Şimdi Ara

Almanya ile ilgili bilmek istediğiniz herşey👍🏻 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
20
Favori
19.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önümüzdeki hafta sonu almanyaya gelicem, elektronik almayı düşünüyorum telefon vs.

Tavsiye edeceğiniz yer var mı? Turkiyeye göre fiyatı uygun diyebileceğiniz.. Yoksa değmez mi?

(Iphone düşünmüyorum yalnız)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • porsche almak lüks mü ?

90 bin euro fiyat.
  • yollarımızı köprülerimizi niye kıskanıyorsunuz
  • otostopcu97 kullanıcısına yanıt
    Herşey dediğiniz gibi gelişirse buranın dilini öğrendikten sonra Almanya da mesleğinizi icra edebilirsiniz.

• Alman vatandaşlığına geçmek için aranan şartlar neler?
  • sanal84 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim çok yararlı oldu cevabınız az kalsın viyanada kursa kayıt yapacaktım

• sanal84 S kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hayırlısı diyelim inşallah bizimde öyle bir şansımız olur

• pusat1249 kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de çalıştığınız firmanın Almanya'da bağlantıları olması, onun üzerindengelme durumunuz da olabilir.Kolay bir seçenekte yok aslında.Sonuçta yeni bir hayata başlıyorsunuz..

• musamusamusa1 kullanıcısına yanıt
    Evet izlemiştim o kişiyi bir kere.O tür videoları pek uygun bulmuyorum.Daha doğrusu kıyaslamayı Türkiye ile.İki ayrı farklı klasmanlarda olan ülkeler.Verdiği bazı bilgilerde yanlış.

• koyuncuh K kullanıcısına yanıt
    İnternette çok iyi fırsatlar oluyor, oradan en ucuza işinizi halledebilirsiniz.Onun dışında elektronik mağazalarında alabilirsiniz..Her şekilde Türkiye'ye göre daha uygun tabiki vergilerden dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanal84 -- 10 Şubat 2017; 9:56:42 >
  • ogameci kullanıcısına yanıt
    Ben lüks olarak görmüyorum, kullandım da.İki kişi çalışıyorsanız eğer çocukta yoksa 25-30 bin € ya iyi bir Porsche(İkinci el) alabilirsiniz.

Ama uzun süreli kullanışlı bir araba değil.İkinci araba olarak düşünülebilir.Giderleri de çok fazla, bakımı sigortası vs.Bana göre değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanal84 -- 10 Şubat 2017; 10:1:13 >
  • Yok hocam arastirin maaslarini. Arastirma gorevlisi 4.5 aliyor bizim okulda. Prof un maasi da 7.5 civari sanirim. Para kazanma ve alim gucu bakimindan almanya cok daha iyidir. Aksam bakmistim. Adamlarda 0 km ww jetta 14.500 € yani asgari ucretle calisanin 10 aylik maasi. Bizdeki profun 10 aylik maasi alamaz o arabayi. Her sey boyle. Hem de kaliteli adamlarin ki.

• ali_kocak kullanıcısına yanıt
    Kıskanmıyorlar o yolların yapılmasında Almanya'nın çok büyük payı var.Ondan para kazanıyor Almanya, neden kıskansın?Onca araç gereç hepsinin üreticisi Almanya.Oralarda yatırım olacak ki Almanya parasına para katacak.Öyle kıskanıyorlar filan komik laflar.Burada bir almana söyleseniz ilk önce anlamaz sizi, anladığı anda ise güler geçer.

• the flying dutchman kullanıcısına yanıt
    Tüm şartları bilmiyorum ama aranan en önemli şartları söyleyebilirim.Burada sınırsız oturum iznine sahip olmanız lazım.Birde entegrasyon testi yapıyorlar, Almanya tarihi hakkında birkaç soru, parlementer sistemden birkaç soru vs vs.Birde 235€ para alıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: erzard

Yok hocam arastirin maaslarini. Arastirma gorevlisi 4.5 aliyor bizim okulda. Prof un maasi da 7.5 civari sanirim. Para kazanma ve alim gucu bakimindan almanya cok daha iyidir. Aksam bakmistim. Adamlarda 0 km ww jetta 14.500 € yani asgari ucretle calisanin 10 aylik maasi. Bizdeki profun 10 aylik maasi alamaz o arabayi. Her sey boyle. Hem de kaliteli adamlarin ki.

ben yüksek lisans yapıyorum şuan. araştırma görevlisi maaşı 3,5 civarı ama 4ün altında eminim. prof maaşı 6,5 net. projesi, müdürlüğü vs varsa artıyor
  • Orada ücretsiz üniversiteye girebilir miyim ?
  • Oralarda Psikoloji ve Sosyal Hizmet gibi alanlar nasıl? İş bulma, yapma, toplumun bakış açısı, gereklilik, üniversite durumları, okuyanların durumu gibi başlıklar altında değerlendirir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirrüs -- 10 Şubat 2017; 10:17:10 >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Hayır.

• Yahu dünden bu yana neden etiket yapamıyorum?

Edit : Hocam mesajım hemen bir yukarı. 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirrüs -- 10 Şubat 2017; 10:21:24 >
  • 0110engin kullanıcısına yanıt
    Maaslar universiteye gore degisiyormus. Gecen donem bizim hocaya sormustum. Ataturk universitesinde dedigim sekildeymis

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.