Şimdi Ara

(ALINDI - PIONEER HTP 322 + BDP 150 SİSTEM) YENİ EV İÇİN SES SİSTEMİ ÖNERİSİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
2
Favori
8.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer Z5500 gibi sete iyi diyorsanız, net ve temiz ses veriyor diyorsanız zaten diğer sistemleri konuşmak yersiz. Z5500 'de bas ve tiz dışında bir ses var mı? Evet iyi bas veriyor fakat hepsi o kadar. Eğer kuru gürültü olmayan ses bas ve tizden ibaret olan ses ise Hi-Fi anlamına çok uzak. Z5500 bir bilgisayar hoparlör setidir. Siz bunu başka amaçlar için kullanabilirsiniz fakat asıl üretim amacı bilgisayarda kullanım içindir. Lütfen ev sinema sistemleri ile aynı kefeye koymayınız. Z5500 'e kaynak olarak ne bağlarsanız bağlayın iyi bir ses kalitesi yani gerçeğe yakın, detaylı, dinledikçe insanı yormayan, tüm frekansları dengeli verebilen, sahneyi simüle edebilen bir ses alamazsınız. Bu konu dizayn ve üretim amacı ile ilgilidir.
  • Konuyu hortlatayım :) Var mı yeni birşeyler? 1-2 haftaya alıyorum sistemi çünkü rear kablolarını, parkeleri yaptırırken süpürgelik arkasına saklamayı planlıyoum, baştan koyup saklıyım da sonra nasıl gizlerim sıkıntısı olmasın. Bu sebeple bu haftasonu kısmet olursa doğubanka gidip varsa HTP-322 test etmeye çalışacağım.
  • Evet arkadaşlar, beklenen fiyat bu mudur? Öyle ise yarın hemen dayanıyorum kapılarına ;) Bence konuştuğumuz fiyatlara bakarsak süper

(ALINDI - PIONEER HTP 322 + BDP 150 SİSTEM) YENİ EV İÇİN SES SİSTEMİ ÖNERİSİ
  • Arkadaşlar bu hafta Kipaya Lg dh3120s ses sistemi gelmiş fiyat 12taksitli olarak 199TL internetteki fiyatlara oranla makul almak istiyorum tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness_kaan

Evet arkadaşlar, beklenen fiyat bu mudur? Öyle ise yarın hemen dayanıyorum kapılarına ;) Bence konuştuğumuz fiyatlara bakarsak süper

bu katalog hangi mağaza için geçerli.
  • Kağıthane AXIS
  • Anfi : ortalama 600-660 tl.
    pıoneer 5.0 set : 500-600 tl. ( Bu set : 4 ohm. diye biliyorum araştırılması)
    pıoneer sub : 250-300 tl.
    Bluray player : 300-400 tl.
  • normalde bdp hariç 1049 tl bu set. Player bedavaya gelmiş olacak
  • Ben iddia ediyorum PIONEER S SLT 200 5.0 olarak verilen set 4 ohm. dur. Pıoneer 322 anfi ya 4 ohm. ile çalışıyor ve 4 ohm. desteği teknik bilgisinde bulunmuyor, yada anfi 4 ohm.luk uyumsuz 5.0 setle sürülmek suretiyle anfi de ileriye dönük olabilecek zararlar göz ardı ediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömerçip1

Ben iddia ediyorum PIONEER S SLT 200 5.0 olarak verilen set 4 ohm. dur. Pıoneer 322 anfi ya 4 ohm. ile çalışıyor ve 4 ohm. desteği teknik bilgisinde bulunmuyor, yada anfi 4 ohm.luk uyumsuz 5.0 setle sürülmek suretiyle anfi de ileriye dönük olabilecek zararlar göz ardı ediliyor.

Öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum. Seti ilk sayfada aynı zamanda satışını yapan bir arkadaşımız daha önermişti bütçeme uydun olarak. Link falan da var, inceleyebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness_kaan

quote:

Ben iddia ediyorum PIONEER S SLT 200 5.0 olarak verilen set 4 ohm. dur. Pıoneer 322 anfi ya 4 ohm. ile çalışıyor ve 4 ohm. desteği teknik bilgisinde bulunmuyor, yada anfi 4 ohm.luk uyumsuz 5.0 setle sürülmek suretiyle anfi de ileriye dönük olabilecek zararlar göz ardı ediliyor.

Öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum. Seti ilk sayfada aynı zamanda satışını yapan bir arkadaşımız daha önermişti bütçeme uydun olarak. Link falan da var, inceleyebilirsiniz

Büyük ihtimal bu sinema sisteminde kullanılan PIONEER S SLT 200 5.0 set bulunmaka alta doğru ohm. değerlerine bakarmısınız.!!

http://www.pioneer.eu/de/products/BCS-424/print.html

BCS-424 amplifikatör
    (RMS) Ön 170Вт x 2Вт (4 Ом)
    (RMS) Arka 170Вт + 170Вт (4 Ом)
    (RMS) Merkez 250 W (3Ω)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömerçip1 -- 6 Haziran 2013; 0:24:08 >

• Buyrun başka biryerden aldığım HTP 322 özelliklerini direk yapıştırıyorum;

Amplifikasyon
    Referans amplifikatör VSX-322
    Güç 5 x 100 Watt (6 Ohm)
    Frekans tepkisi Değil

Onun tedavisi
    Detay: Dolby True HD, Dolby Digital +, Dolby Prologic II, DTS HD Master Audio, DTS HD High Resolution
    DSP tipi Aksiyon, Dram, Eğlence göster, Gelişmiş Oyun, Spor, Klasik, Rock / Pop, Unplugged, Genişletilmiş Stereo Ön Kademe (sanal arka kanal) Peşin Surround

Özellikler
    Akortçu FM RDS
    Önayarlarını sayısı 30
    HDMI CEC Evet
    IPhone / iPod ile çalışır Evet
    Uyumlu web radyo Evet

Video işleme
    Detay: Uyumlu xvColor, Deep Color Uyumlu, Uyumlu 3D hazır

Bağlantı
    Airplay Değil
    DLNA Değil
    Wifi Değil
    Bluetooth Değil

Ses konektörleri
    Detay: Stereo girişi (RCA): 1 Koaksiyel Giriş: 1 Optik Giriş: 1, Subwoofer Çıkışı: 1 Kulaklık: 1

Video bağlantıları
    Detay: Kompozit girişleri: 2 kompozit Çıkışlar: 1

Konnektörleri Audio / Video
    HDMI 4
    HDMI 1

Ek bağlantıları
    Detay: USB bağlantı noktası: 1

Ölçüler ve amplifikatör tüketimi
    Yükseklik x Genişlik x Derinlik (cm) 16.8 x 43.5 x 36.25
    Ağırlık 8 kg
    Bekleme güç tüketimi 0,5 Watt
    Operasyonel Tüketimi 180.0 Watt

Uydular Özellikleri
    Yükseklik x Genişlik x Derinlik (cm) 11,6 x 10,6 x 10,6
    Ağırlık 600.0 g
    Referans PACK S-HS100
    Hoparlör türü uydular
    Yük tipi kapalı
    Güç kullanımı 150 W RMS
    Verim 82 dB
    Frekans tepkisi 100 20 000 Hz
    Empedans 6 Ohm
    Manyetik koruma Evet
    Hoparlörlerin özgüllükleri 7,7 cm

Merkez hoparlör Özellikleri
    Yükseklik x Genişlik x Derinlik (cm) 10 x 27 x 10,6
    Ağırlık 1.0 kg
    Yük tipi kapalı
    Güç kullanımı 150 W RMS
    Verim 83 dB
    Frekans tepkisi 90 20 000 Hz
    Empedans 6 Ohm
    Hoparlörlerin özgüllükleri 7,7 cm

Subwoofer Özellikleri
    Yükseklik x Genişlik x Derinlik (cm) 40.8 x 23 x 34.4
    Ağırlık 6,5 kg
    Yük tipi Bass Reflex
    Anma gücü 100 W RMS
    Maksimum güç 160.0 Watt
    Frekans tepkisi 33 ila 700 Hz
    Hoparlör sayısı 1
    Çap Hoparlör 16,0 cm

http://www.teknolojiankara.com/Products-URUN2081103-pioneer-htp-322-ev-sinemas305-paket-sistemi.html

• Teşekkürler, en azından alacak arkaşlara doğru bilgi referans oldu.
  • quote:

Teşekkürler, en azından alacak arkaşlara doğru bilgi referans oldu.

Rica ederim, ilk defa birşeyi test etmeden aldım, sadece buradaki yorumlara güvenerek, hayırlısı bakalım. Önümde 200 kişi falan vardı ama milletin derdi TV'ler olduğundan ben rahat aldım. Tek dileğim eski üretim BDP 150 gelmesiydi, onu da buldum (fw olayı için). İnşallah sıkıntısız hayırlısıyla kullanırım
  • Güle güle kullanın bizim burda Media Markt vardı da bizmi almadık, ama forumda cirit atıp Hİ-Fİ sistemleri satşı yapan insanlar sanmıyorum böyle bir kampanya düzenlemez! Fotoğraflı incelemeniz alma arafesinde olan arkadaşlara referans olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömerçip1 -- 7 Haziran 2013; 18:21:36 >
  • hocam bunu yeni eve Ağustos sonuna doğru kuracağım. kısmet olursa o zaman paylaşırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sisteminiz hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, koliyi açınca can sıkıcı bir manzara ile karşılaştım. Avr'nin tam ölçülerini almak için açmaya niyetlenmiştim ama manzarayı aşağıdaki resimlerden görebilirsiniz. Sanırım kullanılmış bir ürün koymuşlar. Hemen müşteri hizmetlerini aradım ve değişim talep ettim. Mağazaya full sistem ile beraber müracat etmemi istediler ama imkansız, getirirken mahvoldum zaten. Yarın sadece avr kolisi ile müracat etmeyi deneyeceğim. Sizin görüşünüz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkness_kaan -- 7 Haziran 2013; 21:46:18 >

• amacım tartışma yaratmak değilde ayrıca herkesin kendi sistemi kendine güzel gelir ülkemizde malesef z5500 fetişizmi var her türlü alakalı alakasız sistemlerde kıyaslanıyor gerçekten ilginç bir durum... vsx-322 yi kullanıyorum ve çok memnum yok giriş seviye yok üst seviye falan bir yerde hikaye bütçen nekadarsa okadar bir sistemin olur bukadar basit kısaca bütçesi benim gibi belli olanlara rahatlıkla önerebileceğim bir avr

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.