Şimdi Ara

Almanya 8 is gunu maasim 750 euro, vergiler dusunce kalan 550 euro ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
5.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kim yazdı asgari ücret 3000 euro diye. uydurmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

Ben de biliyorum hatta tanıdığım 4 yıllık mezun olup depo görevlisi olarak 1100 euro ile işe başladı ve 1400 euro gibi de ortlama asgari ücreti var Almanya 'nın ama forumda öyle abartıcılar var ki kendi ülkesini 1404 tl asgari ücret diye yerlere sokarlar ki o kadar çok kişi var etrafımda 1400 tl ile değil 1600 1800 tl gibi ücretlere işe giriyorlar ama Almanya 'ya geldi mi de 1400 euro asgari ücret demezler 3000 euro diye anlata anlata bitiremezler.. O yüzden 3000 euro culara gelsin diye yazdım ben de..
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    3000€ yu nerde duydunuz beyefendi?Ben daha denk gelmedim öyle birşeye.Ayrıca şuanki çağda doğru bilgiye ulaşmak bu kadar basit iken, nasıl inanabilirsiniz böyle hurafelere.

Sorun Türkiye’de asgari ücret kazanan bir kişinin yaşamı, alım gücü.Öyle bir kıyaslama yapıldığında Almanya’daki asgari ücret ile çalışan tek kişinin yaşamı, Türkiyede çalışıp 3000-4000 bin lira kazanan işçi ile aynı hayatı yaşayabilmesi.Bu yüzdende insanlar isyan ediyorlar.Bu da çok normal, çünkü artık makası kapatma gibi bir durum söz konusu dahi olamaz.Makas iyice açıldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: justaprogrammer

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Öncelikle 2000 Euro gayet iyi. Eşiniz çalışıyorsa ve o da ilave 1500 getirdi desek bile çok rahat yaşarsınız. Çocuk için yardım vae zaten biliyorsun. Bir de orada senden kesilen vergi oransal olarak yüksek gelebilir ama sana inanılmaz derecede efektif olarak hizmet ve yüksek alım gücü olarak yansıyor. Türkiye'de ise yandaşlara ve Suriye'lilere gidiyor. O yüzden o kısmı geçin.

Şu eski mesajını buldum be videodaki barzoyu gördüm. Buradaki yıllık MTV'si kadar bedelle adam orada aracın kendisini alıyor. Sinirlenmemek elde değil yav.

Almanya  8 is gunu maasim 750 euro, vergiler dusunce kalan 550 euro !

ben durumu ingiltereye gore hesapladim aslinda. lakin almanyanin da cok vergi aldigini gostermek istedim.

ben 3-4 aya kendi alanimda yazilimci olarak ise baslarsam 3500 eurolardan ise basliycam. lakin 3500 euro alan biri olarak ay sonunda elime gecen para 2100 euro civari oluyor.

sence bu adil bir vergi mi ?

2100 euroya ben nasil ev alicam almanyada ? nasil araba alicam ?

2012 den sonra saglik sigortasi diye boktan bir olay getiriyorlar. amaclari gelir vergisini %18 gibi gosterip evli cocuklular icin %14 lukte bu sigorta vergisi almak. aslinda alinan sigorta vergisi yaslilarin vergisini odemek icin yapiliyor.

türkiyede gel yaşa 2100 euro guzel para eş calismiyosa dunyanin hic bi yerinde ev olmadan tek maasla gecinmek zordur mobil.de sitesinde cok guzel araclat var tabi ferrari lambo tarzi arac isteniliyosa yetmez bmw mercedes alfa gibi uyguna gelen araclar var burada bi insan yemese icmesr bekar ailesi ile yasayan 1 yilda sahin alabiliyor ama almanya da cok deli araclar alabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Bu iş ne işi seni mesajlarınla iyi tanıyorum o konulara girmeyeceğim ama madem Almanya 'dasın gerçeği yazıyorsan 550 Euro diyorsun ve evli olmasan yüzde 45 diyorsun yüzde 45 çok yüksek bir sayı (rakam) Almanya için bana Türkiye ile karşılaştırarak cevap verme Almanya da asgari ücret 3000 euro diye herkes yazıp çiziyor ya ben bu yazanlara göre karşılaştırma yapmak istiyorum bekar biri koca Almanya 'da çalışacak ve 750 euro dan yüzde 45 kesilecek 337.5 euro de 400 euro kalacak bunu çarp 4 le ay da 1600 euro mu kazanacağız koca Almanya 'da ki vasıfsız birinin maaşı bu galiba üstüne 4 yıllık mezun bankacıyım yazılımcıyım falan filan dersen yazık o maaşa 1600 euro ile kira taksit faturalar şu bu kenara ne koyacağız onca yıl Almanya da yaşarsak.. Ve hani 3000 euro idi Almanya 'da asgari ücret kandırdılar mı bizi o forumlarda yazanlar..

Kim Almanya'da asgari ücret 3000 diyor? Tam tersine herkes iyi anlaşılsın diye birim olarak bakıyor. İnsanlar asgari olarak orada 1400 birim kazanıyor, burada 1400 birim kazanıyor deniyor. Bugüne kadar daha asgari ücret 3000 euro diyen görmedim. İşten bahsedenler, şu şu vasıfların varsa 3000 euro alırsın diyen olabilir ama onunda karşılaştırması zaten birim olarak yapıldığı için gene değişen olmaz.

• quote:

quote:

Ben de biliyorum hatta tanıdığım 4 yıllık mezun olup depo görevlisi olarak 1100 euro ile işe başladı ve 1400 euro gibi de ortlama asgari ücreti var Almanya 'nın ama forumda öyle abartıcılar var ki kendi ülkesini 1404 tl asgari ücret diye yerlere sokarlar ki o kadar çok kişi var etrafımda 1400 tl ile değil 1600 1800 tl gibi ücretlere işe giriyorlar ama Almanya 'ya geldi mi de 1400 euro asgari ücret demezler 3000 euro diye anlata anlata bitiremezler.. O yüzden 3000 euro culara gelsin diye yazdım ben de..

3000 euro asgari ücrettir diye anlata anlata bitiremeyen kişiler kimler yazar mısın.

Bence bir kişi bile gösteremeyeceksin.

Konudaki arkadaş 8 günde 550 euro almış net

2350 liraya denk düşüyor. Bayağı bir gencimiz bu arkadaşın şikayet ettiği miktarı gayet beğenmiştir muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 16 Ekim 2017; 8:36:23 >

• boşverin yeah avrupa batmış arkadaş sallıyo,

bende herşey yolunda giderse siktirolup gidiyorum 1/2 seneye,

avrupaya kapağı attınmı heryer senin,

neresi hoşuma giderse bi kaç denemeden sonra karar veririm orda yaşama devam ederim,

bana da uzaktan bakınca dingiltere gibi geliyor ama bakıp göreceğiz,

burda da emeklilik gün olarak dolmak üzere, bu saatten sonra erdoğan düşünsün
  • justaprogrammer J kullanıcısına yanıt
    Saçmalamayı bırakın lütfen.O bahsettiğiniz Arap un statüsü nedir?Normal bir çalışan mı, yoksa praktikum mu yapıyor, yoksa meslek mi öğreniyor?Bir sürü farklı kriterler vardır, kulaktan dolma bilgiler ile konuşmayın.Her statünün uyması gereken kurallar ve almakta olduğu sosyal yardımlar vardır.Eğer işçi iseniz, normal olarak çalışıyorsanız vergi ödemek ile mükellefsiniz.Ama öğrenci yada pratıkum yapacaksanız durumunuz değişkenlik gösterir vergilendirme farklı yapılmaktadır.

Kullandığınız dil çok tehlikeli.İnsanları ayrıştırmaktan vazgeçin.Alman anayasasında herkes eşittir.Almanya gücünü halkına uyguladığı adaletten ve demokrasiden alır.Böyle konuşarak insanları yanlış yönlendirmeye hakkınız yok.

• Ne olursa olsun. Alım gücü der gecerim. Etin kilosu 45€ degil, benzin 5.5€ degil elejtronik aletler zaten sudan ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

quote:

quote:

3000 euro asgari ücrettir diye anlata anlata bitiremeyen kişiler kimler yazar mısın.

Bence bir kişi bile gösteremeyeceksin.

Konudaki arkadaş 8 günde 550 euro almış net

2350 liraya denk düşüyor. Bayağı bir gencimiz bu arkadaşın şikayet ettiği miktarı gayet beğenmiştir muhtemelen.

1 yıl öncesine kadar herkesin dilinde idi bu 3000 euro muhabbeti kimse kimseyi kandırmasın hele kasım seçimlerinde akp iktidar olamadığında yazan yazana idi tr de asgari ücret 1000 tl almanya da asgari ücret 3000 euro diye yazıyorlardı hatta ben o zamanlar da yazıyordum asgari ücret 1100 euro diye ve dahası yunanistan 'ı bile 2000 euro gibi örneklerle gsöterenler vardı tabi yazı ile site mite resim yok kanıtlayan işinize geldiği gibi hareket etmeyin..

Bir kişi bile gösteremedin boşversene

Yok 10 bin dediler

Herkes diyorduysa rahat bulursun. Bir tane örnek bul

Yunanistan’ı ben de yazdım.

Yahu Datçada 1100 lira hesap geliyor

Aynı masanın daha donanımlısı kalitelisi ve lezzetlisi Kos’ta 200 euro.

Ben net yazdım 4500 lira emekli maaşı alıyorbir Yunanlı tanıdığımın annesi zaten ortalamaları 1000 euro civarı

Benim annem 1600 lira alıyor ve daha pahalı sofralara muhattap oluyor.

Bir kaç kişi göster işte 3000 diyen -yoksa iftira ve günaha düştün demektir. Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Bir kişi bile gösteremedin boşversene

Yok 10 bin dediler

Herkes diyorduysa rahat bulursun. Bir tane örnek bul

Yunanistan’ı ben de yazdım.

Yahu Datçada 1100 lira hesap geliyor

Aynı masanın daha donanımlısı kalitelisi ve lezzetlisi Kos’ta 200 euro.

Ben net yazdım 4500 lira emekli maaşı alıyorbir Yunanlı tanıdığımın annesi zaten ortalamaları 1000 euro civarı

Benim annem 1600 lira alıyor ve daha pahalı sofralara muhattap oluyor.

Bir kaç kişi göster işte 3000 diyen -yoksa iftira ve günaha düştün demektir. Geçmiş olsun.

Hadi Cem yeme beniii sende iyi biliyorsun yalan söyleyenlerin mesajını nasıl sana göstereyim algı yapanlardı işte zaten onlar geçmişe baktım şimdi bütün konular silinmiş nasıl bulup koyacağım tek tek artı hiç işim iki kişiye burada kendimi ispatlamak için vakit harcayacağım birkaç dakika baktım çıkmadı ister inanırsınız ister inanmazsınız zaten o yazanlara tepkim olmuştu isviçre de işsizlik maaşı 5000 euro lar olmuş Almanya da 3000 euro olmuş Türkiye 'de 1000 tl diye algıcı dolu idi bir ara Yunanistan içinde 1800 2000 euro diye yazılıyordu daha 1 sene geçti geçmedi bu konular açılıyordu.. Neyse sizler zaten karşıcılardansınız ben ispat sunsam bile inanmayacağınız için boşa çabalamamın anlamı yok.. Rezil ettim cevap veremedin diye sevinmene bak sen..

• En azından nikini hatırlarsın nedir yani

Herkes deyip bir kişi bile gösteremiyorsun. Kendi adıma sevinsem ne olur ülkem adına üzülüyorum.

Kara iftira kültürüne sevinecek halim yok.

Ben mesela o Yunanistan rakamları hariç 2 rakam yazdım
    Bir tanesi üniversite 3. Sınıf stajında ayda brüt 12500 dolar alan bir tanıdığım (orada 3. Sınıf aynı zamanda job offer anlamına geliyor ve hiç kıvırmadan çat veriyorlar)
    Bir de otelcilik mezunu bir tanıdığım İsviçre’de 6000 euroya yeni mezun iş buldu.

Belki onlarla karıştırıyorsundur

Hatta ben dedim ki ben isterim ki yandaşlar yerine sen de tüm gençler de payınızı alın.
    İnşallah alırsınız bu zengin topraklardan payınızı samimiyetle söylüyorum. Yeter bu yandaşçılık yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 16 Ekim 2017; 13:54:8 >
    1 ekmek 3 lira diyince siz millette lira demeye basladi maaslari. Liradir yani o.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Börcır

1 ekmek 3 lira diyince siz millette lira demeye basladi maaslari. Liradir yani o.

Bende araştırdım 1 yıl öncesini 4200 tl asgari ücret yazılarına ulaşabildim bugün euro 4.29 civarında ama geçen sene böyle değildi 3.4 'lardamıydı tam şimdi bilmiyorum 1400 1500 euro 'lara denk geliyor. Bende 3000 euro mu 3000 tl mi diye o mesajları bulmaya çalıştım çoğu konu silinmiş çoğuna yazmıştım üstelik gelelim 1400 euro olupta bunun üstünden vergi kesiliyorsa bekar birinden yüzde 45 civarı çok oluyor ciddi bir kayıp bu Almanya 'da ürünler ya da satılan şeyler bize göre daha ucuz olması dengeliyor kendini anladığım kadarı ile yani Almanya 'da da kalifiye biri değil isen asgari ücretle geçim zor anladığım kadarı ile..

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Bu sözün üzerine Almanya bizi nasıl kıskanmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 16 Ekim 2017; 16:22:21 >
    Vergi dilimleri ayri ama hep 1300 1400 euro civari asgari ucret baska bir sey diyen yalan soyluyordur. Asgari ucretliye asagi yukari her ulkede %15, yani saatlik hesap yapip %15 cikaracaksin, net kalan para o civarlarda. Ki bizde daha cok vergi aliniyor zaten, 4 kisilik ortalama bir ailenin harcamalarini hesapla, vergileri tek tek cikar eminim almanin maasinin %45 i gittiyse ki bunlar ayda 10 bin euro net alanlara falan uygulanan vergiler, bizde %55 60 gidiyor.

Ha almanya diyince aklina direk Berlin geliyorsa asgari ucretle İstanbulda yasamayi dene. En dandik eve 1000 lira kira isteniyor. Ama git Giresunda 300 liraya guzel bir evde oturursun. Ayni sekilde almanyada da oyle. Kira haric mutfak, fatura, ulasim masraflarini karsilastirirsan onlar 400 euro harciyorsa biz 1000 lira harciyoruz ki bu da alim gucu farkini gosteriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabiki iki ülke arasında ciddi fark var bende aynı görüyorum demiyorum hatta Almanya batıyor da diyemem bazılarının diline sakız olmuş bir şey ortalığı ayağa kaldırmaktan başka bir şey değil öyle olsa ilk iş Almanya daki türkler göçüp gelirler idi buraya ha Almanya da ciddi sıkıntılar var yok değil ama bunları sa aşacak güce sahiptir Almanya ne zaman avrupa birliğini dağıtır o bu su ülkeye para göndermeyi bırakır o zaman ayağa rahat kalkar kendi parası kendine fazlası ile yeter de artar da..

• quote:

Bu iş ne işi seni mesajlarınla iyi tanıyorum o konulara girmeyeceğim ama madem Almanya 'dasın gerçeği yazıyorsan 550 Euro diyorsun ve evli olmasan yüzde 45 diyorsun yüzde 45 çok yüksek bir sayı (rakam) Almanya için bana Türkiye ile karşılaştırarak cevap verme Almanya da asgari ücret 3000 euro diye herkes yazıp çiziyor ya ben bu yazanlara göre karşılaştırma yapmak istiyorum bekar biri koca Almanya 'da çalışacak ve 750 euro dan yüzde 45 kesilecek 337.5 euro de 400 euro kalacak bunu çarp 4 le ay da 1600 euro mu kazanacağız koca Almanya 'da ki vasıfsız birinin maaşı bu galiba üstüne 4 yıllık mezun bankacıyım yazılımcıyım falan filan dersen yazık o maaşa 1600 euro ile kira taksit faturalar şu bu kenara ne koyacağız onca yıl Almanya da yaşarsak.. Ve hani 3000 euro idi Almanya 'da asgari ücret kandırdılar mı bizi o forumlarda yazanlar..

Almanya da asgari ucret alan daha iyi kazaniyor!

benim departmanda part time calisan alman dolu. adamlar haftada 20 saat calisip 1200 euro aliyorlar. kensi ile 700 euroya geliyor. lakin 420 euro ek gelir destegi aliyor, kira destegi aliyor. almanyanin bu tarafi var. adam gelir farkini en alta cekmeye calismis gibi duruyor.

ben de part time e gecis yapmayi dusunuyorum.

Almanyanin istedigi evlenip cocuk yapman. yaptigin her cocuk icin %2,5 oraninda vergi dusuyormus. 3 cocuklu biri neredeyse hic vergi odemiyor o zaman. evli olup steuer`im 3 olsaydi normalde %25 vergi oderken 3 cocuk ile %17 vergi oduyor olacaktim ve 3 cocuk icin toplamda her ay 600 euro destek aliyor olacaktim. su an tek kizim icin bile 198 euro devlet para veriyor. onun kullanmasi icin biriktiriyoruz ileride kullanmasi icin.

Isim de icerik yoneticiligi. yani bir firmada sosyal aglardaki iceriklerin kontrolunu yapiyorum. ayrica deneme asamasindayim. 2 ay sonra saat ucretime 0.50 cent zam yapilacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: sanal84

Saçmalamayı bırakın lütfen.O bahsettiğiniz Arap un statüsü nedir?Normal bir çalışan mı, yoksa praktikum mu yapıyor, yoksa meslek mi öğreniyor?Bir sürü farklı kriterler vardır, kulaktan dolma bilgiler ile konuşmayın.Her statünün uyması gereken kurallar ve almakta olduğu sosyal yardımlar vardır.Eğer işçi iseniz, normal olarak çalışıyorsanız vergi ödemek ile mükellefsiniz.Ama öğrenci yada pratıkum yapacaksanız durumunuz değişkenlik gösterir vergilendirme farklı yapılmaktadır.

Kullandığınız dil çok tehlikeli.İnsanları ayrıştırmaktan vazgeçin.Alman anayasasında herkes eşittir.Almanya gücünü halkına uyguladığı adaletten ve demokrasiden alır.Böyle konuşarak insanları yanlış yönlendirmeye hakkınız yok.

satusu refugee kardesim!

gel mulheim da turklerle konus evi olan. hepsi refugee ye verme derdinde. cunku almanya kira parasina kadar oduyor. turklerde normal adamla ugrasacagina 300 euroluk evleri 400 500 euroya kitleyip refugee lere , her ay saniyesi saniyesine parasini otomatik olarak Alman job center dan aliyor.

lakin Almanlar gururlu. devletten yardim almiyorlar. adam emekli evi var karisi ile yasiyor lakin copten pet sise topluyor. dedim gecinemiyor mu falan. birkac akp karsiti turkten duydugum kadari ile bunu devletten para almayip, ekonomilerine katki icin yapiyorlarmis. evi olan bir emekli rahatlikla 1200 euroluk emekli maasi ile gecinebilir almanyada. aclik siniri zaten 970 euro. yoksulluk 1400 euro. iki yasli kari koca cok rahat gecinebilirler.

Turkiye de ise aclik siniri 1700 lira mi neydi. bu rakami neye gore uydurmus hukumet anlamadim. almanya da etin kilosu 7 euro ve aclik siniri 970 euro. Turkiyede etin kilosu 60 lira. lakina aclik siniri 1700 lira imis hem de 4 kisilik aile icin.

ben Turkiye ile iligili durumu biliyorum. benim burada anlatmak istedigim Alman devletindeki yuksek vergilendirmeler.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.