doldurmadıkları müddetçe yeterli. Hele Original dizileri Hbo ile başa baş gidiyor neredeyse, bir de Lotr gelecek daha
    Hocam hakikaten netflix te yer alan içerikler çöp. Hep birbirinin aynısı diziler var. Özellikle kendi yapımları cidden zaman kaybı. Amazona üye oldum fakat içerik seçmesi netflix'e göre çok daha zor. Bazı arkadaşlar HBO ayarında demiş amazon'da dizileri için. Amazon'da yer alan en iyi içerik nedir sizce? Game of thrones'u diyebileceğimiz yapımı hangisi?

• quote:

Orijinalden alıntı: melezolmayanprens

Hocam hakikaten netflix te yer alan içerikler çöp. Hep birbirinin aynısı diziler var. Özellikle kendi yapımları cidden zaman kaybı. Amazona üye oldum fakat içerik seçmesi netflix'e göre çok daha zor. Bazı arkadaşlar HBO ayarında demiş amazon'da dizileri için. Amazon'da yer alan en iyi içerik nedir sizce? Game of thrones'u diyebileceğimiz yapımı hangisi?

Alıntıları Göster
    yok öyle bir dizisi.

Yakında yüzüklerin efendisinin dizisini yapacak amazon.

o zaman göreceğiz istedikleri game of thrones ayarını yakalayabilecekler mi acaba
  • Olsun sorun değil. Tamam o zaman, desteğe yazayım konuyu size versinler. Nasıl olsun isterseniz öyle düzenler güncellersiniz. Zaten sürekli ilgilenmeye gerek yok aslında da, konu sahipsiz boş durmasın diye birine vereyim Prime Video takip edenleri için.

• melezolmayanprens kullanıcısına yanıt
    The Man in the High Castle

The Marvelous Mrs. Maisel

Mozart in the Jungle

American Playboy

The Romanoffs

American Gods

Sneaky Pete

Jack Ryan

Breathe

Forever

Goliath

Patriot

Bosch

• The Man In The High Castle 3. sezona daha başlayamadım. Onu bitirip kapatacağım.

The Marvelous Mrs Maisel'e de başlayacaktım vazgeçtim.

Koca 2 ay bir dizi bitirmiş olacağım yani. İzlemek istediğim bir kaç şey vardı oysa ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-368EFBB24

Olsun sorun değil. Tamam o zaman, desteğe yazayım konuyu size versinler. Nasıl olsun isterseniz öyle düzenler güncellersiniz. Zaten sürekli ilgilenmeye gerek yok aslında da, konu sahipsiz boş durmasın diye birine vereyim Prime Video takip edenleri için.
    Liste yapmaya fazla vakit ayıramam fakat göze çarpan yapımları eklerim. Sorulan sorulara elimden geldiğince cevap veririm diğer arkadaşlarla beraber yine. Bir sıkıntı yaşamadığım müddetçe de Prime üyeliğimi devam ettiririm. Gözün arkada kalmaz yani

• melezolmayanprens kullanıcısına yanıt
    Yalnız gözden kaçırdığınız bir nokta var.

Netflix'in tek işi ve gelir kaynağı bu. Gelirin sürekliliği için dinamik olması lazım. Sürekli farklı kesimlere göre bir şeyler eklenip siliniyor. Yetişkin dizisi, çocuk dizi, gençlik dizisi, aksiyon, gerilim, drama, bilim kurgu, pembe dizi, romantik komedi vs. Film, belgesel, anime, çocuklar için çizgi dizi, animasyon, stand up, talk show, bilmem ne programı... O nedenle alabildikleri ne varsa dolduruyorlar. Hepsini izlemeyeceksiniz, seçmek size kalıyor. Pembe dizi eklendi diye oturup onu izleyecek halimiz yok. Adamlar bir şeyleri alırken onun kalitesini, bilmem ne puanını kontrol etmiyor ki.

Aşağıdakilerin hepsini izlemedim. Kafama göre bakılabilecek ve beğenildiğini gördüğüm dizileri listelemeye çalıştım. Atlaya atlaya gittim bir de

American Crime Story, Ash vs Evil Dead, Bates Motel, Better Call Saul, Black Sails, Breaking Bad, Brooklyn Nine Nine, Damnation, Dexter, Dirk Gently's Holistic Detective Agency, How To Get Away With Murder, Lucifer, Luther, Mad Men, Manhunt Unabomber, Masters of Sex, Misfits, Miss Fisher's Murder Mysteries, Orphan Black, Outlander, Peaky Blinder, Penny Dreadful, Ray Donovan, Rick and Morty, Secret City, Sherlock, Spartacus, Suits, Tabula Rasa, The Blacklist, The Good Place, The Last Kingdom, The IT Crowd, The Sinner, Vikings, Mindhunter, Dark, The Crown, House of Cards, The Haunting of Hill House, Ozark, Atypical, Altered Carbon, Marco Polo, Narcos...

Hiç bir şey de yokmuş gibi neden bu kadar abartılıyor.

Prime Video Amazon'dan ayrılıp dijital platform olarak tek başına devam etse o da aynı olacak.

BluTV'de de az ve güzel şeyler var ama onların da geliri az zaten. Netflix'te para bok gibi. Bırakın da farklı zevklere göre harcasınlar bir zahmet. Ticaret sonuçta bu da.

Kendi dizilerinde kaliteyi daha yükseltsinler derseniz ona ben de katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-368EFBB24 -- 17 Aralık 2018; 13:1:33 >
  • Defiance isimli bilim kurgu dizisi de 3 sezonuyla eklenmiş.

Bunun dışında ara ara filmler de ekleniyor fakat ''son eklenenler'' kategorisinde bunları göremiyoruz maalesef. yeni eklenmiş olarak benim gözüme çarpanlar;

The Purge
    The Purge: Anarchy
  • Ya arkadaslar bunlar sistemi Netflix gibi yapmamis sanirim. Ben 1 seneye yakin duredir Amerikan Prime almistim VPN ile Amerikan icerigi izliyordum. Simdi artik Turkiyede de biseyler oldugunu gorunce gireyim bir bakayim dedim, bu icerigin hic birini izleyemiyorum, beni Amerikaliymisim da yurtdisina cikmisim gibi gosteriyor (Turkiyede prime video yokken de boyleydi) “watch while abroad” yani yurtdisindayken izleyin kismi cikiyor orada da sinirli bazi icerikler var genelde Amazonun kendi dizileri. Yani ozetle Turkiyeden girince Amerika merkezli hesabimdan Turkiye versiyonu olan prime video icerigini goremiyorum.

Yorumlariniz?

• R41NM4K3R kullanıcısına yanıt
    Buradan izleyebilmen için Primevideo.com'dan üye olman gerek. Amazon'un kendi sitesinden yapılan üyelik bir işe yaramıyor yoksa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-368EFBB24

Yalnız gözden kaçırdığınız bir nokta var.

Netflix'in tek işi ve gelir kaynağı bu. Gelirin sürekliliği için dinamik olması lazım. Sürekli farklı kesimlere göre bir şeyler eklenip siliniyor. Yetişkin dizisi, çocuk dizi, gençlik dizisi, aksiyon, gerilim, drama, bilim kurgu, pembe dizi, romantik komedi vs. Film, belgesel, anime, çocuklar için çizgi dizi, animasyon, stand up, talk show, bilmem ne programı... O nedenle alabildikleri ne varsa dolduruyorlar. Hepsini izlemeyeceksiniz, seçmek size kalıyor. Pembe dizi eklendi diye oturup onu izleyecek halimiz yok. Adamlar bir şeyleri alırken onun kalitesini, bilmem ne puanını kontrol etmiyor ki.

Aşağıdakilerin hepsini izlemedim. Kafama göre bakılabilecek ve beğenildiğini gördüğüm dizileri listelemeye çalıştım. Atlaya atlaya gittim bir de

American Crime Story, Ash vs Evil Dead, Bates Motel, Better Call Saul, Black Sails, Breaking Bad, Brooklyn Nine Nine, Damnation, Dexter, Dirk Gently's Holistic Detective Agency, How To Get Away With Murder, Lucifer, Luther, Mad Men, Manhunt Unabomber, Masters of Sex, Misfits, Miss Fisher's Murder Mysteries, Orphan Black, Outlander, Peaky Blinder, Penny Dreadful, Ray Donovan, Rick and Morty, Secret City, Sherlock, Spartacus, Suits, Tabula Rasa, The Blacklist, The Good Place, The Last Kingdom, The IT Crowd, The Sinner, Vikings, Mindhunter, Dark, The Crown, House of Cards, The Haunting of Hill House, Ozark, Atypical, Altered Carbon, Marco Polo, Narcos...

Hiç bir şey de yokmuş gibi neden bu kadar abartılıyor.

Prime Video Amazon'dan ayrılıp dijital platform olarak tek başına devam etse o da aynı olacak.

BluTV'de de az ve güzel şeyler var ama onların da geliri az zaten. Netflix'te para bok gibi. Bırakın da farklı zevklere göre harcasınlar bir zahmet. Ticaret sonuçta bu da.

Kendi dizilerinde kaliteyi daha yükseltsinler derseniz ona ben de katılıyorum.
    Hocam ben netflix'in olumlu yönlerini de görebilen bir insanım fakat gerçekten içeriklerin niteliği çok düşük. Tamam bir HBO yapımı beklemiyorum ama bu kadar da kötü olmamalı. Bence her kesime hitap edip çok niteliği düşük işler yerine biraz daha game of thrones, westworld gibi yapımlar çıkarmalı. Yazdığınız diziler netflix içerisinde yer alan en iyi diziler fakat kendi yapımları cidden çok kötü ve savunulacak en ufak bir yanı yok. Ben ortak kullandığım için bir paket sigara parasına iyi kötü bir hizmet aldığım için sesimi çıkarmıyorum çok fazla fakat bence biraz nitelik artırılmalı. Bu kadar fazla tüketimde içeriye olumsuz etkiliyor. İnsanlar o kadar hızlı içerik tüketiyor ki netflix yetişemiyor. Bunun yerine daha az tüketsek eminim ki westworld kalitesinde bir şeyler çıkabilir ama biz ölmek için 13 sebep ya da the end of the fucking world gibi basit ya da saçma dizilere maruz kalıyoruz. Bir de talepten dolayı mı bilmiyorum ama inanılmaz bir suç içeriği ekliyorlar. Yani uyuşturucu, adam öldürme, cinayet psikolojisi gibi içerikler hat safhada. İzleyenlere saygım var bende bu türü seviyorum fakat neredeyse bütün içerikler bu yönde olmaya başladı ben çok fazla farklı bir şey göremiyorum netflix'e katlanma nedenim tamamen rakipsiz olması. En sevdiğim house m.d dizisi bile kaldırıldı. En kült 15 dizi saysak iki tanesi netflix içerisinde anca yer alır. O da kendi kendi dizisi değil Spartaküs gibi başka diziler olur. He benim için bir önemi yok Kendi yapımı ya da başkasının yapılmamasının fakat bence nitelik arttırılıp nicelik azalmalı.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.