Şimdi Ara

Alınıyor bakarmısınız...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle 4 gb ddr3 1333 ram, thermaltake wingsr kasam var.
    hangi sistemi neden seçmeleyim?
    OC ile alakam yok düşünmüyorum (yani yeterli bilgim Yok)
    sizlerin önericeği yada sunu alırsan daha iyi olur diyecekleriniz nelerdir?
    bütçem sınırı yok şöyle yok en düşük maliyetle suanki sistemimden daha performanslı birşey almak istiyorum.(mak. 1500 lira olarak düşünülebilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ajmel Efkar -- 1 Şubat 2015; 21:23:29 >

• 4460'ın tek çekirdek performansı daha iyi görünüyor.
    http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4460-vs-AMD-FX-8320
  • Ajmel Efkar kullanıcısına yanıt
    şu iki sistemden birini seç deseler ben 1.seçerdim hem daha yeni nesil daha iyi işlemciler destekliyor anakart.
    2.sisteme gelirsek son işlemcileri takmış sayılırsınız karar sizin.Yada amd yeni nesillerini beklerdim.
  • Bu iki sistem ileriye dönük birşey mi?
    misal amdli (yada intelli) sistemi seçersek yeni çıkıcak işlemcileri destekleyecek mi?

(şuanki sistemimde böyle bir sorun yaşıyorumda işlemci değişiyorum anakart değiştirmem gerekiyor.ekran kartını değiştiriyorum bu seferde psu yetersiz kalıyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ajmel Efkar

Bu iki sistem ileriye dönük birşey mi?
    misal amdli (yada intelli) sistemi seçersek yeni çıkıcak işlemcileri destekleyecek mi?

(şuanki sistemimde böyle bir sorun yaşıyorumda işlemci değişiyorum anakart değiştirmem gerekiyor.ekran kartını değiştiriyorum bu seferde psu yetersiz kalıyor)

İntel sistemi tercih ederdim bende. Sizi 2-3 yıl götürür. Sonra upgrade yapmanız gerekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle 1. Sistem.

• İlerleyen zamanda da aynı sorunla karşılaşmam değilmi işlemci konusunda?(anakart değişme zorunluluğu)
    Ekran kartı konusunda hala kararsızım saphire in r9 280 dual x imi yoksa bu mu?
    1. Sistemi ekran kartını;

R9 280 dual-x ile,

Değiştirerek alabilirsiniz.Zira 280 o.c ile 280x performansına ulaşabiliyor.Normalde R9 280'in muadili gtx760 iken,siz o.c ile gtx770 seviyesine ulaştırabiliyorsunuz.

2. Sisteme göre ne artısı var derseniz,amd 3-4 yıllık mimariden devam ediyor.Bana kalırsa bu mimariye daha para yatırılmamalı.Anakartları kendinden usb 3.0 destekli değil mesela ayrı yonga ile entegre ediyorlar.

• çekirdek hızları benim aklımı çeliyor hep:/

intelli olan sistem yeni çıkıcak yada ileride yükseltek istediğimde anakartım bu işlemcileri destekler değil mi?
    ayrıca 650 watlık güç kaynağı yeterlimidir yoksa 750+80 daha iyi bir seç, mi olur?
    z97 anakartlar 5.nesil işlemcileri de destekliyecek.650W yeterde artar bile istersen kaliteli 550w alabilirsin.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/smartpower-80plus-bronze-550w-guc-kaynagi.html#genel-bakis

iyi bir tercih olur mu?
    yada sizin öneriniz nedir?

Ayrıca bu sistemde ddr3 1333 4 gb ram kullanacağım.yanına ilerleyen zamanda 1600 mhz alıp taksam sorun çıkartırmı?
    İyi bir tercih 12v kanalından 504w veriyor.Gayet güzel.İleride takacağınız ramleri eskisiyle eşitleyebilirsin.
  • kurulum gayet başarılı diyorsunuz
    peki bu sistem min ne kadar idare edebilir bizleri?
    3-4 sene rahat idare eder.Sonra upgrade yapa yapa devam edersiniz.
  • i5 4460tan bir tık altta olan işlemci hangisidir?
    ekran kartı içinde bu kadar para verlirmi ki ?

ben braz daha ekenoomik olmasını istiyorumda : )
    1200-1300 civarı
  • 1. sistemi R9 280 ile değiştirerek alabilirsin. İlerde SSD alırsan gerçek gücü ancak o şekilde görürsün. Şahsen AMD kullandığım halde SSD'den tam performans alamıyorum ve sana intel sistemi tavsiye ediyorum
  • Bende 1. sistemin r9 280li olanını tercih edeceğimde bütçeme fazla geliyor cokta zorlamak istemiyorum açıkcası.

1200tl lik bişiler bakıyorum 2-3 yıl idare edecek
  • quote:

Bende 1. sistemin r9 280li olanını tercih edeceğimde bütçeme fazla geliyor cokta zorlamak istemiyorum açıkcası.

1200tl lik bişiler bakıyorum 2-3 yıl idare edecek

biraz bekleyin dolar düşsün derim
  • yanlız dolar akkında haberlerde hiç iç aıcı değil tırmanmaya devam edeceği söyleniyor
  • quote:

yanlız dolar akkında haberlerde hiç iç aıcı değil tırmanmaya devam edeceği söyleniyor

yapıcak bişey yok beklemek en son çare
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.