Şimdi Ara

ALT SEGMENT 18.000 BTU İnverter klima tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bursa'da yaşıyorum, sadece yazın 2 ay soğutma ve nem almak için kullanılacak "inverter özellikli" alt segment klima araştırıyorum. (ortalama bütçe 2500 TL). Evim ara kat, doğrudan güneşi 1-2 saat ancak alıyor ancak nem yoğun, 30-35 m2 alanda kullanacağım.

2-3 günlük araştırmanın sonunda bütçeme uygun bulduğum cihazlar aşağıdaki şekilde, sizce bu klimalardan hangisini tercih etmeliyim? Yine varsa bu ürünlere alternatif farklı marka model tavsiyelerinizi bekliyorum.

1. Midea Premier MS11P1U-18-İnverter (2013 Model cihaz, Fiyat :2700 TL)
    http://www.spotklimalar.com/18000btu/midea-prmier-ms11p1u-18-inverter-18000-btuh-duvar-tipi-siplit-klima-71

2. Baymak Elegant 18 CHS A+ 18.000 Btu Inverter (Bimeks: 2350 TL)
    http://www.bimeks.com.tr/urun/146908/baymak-elegant-18-chs-a-18-000-btu-inverter-klima-.aspx#dealers

3. Uğur UACI 18 İnverter Klima (Fiyat: 2400 TL)
    https://www.ugurizmir.com/shop/inverter-klimalar/ugur-uaci-18-inverter-klima/

İlginiz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerbilisim -- 13 Ocak 2016; 12:57:38 >

• güncel.
  • Bence samsung lara da bakanilirsin.Bu fiyatlara bulunur.
  • Arkadaşlar yaklaşık 4 ay önce Midea Premier inverter 18.000lik klima aldım, hem soğutması hem ısıtması hem de ses seviyesinden çok memnunum, Midea markasını ilk kez bu forumda klima araştırırken duymuştum ve yorumlara güvenerek almıştım şu ana kadar hiçbir şikayetim olmadı, dış ünitede ses filan da duymadım belki zamanla olabilir.
    Evimde izolasyon olmadığı halde kışın ısıtması soba gibi bunaltabiliyor, yazın dışarısı 40 derecenin üzerinde iken bile 24 derecenin daha altına inme gereksinimi duymadım, ortalama 26 derecede kullanıyorum.
    Klima alacak arkadaşlar için fikir olması açısından yazıyorum bence inverter Midea modellerini hiç düşünmeden alabilirsiniz.
  • Ne mutlu böyle güzel geri dönüşler olması. Her ne kadar biraz şikayet eden arkadaşlarımız olsa da, bu tarz olumlu geri dönüşler de ürün hakkında referans niteliği taşımaktadır.
    Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için.
  • tamerbilisim kullanıcısına yanıt
    Adana'da Dün Midea Blanc 18k Btu aldim ve montajinida yaptilar...2775 Tl belki siz iyi arastirma ile bursa'da ve iyi pazarlikla iyi bir fiyata alabilirsiniz...

Alt msjlari okudum ki :D Klimayi almişsiniz
    Neyse diger arastirma icinde olan arkadaslara yardimci olur topic...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MORFEUS -- 29 Haziran 2016; 9:53:56 >
  • Canlı iken bir de burada soralım. Midea Blanc 18 lik mi yoksa LG Sirius Smart İnverter 18 lik mi? LG 500 lira falan daha maliyetli ama..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildiğim kadarıyla LG ile Beko aynı klima, bu sebeple ben olsam yine Midea tercih ederdim.
    Bu arada Midealarda tüm fan ve kompresör inverter (3d diye geçiyor bu sebeple) ama bir çok markada sadece fanlar inverter oluyor ama kompresör inverter olmuyor, araştırırken buna da özen gösterebilirseniz uzun vadede size konfor ve elektrik sarfiyatında katkı sağlayacaktır.
  • tamerbilisim kullanıcısına yanıt
    Küçük bir düzeltme yapmama izin verin.
    Kompresörü İnveter olmayan bir klima, GTB den inverter sertifika onayı alamaz.
    Tersi doğrudur, sadece kompresörü inverter olup fan motorları BLDC veya 3F olmayan klimalardan bahsediyorsanız ok, ama kompresörü inverter olmayan klima, inverter klima olmaz zaten.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Düzeltme için teşekkürler, ters yazmışım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.