Şimdi Ara

amazon-ebay hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar türkiye de modeli bulunmayan bir seiko saat almak istiyorum, ürün 500 dolar civarında,abd den türkiye ye shipping var diyor ancak 2-20 kasım arası, satıcı güvenilirlikleri yüksek, acaba ebay mi uygun olur amazon mu fiyat aynı?
    ayrıca ürün gümrükte kalıp param yanar mı, kusura bakmayınız ilk defa yurtdışı alışveriş yapacağım yardımınızı rica ederim,saygılar..

• sanırım ebayden alışveriş için paypal şart şuan. bi kaç yöntemi var tabi ama 500$ yüksek bir rakam ben amazonu tercih ederdim. yalnız ebayde ürün tutarı düşük tutulup geçme ihtimali var fakat amazonda faturayı aynen ekliyorlar diye biliyorum. 500$ için 100$ civarında gümrük bedeli istenecek sizden. ebayden de alsanız takıldığı zaman aynı tutarı isteyecekler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aqhuan kullanıcısına yanıt
    yani amazondan alsam fiyat önemli değil alırken extra%20 gümrük kestikten sonra elime sıkıntısız ulaşır muhtemelen değil mi?yani rüün gümrükte verilen para çöpte olmaz sanırım
    bazı satıcılar daha uygun fiyatlı ancak ülkemize shipping yok..
  • hypophysis H kullanıcısına yanıt
    satıcı amazon değilse sizden sipariş ekranında malesef vergiyi kesmiyor. bireysel satıcılar gönderiyor ama vergi kısmında sorumlu siz oluyorsunuz. gümrük memuru aşağı yukarı bakıp bir fiyat verecektir. eğer satıcısı amazon ise işler daha kolay yürüyor, siz sadece ödemesini yaparsınız tüm işlemleri amazon halleder.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hypophysis -- 19 Ekim 2017; 22:15:42 >
    yardımınız için teşekkürler
    izmir deyim, satıcı amazon değil maalesef..mesela aldığımda istanbulda gümrükte kalacak, bana telefonla haber mi verecekler gümrük bedeli bu diye ya da nasıl bir prosedür bilmediğim için soruyorum çok teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aqhuan

satıcı amazon değilse sizden sipariş ekranında malesef vergiyi kesmiyor. bireysel satıcılar gönderiyor ama vergi kısmında sorumlu siz oluyorsunuz. gümrük memuru aşağı yukarı bakıp bir fiyat verecektir. eğer satıcısı amazon ise işler daha kolay yürüyor, siz sadece ödemesini yaparsınız tüm işlemleri amazon halleder.

merhaba amazon dan ilk defa alışveriş 400 dolara saat alacağım.. imported fee deposit kesen satıcıda ürün direk elime ulaşıp, vergiye karışmayan kendi kargolayan satıcıda ürün bulunduğum yere geliyor(izmir) ben gidip gümrük müdürlüğünden mi gidip vergi verip alıyorum, yoksa elime ulaştırıp vergi elden mi vereceğim ? yardımcı olursanız sevinirim, saygılar
  • hypophysis H kullanıcısına yanıt
    diğer alıntılarınızı göremedim ama şöyle söyleyeyim. deposit vermeden sipariş veriseniz satıcının hangi postayla gönderdiğine göre değişiyor. mesela ups ile aldığınızda gümrükteyken size mail,mesaj,telefon ile ulaşıp gerekli bilgilerle vergiyi ödemeniz için hesap numarası yolluyorlar. belli bir süre verip fazla masraf çıkartmadan işinizi hallediyorlar ama süreyi geçirirseniz bi kaç ek ücret daha çıkartabiliyorlar. devlet postaları ile gelince de gümrük memurluğu size postayla ürünün takıldığını ve bölgenize gönderildiğini söylüyor. kapıda postacıya ödüyorsunuz verginizi ama fiyat artınca farklı bir prosedür olur mu bilemiyorum.öte yandan eğer sizden ödeme esnasında deposit alıyor ise vergi vermemeniz gerekiyor ama amazon hariç bu yöntemi kullanan satıcı oluyor mu ondan da emin değilim. özetle her türlü size takip kodu verecekler, takip kodu ile ürününüz gümrüğe gelince posta şirketini arayıp durumu o şekilde çözersiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.