Şimdi Ara

aliexpress.com (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: FeBash

quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

quote:

quote:

http://www.aliexpress.com/item/X10mini-pro-Original-Sony-Ericsson-Xperia-X10-mini-pro-U20-u20i-Unlocked-Cell-Phone-3G-Android/544454108.html

iyi satıcı mı?

Son 3 aydaki negatif yorumlarını okumanı tavsiye ederim. Ben olsam bu satıcıdan almam. Son ay ortalaması %91, düşüşe geçmiş bir satıcı intibası yarattı bende.

Başka satıcı önerirmisin

Şu olabilir mesela:
    http://www.aliexpress.com/item/X10mini-pro-Original-Sony-Ericsson-Xperia-X10-mini-pro-U20-u20i-Unlocked-Cell-Phone-3G-Android/742355185.html

Toplamda çok az satışı var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.aliexpress.com/item/X10mini-pro-Original-Sony-Ericsson-Xperia-X10-mini-pro-U20-u20i-Unlocked-Cell-Phone-3G-Android/544454108.html

iyi satıcı mı?

Son 3 aydaki negatif yorumlarını okumanı tavsiye ederim. Ben olsam bu satıcıdan almam. Son ay ortalaması %91, düşüşe geçmiş bir satıcı intibası yarattı bende.

Başka satıcı önerirmisin

Şu olabilir mesela:
    http://www.aliexpress.com/item/X10mini-pro-Original-Sony-Ericsson-Xperia-X10-mini-pro-U20-u20i-Unlocked-Cell-Phone-3G-Android/742355185.html

Başka satıcı
    önerirmisin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ARKADAŞLAR ALİ EXPRESTEN 75 DOLARA 10 INCH AINOL NOVO BULDUM KREDİ KARTYLA ALDIM TABİ BU KADAR UCUZ OLUNCA BENDE ADAMIN FEEDBACK INE HİÇ BAKMADIM ADAM DAHA ÖNCE HİÇ SATIŞ YAPMAMIŞ HEMEN İPTAL EDEYIM DEDİM SİPRİŞLERİME GİRİYORUM DETAYI GÖSTER DİYORUM BURADA İPTAL YERİ YOK AYRICA OPEN DİSPUTE YERİ DE YOK İÇİME KURT DÜŞTÜ 50 GÜN İÇİNDE KARGOYA VERİLİR DİYOR 28 GÜNDE TESLIM SÜRESİ DİYOR... AYRICA ÖDEME EKRANI YAPILDI 78 GÜN SONRA ELİNİZE ULAŞMAZSA OTOMATİK OLARAK İPTAL EDİLECEK KISMI VAR GERİ SAYIL BAŞLAMIŞ..SİZCE SATICI SAHTEKAR OLABİLİRMİ ???

75 DOLARA 10 INCH AINOL NOVO HERO LİNKI AŞAĞIDA

http://www.aliexpress.com/store/product/Ainol-hero-novo-10-hero-10-dual-core-1gb-ram-16gb-hdd-bluetooth-dual-camera-IPS/123017_850177861.html

aliexpress.com aliexpress.com

• quote:

aliexpress den telefon almayı düşünüyorum güvenlimi? Düşündüğüm x10 mini pro güvenli ve ucuz satıcıdan önerirmisiniz?

aliexpress sitesinde bir sıkıntı yok
    sıkıntı karşınızda ürün satan satıcıda.
    ürün elinizde ulaşmadığında iptal işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.
    ürün ulaştıktan sonra da aynı özelliklerde değilse geri gönderebiliyorsunuz
    paranız sitede bloke durumda kalıyor sürekli.

satın alma yaparken işlem sayısı ve olumlu feedbacklere bakın,

yalnız bir tavsiye telefon almak çok mantıklı değil, geçen aldığım cihaz bir hafta içinde ekranında karışıklıklar oluşturdu
    gönderdikleri iki pilden biri şarj etmiyor, replika note2 de kalem çalışmıyor, imei atmanız için de 50 lira ödeyeceksiniz.
    telefonun gümrükten geçmemesi de risk..

bence pasaport bulun gidip kadıköyden sıfır ayarında 4si 700 liraya alın, rahat edin,
    telefon nerden bakarsanız size 450 gibi biş paraya malolacak bir de gümrükten geçti mi nerde kargom bilmem nerde diye stress yaşayacaksınız.

• Arkadaşlar hiç feedback i bulunmaya bir satıcıdan alışveriş yapmak zorundayım sizce deli cesareti olur mu.

Ürünün değeri 230 dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi East998 -- 18 Nisan 2013; 10:53:12 >
  • Şu var, sen onay vermedikce ödediğin ücret satıcıya ödenmiyor, aliexpress'in koruma sistemi. Ayrıca paypal ile yaparsan 45 gün içerisinde mazeretsiz cayma hakkın bulunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: themanyax

Şu var, sen onay vermedikce ödediğin ücret satıcıya ödenmiyor, aliexpress'in koruma sistemi. Ayrıca paypal ile yaparsan 45 gün içerisinde mazeretsiz cayma hakkın bulunuyor.

Teşekkürler normalde ebay dan alışveriş yapıyorum sanarım ebay da böyle sanalpazar tarzı bir onay sistemi yok o yüzden feedback ler bu kadar önemsiyoruz. paypal ödemelerinde de sistem ödemeyi tutuyor mu .?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi East998 -- 18 Nisan 2013; 11:11:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: katrecu89

quote:

Orijinalden alıntı: themanyax

Şu var, sen onay vermedikce ödediğin ücret satıcıya ödenmiyor, aliexpress'in koruma sistemi. Ayrıca paypal ile yaparsan 45 gün içerisinde mazeretsiz cayma hakkın bulunuyor.

Teşekkürler normalde ebay dan alışveriş yapıyorum sanarım ebay da böyle sanalpazar tarzı bir onay sistemi yok o yüzden feedback ler bu kadar önemsiyoruz. paypal ödemelerinde de sistem ödemeyi tutuyor mu .?

Evet tutuyor. Diyelim ki bir ürün aldın, satıcı ürünü temin süresi olarak 60 gün verdi. Ürün geldi aldın açtın baktın, bahsedildiği gibi eksiksiz sorunsuz. Aliexpress'e girip onaylıyorsun, ücret satıcıya aktarılıyor.

Ya da ürün hiç gelmedi, ve ya gönderilen ürün satın aldığınızdan farklı ya da eksik, bunu orada belirtiyorsunuz, satıcı ya ürünü geri ister ya da itiraz felan eder (genelde dolandırıcılar) siz resimlerini felan çekip aliexpress'e bildiriyorsunuz paranız size geri iade ediliyor. Sistem basit bir şekilde böyle işliyor.

Paypal ise ödemeyi yaptıktan sonra 45 gün boyunca parayı kendi bünyesinde tutuyor. Dolandırıldığınızı anlarsanız paypal'a bildiriyorsunuz parayı asla onlara vermiyor, geri size iade ediyor. Bir nevi 2li koruma gibi birşey.

• Arkadaşım aliexpresste feedback 90 üstü olan satıcılarda dahi hiçbirinden orjinal telefon alınmaz, çok defa alışveriş yapmış biri olarak biliyorumki orjinal telefonlar sıfırlanmışdır ve yan sanayi aksesuarlarla satılmaktadır ama çin malı android bir cihaz alabilirsin konumu okumanı tafsiye ederimhttp://forum.donanimhaber.com/m_74461548/f_//tm.htm#74463183
  • aliexpressten bu telefonuamak istiyorum ama kişiyle nasıl iletişim kuracam ingilizcem sıfır
    satıcıya ne gibi sorular sormam gerekir.

Hello friend,
    We do not have Turkey service. You can use translate tool for contacts.
    This phone supports Turkish language. We can preset the phone with Turkish menu before shipping.
    For Turkey customs,we can declare the item in other product name (not phone) as gift and at low value to help avoid customs trouble.
    We have sent a lot of phones to Turkey.
    You can make an order on this phone.
    Thanks.

Best regards.

bana bu cevabı verdi sanırım burda bu ürünü türkiyeden cok alan var ve alacağınız ürününü gümrük sorunları için fiyatını ve telefona adını yazmamımı söylüyor galiba

eğer böyle söylüyorsa ne cevap vermem gerekir.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-ZOPO-ZP980-2G-2GB-RAM-32GB-ROM-Android-Smart-Mobile-Phone-MTK6589T-Quad-Core/1154127911.html

• quote:

Orijinalden alıntı: laz_usagu

aliexpressten bu telefonuamak istiyorum ama kişiyle nasıl iletişim kuracam ingilizcem sıfır
    satıcıya ne gibi sorular sormam gerekir.

Hello friend,
    We do not have Turkey service. You can use translate tool for contacts.
    This phone supports Turkish language. We can preset the phone with Turkish menu before shipping.
    For Turkey customs,we can declare the item in other product name (not phone) as gift and at low value to help avoid customs trouble.
    We have sent a lot of phones to Turkey.
    You can make an order on this phone.
    Thanks.

Best regards.

bana bu cevabı verdi sanırım burda bu ürünü türkiyeden cok alan var ve alacağınız ürününü gümrük sorunları için fiyatını ve telefona adını yazmamımı söylüyor galiba

eğer böyle söylüyorsa ne cevap vermem gerekir.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-ZOPO-ZP980-2G-2GB-RAM-32GB-ROM-Android-Smart-Mobile-Phone-MTK6589T-Quad-Core/1154127911.html

ben telefonu almaktan vaz geçtim bilmiyorum telefon alan arkadaşlar yardımcı olurlar

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.