Şimdi Ara

Allah kuran kitap aşkına bakın bi :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
17.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bahsetmiştim geçen gün hastaneye gidicem diye. Neyse doktor dehb teşhisi koydu medikinet retard 30 mg ve 10 mg verdi. Allah belasını versin o kadının ben ilacı içmeden daha iyiydim bildiğin tüm gün felçli gibi yattım normal midir bu yoksa direkt gidip kavga çıkarıcam bu ne ya ilaç almadan daha iyi. Ha bir de allahın uyuzu 30 mg iç yetmezse 10 mg olanı da içersin dedi ölmezsem iyidir yeminle :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mühf goruscektık hocam aman dıyım dıkkat et bı doktora gıt tum gun felclı gıbı yatıyorum de gecmıs olsun bu arada .
  • IMMORTALTRK kullanıcısına yanıt
    Yemin ederim tüm gün öyle durdum bi de diyorum bende mi sorun var ne bu yani tamam dikkatsizlik var ama böyle olacaksam da ölsem yine içmem. Pazartesi gideyim bi tekrar ama bakalım :( teşekkür ederim ve mühf konusu hala geçerli inşallah görüşürüz :D

• Mühf konusuna benide eklermisiniz bide io olursa sevinirim

• mühf isteyen mezun M kullanıcısına yanıt
    inşallah hocam :)
  • Prowesso6 P kullanıcısına yanıt
    Konu falan yok ki bizim arkadaşla aramızda geçen bi konuşmadan o :D ama sizi de bekleriz ne diyelim neredeyse tüm forum marmara istiyor şansıma :ddd

• O ilaçlar adamı mallaştırıyor

• kullanmıyosan ilacı forumda satılığa çıkar
  • Ah ah bana da dedilerdi de bi deneyeyim dedim çünkü iyi diyenler de vardı ama bende tam tersi etki yaptı. Belki mg fazla geldi çünkü 5 mg olanı bile varken bende direkt 30 olarak başlandı ki yetmezse diye 10 mg olarak ayrı bi kutu daha yazdı doktor. Bilmiyorum artık başka bi doktora görüneyim çünkü halim hal değil ya tüm gün ölü gibi yattım, gram uyku da girmedi gözüme, konuşmakta zorlandım ya evdekiler bile şaştı ne demek konuşamamak :( en azından eskiden kendimi bilirdim ders calisamiyorum dedim kadına kadın yatağa düşürdü beni allahın cezası :(

• Kullanıp kullanmamayı doktora göründükten sonra karar vericem ama şayet kullanmayacaksam da ilacı satmam direkt çöpe atarım

• Çok geçmişler olsun ben de iühf veya mühf hedefliyorum belki de seneye sınıf arkadaşı oluruz belli olmaz

• concerta kullanıyorum. çarpıntı , migren, istemsiz kas kasılmaları, depresyon , gastrit yaptı bende sen düşün gerisini .ilk aldığım gün bad tribe girdim resmen ağzım açık bakıyodum ekrana

aynı ilacı kullanıyoruz bi bakıma aslında. aklın varsa bırak ilacı yoksa bağımlı olacaksın. aylardır bırakmak istiyorum,ertesi gün okula gidince çıkarıp alıyorum direk . dayanamıyorum. 8-9 kutu bitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fikirist -- 1 Nisan 2016; 23:32:07 >
  • Teşekkür ederim iyi dileğin için ama geçer mi bilemiyorum :( ayrıca seninle sınıf arkadaşı olmayı isterim ama ben iühf kazanamam büyük ihtimalle :dd geçen yaz görüyordum seni bayagi çalışıyordun ama bakalım kader kısmet tabi :D

• Fikirist kullanıcısına yanıt
    Aynen ilaçlar aynı hastalık için de bu nasıl bi ilaçtır allah aşkına ya birden duruldum sesim solugum çıkmadı hatta 1 saat. Çok aferdersin ama kusucam kusucak bi şey yok allahın cezası yüzünden yemek bile yiyemedim. Ya yemin ederim o kadına ne desem az allah belasını versin adi köpek ya yüz defa sordum bağımlılık vs yapar mı diye, yok dedi öyle bi şey olmaz. Bi de bizim gibi sınava girecek kızı varmış da o da kullanıyormuş ya allah senin belanı versin sözde 2 ay kullan sonra bırakırsın dedi ama dediğin gibi ben bunu icersem bi daha hayatta bırakamam :(

• Öncelikle geçmiş olsun söylediğiniz ilaç DEHB tanısı konulmuş kişilerde kullanılır. Kullandığınız ilacın ciddi yan etkileri vardır. Büyük ihtimal dozdan kaynaklı doktorunuzla en kısa zamanda görüşün, ilaçlar her bünyede farklı etki yaratır. Özellikle depresyondaysanız veya depresyona yakın bir durumdaysaniz sizi yürüyen ölü yapma durumu mevcuttur. Psikiyatri dalı teşhisin çok zor olduğu daldır. Doktorlar genelde ilacı bende kullanıyorum veya oğlum kullanıyor kızım kullanıyor gibi sözlerle sizin içinizi rahatlatmak adına cümleler kurarki korkmadan için anksiyete sahibi olmayın diye. Bende şuan kullandığınız ilacın muadili olan RİTALİN VE CONCERTA kullanmaktayim. Bu tip ilaçlar zor ilaçlardır, doktorun önerdiği dozda vücudun zorlanmış olabilir iyi beslen ve içinden surekli benim bir şeyim yok iyiyim telkini ver moral olarak kendini yüksek tutmaya çalış. Bu konuda baya bir araştırmam oldu psikoloji ve psikiyatri adına sormak istediğiniz bir şey olursa PM atıp sorabilirsiniz tekrardan geçmiş olsun. Çok dikkat edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mühf isteyen mezun

Aynen ilaçlar aynı hastalık için de bu nasıl bi ilaçtır allah aşkına ya birden duruldum sesim solugum çıkmadı hatta 1 saat. Çok aferdersin ama kusucam kusucak bi şey yok allahın cezası yüzünden yemek bile yiyemedim. Ya yemin ederim o kadına ne desem az allah belasını versin adi köpek ya yüz defa sordum bağımlılık vs yapar mı diye, yok dedi öyle bi şey olmaz. Bi de bizim gibi sınava girecek kızı varmış da o da kullanıyormuş ya allah senin belanı versin sözde 2 ay kullan sonra bırakırsın dedi ama dediğin gibi ben bunu icersem bi daha hayatta bırakamam :(

çocuk psikiyatristi dehb de uzmandır. psikiyatrist yazabilir ama anca böyle üstün körü bilir .yoksa sana gelip o dozda yazmaz. bana geçenki doktor 54lük verdi o zaman nasıl kaldırdım bilmiyorum. düşürmüştüm. yeni doktor yine yükseltmiş sormadan, bi haftadır ağır baş ağrısı ve ateşle ugraşıyorum. ya ani kalp durmasından yada beyin hasarından gidicem 2-3 ay içinde .
    strattera falan kullanın uyarıcılara bulaşmayın sakın .çarpıyor resmen , nasıl bırakıcam diye kara kara düşünüyorum hala .

• Solcuİhtiyar kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim bilgilendirme için. Depresyon konusu doğru onun için de ilaç verdi hatta tamam o ilaç hoş güzel etkisini bile hissettim ama allah aşkına bu medikinet nedir ya? Tüm gün ölü gibiydim, elim ayağım titredi, üşüdüm, kalp çarpıntısından bahsetmiyorum bile ben hayatımda böyle kötü olmadım gerçi ilk defa hap ilaç vs kullanıyorum belki o da etkilidir ama bilemiyorum. Doz konusuna gelirsek artık ne kadar gerekli gördüyse 40 verdi 15 gün sonra tekrar gel gerekirse dozu artırırız dedi. Cidden bilemiyorum ya dikkatsizlik evet var ama elime kalem bile alamıyorsam ne anladım ben bu ilaçtan? Sözde sınav dönemi için aldım ama yatalak olucam neredeyse :(

• Fikirist kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum nedir bu bilgisizlik yüz defa dedim bi de ben cekinirim, kuruntu yaparım emin olmadan vermeyin diye ama resmen döşemiş ilacı. Kaldı ki daha ilk günden ne zaman ölücem diye sormaya başladım kendime hoş hala karnım da ağrıyor ya neyse

• Rica ederim ne demek. Maalesef bu tür ilaçlar gerçekten çok ciddi, vücudun dengesini allak bullak edebiliyor dikkatli olmak lazım , dediğim gibi her bünyede farklı etki gösterir, aslında size konstrasyon sağlamasi gerekirdi en kısa zamanda doktorunuzla görüşün, çünkü şöyle bir durumda mevcut diyelim ilacı bıraktınız birden çöküntü de yaşayabilirsiniz.

• Solcuİhtiyar kullanıcısına yanıt
    Hocam tövbe billah ben bu ilacı bi daha ağzıma almam zaten kapsül şeklinde daha ordan başladı bende sorun :( çöküntü dediniz de ben sadece 1 tane içtim ilacı yine mi sorun olur? Böyle böyle ilaca alışırım belki ama bırakmak sorun olursa ne anladım ben bu işten :(

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.