Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (997. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.890
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar vergi dahil siparişim 88 gündür gelmedi. Dün AliExpress mobil uygulamasında dispute açmak için 2 günüm kaldığını söylüyordu. Ben de açtım. Daha sonra dispute detayına baktığımda cevabı görmem için mailime bakmam yazıyordu ama ben dispute açtıktan sonra mail gelmemiş. Öncesinde bir mail gelmiş, orada da onay süresinin dolduğu yazıyor. Geç mi kaldım anlamadım, parayı iade alabilir miyim sizce?
  • viperc V kullanıcısına yanıt

Tekrardan teşekkür ederim 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YA ARKADAŞLAR LÜTFEN BİRİSİ ŞU ARAS KARGO İLE GELEN GÜMRÜK DAHİL KARGOLARIN TAKİPLERİNE NASIL ULAŞABİLİRİZ SÖYLER Mİ? BİRİSİ UYGULAMADAN VS DİYORDU AMA BEN BİR ŞEY BULAMIYORUM

• Kargonuz takipli kargo mu ? Aliexpress kargo takip no atın

• Vergi dahil olan kargolar gelmiyor mu arkadaşlar?

Daha yeni sipariş verdim. Tek seçenek standart aliexpres kargoydu. Bende onu seçtim. Ama 20TL vergiyi baştan aldı. Benim tercihim değildi yani.

• PotterWhoLock kullanıcısına yanıt
    Maalesef başarısız teslimat yazdı ve gümrük işlemleri başlatıldı olarak görünüyor kargo takibinde iade oluyor galiba açtığım dispute da işe yaramadı 0 TL para iadesi çıktı şimdi o parayı almaya çalışıyorum uzun zamandır
  • BlackMon B kullanıcısına yanıt

Satıcıya tekrar yazdım hocam. Teşekkürler. İnşallah ilgilenir. Acaba orası bizim buradaki gibi değil mi? Yani arayıp kargoyu benim kargo hareketi durdu. Nerede kargo diyemiyorlar mı? Daha önce alışveriş yapmadığım için bilmiyorum. Dronun son parçası olan motorları ülkeye getirtmek bir türlü nasip olmadı. Bu ikinci sipariş. Önceki siparişimde de ilgisiz bir satıcıya denk geldik. 25 gün adam kargoyu çıkartmadı. Sonra iptal ettim. Bu satıcı da iyi ama bu kez kargo da sorun yaşadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaanrevan

Satıcıya tekrar yazdım hocam. Teşekkürler. İnşallah ilgilenir. Acaba orası bizim buradaki gibi değil mi? Yani arayıp kargoyu benim kargo hareketi durdu. Nerede kargo diyemiyorlar mı? Daha önce alışveriş yapmadığım için bilmiyorum. Dronun son parçası olan motorları ülkeye getirtmek bir türlü nasip olmadı. Bu ikinci sipariş. Önceki siparişimde de ilgisiz bir satıcıya denk geldik. 25 gün adam kargoyu çıkartmadı. Sonra iptal ettim. Bu satıcı da iyi ama bu kez kargo da sorun yaşadım.

bir ara bendede olmuştu güncelleme almıyordu ne yaptıysa kargo gönderimini iptal etti sonrada yeni takip koduyla yollamıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 8 Mart 2021; 23:18:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dontmeysin

YA ARKADAŞLAR LÜTFEN BİRİSİ ŞU ARAS KARGO İLE GELEN GÜMRÜK DAHİL KARGOLARIN TAKİPLERİNE NASIL ULAŞABİLİRİZ SÖYLER Mİ? BİRİSİ UYGULAMADAN VS DİYORDU AMA BEN BİR ŞEY BULAMIYORUM

LP kodlar TR gelirse 1 hafta içinde aras kargonun getirmesi lazım veya arasın mobil uygulamasına düşüyor ( bazende düşmüyor, hangi telefon no yazılmışsa aliexpres'e onunla kayıt olunmalı ) veya aras kargo dagıtıma çıkardıgında sms geliyor

• Mr_Ahmet kullanıcısına yanıt
    Ben de ayni sekilde bir siparis verdim. Gumruk vergisini bastan aldi ve problemsiz bir sekilde 1 ay olmadan bana ulasti. Saniyorum oncesinden alinan vergiler gumruge takilmadan gecis yapiyor. Hatta bundan sonra alisveris yapicak olursam sanirim hep bu sekilde denk getirmeye calisicam.
  • https://track24.net/?code=RB068491183SG

Arkadaşlar buradaki hareketi anlayan var mı? Çok karışık. Bir arkadaşımın takip nosu.

• psychô kullanıcısına yanıt

Birde ben varım sanırım. Umarım bugün veya yarın gümrük işlemine alırlar. Aksi halde endişelenmeye başlayacağım. Sizin üründe işlem oldu mu?

İl/İlçe

Merkez Adı

Tarih

Saat

İşlem

Origin/Origin

-

26/02/2021

10:40:00

Item Is Ready for Ship

Origin/

-

26/02/2021

17:25:00

Item is at agent warehouse

Origin/

-

01/03/2021

22:23:00

Item departed from origin

Turkey/Istanbul

-

02/03/2021

04:47:00

Item arrived to Istanbul

• integral sabiti İ kullanıcısına yanıt
    Üzüldüm, inşallah paranızı alırsınız. Ben de süre doluyor diye dispute açtım. Uygulamada süreç devam ediyor görünüyor, gelen maillerde süre doldu diyor. Çok anlamadım, bekliyorum bakalım.
  • benim aynı anda yollanan iki kargo vardı biri dün gümrükten geçti bir gecede elazığa gelmiş çok şaşıırdım diğeri Turkey, Istanbul, Item arrived to Istanbul olarak kaldı güncellenmedi takılmaz inş.

• trustlovekill T kullanıcısına yanıt

Aynı tarih ve saat olarak benin kargomda henüz gümrükten geçmedi. Android tv box sipariş etmiştim. Büyük ihtimal bilerek böyle yapıp daha sonra ürünün üzerine çöküyorlar çalındı gözüyle bakıyorum artık.

• forumcini F kullanıcısına yanıt

Sanmıyorum. Çok uzun bir süre değil aslında işleme alınmaması için. Sonuçta araya 2 gün hafta sonuda girdi. Ayrıca, kargonuz muhtemelen takiplidir. Kimsenin çalabileceğinide sanmıyorum.

• Bu arada bunları yazarken benim kargom gümrükten geçmiş ve 30 TL vergi çıkmış. Sizinkinide kontrol edin isterseniz.

09/03/2021 - 10:49:39PTT İşyerine GirdiYurtdışı Kabul Geliş Kaydı YapıldıİST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİMBAŞAKŞEHİRİSTANBUL(AVR)09/03/2021 - 10:49:41Gümrükten ÇıktıİST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİMBAŞAKŞEHİRİSTANBUL(AVR)09/03/2021 - 10:49:43Torbaya EklendiİST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİMBAŞAKŞEHİRİSTANBUL(AVR)

Kargo takipli fakat benim paketimden iki gün sonra gümrükten geçen, arkadaşımın ürünleri var aynı yerde oturuyoruz ve dün teslim edildi

Benim pakette bir değişiklik yok İstanbul'a geldi gözüküyor sadece.

• Arkadaşlar merhaba LP00427862549188 olan siparişi 08.01.2021 tarihinde verdim 2 ay oldu. En son baktığımda 25.01.2021 tarihinden beri ithalat izin başlangıcı yazıyor. Aras kargo uygulamasını da kurdum herhangi bir hareket yok. Sizce bu gelir mi? Ya da tecrübeli arkadaşar ne tavsiye eder . Beklemeli miyim yoksa dispute mi açayım?

• 
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.