Şimdi Ara

Aman tabletiniz görmesin: LG Gram 15 hem çok hafif ve hem de çok iddialı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pozitif Noktaları
    -Çok şık ekran çerçevesi çok hoş duruyor
    -Ağırlığın az olması.
    -SSD ve Configirasyon
    -Fiyat
    -Fazladan usb çıkışı

Negatif yönleri
    -Ekran Kalitesi
    -Apple Touch pad yeteneklerinin yanından geçmemesi
    -Pil Ömrü ve uzun kullanımda daha iyi performans sağlaması
    -Klavye kalitesi + Aydınlatma
    -Ses analogları aynı çıkış olarak mac serisi daha fazla.
    -Kullanmayı bilen varsa Tunderbolt
  • Merhaba, Ben Erdi Özüağ.
    Yeni bir: "Video Otomatik Başlamasın" butonu işaretli olmasına karşın bir işe yaramadığından, kendi kendine otomatik olarak oynamaya başlayan videomuza hoş geldiniz...

EK: Demek ki başka bir sürü kişi de aynı sorunu yaşıyor ki, bir sürü insan bana katılmış. O buton işe yaramıyor mu? Yarıyorsa ne işe yarıyor? Bunları görmezden gelmeyin...

2. EK: DonanımHaber, reklamlardan para kazanıp geçiniyor olabilir ama, ben her sayfa açtığımda, her mesaj attığımda Kahveci reklamı görmek zorunda mıyım? İstemiyorum, ilgilen mi yooo rum. Kahve almayacağım. Israrla göstermeye devam ediyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 21 Nisan 2016; 18:32:22 >
  • Şahsen ben ağırlığa çok önem veriyorum. Uzun süredir de almak istediğim notebooku hafiflik ve performans ölçütüne göre araştırıyorum. Piyasada hafif ve performansı düşük cihazlar ortalama rakamlara bulunabiliyor ama hem hafif hemde güçlü olsun gerekirse oyunda oynatsın dediğiniz anda fiyatlar uçup gidiyor.

Sırf hafif diye de aynı donanıma 2 kat daha fazla para vermeyi ise kendime yakıştıramıyorum. Ancak okula da sürekli götürdüğüm için hafif olmayınca omzum kopuyor. Şuan ki notebookum 2 kilo olmasına rağmen işkence çektiriyor bana (kitaplar adaptörü falan derken).

F/P hafif notebook arayışındayım anlayacağınız ve bu yönde çıkacağı iddia edilen tek notebook/ultrabook modeli Xiaomi'ye ait. Xiaomi Laptop isminde ve tasarım ve hafiflik olarak Macbook'tan özenileceği söyleniyor. i7 işlemci 8 GB/16 GB RAM + GTX760M ile beraber 500 dolar gibi komik bir rakamdan satışa çıkacakmış. Bu fiyata bu özelliklerde bir ultrabook cidden çok hoş ama tabii daha kesin bir şey yok, bu duumlar Bloomberg tarafından sızdırılan şeyler ancak 2016 3. çeyrek gibi görebileceğiz büyük ihtimalle...

• Diyelimki 1mm yaptılar. Nasıl taşıyacaksınız? Elde taşınmaz ,lla çantaya konacak. Valize filan da atılmaz kırılır eğilir illa kendi çantası olacak. Adaptörü filan da lazım şarjı gitmiyor sonuçta bunun. Elimde kocaman 15,6" çanta ile geziyorum yine. Şimdi taşınabilirlik bu mudur? Taşınabilir dizüstülerin üst sınırı 12 hadi bilemedin 13"'tir. Onun üzeri taşınabilirliğiyle öne çıkamaz. Matematiğe geometriye aykırı. Elinde normal bir defter taşımakla harita metot dediğimiz defteri taşımak bir değildir. Bu alet kesinlikle ama kesinlikle 11-12" macbookların filan uzaktan yakından dengi değildir nokta.
  • Bilgisayarın performansı yeterli değil her şeyden önce. Apple 12"lik cihazına 5300 mah pil koyabiliyor. Bu bakımdan geride kalmış. Yine aynı şekilde ekranda dokunmatik özelliği de yok. Genel bakımdan da çok iyi değil zaten.
    Taşınabilirlik konusundaysa 11-12 inçlik ultrabooklarla da aynı olabileceği düşünülemez. Tek başına hafif olması bir anlam ifade etmiyor çoğu kişi için, bunu boyutuyla da desteklemek zorunda. Bana göre performans isteyen ağırlıktan ödün verip gider en iyisinden bir Laptop alır, önceliği taşınabilirlik olan da aynı şekilde daha küçük boyutlara sahip olan alternatiflerine bakar. Zaten fiyatının da düşük olacağını sanmıyorum. Bana göre hiçbir amaca tam anlamıyla hizmet etmeyen gereksiz bir cihaz olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürün gerçektende başarılı olmuş Bence tek eksiği pil ömrü olmuş Pil ömrü yüksek olsa çok ince bir kılıf çanta ile istediğin yere götürürsün Rkran kalitesini bilemem ama çözünürlük daha fazla olmasına hiç gerek yok Bazı gerikafalılar yine çöp demiş Beyinleri çöplüğe dönmüş Herşeyi çöp sanır olmuşlar 5000 TL Windows verilmez diyen bile olmuş Peki osx e niye verilebiliyor Ben bi farkını göremedim Birine veriliyorsa diğerine de gayette verilir Bu kadar teknik bir sitede bu kadar sığ insanları görmek garip

• Arkadaşlar tabletlerinizi hemen saklayın! :)

• quote:

Orijinalden alıntı: WaylandIZMIR

5000 TL verip Windows bilgisayar almak almak :)))

afedersinde bende fiyatı çok bulanlardım buna sözüm yok bu seviyedekilerin hepsi bu fiyatta hemen hemen ama olay bu değil neden 5000 tl windows verilemiyor olay o lütfen saçma sapan algı yaratmayın dikkat ettiyseniz sizi direk diğer marka işletim sistemleri savunucusu olarak atamadım sadece ortalığı kartıştırmak istiyorsunuz gibi geldi bu kadar

• Early 2015 macbook pro kullanıcıyım. Mac in sacma kısıtlamaları yüzünden iş yapamaz oldum. Dell xps 15 inch , daha hafif ve usb type c şarj girişli modeli çıksın hemen alacagım. İşin kötüsü 3 ay sonra macbook air 15 inch tanıtılacak 1 kg civarlarında ve ilk biz yaptık diyecekler sonra da firmalar taklitlerini ypacak. Samsung dediğim gibi bir model yaptı ama ortalıkta laptop yok. Lg şu laptopu 200 gr daha ağır ama daha kaliteli ve uzun pil ömürlü yapsa başta kod yazanlar olmak üzere yok satardı...

• Macbook pro çakması.

• Thunderbolt 3 olmalıydı şu üründe.

• Bende şuraya mühendis meslektaşlarım adına yazayım. Hala mac falan diyorlar iş için vs. Ya hadi apple geldi, güçlü donanım koydu (Ki asla koymadı), hadi koydu da ucuz oldu (Ki imkansız), şu işletim sistemini ne yapacağız. Windows olmak zorunda bizim gibi çalışanlar için. Siz gidin nette takılmak için vs kullanın, ama olur olmaz her yerde bunlar çöp vs. demeyin, adamın asabını bozmayın. Apple gelmiş bir de şaka gibi mühendislik uygulamaları için vs diyor macbook pro için, şaka gibiler. Neyse demek istediğim herkes bütçesine ve isteklerine göre bakmalı. Bize göre bu notebook ta çöp :) . Biz gidelim Mobile WorkStation bakalım :) .
  • pil hariç gayet iyi olmuş....

• acaba birgün kavisli ekranlı laptop görücezmi

• 1500 dolar!

1500!!! hemde DOLAR!

Kafayı yemişler resmen! Türk parasının değerini bu kadar düşürmeselerdi keşke!!!

• iPad im bu tableti gördü ve istifa etti. Saygılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple kullanandan çok, kullanmayanlar şikayetçi.

• quote:

Orijinalden alıntı: theoden_00

Bende şuraya mühendis meslektaşlarım adına yazayım. Hala mac falan diyorlar iş için vs. Ya hadi apple geldi, güçlü donanım koydu (Ki asla koymadı), hadi koydu da ucuz oldu (Ki imkansız), şu işletim sistemini ne yapacağız. Windows olmak zorunda bizim gibi çalışanlar için. Siz gidin nette takılmak için vs kullanın, ama olur olmaz her yerde bunlar çöp vs. demeyin, adamın asabını bozmayın. Apple gelmiş bir de şaka gibi mühendislik uygulamaları için vs diyor macbook pro için, şaka gibiler. Neyse demek istediğim herkes bütçesine ve isteklerine göre bakmalı. Bize göre bu notebook ta çöp :) . Biz gidelim Mobile WorkStation bakalım :) .

Yazdıkların kendisiyle çelişiyor. Ekran kartı bile olmayan bir çay tepsisiyle mühendisin ne işi olur? ADobe gibi firmaların ürünleri maclerde çok daha stabil ve verimli çalışıyor. Olay sadece cad cam değil. Yüksek mühendis olarak diyorumki bu bilgisaayrımsı şeyin hiçbir amacı yok. Tamamı israf.

• Klasmanları farklı ama video da Erdi Bey'in söylediği gibi MSI ın çözümü daha mantıklı.

• Erdi Bey gene çok güzel bir inceleme olmuş elleriniz,emeğinize sağlık.Yalnız daha çok dizüstü inceleme bekliyoruz sizlerden..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.