Şimdi Ara

Almanya'dan gelen bir çift ile Türkiye'de yaşayan bir başka vatandaşımızın tartıştığı anlar.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
2.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

''Alman çöplüğünden gidicem. Avusturya olacak muhtemelen.''

avusturya daha mı iyi hocam almanyaya bakarak? ben çok fark yoktur diye düşünüyordum hatta almanya ağır basar diyordum

• Peter Jones P kullanıcısına yanıt

onlar biraz daha ülkesine sahip çıkıyorlar. ben eşimle tartışma yaşıyorum, bulgaristan'a dönmek istemiyor. eğitimi sonrası avusturya diye diretiyor. bu sebeple ailemi kaybetmek istemediğimden, avusturya olarka uzlaştık şimdilik. bana kalsa dediğim gibi toprakları işleriz, hem çalışırız, hafta sonları karavanla komotini 45 dakika. cuma akşamı git, pazar gecesi evine dön ve haftaya güzel başla.

Bikini Beach Greece youtube
    GREECE Rodopi KOMOTINI Kageles Beach / 4K Hello friends, I invite you to relax on a heavenly Greek beach, which is little known to tourists who travel from north to south of Greece. Let's go have fun together. #greece #komotini #rodopi #djimini2 #maronia #Παραλία Καγκέλες #beach https://goo.gl/maps/jxfWYmAQAwQonWPbA
    https://www.youtube.com/watch?v=A6tW-jgAVEs

komotinide bir sahil. o şezlonglar mesela bedava. sadece birer drink alıyorsun ve tüm gün oturuyorsun.

• nonamenouser N kullanıcısına yanıt

benim verdiğim ilk rakam geçen sene bir habere aitti. almanya'da alman nüfusu hakkında. diğeri ise kendi yaptığım bir araştırmaya ait. almanya'da her hayvana vergi ödersin. ortalama 500.000 üzeri kayıtlı hayvan var. böyle orantıda almanya'da nüfus nasıl artıcak? Alman hastanelerini gör. içler acısı. arap, bengal, hindu doktorlarla dolmaya başlamış. eşim kendisi staj yapıyor kendi anlatıyor. geçen hasta gelmiş tansiyon 180 ile 120... bilmem ne ilacı yazın demiş. eşim bu durumda tehlikeli olmaz mı demiş... sonra kendisinden sorumlu bölümde olan doktora durumu anlatıyor, kadın da evet haklısın demiş. bu kadın gidip o arap doktorla konuşmuş, uzman sayıldığı için o adamı dinlemişler. kadın sabaha ölüyor işte.

bu vergilerle alman doktor kalmıyor. hepsi ya isviçre, ya avusturya ya da amerika'ya kaçıyor.

• _turbo_ kullanıcısına yanıt

ee peki karşılığında? ben eşime sorucam. o kağıt kürek işlerini yaptığından, onun almancası iyi olduğundan belge işlerine o bakıyor da ... karşılığında ne olacak?

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt

işte bende bundan bahsediyorum. derdimiz ülkemiz olduğu için ülke hamurunda baya sorun var. eldeki ürün büyük oranda kötü durumda. işin kötüsü buna rağmen hala kabarmaya çalışan kısımlar oluyor  

örnek olarak: Benim de güvendiğim sinan oğan ... hamuru bozuksa işte ne kadar kabarırsa kabarsın, ama hamur bozuk... olmaz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pskillercheto -- 26 Mayıs 2023; 1:17:59 >
  • pskillercheto kullanıcısına yanıt
    anlasildi baska sorum yok

Sozialamta sor onlar atar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • videoya çeken eleman tertemiz delirmiş, videoda kendimi gördüm resmen.   

• Adam bmw i8 almış Almanya'da

Ben aynı para ile reno clio 4 aldım Türkiye'de

Ve bizim geleceğimizi bunların oyu da belirliyor şaka gibi.  

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

O ulkelerde senin gibi insanlar az var ondan.

Benim neyim var? Ben sizin gibi devlet bana baksin diye ağlamıyorum her şeyi kendim yapiyorum. Şartlar zorda olsa kolay da kendi çabalarımla ayakta kaliyorum. Sizin gibi değilim işler biraz zorlaşınca başkalarını suçlamak gibi BOŞ işlerle uğraşmak yerine şartları mı daha iyiyiye taşıyacak önlemler alıyorum. Ben yapıyorum siz yapamıyorsanız bu sizin beceriksizliginiz. Kimseye suç bulmayın. Dünya kimseye kolayca birsey vermiyor bunu sizin zorla koparip almaniz lazim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Treth kullanıcısına yanıt

Sen tamamen intikam odakli yasiyorsun, ulke dahil hicbir seyi onemsemiyorsun. Sadece kendini dusunuyorsun. Su mesajinda bile devlet bana baksin diye aglamiyorum diyerek bunu belli ettin tekrardan.

Simdi bunu diyen sen eskiden magdur olduk bilmem ne diye soyleniyorsun, bunu da hatirlatayim. Bos islerle ugrasiyorlarmis, ezdirmeselermis kendilerini dedin mi bugune kadar?

• quote:

Sen tamamen intikam odakli yasiyorsun, ulke dahil hicbir seyi onemsemiyorsun. Sadece kendini dusunuyorsun. Su mesajinda bile devlet bana baksin diye aglamiyorum diyerek bunu belli ettin tekrardan.

Simdi bunu diyen sen eskiden magdur olduk bilmem ne diye soyleniyorsun, bunu da hatirlatayim. Bos islerle ugrasiyorlarmis, ezdirmeselermis kendilerini dedin mi bugune kadar?

Ezdirmediler işte bu durum nasıl oluştu sanıyorsun. Bu gün muhafazakar kesim tek partide birleşti ise bunun sebebi eskiden başlarına gelenleri her gün hatirlamalari ve mücadele etmeleri sayesinde.

Bak en basitinden sandiklarda her 1 chp li ye karsilik 5 akp li var. Chp öndeyiz kazaniyoruz oy caliyorlar vb. Yalanlar ile zor bela takipçisini sandik basinda tutarken akp nin hiç böyle dertleri yok neden? Çünkü adamlar zulmedenlere karşı birleşmişler. Demek ki neymiş boş iş yapmiyorlarmis 20 yildir deviremediniz o seçmenleri daha da deviremeyeceksiniz gibi görünüyor ;)

Yani özetle beceriksizsiniz ;)

Bak o zamani degil simdiyi soyluyorsun. Madem ezdirmediler o zaman niye hep magdur olmus gibi davraniyorsunuz. Sence bir celiski degil mi bu:)

Siz sonsuza kadar iktidar kalacagini dusunmuyorsan o zaman bos is yapilmamis olmuyor mu senin mantigina gore:)

Gecen seferde dedim, artik duz akp fanatigine donusmus, argumanlarin falan iyice sacma, mesajlarinda az tutarlilik vardi o da kalmamis.

• quote:

Bak o zamani degil simdiyi soyluyorsun. Madem ezdirmediler o zaman niye hep magdur olmus gibi davraniyorsunuz. Sence bir celiski degil mi bu:)

Siz sonsuza kadar iktidar kalacagini dusunmuyorsan o zaman bos is yapilmamis olmuyor mu senin mantigina gore:)

Gecen seferde dedim, artik duz akp fanatigine donusmus, argumanlarin falan iyice sacma, mesajlarinda az tutarlilik vardi o da kalmamis.

Sen teorik konusuyorsun ben gerceklik ve yasanmislik uzerine konusuyorum. Benim yazdiklarimin dayanagi gerekceleri zaten belgelenebilir sonuçlar oldugu icin curutulemezler zaten sonuc ortada.

Gördük ki boş işle uğraşmışlar mağdur oldukları konularda kazanimlar elde etmisler.

Birde sizinkilere bakiyoruz gezegen genelinde bir gerceklige kafa tutmaya calisip bos bos isyan ediyorlar.

Çaba harcamadan captain hiç bir şey elde edemezsin. Hükümet ne kadar muhtesem olursa olsun bunlar ac kalmaya mahkum. Kimse onlara kolay bir hayat vermeyecek. Ya harekete gecip kazanacaklar. Yada böyle haset ve kıskançlık ile kendi hayatlarini mahvederken başkalarına da rahatsizlik vermeye devam edecekler.

Şu video ya bak. Ne kadar boş ne kadar rezil. Kendi yapamadıklarını başkası başarmış diye hem kuduruyor hem saldırıyor. Bu adama güç ver ahlaksızlığın kralını yapar çünkü yozlaşmış zaten . Bu adam gibiler ekonomi ne kadar müthiş olursa olsun hep bu seviyede kalmaya mahkumlar.

Sen de simdi yapilanlarin gelecek hakkinda etkisi olmayacagini soylemenin gerceklikle bir bagi yok.

Dedigim gibi amacin intikam olunca, ezen konumuna gelince cabaladik diye savunmaya calisiyorsun. Artik bu sekilde duz partizanlik yapacaksan bastan soyle de ciddi yazmayi birakayim. Elinde ampulle mitinge gidenlerin argumanlariyla yazmaya basladin.

• quote:

Sen de simdi yapilanlarin gelecek hakkinda etkisi olmayacagini soylemenin gerceklikle bir bagi yok.

Dedigim gibi amacin intikam olunca, ezen konumuna gelince cabaladik diye savunmaya calisiyorsun. Artik bu sekilde duz partizanlik yapacaksan bastan soyle de ciddi yazmayi birakayim. Elinde ampulle mitinge gidenlerin argumanlariyla yazmaya basladin.

Partizan martizan bunlar boş söylemler captain ne istiyorsan yap bu seçim ülke bile yıkılsa ben Akp ye oy vermeye karar verdim. Gerekçeleri de basit pkk ve babacanin bir konuşması. Bir kez karar verdiğimde zaten bunun degisme imkani yok. O oy verilecek ve verdigim oyun tabiki arkasinda duracagim. Partizan mi dersin fanatik mi dersin aktroll mu dersin ne dedigin hic onemli degil ;) tercih hakkim icin senden icazet alacak yada herhangi bir eleştiri kabul edecek degilim. Sen nasil oyunla pkk ya destek cikiyorsan bende Akp ye cikiyorum. Hadi buyur ;)

Bu arada merak ettiğim birşeyi senin araciligin ile butun muhaliflere sorayim.

Geçen gün Özdağ ile oy verdiginiz ittifak bir 7 maddelik protokol imzaladi. Bu protokolun 4. Maddesi kayyum uygulamadinin devam edecegi ve özerk bölge uygulamasının olmayacağını içeriyor.

Ama ayni zamanda 6 parti ortak politikalar mutabakat metni imzaladiniz. Bu metin ise kayyum uygulamasi kesinlikle sonlanacak ve AB nin uyum yasalari geregi özerk bolge uygulamasi yapilacak diyor. İki protokolde netfe bulunanabilir. Ortak politikalar mutabakat metni çok uzun konu ile ilgili yerel yonetimler basligina bakmaniz gerek

Şimdi soruyorum. Siz KK seçmenisiniz. Chp yada millet ittifaki bilesenlerine oy verdiniz. İmzaladiginiz iki protokolden biri doğru ise digeri kesinlikle yalan. Siz neye göre oy veriyorsunuz. ? Yada başka türlü sorayim sizin bir ilkesel duruşunuz var mi? O protokollerden hamgisi yalan hangisi gercek biliyor musunuz?

• Ya siz treth adlı kullanıcı ne diye ciddiye alıyorsunuz ki. Adamın partiyle falan işi yok aklınca muhalif kesimle uğraşıyor.

Zaten eleman sorunlu yaşamış. Evlenmiş dikiş tutturamamış. Yaş geçmiş, çoluk çocuk yok. Ana baba desen bunun babası alkolikmiş tren çarpmış ikiye bölünmüş bu da çocukken o haliyle adamı birleştirmeye çalışmış. Polis almış götürmüş bunu. Bunları eskiden forumda yazmıştı.

Yani sorun yumağı birisi burada uğraşacak birilerini arıyor. Herhalde çocukken akrabaları chpli falandı. O yüzden salın kendi haline.

Ulke yikilsa bile akpye oy veririm deyip klasik pkkyi destekliyorsun iftirasini atarak seviyeni gosterdin. Gercek treth buymus iste, yok derdiniz ulkeymis yok bilmem neymis falan demenize gerek yok

Sonucta bir dedigi bir dedigini tutmayan bir zihniyet olarak baskalarinin durusunu sorgulamaya calisarak komik hale dusmeseydin bari. Senin su halinle kim neden senin iftiralarini ve algilarini kabul etsin:)

Bu konuda dedigime de saglam ornek oldun. Senin gibiler avrupada buradaki kadar yok.

• quote:

Ulke yikilsa bile akpye oy veririm deyip klasik pkkyi destekliyorsun iftirasini atarak seviyeni gosterdin. Gercek treth buymus iste, yok derdiniz ulkeymis yok bilmem neymis falan demenize gerek yok

Sonucta bir dedigi bir dedigini tutmayan bir zihniyet olarak baskalarinin durusunu sorgulamaya calisarak komik hale dusmeseydin bari. Senin su halinle kim neden senin iftiralarini ve algilarini kabul etsin:)

Bu konuda dedigime de saglam ornek oldun. Senin gibiler avrupada buradaki kadar yok.

Beni elestiren adamın bir soruya cevap verecek cesareti yok. Cevap verirse 3 gun sonra bir yerde karsima cikar bu diye ödü kopuyor.

Ben göreceğimi gördüm siz gercekten hic bir ilke yada duruşa sahip degilsiniz. Ajandanizda tek bir is var oda yonetimi her ne pahasina olursa olsun ele gecirmek. Neyseki hem beceriksiz hemde niyetlerini saklayamayan bir grupsunyz. Halk görüyor ve size destek vermiyor ;)

Bu arada pkk ya desteginiz iftira degil. Bu itiraz edemeyecegiz sonuclari belgelenebilir bir gerçek. Çürütülemeyecek bir söylemdir.

Hdp nin baskan adayi kim ? KK..
    Hdp Apo yu serbest birakmak icin hangi şartın oluşmasını bekliyor ? KK nin baskan olmasini bekliyor?
    Hdp özerk bölge için hangi şartın oluşmasını bekliyor? KK baskan olmasini bekliyor.
    Hapisteki pkk militanlarinin salinmasi icin ne bekliyorlar ? KK nin baskan olmasini..

Fetoculer neden biletletimizi aldık 15 mayisi bekliyoruz diye yaziyorlar ? Cunku kk nin baskan olacagini umut ediyorlar..

Gördüğün gibi senin oyun Pkk nin beklentileri icin bir umut ;) sen oyunla pkk ya destek cikiyorsun bu kadar basit bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 26 Mayıs 2023; 4:9:24 >

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt

Eskiden nadiren de olsa mantikli yaziyordu simdi tam salmis. Muhtemelen hayati eskisinden de kotu gidiyor, o yuzden burada kendini tatmin etmeye calisiyor herhalde.

Cocukken bu tarz dusunme olabilir ama belli yasi gectikten sonra hala bu sekilde olunca o hayat kolay kolay toparlanmaz.

Sonucta foruma vakit gecirmeye, bilgi alisverisi falan yapmaya geliyorum. Forumu kapattiktan sonra burada sadece nickini bildigim bir uyeyi kafama takacak degilim.

• quote:

Eskiden nadiren de olsa mantikli yaziyordu simdi tam salmis. Muhtemelen hayati eskisinden de kotu gidiyor, o yuzden burada kendini tatmin etmeye calisiyor herhalde.

Cocukken bu tarz dusunme olabilir ama belli yasi gectikten sonra hala bu sekilde olunca o hayat kolay kolay toparlanmaz.

Sonucta foruma vakit gecirmeye, bilgi alisverisi falan yapmaya geliyorum. Forumu kapattiktan sonra burada sadece nickini bildigim bir uyeyi kafama takacak degilim.

Dedikodumu yapacaksaniz bari benim olmadigim bir yerde yapin. Hayatim da gayet iyi bu arada iyi kazaniyorum iyi yasiyorum bir problem yok. Sağlık işinide çözdüğüme göre ne derdim olabilir ;)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.