Şimdi Ara

Almanca bilenler Acil yardım ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • so sehr sub... so ein schöner tag ((: ich bin's glücklich ((: danke schön macht's gut, dua?

Türkçe cevirisi lazım

• yok mu yav koca dh de şunu cevirecek
  • müthiş almancam yok ama senın ıcın cevırmeye calısayım =)

''çok tatlı..guzel bır gun ((: cok sanslıyım teşekkurler kendıne ıyı bak..'' dua nedir anlayamadım du auch mu demek ıstemıs acaba :D cevırıme gulmeyın sadece turıstlerle konusa konusa ogrendım =)
  • so sehr sub... bu ne ya ? cümlenin devamı nerde ?

so ein schöner tag = güzel bir gün

ich bin glücklich = ben şanslıyım

danke schön mahts gut = teşekkürler iyim kib , teşekkürler , bir nevi iltifat ediosun yapılan birşey için

yada yukarıda arkadaşın yazdığı gibi '' du auch '' varsa sonunda , teşekkürler iyim sende iyi kal gibisindende olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathWing -- 3 Ocak 2009; 17:13:27 >
  • Helppp meeeeeeeeeeeeeeeee
  • almancam iidir ..

Ama so sehr sub.. die bişi hiç duymadım bence de bi dewamının olması gerekio..

gerisi giray'ın söledigi gibi...
  • Çok sagolun arkadaşlarrrrrrrr
  • so seht sub (so sehr suß=suss) diye dusunuyorum arkadas bulamamıs sanırım gercı kalktı zaten ( ß )

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusTimu -- 3 Ocak 2009; 17:19:35 >
  • '' suß '' ne anlama geliyor ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Giray Han

'' suß '' ne anlama geliyor ?

''tatlı'' anlamına gelmıyomu ? :S noktalı harflerı kullanmıyorum dıye ''suß'' yazdım ''süß'' ??
  • çok güzel(tatlı), çok mutlu(iyi) bir gün.. Mutluyum.. Teşekkürler.. Bu iyiydi..

böyle birşey diyor "dua" ne acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheEye

çok güzel(tatlı), çok mutlu(iyi) bir gün.. Mutluyum.. Teşekkürler.. Bu iyiydi..

böyle birşey diyor "dua" ne acaba

büyük ihtimal şivesi değişiktir onu diyenin... ''du au'' diye anlamıştır arkadaş eğer karşısındaki hızlı konuşuyorsa,bazı kelimelerde ''ch'' eki çıkmıyor ses olarak hızlı konuşulduğunda :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.