Şimdi Ara

Amazon.jp Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
887
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Amazon Japonya'dan Nintendo Switch Lite almak istiyorum. Ürünün linkini aşağıya bıraktım. Ürünün fiyatı 21.970 Japon Yeni. Kargo ücreti de 2.181 Japon Yeni. Toplamda 24.151 yen yapıyor. Türk parasına çevirdiğim taktirde 1.630,33 TL gibi bir tutar yapıyor. Aynı ürün Türkiye Amazon'da 3390TL. Daha önceden yurtdışı sitelerinden alışveriş yapmış ve özellikle amazon.jp'den ürün almış arkadaşların tavsiye ve yardımlarını bekliyorum. Şimdi geleyim sorularıma.

+Anladığım kadarıyla aşağıda bıraktığım linkteki ürün direkt amazon.jp tarafından satılıp kargolanmaktadır fakat emin olmak için sizlere danışmak istiyorum.

+Türkiye'ye geldiğinde buna gümrük vergisi vs. toplamda ne kadar vergi öderim? Ve ödeyeceğim vergiler nelerdir?

+Elime sağlıklı bir şekilde ulaşır mı?

+Bu yaptığım hesaplarda yanlışlık var mı? Bu ödemeler haricinden ve vergi dışından bana herhangi bir ödeme çıkar mı?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. İyi forumlar.

https://www.amazon.co.jp/-/en/dp/B07X47QTN3/ref=sr_1_1?crid=2BBV13EQJOSVJ&dchild=1&keywords=nintendo+switch+lite&qid=1614151157&sprefix=nintendo+sw%2Caps%2C-1&sr=8-1

• amazon tarafından gönderilen ürünlerde gümrük vergisi+kargo+ürün bedeli son aşamada toplam fiyat olarak gözükür. son aşamaya gitsen 31.016 Japon yeni fiyat çıktığını görürdün. eline sağlam bir şekilde ulaşır. trye geldiğinde ekstradan vergi ödemezsin

• Toplam ödeyeceğin miktar burada.

Başka herhangi birşey ödemezsin.

Amazon.jp Yardım!
  • Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

• Bir de ilk siparişinse hesabın askıya alındığını söyleyenler var, ancak ulaşıp istedikleri belgeleri sağlarsan 1-2 güne hesap açılıp siparişin kaldığı yerden devam ediyormuş. Ne kadar doğru bilmiyorum ama hazırlıklı olmakta fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lars Mikael Akerfeldt kullanıcısına yanıt

Peki istedikleri belgeler hakkında bilgin var mı acaba?

• BreGut B kullanıcısına yanıt

Tam hatırlamıyorum ama adresle alakalıydı galiba, ikametgah veya kredi kartı ekstre adresi gibi bir şeydi.

Sipariş verirken billing address yazan yere kart ekstresindeki adresi yazın yoksa hata verir. Shipping address'e de normal kargonun geleceği adresi yazın.

• Evet amazon.com dan alışveriş yaptım direkt hesap kitleniyor siparişi verdiğin anda. Dedikleri bilgileri eksiksiz yaz. Adres, adresteki isim, kartının son 4 hanesini gösteren fotoğraf (kalanları kağıtla kapat) yükle açılıyor. Hatta SS al tamamen aynılarını yazarsan daha iyi olur diye düşünüyorum.
    Kesinlikle çok saçma, Amazon gibi bir şirket boşu boşuna bekletiyor insanları.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.