Şimdi Ara

ALMANYADA OKUMAK MI TÜRKİYE TOP ÜNİLER Mİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Captain spider Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
32
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • almanya'da okumuş biri olarak şunu söyleyebilirim.Almanya'da yazılımı okursun.Çünkü almanya'da bilgisayar ve yazılım altyapısı o kadarda iyi değil.İyi uzman olmadıklarından dışardan eleman alıyorlar hintli çinli vs.

Eğer ailen temelli almanya'ya gelecekse ve artık irtibat kopacaksa senin seçimin.Ama bunu başta düşünmeli idin.

Şimdi gitmişsin öyle eftiri püften şeyde değil metucom kazanmışsın.Başka yerler olsa git almanya'ya derdim.

Genel itibari ile tavsiyem türkiye'de oku almanya'ya daha rahat kafa ile git.Lisansüstü mesela dah da uzmanlaşmak istediğin dal varsa mesela bu elektronik olur vs olur gibi.Devam edersin bırakırsın.Ama en azından alt basamağı yapmış olursun.

Makine ve imalat türevi şeyleri almanya'da teknik okullarda okuayamzsın.Cidden zor.Ama software,computer engineering gibi şeyler o kadar zorlayıcı değil.Hem zevklide ama mechanical,robotics,manufacturing ve özellikle control and automation gibi dallar adama nal toplatır.

Benim tavsiyem odtü'de eğitimini tamamlamandan yana ailen geri döner mi yoksa gider misin onu bilemem.Ama kazanmışsın bitir. Dediğim gibi daha alt bir kurum olsa git derdim.Almanya'daki eğitim anlayışı ile Türkiye'deki farklı yalnız. Türkiye'de bitirmen daha yararına olur lisansı.Kafan rahat gidersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 4 Ekim 2022; 12:41:7 >

• ALMANYA
  • romario11111 R kullanıcısına yanıt
    Ne kadar büyütme egilimlisiniz aw insanları o da insan kanka xd

Gençlere yardımcı olmak için.Çoğu ne yapacağını bilmiyor.Şuan iş kaygısı ile çok hatalı karar veren var.Ondan diyorum.Zaman değerli önemli.İstemediği şeylere emek verip zaman kaybedip baştan sayfa açmamaları için diyorum.Eğer birşeyden emin değilseler.Sevmiyorlarsa başta değiştirsinler.Böyle çok kimseler var.

Şuan buraya bakıyorum.Çoğu kararsız.Boşluk bulunca ana forumda konularda gördüm girip baktım.

• M3lank0lik kullanıcısına yanıt

İyi yapıyorsun ben de bu yaz konferans için TUM'a gittim hatta forumda konusunu açmıştım aratarak bulabilirsin ilgini çekerse  Sadece TUM değil Munich ve Frankfurtla ilgili bilgiler, fotolar vs. de vardı. Bu arada doğrusunu yapıyorsun yurt dışında eğitim görmeyi isteyen bir çok kişi var meraklarını gidermiş olursun.

Almancayi geliştirip eth zurich e kapak atilabilir tabi ki böylece deutschland denen zirvayla vakit kaybedilmez 

• ODTU CENG bitir derim, sonra Almanya'ya master + PhD yapmaya gidersin. Sonra da ABD veya Isvicre'de hayatina devam edersin. Almanya hayatinin kalanini devam ettirmek isteyecegin bir yer degil.

Lisans icin baska ulkelere gitmeyi gereksiz goruyorum.

• Üniyi türkiyede bitirip sonra almanyaya gitmek daha uygun bence
  • Türkiyede kalıp tıp okumak daha iyi, almanyaya göre daha iyi kazancı olan bir meslek

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.