Şimdi Ara

... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
5.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ŞAKACI

bu bir ajanlık ise iddianame hazırlama süreci vs için illaki bir durum vardır. mesele böyle bir durumda iken yargılanmamış bir kişiyi sen ne diye serbest bırakırsın. yada madem bırakacaksın neden tutuklarsın. haa bunun siyasi yanı vardır, bunu diğer ülkelerde yapıyor olabilir. ama sen bir görüşme yaptığının ertesi günü serbest bırakıyorsan bu saçmalık

şunu kabul ederim. sen bunu serbest bıraktığın anda almanyada fetocuları iade eder yada sınır dışı ederse bunuda anlarım. ama bunlar olmuyorsa bu tamamen acizliktir.

Merhaba,

quote:

sen bunu serbest bıraktığın anda almanyada fetocuları iade eder yada sınır dışı ederse bunuda anlarım

Hukuk aslinda tam olarak bunun zitti oluyor. Adalet karsisinda bireylerin esitligi hukukun temeli. Deniz Yucel eger sucluysa yargilanma sureci Almanya'daki fetoculerden bagimsiz olmalidir.
    Almanya'daki fetoculer icin ise Alman devleti defalarca hazirlayin belgeleri, gonderin suclu iadesi icin islemleri baslatalim diyor fakat tipki Turkiye'deki diger feto davalarinda oldugu gibi hazirlanan iddianameler elle tutulur somut delillere sahip degil. Bank Asya'da hesap acmak orgut uyeligi icin delil kabul edilmeye baslandi mesela. Herhangi bir ulkeyi, devletin resmi olarak faliyet izni verdigi hatta devletin basindaki adamlarin acilisina katildigi bankada hesap acmanin orgut uyesi olmak icin yeterli sebep olduguna ikna edemezsini. Makul, mantikli bir gerekce degil bu. Bununla beraber benim sahsi gorusum ( hukukcu degilim, tamamen komplo teorisi ) savcilar iddianameleri ciddi sekilde hazirlamaya baslarlarsa, iliskileri somut delillerle ortaya koyarlarsa basta AKP'liler olmak uzere cok kisiye dokunacak. O yuzden sacma sapan iddianameler, dosyalar ile davalar yuruyor.

• bestanealtcizgi B kullanıcısına yanıt
    abd de ab de yada başka ülkelerde hukukmu uygulanıyor sanıyorsunuz? güç kimdeyse onun hukuku geçerli oluyor. bende böyle olmasını istemem ama bu adamda bunun içni seçilmiş ise masum olduğunu söylemek ne kadar doğrudur. almanya bu kişinin üstüne düşüyorsa illaki vardır bir sebebi yoksa has yüzüne hasret olduğundan değildir.

ne hikmetse türkiyede hukuk isteyip öyle davranmasını isteyenler ab abd yada bunu gibi ülkelerde hukuk olmayınca hiçbir sorun sıkıntı görmüyorlar. bu bir güç savaşı eğer yukarıda deidğim gibi olmamış ise acizlik göstermişiz demektir. yok ama bunun karşılığında feto yada pkk yada başka birşey oalcaksa orada bence sorun değil. sonuçta abd rusya arasında abd çin arasında böyle ajan takası yada bunun gibi şeyler oluyor
  • Almanyaya gittikce merkele domaliyomu acaba?
  • quote:

abd de ab de yada başka ülkelerde hukukmu uygulanıyor sanıyorsunuz? güç kimdeyse onun hukuku geçerli oluyor. bende böyle olmasını istemem ama bu adamda bunun içni seçilmiş ise masum olduğunu söylemek ne kadar doğrudur. almanya bu kişinin üstüne düşüyorsa illaki vardır bir sebebi yoksa has yüzüne hasret olduğundan değildir.

ne hikmetse türkiyede hukuk isteyip öyle davranmasını isteyenler ab abd yada bunu gibi ülkelerde hukuk olmayınca hiçbir sorun sıkıntı görmüyorlar. bu bir güç savaşı eğer yukarıda deidğim gibi olmamış ise acizlik göstermişiz demektir. yok ama bunun karşılığında feto yada pkk yada başka birşey oalcaksa orada bence sorun değil. sonuçta abd rusya arasında abd çin arasında böyle ajan takası yada bunun gibi şeyler oluyor

Merhaba,
    ABD'yi bilmiyorum ama yasadigim ulkede hukuk catir catir herkes icin adil sekilde uygulaniyor. ABD ya da AB ulkelesinde yasadiniz mi, hukuk sistemi ile icli disli oldunuz mu? Uygulanmadigini nasil bir tecrube ile tespit edebildiniz?

Benim size attigim mesaj herkesin icin esit adalet uygulanmasi yonundeydi fakat siz "almanya ustune dusuyorsa bir sebebi vardir" diyorsunuz. Bu ikisi birbiri ile alakasiz seyler.
    Size katiliyorum , Almanya eger ustune bu kadar dusuyorsa vardir bir sebebi o zaman neden koskoca Turkiye Cumhuriyeti bu baglantilari 1 yil icerisinde dogru duzgun bir iddianame hazirlayarak ortaya koymadi? Bu adam casus ise neden caususluk suclamasinda bulunmadi? MIT, emniyet vs. yeterli kaynak sahibi degil mi bunun icin?

Sizin icin sorun olup olmamasi malesef uluslararasi hukuku ve devlet diplomasisini ilgilendirmiyor. Her seyin bir usulu, yolu yordami var. Bahsettiginiz ajan takasinin filmler disinda olan bir ornegini biliyor musunuz, gercekte var mi? Hadi var diyelim o sekilde olsa ona da raziyim, herkesin gozu onunde olmadan halletsinler bu isleri fakat ulkenin basindaki adam cikip ajanlikla sucluyor. Ardindan ben bu makamda oldgugum surece asla serbest kalamaz diyor. Basbakanlar gorusuyor, bir gun sonrasinda ise 1 yildir hazirlanmamis iddianame hazirlanip ( ajanlik suclamasi olmadan ) tutuksuz yargilanmak uzere serbest kaliyor. Bu en kibar tabirle is bilmemezliktir. Turkiye Cumhuriyeti'nin itibarini zedelemektir.

Tekrar soruyorum, ABD ve AB'de hangi ulkenin hukuk sitemini tecrube ettiniz ve hukuk olmadigina karar verdiniz?

• ERDOĞAN'DAN DENİZ YÜCEL AÇIKLAMASI: BEN BU MAKAMDA OLDUĞUM SÜRECE ASLA

Bu arada Erdoğan, Türkiye'de tutuklu bulunan Die Welt muhabiri Deniz Yücel'in serbest bırakılıp bırakılmayacağıyla ilgili de konuştu: "Hiçbir surette olmayacak, ben bu makamda olduğum sürece asla. Onlar ne tür muamele yaparlarsa aynı muameleyi bizden görecekler. Onlardan herhangi birisi bizim elimize düşerse, aynı muameleyi görürler."

https://tr.sputniknews.com/politika/201704141028061459-erdogandan-bahceliye-eyalet-sistemi-yaniti/?utm_source=short_direct&utm_medium=short_url&utm_content=eemd&utm_campaign=URL_shortening

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestanealtcizgi -- 16 Şubat 2018; 16:44:28 >
  • yorumsuz

• bestanealtcizgi B kullanıcısına yanıt
    https://www.dunya.com/dunya/abd-ile-rusya-arasinda-casus-takasi-haberi-119847

ab içinse pkk için verdikleri kararlardan tutta birsürü şey çıkabilir.

beni burada rahatsız eden şey o akdar atıp tutuyorsun. sonunda birşey eldet etmeden bu adamı bırakıyorsan senin sözünün hükmü yoktur.

hukuk konusuna gelirsek yine diyorum. hukuk maalesef güçlü olanın dediği oluyor. ab dede abd dede başka yerdede ab de almanyanın ve birazda fransanı ndışında kimin dediği oluyor? ve bununda adına hukuk dedikleri şeye uydurmasını biliyorlar.

abd dünyaya barış getiriyorum diye dünyanın en kibar tabirim ile canına okuyor bunuda demokrasi barış getiriyorum diye yapıyor. ne hikmetse bu hukuk bize gelince hassaslaşıyor.

ülke içinde vatandaşlarımız için adalet tam anlamı ile işlemeli, ama ülke dışında casusluk vs gibi şeyler varsa gücümüz nispetinde ne yapmamız gerekiyorsa yapalım. çünkü yapmadığımız içni bu zama kadar ezildik halada devam ediyor görünen, bu olaydada tek umudum karşılığıdna feto pkklıların iade edilmesi olabilir. onun dışında acizliktir

• Bu kadar duz mantik yurutebilen kisi burada nasil da toplanmis :)

"Adam sucluysa niye birakiyon, degilse niye tutukluyon"

Adam siyasi suclu. Yani ajan.

Uluslarasi hukuk'u, gercekten hukuk zannedenler olmasi garip.

Uluslarasi hukuk denen sey tamamen "sopa"dan ibarettir. Guclu olanin kanunu gecerlidir.

Abd ve Avrupa gibi "insan haklari ve ozgurluklerin cok oldugu" ulkeler de dahil, butun dunyada bir ulke, farkli bir ulkenin ajanini, siyasi suc isnad ederek tutuklar ve pazarlik icin kullanir.

Eger bizzat bir olume vs. karismamissa , iktidar istediginde serbest birakir.

Yuceli de, rahip xx'i de hukuki sebeplerden degil sadece siyasi sebeplerden tutuyoruz. Hukuk her zamanki gibi sadece kilifi.

Ha derseniz ki, baska ulkeler yapabilir. Biz yapmamaliyiz.O zaman size basarilar dilerim.

Adamlar teror orgutu dedikleri yapiya, 5bin tir silah gonderiyor, goruntuleniyor. Ama halen biz agir silah vermedik diyebiliyor. Isid kalmadi diye aciklama yapip, isid tehlikesine odaklanmaliyiz diyorlar. Somurgecilik yapip insan haklari savunucusu oluyorlar vs.

Siz de burada devletler arasi iliskilerde insani anlamda durustluk bekliyor ve onlar gibi oynayan devletinize camur atmada yarisiyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

Merkel odunu vermiş bunlara

Sagdan mathis reyiz soldan merkel teyze.

Abdliler artik zarraflami laheylemk neyle tehdit ettiyse and 1 gunde 180 derece donduler abd agir silah vermedi demeye geldi sonu. Biraz da zorlasalar pdy bizim kardesimkz megri megri de diyebilirler.

Koltuk sevdasi boyle bir sey

• Seçim zamanı bir yerlerden mağduriyet yaratmak için avrupayı kullandılar. Şimdi ise geçmişi unutalım diyorlar. Akpnin yaptığı siyaset felan değil bildiğin çıkarcılık. Avrupa bizden ilişkileri düzeltmek için kim bilir neler istedi. Bu olayda bunlardan birisidir belki. Haklı olarak tutuklamış olabiliriz ama sırf onlar istedi diye serbest bırakıyoruz.

• quote:

https://www.dunya.com/dunya/abd-ile-rusya-arasinda-casus-takasi-haberi-119847

ab içinse pkk için verdikleri kararlardan tutta birsürü şey çıkabilir.

beni burada rahatsız eden şey o akdar atıp tutuyorsun. sonunda birşey eldet etmeden bu adamı bırakıyorsan senin sözünün hükmü yoktur.

hukuk konusuna gelirsek yine diyorum. hukuk maalesef güçlü olanın dediği oluyor. ab dede abd dede başka yerdede ab de almanyanın ve birazda fransanı ndışında kimin dediği oluyor? ve bununda adına hukuk dedikleri şeye uydurmasını biliyorlar.

abd dünyaya barış getiriyorum diye dünyanın en kibar tabirim ile canına okuyor bunuda demokrasi barış getiriyorum diye yapıyor. ne hikmetse bu hukuk bize gelince hassaslaşıyor.

ülke içinde vatandaşlarımız için adalet tam anlamı ile işlemeli, ama ülke dışında casusluk vs gibi şeyler varsa gücümüz nispetinde ne yapmamız gerekiyorsa yapalım. çünkü yapmadığımız içni bu zama kadar ezildik halada devam ediyor görünen, bu olaydada tek umudum karşılığıdna feto pkklıların iade edilmesi olabilir. onun dışında acizliktir

Merhaba,

Ayni sorunu ben de yasadim, hatta 2. kez attigim mesaji silemedigim icin nokta isareti ile degistirdim sadece.

verdiginiz linkteki haberi okursaniz casusluk suclamasi ile yakalananlarin yargilandiklari ve mahkum edildikleri yaziyor. Biz de o da yok, daha ne dogrusu ne oldugu nelerin donup bittigi konusunda kimsenin fikri yok.

Hukuk konusunda ise yine bambaska yerlere gittiniz. Ben hukukun temeli herkes esit olmalidir dedim, siz baska ulkelerde hukuk uygulaniyor mu dediniz simdi de Abd, Almanya, Fransa'nin sozu geciyor diyorsunuz. Bahsettiginiz sey hukuk degil. Kavram kargasasi yasiyorsunuz malesef.

ABD'nin demokrasi getirme kisvesi altindaki isgallerinin de hukukla pek alakasi yok, o da bambaska bir konu.

Tekrar soyluyorum, birisini casusluk suclamasi ile tutuklarsaniz yargilama icin ulkenin dunyadaki gucunden/etkisinden ziyade yargilamanin usulune uygun olarak yapilmasidir. Ve yine soyluyorum ki al Deniz'i ve fetoluleri demek usule uygun degildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestanealtcizgi -- 16 Şubat 2018; 17:35:5 >

• forumu kullanıcısına yanıt
    Yani.. sonuç?? Adam ajandı ve Almanya istedi diye serbest bıraktık öyle mi? Ya da ajan değildi sadece Alman vatandaşı olduğu için kıllığına attık içeri? .. Hangisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackal78

Yani.. sonuç?? Adam ajandı ve Almanya istedi diye serbest bıraktık öyle mi? Ya da ajan değildi sadece Alman vatandaşı olduğu için kıllığına attık içeri? .. Hangisi?

Su forumda bir suru insani blokladim, kafam rahat. Sizin mesajiniz sayesinde gordum yazdiklarini

quote:

Su lafinin ustune bu arkadasi ciddiye alip cevap verenlerin sinirleri cok saglam olmali.
  • Hadi diyelimki kanunsuz bir sekilde adami rehin aliyosun, sonra neden Merkel gelip kulaginizi cekince adami 1 gün icinde saliveriyorsunuz. Bari yaptiginiz islerin arkasinda durun. O da yok.

Turkiye’nin itibari bu kadar yerle bir olmamisti hic. Artik utanc veriyor.

• quote:

Adam ajandi ve pazarlik sonucu biraktik muhtemelen. Ama karsiliginin ne oldugu yakinda belli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mazot yuklu tanker

Hadi diyelimki kanunsuz bir sekilde adami rehin aliyosun, sonra neden Merkel gelip kulaginizi cekince adami 1 gün icinde saliveriyorsunuz. Bari yaptiginiz islerin arkasinda durun. O da yok.

Olay kulak cekme meselesi degil. Pazarlik meselesi.

Ne oldugu yakinda ortaya da cikar zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

Madem ajandı, madem iç karşılık çıkarmaya çalışıyordu niye salıverildi?

Yok madem masum zararsız bir insandı, niye aylarca iddianamesi bile yazılmadan tutuklu durdu? Niye adamın özgürlüğü çalındı?

Vallahi öyle yorum yaptınki devlet sana nasıl cevap versin şaşırdı;)

• quote:

Orijinalden alıntı: bestanealtcizgi

quote:

Su forumda bir suru insani blokladim, kafam rahat. Sizin mesajiniz sayesinde gordum yazdiklarini

quote:

Su lafinin ustune bu arkadasi ciddiye alip cevap verenlerin sinirleri cok saglam olmali.

Acaba neden blokladin? Kufur, hakaret iceren bir mesaj mi yazdim?

Ben blokluymusum. Acaba bloklu olmayan bir arkadas, bu asiri demikrat arkadasa blogun sebebini sorabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: forumu

quote:

Orijinalden alıntı: mazot yuklu tanker

Hadi diyelimki kanunsuz bir sekilde adami rehin aliyosun, sonra neden Merkel gelip kulaginizi cekince adami 1 gün icinde saliveriyorsunuz. Bari yaptiginiz islerin arkasinda durun. O da yok.

Olay kulak cekme meselesi degil. Pazarlik meselesi.

Ne oldugu yakinda ortaya da cikar zaten.

biz Alman ajanını salıverdik hemen karşılığında ne aldık?

ben henüz bir şey göremedim.

biz enayi miyiz karşılığını almadan adamı saldık? madem kısasa kısastı, biz adamı salıverirken Almanya'da bize kendisine iltica eden fetöcüleri verseydi mesela, veya başka bir hamle yapsaydı?

yoksa yine mi kandırıldık ?

yoksa merkel suriyeliler için para mı gönderdi ? Sırf bunun için mi serbest bıraktık? Yoksa para için yine orurumuzu ayaklar altına mı aldık?

sorun uluslararası hukuk değil, sorun omurga sorunu, insanları kandırma sorunu.

sen bu adam için ajan ve ben c.başkanlığı koltuğunda olduğum müddetçe bu adamı serbest bırakmayacağız diyip de bu sözü yutarsan sorun burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CARNIVALE -- 16 Şubat 2018; 18:9:13 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.