Şimdi Ara

Alo 155, hız sabitleyicim bozuldu duramıyorum (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
3
Favori
3.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • + Hangi arabayi onerirsiniz?
    - Yeni aveo

• adam dava acsa 2 tane bu arabadan alir

gerci bu olaydan sonra bu markayi tercih edecegini sanmiyorum

ford al ne biliyim davadan gelen paranla 3.20 coupe al rahatina bak
  • Debriyaj?
    A/t ise boş vites?
    Ben anlamadım neyse iyi ki kurtulmuş Allah korusun.

• Belkide dava açıp para koparmak için frene basmadı boşa atmadı kaza yapmayı tercih etti.

Biraz komplo üretelim
  • Adam acemi desek o esnada panikle polisi nasıl aradın be adam
  • Hiç mi Beyin çalışmamış ula kontağı kapat la yakıt akışını kes.kesin acemi bunu kullanan

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie Walkerr

Hiç mi Beyin çalışmamış ula kontağı kapat la yakıt akışını kes.kesin acemi bunu kullanan

araç o zaman durur diyorsun yani?
    benim pc kilitlenince reset atıyorum, onun gibi mi?
  • başka bir iş var bu işin içinde. Adamı dinlemek lazım. Biri bu adamı bulsun ve konuştursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hay2010

quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie Walkerr

Hiç mi Beyin çalışmamış ula kontağı kapat la yakıt akışını kes.kesin acemi bunu kullanan

araç o zaman durur diyorsun yani?
    benim pc kilitlenince reset atıyorum, onun gibi mi?

Yakıt akışını kesecek işte.kontagi kapatacak direksiyon sertlesmemesi için aküyu açacak böylelikle kaza masa olmayacak

• Aveo'larda start stop tuşu var mı acaba ? bildiğim kadarıyla tuşa basınca araç hareket halindeyken stop etmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreudeAmFahren -- 25 Temmuz 2014; 4:00:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreudeAmFahren

Aveo'larda start stop tuşu var mı acaba ? bildiğim kadarıyla tuşa basınca araç hareket halindeyken stop etmiyor

Yeni bir fikir daha... Kardeşim ortalığı iyice karıştıracaksın

Eğer bu adam cc bozulduğu anda aradıysa yani kaza yapmadan önce; demek ki zamanı varmış. Bu zaman içerisinde bence acemi dahi olsa fren, debriyaj, boşa atmayı denemiştir.
  • Fren çalışıyor olsa adam basar durur zaten.Polisi arayan adam bunları denemiştir sonra aramıştır.
    Haa belki el freni ile durulabilir ama o an aklına gelir mi bilmem
    Şahsen ben kullanıyor olsam 80-90 la akan trafikte frene bastım durmadı ya da çalışmıyor fren..benim de aklıma gelmezdi o an kontak kapatmak falan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: syerturan

quote:

Hız sabitleyici istediği kadar takılı kalsın. Boşa atmak diye bir şey var...

Boşa atarsın, vites de olmayan araç istediği kadar gaz versin -ki ancak sabitlendiği/takıldığı yer kadar verir- boşta olan araç hızlanmaz ve
    fren/el freni ile yavaşlar/durdurulur. Ya arkadaş çok acemi yada başka bir durum gelişmiş ve haberde yer almıyor.

Gördüğüm kadarı ile abartı bir hasar yok. O yüzden fazla hızlı gibi değil. Hava yastıkları da açılmamış görünüyor.
    Yani! sürterek/hafif çarparak dokundurarak durmuş gibi. CC den olabilir ama bir gariplik var sanki?

*Ayrıca" hala "araç şuydu buydu" yorumu yapanlar var. Oysa! link verilmiş, demek ki bizim üyeler konuları hiç okumadan yüzeysel yorum yapıyor.
    Bu da bana yorum yapanlara fazla önem verilmemesi gerektiğini hatırlatıyor.

link verilen mesaj;http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=95116351

-ki ancak sabitlendiği/takıldığı yer kadar verir- demişsiniz de opelin bu konuda durumu farklı, diyelim ki 90 ile giderken boşa aldınız, tekrar CC tuşuna bastınız, 90 km hız yapana kadar gaz veriyor, boş viteste 90a çıkmaya çalışıyor

Buradaki durum ile çalışma prensibi arasına da fark var.

Sizin anlattığınız sistemin sorunsuz çalışması hali. Buradaki konuda sistem sorunlu yada hatalı. O yüzden boşa atarsınız ama sistem boşa attığınızı
    görmeyip CC yi devre dışı bırakmıyor ise ancak sabitlenen hız'a kadar çıkmak için sürekli gaz verir durur. Oysa gaz verse de vites de olmayan araç
    hız ve ivme kaybedeceği için -sürekli yokuş aşağı gitmiyor ise- bir süre sonra yavaşlar -ki fren var, el freni var araç durur. O arada araç hala boş yere
    gaz veriyordur o ayrı konu. Hala gaz veriyor ama durmuş ise, "duran aracın kontağı da kapatılır gaz vermeyi de keser". Olur biter.

Bu durum sistemi tamamen bilmemek ve tecrübe etmemekle alakalı. Daha sık kullanılıp varyasyonlar hakkında daha bilgili olunsa sorun yaşanmazdı.

Ben de GM'e ait AT Cruze kullanıyorum, AstraJ ile aynı düğme takımını kullanıyor;

Aracın CC tuşunu aktif edersiniz, istenilen km de sabitleme tuşuna basarsınız.
    Aracı boşa aldınız yada frene dokundunuz CC devreden çıktı.
    Tekrar aynı hıza çıkmak için (düğmeden off yapılmadı ve sıfırlanmadı ise) "son hafızadaki hız"a gitmek için butonu aşağıya, "yeni hız belirlemek" için yukarıya tıklarsınız.

Son hafızadakini seçerseniz. Araç o hıza çıkmak ve oraya gelmek için gaz verir. Gelince gazı bırakır.
    Yeni seçenek ise bulunduğunuz hız sabitler.

H kasa astralarda açma-kapama tuşu yok, hafıza tuşu da yok. Çok basit bir sistem. Kullanmak için debriyaj ve frene bir kez basmış olmak gerekiyor araç çalıştırıldıktan sonra (sensörler aktif hale geliyor). Kaç ile giderseniz gidin (30 km üstü) o hıza ulaşana kadar gaz veriyor. Sabitlenen hızın 30 km altına inince devredışı oluyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hız sabitleyici istediği kadar takılı kalsın. Boşa atmak diye bir şey var...

Boşa atarsın, vites de olmayan araç istediği kadar gaz versin -ki ancak sabitlendiği/takıldığı yer kadar verir- boşta olan araç hızlanmaz ve
    fren/el freni ile yavaşlar/durdurulur. Ya arkadaş çok acemi yada başka bir durum gelişmiş ve haberde yer almıyor.

Gördüğüm kadarı ile abartı bir hasar yok. O yüzden fazla hızlı gibi değil. Hava yastıkları da açılmamış görünüyor.
    Yani! sürterek/hafif çarparak dokundurarak durmuş gibi. CC den olabilir ama bir gariplik var sanki?

*Ayrıca" hala "araç şuydu buydu" yorumu yapanlar var. Oysa! link verilmiş, demek ki bizim üyeler konuları hiç okumadan yüzeysel yorum yapıyor.
    Bu da bana yorum yapanlara fazla önem verilmemesi gerektiğini hatırlatıyor.

link verilen mesaj;http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=95116351

-ki ancak sabitlendiği/takıldığı yer kadar verir- demişsiniz de opelin bu konuda durumu farklı, diyelim ki 90 ile giderken boşa aldınız, tekrar CC tuşuna bastınız, 90 km hız yapana kadar gaz veriyor, boş viteste 90a çıkmaya çalışıyor

Buradaki durum ile çalışma prensibi arasına da fark var.

Sizin anlattığınız sistemin sorunsuz çalışması hali. Buradaki konuda sistem sorunlu yada hatalı. O yüzden boşa atarsınız ama sistem boşa attığınızı
    görmeyip CC yi devre dışı bırakmıyor ise ancak sabitlenen hız'a kadar çıkmak için sürekli gaz verir durur. Oysa gaz verse de vites de olmayan araç
    hız ve ivme kaybedeceği için -sürekli yokuş aşağı gitmiyor ise- bir süre sonra yavaşlar -ki fren var, el freni var araç durur. O arada araç hala boş yere
    gaz veriyordur o ayrı konu. Hala gaz veriyor ama durmuş ise, "duran aracın kontağı da kapatılır gaz vermeyi de keser". Olur biter.

Bu durum sistemi tamamen bilmemek ve tecrübe etmemekle alakalı. Daha sık kullanılıp varyasyonlar hakkında daha bilgili olunsa sorun yaşanmazdı.

Ben de GM'e ait AT Cruze kullanıyorum, AstraJ ile aynı düğme takımını kullanıyor;

Aracın CC tuşunu aktif edersiniz, istenilen km de sabitleme tuşuna basarsınız.
    Aracı boşa aldınız yada frene dokundunuz CC devreden çıktı.
    Tekrar aynı hıza çıkmak için (düğmeden off yapılmadı ve sıfırlanmadı ise) "son hafızadaki hız"a gitmek için butonu aşağıya, "yeni hız belirlemek" için yukarıya tıklarsınız.

Son hafızadakini seçerseniz. Araç o hıza çıkmak ve oraya gelmek için gaz verir. Gelince gazı bırakır.
    Yeni seçenek ise bulunduğunuz hız sabitler.

H kasa astralarda açma-kapama tuşu yok, hafıza tuşu da yok. Çok basit bir sistem. Kullanmak için debriyaj ve frene bir kez basmış olmak gerekiyor araç çalıştırıldıktan sonra (sensörler aktif hale geliyor). Kaç ile giderseniz gidin (30 km üstü) o hıza ulaşana kadar gaz veriyor. Sabitlenen hızın 30 km altına inince devredışı oluyor.

hafıza tuşu ve iptal tuşu var H kasalarda

• evolvo kullanıcısına yanıt
    Astrada 3 tane tuş var. Sabitleme (ve artırma), azaltma, iptal. 70binde taktırdım CCyi, şu an araç 120binde. Öyle bir tuş olsa emin olun haberim olurdu. Sonraki modellerde ekledilerse onu bilmiyorum, benimki 2007 enjoy, serviste sensörler eklenip kol değişerek takıldı.
  • En buyuk tus iptal, alt ve ust tuslar artirma, azaltma ve sabitleme. Alttaki tus ayni zamanda hafiza tusu olarak islev goruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evolvo -- 25 Temmuz 2014; 12:21:48 >
  • Pek mantıklı gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

En buyuk tus iptal, alt ve ust tuslar artirma, azaltma ve sabitleme. Alttaki tus ayni zamanda hafiza tusu olarak islev goruyor.

Yeni modellerde düzeltilmiş ya da benim sıkıntılı olabilir, ben bütün tuşları denedim, olmuyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

En buyuk tus iptal, alt ve ust tuslar artirma, azaltma ve sabitleme. Alttaki tus ayni zamanda hafiza tusu olarak islev goruyor.

Yeni modellerde düzeltilmiş ya da benim sıkıntılı olabilir, ben bütün tuşları denedim, olmuyor.

2011 astra hde bu sekilde.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.