Şimdi Ara

Amazon Fire TV 4K UHD| FireFox Web Browser+ Kodi + ipTV + Netflix + beIN CONNECT + Spotify (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.083
Cevap
163
Favori
134.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 yıldır amazon fire tv 2 kullaniyorum.Sorusu olan varsa yardimci olabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bir onceki mesajimda sorularinizi cevaplayacagimi yazmistim.Ben de bir iki soru sorayim.Us tvleri canli izlemek icin iptv kullanan var mi nereden satin aliyorsunuz? Ben direct tv sling tv ve xfinity comcast kullandim fakat dovizin durumundan fiyatlar asiri absurtlesti.Benim acilen iotv ye ihtiyacim var tavsiyesi vs olan varmi? Ve hangi kodi buildini kullaniyorsunuz?

• yerliyerli Y kullanıcısına yanıt
    Hocam burada bir com packet var 45 euroluk olani aldiniz Galina.1080pizleyebiliyormusunuz American kanallarini?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank Sinatra -- 4 Aralık 2017; 8:45:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yerliyerli Y kullanıcısına yanıt
    iptv paylaşmak yasak konuyu kapattıracaksınız :) dm'den halledin şunu.

• Fire tv ve diğer streaming cihazlarıyla da kullanabileceğiniz birkaç aksesuardan bahsetmek istiyorum;

Otg kablosu Bu kablo ile fire tv stick'e usb, klavye, mouse gibi cihazlarını bağlayabilirsiniz. aşağıda linkte paylaştığım kablodan olmasına dikkat edin; yani micro usb erkek, micro usb dişi, usb dişi. bu sayede şöyle bir donanıma sahip olabilirsiniz:
    Amazon Fire TV 4K UHD| FireFox Web Browser+ Kodi + ipTV + Netflix + beIN CONNECT + Spotify Amazon Fire TV 4K UHD| FireFox Web Browser+ Kodi + ipTV + Netflix + beIN CONNECT + Spotify
    https://www.ebay.com/itm/3-in1-Male-to-Female-Micro-USB-to-USB-2-0-Power-Charging-Host-OTG-Cable-Adapter/162639926579?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Ethernet Adaptörü Bu adaptör sayesinde fire tv stick'e ethernet kablo ile daha stabil bir internet bağlantısı elde edebilirsiniz. Amazonun kendi ethernet adaptörü de var fakat bildiğiniz üzere amazon kendi cihazlarını ve aksesuarlarını Türkiye'ye göndermiyor.
    Amazon Fire TV 4K UHD| FireFox Web Browser+ Kodi + ipTV + Netflix + beIN CONNECT + Spotify
    https://www.ebay.com/itm/UGREEN-Ethernet-Adapter-for-Chromecast-Micro-USB-to-RJ45-Port-10-100Mbps-USB-2-0/152675710774?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

Hdmi Audio Extractor Bu cihaz ise fire tv'nin sesini ve görüntüsünü ayrıştırıp görüntüyü tv'ye, sesi de 5.1 ses sisteminize yolluyor. Bunun bize ne yararı var diye soracak olursanız şunu söyleyebilirim; Netflix, Hbo, Amazon Prime Video gibi uygulamalarda içerikler genelde 5.1 ses desteklidir fakat fire tv'nizi tv'ye takarsanız tv'niz 5.1 sesi işleyemez ve varsa 5.1 ses sisteminizden surround ses alamazsınız. Eğer ki avr(audio video receiver) yerine benim gibi dandik bir LG 5.1 dvd player ses sisteminiz varsa bu sistemden bu sayede 5.1 ses almanız mümkün. Smart Tv'lerde gömülü gelen Netflix uygulaması 5.1 ses verir onun dışında ya avr'niz olması lazım ya da bu cihazdan. Torrent sitelerinden 5.1 ses destekli film indirip usb'ye atıp, usb'yi de otg kablosu ile fire tv'ye bağlayıp surround ses almak teoride mümkün. Bu cihaz dolby digital plus işleyemediği için fire tv settings/audio settings'den dd+ seçeneğini kapalı konuma getirmek gerekiyormuş.
    Amazon Fire TV 4K UHD| FireFox Web Browser+ Kodi + ipTV + Netflix + beIN CONNECT + Spotify
    https://www.aliexpress.com/item/1pcs-HDMI-to-HDMI-SPDIF-RCA-L-R-Audio-Extractor-Converter-HDMI-to-HDMI-Optical-SPDIF/32782013092.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.UNp91U

Bu saydığım aksesuarlara sahip değilim, sadece bunun araştırmasını yapıp forumlarda, alışveriş sitelerindeki yorumları okudum ve bunları alışveriş listeme koydum. En güzeli deneyip birinci ağızdan öğrenmek tabii ki. Aranızda bunlara sahip olup ya da sahip olacak arkadaşlar varsa yorumlarınızı yazmanız çok güzel olur. Bu saydığım aksesuarlar fire tv'ye özel cihazlar değil bu arada, apple tv, chromecast ya da android boxlarla da uyumlu çalışıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeacoN -- 4 Aralık 2017; 16:57:32 >
  • Amazon gonderime acmiyor sanirim urunu? Illa abd’den gelen birine mi aldirmamiz gerekli?

• quote:

Orijinalden alıntı: Olethros

Amazon gonderime acmiyor sanirim urunu? Illa abd’den gelen birine mi aldirmamiz gerekli?

ya da amerikapostam.com'a 18$ gönderim ücreti ödeyerek de alabilirsiniz ben öyle yaptım, 5 günde elime geçti.
  • MKVOD firetv'de calisiyormus. Deneyen var mi? LG tv'de kullaniyordum bir ara; cok guzeldi.
    http://www.mkvod.info/mkvod/showthread.php?tid=257

edit: MKVOD ANDROID TV / FireTV:
    https://www.dropbox.com/s/9iyqh3dmwb9gzld/mkvod_box_tv.apk?dl=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alierr -- 5 Aralık 2017; 14:36:7 >
  • Hadi bakalım , bir konuda da ben danışayım size.

Yaklaşık 6-7 ay önce 2.el aldığım Fire Tv Stick'te uygulama yükleme konusundaki bölge sıkıntısını aşamıyorum bir türlü.

Ne zaman kendi sitesinden bir uygulama yüklemeye kalksam coğrafi konumdan ötürü uygulama yüklememe izin vermiyor Amazon.

Bunda Amazon.com'a ilk giriş yaparken yaptığım ayarlarda etken olabilir , bilemiyorum.Daha doğrusu hatırlamıyorum bile.

Mesela en yeni örnekten bahsedeyim.

Dün akşam Amazon'un kendi sistesinden Silk Browser tarayıcısını yüklemeye kalktım stick'e ama aynı şekilde bölge engellemesine takıldım yine ve kuramadım.Youtube'ta aynı şekilde.

Netflix , Spotify , PuhuTV uygulamalarını sorunsuzca kullanıyorum stick'te.Ama bu Youtube ve Silk Browser uygulamalarını da stick'e muhakkak kurmam lazım.

Var mı benim bu bölgesel sıkıntıyı aşma şansım ? Yoksa muhakkak app olarak mı bulmalıyım bu uygulamaları ?

Gerçi o kadar aramama rağmen cihaza yüklenen Youtube v2.0.58.0 versiyonunu app olarak bulamadım bir türlü.Bir de böyle bir sıkıntı var...
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Hocam apk olarak kullanmana gerek yok ayarlarda bir yerde zip kodu yazıyor onu amerikadaki herhangi bir zip ile değişip dener misin? Amazon hesabına da bir ameikan hesabıs ekleyip dene.Olmazsa başka yöntemler deneriz daha önce hiç sıkıntı yaşamadım böyle.

Cihaz amazon.de mi yoksa amazon.com cikisli mi?

Suan kullandiginiz hesap amazon.com uzerinden ise amazon.de den yeni hesap acip deneyin. Ya da tam tersini deneyin.

Olmadi rootlarsiniz cihazi.

• Zip kodu değiştirmeyi veya bir amerikan hesabı eklemeyi deneyeyim bir ara.Bakalım ne olacak...
  • alierr A kullanıcısına yanıt
    İşte onu bilemiyorum, Amazon.com'da olabilir Amazon.de de

En iyisi yeni bir hesap açmayı denemem sanırım...
    Tamamdır hocam olmazsa haberdar et beni. YouTube zaten desteği çekiyormuş. Hepimiz apk ya kalacağız galiba.

• yüklediğim youtube 01.01.2018 e kadar kullanabilirsiniz dedi. sonrası için ne yapacağız fikri olan var mı?
    zaten o şekilde olması gerekiyor :))
  • Amazon Fire TV 4K UHD| FireFox Web Browser+ Kodi + ipTV + Netflix + beIN CONNECT + Spotify

adbLink is a companion program for Kodi.

It works with Kodi for Windows, Mac,Linux and Android

Global Features

Manage multiple Kodi devices from one PC
    Edit XML and other files on your devices
    Clone Kodi setups to new devices
    Backup/Restore Kodi setups
    Custom Cache Support for Kodi
    Log file viewer for adbLink/Kodi logs
    Hyperlinked HTML Help

Android Features

Install Programs without Android SDK
    ADB/Fastboot enabled command-line
    Busybox for root and non-root
    Built-in WIFI/USB remote
    Move Kodi data to external drives
    Manage devices via USB or IP address
    Root-aware File Manager
    Install/Uninstall Apps

adbLink is available for Windows, macOS and Linux

download at:http://www.jocala.com
  • Tolga_06tr kullanıcısına yanıt
    İlk fırsatta deneyeceğim...
  • alierr A kullanıcısına yanıt
    deneyelim teşekkürler... uygulama paralı üyelik gerektiriyor mu? nasıl bir uygulama?

bu arada bikaç kez denedim link indirmeye başladıktan sonra ağ hatası veriyor... sizde apk dosyası varsa başka linkten paylaşabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga_06tr -- 7 Aralık 2017; 16:20:33 >
  • kodi 'de Exodus kullananlar varsa repo güncellemesi yapın...

BREAKING NEWS for Thursday December 07, 2017: Exodus is now available through the repo athttp://mediarepos.net/kodistuff, so if you have trouble with older repositories, feel free to use that in Kodi to install the repo file RepoColossus(use this or if you want go right to the github dont fucking matter to me this will save you time).zip. Silly name? Maybe; or, maybe not. We’ll be writing about this turn of events in a near-future article, so be sure to check back regularly. I think you’ll enjoy the ramifications.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.