Şimdi Ara

ALLAHIN VARLIĞINA NASIL İNANAMIYORSUNUZ ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kendini bir hristiyan veyahut bir yahudinin yerine koyup kendi kendine "neden müslüman olup Allaha inanayım ki ?" diye sorarsan sordugun sorunun cevabını bulabilirsin.Bundan ayrı sorulacak onlarca soru var fakat bu güzel bir başlangıç olabilir.
  • Kanıt yok. Kanıtı olmayan bir şeyi ben neden doğru kabul edeyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadbaby003

Birsürü tanr var zeus ra allah hangisinin yaratığını merfrn bilcez

Afyonkarahisar gibi muhafazakar bir şehirde yaşayan bir arkadaştan böyle bir soru sorulması çok ilginç EROS, ZEUS vb bir sürü tanrı isimlerinin insanların uydurduğu tanrı isimleri olduğunu bilmiyormusun ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: milkomeda

Kendini bir hristiyan veyahut bir yahudinin yerine koyup kendi kendine "neden müslüman olup Allaha inanayım ki ?" diye sorarsan sordugun sorunun cevabını bulabilirsin.Bundan ayrı sorulacak onlarca soru var fakat bu güzel bir başlangıç olabilir.

Hiristiyanlar ve Yahudilerin Allaha inanç konusunda sorunları yok hatta filmlerine baktığımızda belki ( O my god ) söyleminin geçmediği film yok denecek kadar azdır yani yahudileri bilmem ama hiristiyanlar her şaşırdıklarında ve korktuklarında ( Aman tanrım ) demekten kendilerini alamazlar hatta dolarda bile ( In god we trust ) yani ( Tanrıya inanırız ) yazar ama bu inanç son peygamber Hazreti Muhammedi ve dini İslamı kabul etmedikleri için onları Cehennem azabından kurtarmayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: jackiejack

Kanıt yok. Kanıtı olmayan bir şeyi ben neden doğru kabul edeyim?

Daha ne kanıtı görmek istiyorsun ? Kanıt istiyorsan önce mükemmel bir şekilde yaratılmış vücuduna bak Allah her insana aynı organları verdiği halde her insanı farklı surette yaratmıştır artı her insanın parmak izi farklıdır buda kudret sahibi Allahı gösteriyor ve kanıtlarının sadece bir kaçıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: White Eagle 26

quote:

Kendini bir hristiyan veyahut bir yahudinin yerine koyup kendi kendine "neden müslüman olup Allaha inanayım ki ?" diye sorarsan sordugun sorunun cevabını bulabilirsin.Bundan ayrı sorulacak onlarca soru var fakat bu güzel bir başlangıç olabilir.

Hiristiyanlar ve Yahudilerin Allaha inanç konusunda sorunları yok hatta filmlerine baktığımızda belki ( O my god ) söyleminin geçmediği film yok denecek kadar azdır yani yahudileri bilmem ama hiristiyanlar her şaşırdıklarında ve korktuklarında ( Aman tanrım ) demekten kendilerini alamazlar hatta dolarda bile ( In god we trust ) yani ( Tanrıya inanırız ) yazar ama bu inanç son peygamber Hazreti Muhammedi ve dini İslamı kabul etmedikleri için onları Cehennem azabından kurtarmayacak

Alıntıları Göster
    Ben onlar tanrıya inanmaz demedim. Aynı tanrıya inanmadığınızi belirttim. Onlar senin peygamberini sahte peygamber olarak görüp müslümanlari doğru yoldan sapmış olan sapıklar olarak görüyor. Dolayısıyla onlara göre siz cehennemliksiniz.

Yahudilere göre de hristiyanlar ve müslümanlar cehennemlik.

Benim bunu belirtme amacım her insan doğduğu coğrafyanın dinini benimseyip diğer dinlere inananları kafir cehennemlik olarak niteleyip hiç sorgulamadan kendisinin en doğrusu olduğunu söylediğini belirtmek. Tıpkı sizin gibi.

Bunları anlayabilmek için olaylara dışarıdan bakmanız gerekmekte. Kendinizi diğer dinlere inanan insanların yerine koyarak bunu başarabilirsiniz.

At gözlüğünuzu çıkarıp bir deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Deadbaby003

Birsürü tanr var zeus ra allah hangisinin yaratığını merfrn bilcez

Afyonkarahisar gibi muhafazakar bir şehirde yaşayan bir arkadaştan böyle bir soru sorulması çok ilginç EROS, ZEUS vb bir sürü tanrı isimlerinin insanların uydurduğu tanrı isimleri olduğunu bilmiyormusun ?

Alıntıları Göster
    Allahın insanların uydurduğu bir tanrı ismi olduğunu bilmiyor musun? Ben biliyorum.

• White Eagle 26 kullanıcısına yanıt
    Eğer orta çağda olsaydın o tanrılardan birine inanacaktın bundan 200-300 yıl sonra başka tanrıya inanıcak insanlar

• Bende bu dağları, gökleri ve bitkileri görüp nasıl Poseidon'a inanmıyorsunuz anlamıyorum. Çünkü dağlar, bitkiler ve gezegenler var ise, o halde Poseidon'da vardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jackiejack

Kanıt yok. Kanıtı olmayan bir şeyi ben neden doğru kabul edeyim?

Daha ne kanıtı görmek istiyorsun ? Kanıt istiyorsan önce mükemmel bir şekilde yaratılmış vücuduna bak Allah her insana aynı organları verdiği halde her insanı farklı surette yaratmıştır artı her insanın parmak izi farklıdır buda kudret sahibi Allahı gösteriyor ve kanıtlarının sadece bir kaçıdır

Alıntıları Göster
    Kuşlar uçuyor bu Tanrının kanıtıdır.
    Yağmur yağıyor bu Tanrının kanıtıdır.
    Ben kırmızı rengi seviyorum bu Tanrının kanıtıdır.

Senin söylediklerin ile hiçbir farkı yok bu cümlelerin.

Aradaki bağlantıyı kurmadan şu kanıttır bu kanıttır diyemezsin. "Mükemmel bir şekilde yaratılmış insan vücudu" diyorsun. Tanrının varlığına kanıt verirken "yaratmak" kelimesini kullanıyorsun. Senin aklın mantığın bunu nasıl kabul ediyor? Bu söylediğin şey "Tanrının varlığına kanıt Tanrının var olmasıdır" cümlesine varıyor.

Ben elle tutulur gözle görülür kanıt istiyorum, arada ilişki bile kurmadan "şu şöyledir bu şöyledir bundan dolayı Tanrı vardır" dediğiniz cümleler kanıt değildir.

Sorgulayın biraz. Kafanızı kullanın.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-93A8740AE -- 7 Mayıs 2018; 1:46:56 >

• quote:

Allahın insanların uydurduğu bir tanrı ismi olduğunu bilmiyor musun? Ben biliyorum.

Nereden biliyorsun ?

• quote:

quote:

Nereden biliyorsun ?

Alıntıları Göster
    Zeus diye bir tanrının olmadıgını nereden bildiğini söylersen ben de Allahın olmadıgını nereden bildiğimi söylerim.
  • bigelow B kullanıcısına yanıt
    tuba auditiva nere n. glossopharyngeus nere
  • Flight Of Icarus F kullanıcısına yanıt
    Chorda tympani orta kulaktan geçiyor bana çok anlamsız geldi çalışırken. Yani tasarım ürünü olan bir bedende böyle bir şey beklemem ben şahsen. O kadar açık ki evrimsel bir kökeni olduğu bunun
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.