Şimdi Ara

ALPSMART TV-Box inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
5.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yerli markamız Alpsat 'ın bünyesinde bulunan, Alpsmart tv-box ları inceledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 29 Ekim 2019; 14:54:28 >

• hocam, çin'den alıp marka basmıyorlar mı? yerli marka derken?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam , hep boyle başlamıyormu , once ithal sonra yavaş yavaş imalat , Alpsat yerli marka , yazılım konusunda cihaza katkısı ,garantisi, servisi muhatabı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: miki

Selam , hep boyle başlamıyormu , once ithal sonra yavaş yavaş imalat , Alpsat yerli marka , yazılım konusunda cihaza katkısı ,garantisi, servisi muhatabı var
    Güldürdün sabah sabah
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

Güldürdün sabah sabah

Alıntıları Göster
    Www.alpsat.com ben teknikden çok anlamam , son kullanıcıyım ama yerli üretim epey ürünleri mevcut , destekleyelim , pozitif olmanın bir mahsuru yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: miki

Www.alpsat.com ben teknikden çok anlamam , son kullanıcıyım ama yerli üretim epey ürünleri mevcut , destekleyelim , pozitif olmanın bir mahsuru yok

Alıntıları Göster
    media playerlara özel ilgim vardır. sana söz alıp deneyeceğim cihazı. nerden alaınabilir acaba?

• Alpsmart akıllı priz vardı durduk yerde çalışmamaya başladı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

media playerlara özel ilgim vardır. sana söz alıp deneyeceğim cihazı. nerden alaınabilir acaba?

Alıntıları Göster
    Aman diyeyim benim bir ilgim yok, satışını yapmıyorum, benimkisi diğer tvbox ları incelediğim gibi bir inceleme :)
    N11 de fiyatları karşılaştırmak en güzeli “bence”

Edit : çekilişe de katılabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 27 Eylül 2019; 13:0:15 >

• miki kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Videoda air mouse'u kullanacağınızı söylediniz ama performansı, kullanışlılığı konusuna girmediniz hiç. ben cihazı almayı düşünüyorum ama air mouse'u da alayım mı ne dersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkaylan

Merhaba,
    Videoda air mouse'u kullanacağınızı söylediniz ama performansı, kullanışlılığı konusuna girmediniz hiç. ben cihazı almayı düşünüyorum ama air mouse'u da alayım mı ne dersiniz ?
    Air mouse kullanım kolaylığı sağlıyor , mesela video da gorduğunuz programların coğunu airmouse ile çalıştırdım, yazılar yazdım.Kullanıma yardımcı olacaktır.Eğer yeriniz müsait ise bildiğimiz kalvye ve mouse ikilisi daha da başarılı sonuç verecektir .Her ikisis de standart kumanda dan daha kullanışlıdır.
    Çekilişe katılmayı unutmayın.
  • Abone olun demişsiniz ama kanalınız nedir? Buraya eklediğiniz video youtube a gitmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Engin.K

Abone olun demişsiniz ama kanalınız nedir? Buraya eklediğiniz video youtube a gitmiyor
    Merhaba Engin Bey , Kanalıma Buradan abone olabilirsiniz, ilginiz için çok teşekkür ederim.
    Cihazı n11 den sipariş ettim bugün ya da yarın gelir, kullanıp görüşlerimi buraya yazarım. Ben oyun falan oynamıyorum bakalım tv izlerken nasıl bir performansı olacak, klavye mouse işine şimdilik bakmıyorum cihazın kumandası tv yi açıp kapatsa yeter şimdilik :)
  • nkaylan N kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun iyi günlerde güle güle kullanın,klavye ve mouse ile kullanmak çok rahattır, evde varsa en azında mouse ile kullanmanız kolaylık sağlayacaktır(ben çok rahat ediyorum). Yorumlarınızı bekliyorum, Çekilişe katılmadıysanız mutlaka katılın , fazla cihazdan zarar gelmez
    cihaz geldi açtım kurdum, maç izlerken çok beğenmedim görüntüyü ama filmlerde güzel. Ancak içindeki kılavuzda kumandadaki tv kontrol kısmının nasıl aktifleştirileceği yazmıyor. Bununla ilgili bir açıklama nereden buluruz acaba ?
    ---
    Akşam kaldığım yerden devam edeyim, kumanda maalesef berbat, ben oyun falan oynamayacağım ama gerçek bir kumandaya ihtiyaç var bu kesin. Turkvod u kurup göndermiş satıcı arkadaş ama bu kumandayla izleyeceğin filme ulaşmak için epey ter dökmek gerekiyor. Görüntü kalitesi önceki cihazım next 2000hd den daha üstün değil. Belki yapılması gereken ayarlar vardır bilmiyorum öğrendikçe bu mesaja ekleyerek gideceğim. Alpsat firmasına ulaşabilirsem de tv ye kumanda etmek için kumandayı nasıl ayarlamam gerektiğini öğrenmeye çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkaylan -- 17 Ekim 2019; 9:17:45 >
    Hayırlı olsun,bende bilmiyorum , tahminde bulunuyorum ,ayarlar bolumunde hdmi-cec ayarlarını aktif hale getirerek deneyebilirmisiniz?
    Neyi aktif hale getirirsen getir sonuçta kumandanın tv kontrol kısmındaki set tuşunu kullanarak bir kurulum gerekiyor daha önce başka bir kumandayla yapmıştım ama onun açıklaması vardı bunda hiçbir şey yok. Bakalım belki alpsat dan bilgi alırız.
    .
    .
    .
    Alpsat ın kendi sitesindeki iletişim formuna yazdım kumanda konusunu ama şu ana kadar bir dönüş olmadı. Sanırım kumandanın üstündeki tv kontrol olarak görülen kısmın bir fonksiyonu yok sadece görüntü olsun diye koymuşlar oraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkaylan -- 18 Ekim 2019; 9:25:59 >
  • En başta kumandası olmak üzere REZALET bir cihaz olduğunu burada belirtmeyi bir borç biliyorum. Sanırım içinde de üzerinde yazan donanım özellikleri yoktur. Az önce satın aldığım mağazaya da iade isteğimi belirttim. Parayı Çinli yiyeceğine burada bu işlere soyunan girişimciler alsın kalkınsın diye düşünüyoruz ama maalesef olmuyor.
    ...
    n11 de BİL-TEK isimli mağazadan almıştım şimdi görüştüm gayet anlayışlı uyumlu bir firma beğenmediyseniz iade edin sorun olmaz diye belirttiler iade ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkaylan -- 18 Ekim 2019; 10:21:50 >
    TV Box ları kumanda ile kullanmayı beceremiyorum
    Test ettiğiniz kadarı ile , olumsuzluklar nelerdi?
    Olumsuzluk bir tane değil
    1- Kumanda canı istediği zaman kumanda ediyor, tv kontrolle ilgili kısmı da işlevsiz
    2- Görüntü kalitesi cihaz ayarlarındaki bütün modları denememe rağmen kesinlikle çok kötü
    3- 905x2 ve 4 GB ddr4 ram olduğu konusunda da şüpheliyim öyle kötü bir performansı var, çok yavaş.
    4- Kendi kumandası ile kullanılması imkansız bir cihaz ancak o kadar yavaş ki bir airmouse'a nasıl tepki vereceği konusunda da şüpheye düştüm.
    5- Ben anten bağlantım olmadığı için free iptv kullanıyorum, bunun içinde de legal yayınları içeren 1 yıllık bir free iptv aboneliği vardı ancak sunucularını güncelliyorlarmış oradaki performansını göremedim ama satıcı Türkvod yükleyip göndermiş sağolsun (çünkü o kumanda ile herhangi birşey yükleyebilmek mümkün değil) Türkvod da videonun modunu seçerek farklı modlarda denedim hiçbir şey farketmiyor ? LG led televizyonun görüntüsü tüplü televizyona döndü.
    Kısaca tam bir hayal kırıklığı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.