Şimdi Ara

Aliexpress ile ilgili sormak istediklerim var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aliexpressten ürün alacağım fakat ilk kez alışveriş yapıyorum, merak ettiğim bazı şeyler var.

1-Yaklaşık 10 tane felan ürün alacağım ama bunlar tshirt, gümüş yüzük kolye vs. Problem olur mu, olursa kaç tane getirebilirim maksimum.
    2- 30 euro altında gümrüğe takılma ihtimali var mı? Var ise çözme yolu var mı?
    3- Kargo olarak nasıl olmalı. Özellerde çok sıkıntı oluyormuş. Aliexpress shipping ve china post gibi ücretsizler iyi midir, kaç güne gelir ortalama. (24-37 gün) diyor, bunu geçerse ne yapmalıyım.
    4- Ürün çok uzun süre gelmedi diyelim, iade yaptığımda paramı tamamen alabilir miyim, kaç gün içinde iade yapmalıyım?
    5- En merak ettiğim bu. Atıyorum ben tshirt alacağım 10 adet. 10 tanesi de farklı satıcıdan. Kargolama işlemi nasıl oluyor? 10 tane kargo mu gelecek, tek kargo mu yapacaklar?
    6- 30 euro sınırı geçmemek için 25 euroluk alsam, ertesi gün tekrar 25 euroluk sipariş versem gümrüğe takılır mı? Bunu nasıl yapmalıyız ki takılmasın?
    7- Yasaklı eşyaları bulabileceğim tam liste var mıdır?
    8- Ürünlerde fiyat sabit değil, hangi fiyat doğrudur acaba nasıl anlayabilirim. Örnek olarak "US $24.60 - 38.13 / parça" tarzında

Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LucKK -- 8 Haziran 2017; 19:9:19 >

• Up
  • 1 - Yasaklı ürün değilse problem olmaz.

2 - 30 Euro altı eğer yasaklı ürün değilse takılmaz.

3 - Takip edilebilen kargo seçeneklerini seçmeye çalış. Hem hızlı gelir hemde nerde olduğunu falan görebilirsin, kaybolmaz. Ürün sayfasında kargoyu seçerken zaten takip ediliyorsa tik işareti vardır edilemiyorsa x işareti vardır. Kimi satıcıları ücretsiz yaparken kimileri ücretli yapar. Satıcıya göre değişir. Eğer sen takipli kargo seçip almışsan ve satıcı takipsiz kargoya vermişse dispute aç paranı al. Böyleleri olabiliyor hakkını al. Benim takipli olarak 25 günü geçen olmadı.

4 - İade konusunda bilgim yok ama alabiliyorsunuz diye biliyorum.

5 - 10 tane farklı satıcıdan aldığın 10 tane ürün farklı kargolarda gelir. 10 tane kargo. Belki PTT birikmişleri tek paket yapar gönderir onu bilemem. Ama bu genelde takipsizlerde olur.

6 - İstersen 10 tane farklı ürün sipariş ver ve hepsi 25 Euro olsun gümrüğe takılmaz. Tek kargoda gelen ürün 30 Euro'yu geçmeyecek.

7 - Google'da aratıp bulabilirsin.

8 - Rengine göre, yanında ekstrasına göre veya kutulu kutusuz oluşuna göre fiyat değişiyor. Sen seçeneklerden birini seçersen fiyatı çıkar o fiyatı ödersin.

Bu ve benzeri soruların yanıtlarını forumda bulabilirsin. İyice araştır çok karışık değil.

Ekleme: 30 Euro'yu geçen ama yasaklı olmayan ürünler yine sana gelir ama vergi ödersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blltlgn -- 9 Haziran 2017; 19:33:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• blltlgn kullanıcısına yanıt
    30 euroyu gecen urun gelir ama vergi odersin demissiniz bunu açiklayabilirmisiniz.Kargo elimize geliyormu yoksa ptt ye gidip vergisini orayami oduyoruz ?

• jybe kullanıcısına yanıt
    30 Euro'yu geçen ve yasaklı olmayan ürün tespit edildiği takdirde vergi çıkar. Ürün evinize gelir vergiyi PTT görevlisine ödersiniz. Daha önce muhtemelen ararlar sizi o yüzden telefon numarasını yazın. Özel kargo şirketleri ile (DHL, FedEx gibi) nasıl oluyor bilmiyorum.

AB ülkelerinden %18 diğer ülkelerden %20 vergi kesilir.

• blltlgn kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler ben onceki okuduklarimdan gidip kendimiz alicaz saniyodum..eve geliyosa iyimis

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.