Şimdi Ara

[>ALINIK<] 2 Adet 140mm kasa fanı (beQuiet, Corsair, Noctua veya NZXT)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
İlan Türü #Alınık Kondisyon #Kullanılmış
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Kasamın ön panelinde kullanmak için 140mm ebatlarında 2 adet fan aramaktayım. Başlıkta belirttiğim markaların spesifik modelleri dışında diğer ürünlerle ilgilenmiyorum şimdiden belirteyim. Belirttiğim marka/model fanlardan elinde 2 adet olan arkadaşlarım özel mesaj yolu ile iletişime geçebilirler. Mesajlarınızda ürünlerin durumunu (sıfır/kullanılmış), fotoğraflarını ve istediğiniz fiyatı belirtirseniz sevinirim. Aramakta olduğum modeller;

beQuiet Silent Wings 3 140mm PWM high-speed (BL071)
    beQuiet Pure Wings 2 140mm PWM high-speed (BL083)
    Corsair ML140 PRO PMW Premium Magnetic Levitation
    Noctua NF-A14 PWM chromax.black.swap
    NZXT AER P140

*Not: beQuiet marka fanların PWM özelliği ve high-speed olması gerekiyor elinizde sadece PWM varsa ilgilenmediğimi belirteyim.
    **Not: Belirttiğim Corsair fan modelinin ledli çeşidi de var fakat ben ledsiz olanı ile ilgileniyorum.

Buraya kadar okuyup ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi equ1nooxxx -- 28 Mayıs 2020; 18:23:23 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Güncel.

• Bilmediğimden soruyorum, be quiet fanlarının high speed özelliği nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • VgrooveR kullanıcısına yanıt
    Hocam high-speed olanların air pressure'ı RPM'i ve CFM'si, high-speed olmayan varyasyonlarından daha fazla oluyor.

• equ1nooxxx E kullanıcısına yanıt
    bir tane örnek (high speed) linki verebilir misiniz. Bende de be quietlar var. Ama açıkçası hiç dikkat etmemiştim.
  • VgrooveR kullanıcısına yanıt
    Karşılaştırma yapmak için Silent Wings 3 140mm boyutundaki fanı ele alalım.

https://www.bequiet.com/en/casefans/717 bu linkteki fan Silent Wings 3 140mm ve high-speed veya PWM özelliği yok. Technical data kısmından da görebileceğiniz gibi %100'de, yani tam yükte ve 12 voltta çalışırken CFM'si 59.5, RPM'i 1000, air pressure değeri 1.08 ve sesi de 15.5 dB(A).

https://www.bequiet.com/en/casefans/723 bu linkteki fan yine Silent Wings 3 140mm ama bu sefer high-speed ve PWM özelliği var. Bu fan ise %100 tam yükte 12 voltta çalışırken CFM'si 77.5, RPM'i 1600, air pressure değeri 2.16 ve sesi de 28.1 dB(A).

Karşılaştırmadan da anlayabileceğiniz gibi high-speed özelliğe sahip olan varyasyonu performans konusunda daha üstün ama yük altında ses seviyesi daha fazla. Elinizdeki fanların kutusu duruyorsa kutunun üstünde sol üstte PWM'ye sahip olup olmadığını ve kaç RPM'i olduğunu, ortasında ise high-speed yazıp yazmamasından anlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi equ1nooxxx -- 16 Haziran 2020; 8:9:48 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.