Şimdi Ara

Aliexpress indirimli ürün karttan indirimsiz çekildi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.469
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • (ÇÖZÜLDÜ) Arkadaşlar slm.Aliexpressten yillardir alişveriş yapiyorum.En son black friday indiriminden dünya radyosu sipariş verdim.Normal fiyatı 236tl idi indirimli ise 209 tl ye geliyordu.Son ödeme sayfasina gelindiginde 30 tl magaza indirimi gözüktü ve 209 tl ödeme göründü bende ödeme yaptim gectim.Birkaç gün sonra banka extreme baktigimda cekilen rakamın indirimsiz fiyattan çekildiğini gördüm ve şaşırdım.Hemen saticiya mesaj attim ve durumu bildirdim.Ertesi günü satici bana bir dekont resmi gonderdi ve sorun gözükmediğini belirtti.Bende ona 236 tl nin banka extre resmini gönderdim ve kesinlikle sorun olduğunu fazla para cekildigini soyledim.Satici parayi direkt Aliexpress in cektigini kendileri o hesabı göremediklerini soyledi ve Aliexpress ile irtibata geçmemi onlarin sorunu çözeceğini belirtti.Ürün şu anda yolda.Şimdi sizce ben ne yapmaliyim Aliexpresslemi debeleşmeliyim yoksa ürunün gelmesini bekleyip aradaki fiyat farkını kanitlariyla birlikte dispute mu açmaliyim.Ne dersiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhat1971 -- 10 Aralık 2018; 14:5:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kredi kartı ile çekim yaptıysanız banka komisyon alıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DolaBoynumaReis D kullanıcısına yanıt
    İlk defa duyuyorum bankanın alışverişten komisyon aldığını?

• DolaBoynumaReis D kullanıcısına yanıt
    Komisyonu biliyorum garanti bankasi %1.5 ekliyor.Bankaylada konuştum sorun orada değil.indirimli fiyatı 209×%1.5=212.3 tl cekmesi gerekirken normal fiyat olan 236×%1.5=239.54 çekmişler sorun bu.Alttaki resimdede görülüyor.En alttaki 209 tl den cekilmesi gerekirken en üstteki indirimsiz fiyattan çekmişler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhat1971 -- 8 Aralık 2018; 0:0:17 >

• costanT14 kullanıcısına yanıt
    garanti bankasi %1.5 aliyor malesef...

• serhat1971 kullanıcısına yanıt
    Vay haysiyetsizlere bak sen :) bence sen alıexpresse şimdiden yaz kargo yoldaysa gelir zaten, ıste fazla çekilen paranı kargo yola çıktığı için paranın hepsini ıstesende şuan alamazsın

• Garanti bankası benden 100 dolar için 60 tl aldı bence normal. Sonra iptal ettim kartı. Aradılar yalvarır gibi tekrar müşterimiz olun 40lira puan verelim diyorlar olmadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: costanT14

Vay haysiyetsizlere bak sen :) bence sen alıexpresse şimdiden yaz kargo yoldaysa gelir zaten, ıste fazla çekilen paranı kargo yola çıktığı için paranın hepsini ıstesende şuan alamazsın
    Yok zaten paranin hepsini istemem.Aradaki farkı kurtarabilsem yeter.Diğer aldiğim sekiz üründe sorun gözükmüyor.Ya saticida bir mokluk var yada aliexpreste....

• quote:

Orijinalden alıntı: DolaBoynumaReis

Garanti bankası benden 100 dolar için 60 tl aldı bence normal. Sonra iptal ettim kartı. Aradılar yalvarır gibi tekrar müşterimiz olun 40lira puan verelim diyorlar olmadım.
    Kardeşim diğer aldigim ürünlerde sorun yok mesela 63.5tl civari aldiğim diğer radyoya banka 65.5 tl yazmiş gayet normal aliexpreste bi mokluk var hayirlisi.

• Arkadaşlar Sorun çözüldü. Aliexpressten ayni dönemden aldiğim ürün adedi 9 iken ne hikmetse banka ekstresinde 6 ürün gözükmekteydi.Sonra tekrar aliexpresdeki 9 ürünün fiyatini ortalama topladim.Bankadaki 6 ürünün fiyatinida topladigimda iki rakaminda 343 tl lerde olduğunu gördum .Yani nasil olduysa acele arka arkaya aldiğim 3 ürün radyonun fiyatinin uzerine eklenmiş ve hepsinin toplamı bir seferde çekilmiş.Bankayi aradim bizden degil Aliexpress toplamini cekmiş dediler.Günlerdir debeleniyorum radyoyu fazla kakaladilar diye işin enteresani aldigim 3 ürünün rakamini toplayip radyonun indirimli fiyatina ekleyince indirimsiz fiyatina cuk oturuyor.Hey allahım ya ne enteresan ilk defa basima geliyor.😂

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.