Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (204. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.452
Cevap
228
Favori
651.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bilgilendirmeniz için teşekür ederim hocam dispute açtım hocam onun süreside doldu ama 1 i dispute onayladı diğeri oralı olmadı bu arada kargonun biri elime ulaştı geçte olsa diğeride giriş yapmış türkiyeye kargoların geç gelme sebebi gümrükte zehirli ayakkabı muhabbeti ile ürünler bekliyo denetliyolar öyle gönderiyolarmış bende ayakkabı almıştım kutuda değil poşette geldi belli denetimden geçmiş bunada şükür kıyafet ayakkabı gibi ürünler geç geliyo ama takı saat usb flash gibi şeyler erken geliyor tabi kargonun çıkış tarihide önemli çinden
  • kitreliyer6 K kullanıcısına yanıt
    11.11 Festivali kapsamında aldığım son ürün de bugün geldi. Böylece son 3 ay içinde aldığım ürünler, 15 gün ile 68 gün arasında elime ulaşmış oldu.
    Daha sonra tüm siparişlerimin tablosunu koyacağım. O tablodan çok daha ayrıntılı bilgiler edinilebilecek.
  • chatin_62 kullanıcısına yanıt
    benim durum karıştı ,kargo takibi yapılamadığını daha önce söylemiştim ve bunu satıcıya da soruyordum , biraz sabır diyordu ama son cevabı pek iç açıcı değil gibi :)

sizce ne yapmalıyım ?

verdiği cevap bu :

This is because the post office update problem
    You apply for a refund, after the goods sent to you order again, or return to me
  • İşte size yaklaşık 70 günlük bir tablo.

Ne zaman alındığına, ne zaman kargoya verildiğine ve ne zaman elime ulaştığına bakabilirsiniz.
     ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

benim durum karıştı ,kargo takibi yapılamadığını daha önce söylemiştim ve bunu satıcıya da soruyordum , biraz sabır diyordu ama son cevabı pek iç açıcı değil gibi :)

sizce ne yapmalıyım ?

verdiği cevap bu :

This is because the post office update problem
    You apply for a refund, after the goods sent to you order again, or return to me

İlk cümleden anladığım; güncellemenin postanın suçu olduğunu söylediği. Ki doğruluk payı var. Aldığım ürünlerden birisi halen daha yurt dışına sevk edildi ibaresinde olduğu halde elime ulaşmıştı. Birkaç hafta sonra merak edip baktığımda, ürünün Türkiye'ye giriş yaptığını, postacıya verildiğini ve teslim edildiğini görmüştüm.

2. cümleden ise hiçbir şey anlamadım.

Aliexpress'te yapılacak şey, uyarı mesajlarını iyi takip edip gereken zamanlarda müdahale etmektir.

2. cümlede benim anladığım kadarıyla, siparişi iptal edin ve yeniden alım yapın yada ürün bana dönerse tekrar göndereyim, diyor

doğru anladıysam :)
  • quote:

2. cümlede benim anladığım kadarıyla, siparişi iptal edin ve yeniden alım yapın yada ürün bana dönerse tekrar göndereyim, diyor

doğru anladıysam :)

Benim İngilizce burada iflas etti hocam.
    Eğer siparişi iptal edebiliyorsanız iptal edin.

bende öyle düşünüyordum ama daha 28 gün var ,acaba biraz daha beklesem mi bilemedim
  • quote:

bende öyle düşünüyordum ama daha 28 gün var ,acaba biraz daha beklesem mi bilemedim

Yanlış yönlendirmek istemem hocam. İsterseniz ne demek istediğini anlamadığınızı yazıp, tam olarak ne yapmanızı istediğini öğrenelim.

• Arkdslar bugun kargomda gonderi (varis) alip verme merkezinde kabul edildi TURKIYE yazio durum ne ? Ne zmn gelir ? Bundan sonraki asama ne tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karanlikgunler68

Arkdslar bugun kargomda gonderi (varis) alip verme merkezinde kabul edildi TURKIYE yazio durum ne ? Ne zmn gelir ? Bundan sonraki asama ne tesekkurler.

Normal şartlarda en geç P.tesi elinde.
  • Arkdslar Torbaya Eklendi IST ULUSLARARASI PİM yaziyor geliyo heralde

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    hocam alibaba.comda minimum 100 200 adet falan diyor :D

• ÇorapDeliği kullanıcısına yanıt
    yok öyle bir şey ben hdd kızağı aldım teneke gibi birşeydi 100 200 adet neymiş he belki o satıcı toptan satış yapıyordur o ayrı yada o ürün tek yollanmıyordur
  • evet gelmiş tr ye
  • Arkadaslar bu kur farki nasil hesaplaniyor.
    Dolarin gece fiyati 2.40 iken benden 1 dolar basina 2.75 tl cekti kuveyt turk. Siz hangi bankayi kullaniyorsunuz.
    Birde dolar hesabim olmasina ragmen tl hesabimdan cekmis parayi.
    Yardimci olur musunuz.
    aliexpress ten yapmistim
    9.46 dolar alisverisim 22 kusur cekilmesi gerekirken 26.09 tl olarak cekilmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Arkadaslar bu kur farki nasil hesaplaniyor.
    Dolarin gece fiyati 2.40 iken benden 1 dolar basina 2.75 tl cekti kuveyt turk. Siz hangi bankayi kullaniyorsunuz.
    Yardimci olur musunuz.
    aliexpress ten yapmistim

9.46 USD = 22.2386 TR tutuyor banka masrafda alıyor sanırım ve o anki kur neyse onu çekiyor. kredi kartından çekince dolara çevirip çekiyor dolar hesabının olması farketmez.

ben iş bank. maxsimum ila 15.17 usd ürün aldım 35 tl civarı tuttu tavsiyem sanal kart varsa onu kullanın ürünün tutarı kadar s. karta yüklersiniz kafanız rahat olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 22 Ocak 2015; 13:43:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Arkadaslar bu kur farki nasil hesaplaniyor.
    Yardimci olur musunuz.
    aliexpress ten yapmistim

9.46 USD = 22.2386 TR tutuyor banka masrafda alıyor sanırım ve o anki kur neyse onu çekiyor. kredi kartından çekince dolara çevirip çekiyor dolar hesabının olması farketmez.

ben iş bank. maxsimila 15.17 usd ürün aldım 35 tl civarı tuttu tavsiyem sanal kart varsa onu kullanın ürünün tutarı kadar s. karta yüklersiniz kafanız rahat olur

ininal kart kullandım ben. 186 liralık ürüne 193 lira çekti

• tamam sakinim kullanıcısına yanıt
    7 tl fark o neyin farkı tam bilemem ama masrafı sanırım yurt dışı çıkışının

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 22 Ocak 2015; 13:54:48 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Galiba öyle hocam
  • 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.