Şimdi Ara

AM3+ FX 6100@ 4.5 GHZ ile devam mı yoksa FX 8350 4.0 GHZ mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: metin abi 52

SEN,O 6100 DEN KURTUL BENCE,6950 CROSSFİREDE O İŞLEMCİDEN Bİ HALT OLMAZ.

Di yorsa öledir ilk işlemciyi metin abi 52 bulmuştu
  • Durup dururken kendini masrafa sokmana gerek yok. FX6100 ü 4.5Ghz de kullanmaya devam et. Ama yok illa benim bişeyler yapmam lazım diyorsan, 1 ay kadar bekle ortalama uzayabilir yada kısalabilir ,

FX6100 / FX8350 HD7870 CF 990FX ve 970 testi yapacağım inşallah. Ozaman karar verirsin. Sadece acele etme. 250TL lik işlemci fazlası ile hakkını veriyor şuanda. Kartları yer yer kısıtlasa da değiştirip masrafa girmeyin şuanda.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_69441707/mpage_1/key_/tm.htm

bende sorun kalmadı fakat yeni intel işlemciler gelince ve o zamanda bf4 cıkar o zaman anakart ve işlemciyi değiştireceğim.intel sistem kuracagım..şimdilik gerek yok.bence 8350 ile suanki kullandıgınız hız arasında pekte fark olmaz..tahminen yüzde 15civarı farkeder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 23 Aralık 2012; 17:20:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senol2985

quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

SEN,O 6100 DEN KURTUL BENCE,6950 CROSSFİREDE O İŞLEMCİDEN Bİ HALT OLMAZ.

• quote:

quote:

Durup dururken kendini masrafa sokmana gerek yok. FX6100 ü 4.5Ghz de kullanmaya devam et. Ama yok illa benim bişeyler yapmam lazım diyorsan, 1 ay kadar bekle ortalama uzayabilir yada kısalabilir ,

FX6100 / FX8350 HD7870 CF 990FX ve 970 testi yapacağım inşallah. Ozaman karar verirsin. Sadece acele etme. 250TL lik işlemci fazlası ile hakkını veriyor şuanda. Kartları yer yer kısıtlasa da değiştirip masrafa girmeyin şuanda.

Anladım hocam, sizin test sonuçlarını merakla bekliyor olacağım hocam, teşekkür ederim değerli cevaplar için

quote:

Eğer CF kullanmaya devam edecekseniz FX 8*** serisinden bir işlemci alıp uygun hız aşırttırma ile kullanmanız CF nin performans adına önemli kazanç getirecektir.

Tek kart + Fx 6*** serisi bir işlemci ve 4 ghz civarı saat başı döngü darboğaz yaratmayacak olsada

CF ve FX 6*** serisi bir işlemci 4.5 ghz olsa da yüksek çözünürlükte işlem yükünü karşılayamayacak ve darboğaz olacaktır.

Fazladan iki çerkidek bu yükü alır mı diye sorarsanız bütün yükü alıp stabil bir işlem trafiği oluşturmayabileceği muhtemelen ama %70-85 oranında işlem trafiği rahatlaması olacağı için önemli FPS artışı yakalarsınız.

Bütün bunları bir kenara bırakıp intel işlemcilerin i 5 ve i7 serislerinin bf3 te multi kısım fazla oyunculu serverlarında daha iyi FPS sonuçları verdiğini biliyoruz .Bunun nedeni BF3 motorunun intel optimizasyonu açık ve net.Hangi amd işlemciyi alırsanız alın bf3 multi de en az 10-15 fps altını alacaksını intel işlemcilere sahip olan oyuncuların FPS lerinden.Bu durum bf3 patch ile düzeltilebilir ama oyun şirketi bunu yapar mı bilmiyorum.Bu durum diğer oyunlarda geçerli olsa da bf3 deki gibi gözle görülür bir fark yaratmıyor.

asıl soru şu sadece ve sadece bf3 için intel sisteme geçip fazladan para mı vermeli yoksa amd sistem ile bf3 hariç birçok oyunda intelin muazzam pahalı işlemcileri ile aynı FPS yi alıp mı oynamalı ?

Karar,para,emek sizin ,bizden sadece tecrübe ve bilgiye dayalı bilgi sunmak kalıyor.

Mantıklı hocam, ancak %15 hız farkının olacağını zannetmiyorum aynı hız fx serilerinde (fx 4100 hariç)

• Ben 6950 cross görmüşüm,6970 crossfire imiş.
    bu durumda en ucuz ve mantıklı çözüm. FX 8350 alıp,4,5 ghz de kullanmak.
    mevcut işlemciyi de 2.el satarak.
  • Elindeki işlemciyi satabilecek durumdaysan olabilir ama aksi durumda gereksiz bir işlem olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R@

quote:

quote:

Durup dururken kendini masrafa sokmana gerek yok. FX6100 ü 4.5Ghz de kullanmaya devam et. Ama yok illa benim bişeyler yapmam lazım diyorsan, 1 ay kadar bekle ortalama uzayabilir yada kısalabilir ,

Anladım hocam, sizin test sonuçlarını merakla bekliyor olacağım hocam, teşekkür ederim değerli cevaplar için

quote:

Eğer CF kullanmaya devam edecekseniz FX 8*** serisinden bir işlemci alıp uygun hız aşırttırma ile kullanmanız CF nin performans adına önemli kazanç getirecektir.

Tek kart + Fx 6*** serisi bir işlemci ve 4 ghz civarı saat başı döngü darboğaz yaratmayacak olsada

CF ve FX 6*** serisi bir işlemci 4.5 ghz olsa da yüksek çözünürlükte işlem yükünü karşılayamayacak ve darboğaz olacaktır.

Fazladan iki çerkidek bu yükü alır mı diye sorarsanız bütün yükü alıp stabil bir işlem trafiği oluşturmayabileceği muhtemelen ama %70-85 oranında işlem trafiği rahatlaması olacağı için önemli FPS artışı yakalarsınız.

Bütün bunları bir kenara bırakıp intel işlemcilerin i 5 ve i7 serislerinin bf3 te multi kısım fazla oyunculu serverlarında daha iyi FPS sonuçları verdiğini biliyoruz .Bunun nedeni BF3 motorunun intel optimizasyonu açık ve net.Hangi amd işlemciyi alırsanız alın bf3 multi de en az 10-15 fps altını alacaksını intel işlemcilere sahip olan oyuncuların FPS lerinden.Bu durum bf3 patch ile düzeltilebilir ama oyun şirketi bunu yapar mı bilmiyorum.Bu durum diğer oyunlarda geçerli olsa da bf3 deki gibi gözle görülür bir fark yaratmıyor.

asıl soru şu sadece ve sadece bf3 için intel sisteme geçip fazladan para mı vermeli yoksa amd sistem ile bf3 hariç birçok oyunda intelin muazzam pahalı işlemcileri ile aynı FPS yi alıp mı oynamalı ?

Karar,para,emek sizin ,bizden sadece tecrübe ve bilgiye dayalı bilgi sunmak kalıyor.

Mantıklı hocam, ancak %15 hız farkının olacağını zannetmiyorum aynı hız fx serilerinde (fx 4100 hariç)

Doğru artış olmayabilir teorik olarak hesaplanırken bu artışın olabileceği ihtimali var iken pratikte olmayabilir.En doğrusu kullanıcı testi olacaktır.

• İntele geçmeye kesinlikle değmez haswell gelene kadar.
    Fx8350 cf kullandığınızı ve multiplayer oynadığınızı düşünürsek fark eder.
  • FX 8350 ye geçerseniz onu da overclock etmeniz gerekir, ancak 5GHz seviyesine getirirseniz belki görülür bir stabilite olabilir sisteminizde. Öbür türlü fark edilecek bir değişiklik olabileceğini zannetmiyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.