Şimdi Ara

Alınabilecek O Kadar Genç Futbolcu Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyada o kadara alınabilecek genç futbolcu var . Neden bunlardan bir kaçı ülkemizde oynamıyor . Van Persie , De Souza gibi oyunculara takımda vereceğimiz parayı bunlara versek daha başarıllı olurduk bence . Bunlarında geleceği mebla 6.5-8 milyon arası olur . Tabi bizdekiler çok para vermeye meraklı olduğu için takımlarımız kazıklanıyor .
    1-Jean-Kevin Augustin
    Takım : PSG
    Mevki : Forvet
    Yaşı : 19

2-Mario Lemina
    Takım : Juventus
    Mevki : Orta Saha
    Yaşı : 23

3-Benjamin Henrichs
    Takım : Bayer 04 Leverkusen
    Mevki : Defans
    Yaşı : 20

Bu futbolcular dışında daha bir çok örnek var . Peki neden gençlere önem vermek yerine 30 yaş üstüne önem veriyoruz . Tabi ben şunu da demiyorum . Takım hepten gençleşsin sadece birkaç tane futbolcumuz olsa iyi olmaz mı ? Altyapı desen son dönemde Yigithan ve Uygar Mert hariç doğru düzgün oyuncu çıkmadı . Onlarında performansı hiçbir zaman Avrupa seviyesinde olmadı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen yurt dışında gelecek vaat eden bir futbolcu olsan gelip Türkiye de oynar mıydın ?

Ya da sen o takımlardan birinin sportif işleri ile uğraşıyor olsan bu oyuncuları gelişmesi için Türkiye'ye yollar mıydın ?

Çok değil 2 yıl önce Markovic kiralandı , çocuk ülkeden giderken 1 ayağını ve belini kaybetti . Topallıyor 2 yıldır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kataffaz -- 8 Haziran 2017; 8:58:20 >
  • kardeş bizimkiler çalışmıyo adamlarda disiplin yok. ilgi gördüler mi iş bitti gece kulüpleri barlar derken işleri bitiyor bir de rekabet yok
  • Kataffaz kullanıcısına yanıt
    Markovic bu takımdan giderken gerçekten üzüldüm . Bir daha o formunu yakalayamadı .

• Bambıl bii kullanıcısına yanıt
    Öncellikle teknik direktörün disiplinli olması lazım . İsmail Hocadan sonra gelen Vitor ve Advocaat'ın takımı disiplinden yoksundu . Van der Wiel maçımız varken tatile gidip foto çekiniyor , Emenike kadroya girmemek için uğraşıyordu . Yine Mehmet Topal , Simon Kjær , Lens gibi isimler takımı ayakta tuttuda ligi 3. bitirdik . Ben son maçta bile korktum 4. bitireceğiz diye .

• Kataffaz kullanıcısına yanıt
    Ben olsam yollardım ama iyi bir paraya yoksa Avrupada kalsın neden Türkiyeye geliyor ki . Avrupa da zaten o parayı verebilecek Southampton , Inter , Valencia , Liverpool gibi orta sınıf takımlar var ki muhtemelen o takımlara gönderirdim . Hem oynama ihtimali yüksek hem de kendini daha iyi geliştirirdi .

• Diğer iki topçu neyse de leminayı yazarken utanmadın mı yav arsenal falan yapacak eleman
    ayrıca adamlar gelmiyo tr ye niye gelsin kiralık olarak bile hollanda belçika başaltı takımlarına gidiyolar.
    bıkmadınız şu adamları nasıl görmüyo demekten o tren kaçalı 10 sene falan oldu senin hedefin free ya da düşüşte olan 25 30 bandındaki topçuları kovalamak artık.
  • Bu adamları bırak almayı kiralarsan dua et kaldı ki bu adamları bizim ülkemize gelişmesi için kolay kolay yollamazlar :)

Şöyle düşünün, bir genç yetenek bilgisayar başında keşfedilecek kadar ortaya çıktıysa onu bizim gibi takımlara kolay bırakmazlar...

Hali hazırda avrupanın iyi takımlarında oynuyorlar, alınabilecek değil takip edilecek yetenekler :)
  • burxzc kullanıcısına yanıt
    10 sene önce diyorsunuz ama Stephen Appiah , Alex de Souza o dönemlerde bunun en iyi örneklerini verdiler . Fenerbahçe Appiahı almak için 8 milyon verdi . Şimdi neden vermiyor genç futbolculara bu paraları onu anlamıyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2CE6EA6FE -- 8 Haziran 2017; 13:35:14 >
  • Büyük takımların genç oyuncusu alamazsın hatta kiralayamazsın bile

• hocam alex appi geldiğinde genç miydi ki 10 sene önce porto benfica shaktar vs falan güney afrika ve genç futbolcu piyasasına bu kadar hakim değildi
    10 sene önce sen 2 3 tane genç topçu alıp parlatıp satsaydın sen ilk sıradaydın şimdi genç topçular için
  • burxzc kullanıcısına yanıt
    Ben aslında geldikleri dönemden bahsediyordum . Maksat futbolcu almak değil iyi futbolcu çıkarabilmek . Avrupanın orta sıra takımları Roma , Leverkusen , Southampton gibi takımlar bile oyuncu çıkartıyor biz neden çıkaramıyoruz önce onu sorgulamak lazım . Salih Uçan bile Romaya git sonra beğenmediler geri döndü adamlar futboldan anlıyor ki almıyor .

• Zivkovic :(

• hocam south şu an en çok oyuncu çıkaran takım bunlar bize çok uç örnek yav bunların sorgulanması da aziz gittikten sonra başlar
    başımıza şekeri çıkınca transfer yapan değil bi işe başlarken 5 yıllık planlaması olan adam geldiğinde rahata ericez inanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burxzc

hocam alex appi geldiğinde genç miydi ki 10 sene önce porto benfica shaktar vs falan güney afrika ve genç futbolcu piyasasına bu kadar hakim değildi
    10 sene önce sen 2 3 tane genç topçu alıp parlatıp satsaydın sen ilk sıradaydın şimdi genç topçular için

25-27 yaslarinda geldiler ortalari kariyerin

• PSG - Juventus gibi kulüplerden bu oyuncuları almak zor. Kiralarsın en fazla. Ona da 20 milyon euro opsiyon koyarlar, gene alamazsın. Güney Amerika pazarında zaten Portekiz ve İngiliz kulüpleri cirit atıyor. Oradan da oyuncu bulmak zor. 5-6 sene alt yapıya ciddi yatırım yapmak lazım. Ancak oradaki sıkıntı da büyük kulüplerin alt yapılarına biraz para harcasan akbabaların çöküp paraları cebellezi etmesi. Torpil gırla gidiyor. Oyuncu çıkarsan a takıma girmeden önce pilot takıma göndermek lazım. Hala pilot takım bağlantıları bile yapılmamış.

Altınordu gibi kulüplerin sayısının artması lazım. Endüstriyel futbolla başka türlü mücadele edilemez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.