Şimdi Ara

Alfa Romeo Kulübü - 15 Üye- ....henüz.... (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.494
Cevap
19
Favori
217.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar yine ben! anladığım kadarıyla kaiserhose ve benden başka pek takılan yok. ben gece kaiserhose de sabah nöbetini alıyor. arkadaşım araban hayırlı olsun. kazasız belasız ve de cezasız kullanman dileğiyle. eminol birmottakiler de seninkilerden çok farklı değil. benim krediyi de hesaplarken bana 350 ytl geçirmeye kalktılar ama ben uyanınca sensör ve alarmı hediye ettirdim. almıyorum vazgeçtim diye blf yaptım. ya hiç izmirli yok mu yardııım. arabam şu anda 600cc gözüküyor.
  • herkese mrb...arkadaslar bende bir alfa hastasıyım..beni de kabul ederseniz sevinirim...benim alfam 2001,metalik gümüş, 1.6 ts..
  • hoşgeldin aramıza ruicosta10 güle güle kullan
    quote:

Orjinalden alıntı: ruicosta10

herkese mrb...arkadaslar bende bir alfa hastasıyım..beni de kabul ederseniz sevinirim...benim alfam 2001,metalik gümüş, 1.6 ts..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfaonair -- 28 Temmuz 2006; 23:38:59 >
  • selam arkadaşlar

geçen kış arabayı değiştirip 0 araç almaya karar verdiğimde piyasadaki hemen hemen tüm markalara baktım. sondan bir öncekisi alfa'ydı. hastayım zaten alfaya, ama bana fazla pahalı gelir diye düşünüyordum. kırmızı deri döşemeli bej bir 147 (enfes bişeydi) için oturup uzun uzun pazarlık kestim (en son 32'ye de anlaştık), sonra da bir test sürüşü yaptım. italyan arabalarının güvenliden çok hızlı olduğu söylenir ya.. neyse bölünmüş bir yoldayız ama şehir içi sonuçta. ufak ufak gidiyorum. kadrana baktığımda, 90 civarlarında gittiğimi zannettiğim bir anda 150yi gördüm, çektim ayağı gaz pedalından. sessizliğine şaşırdım (motorun sesini duymayı bekliyordum çünkü) ama daha bi hastası oldum makinanın o kadarını söyleyeyim. kaiserhose'un yaptığı uzun açıklamaya yerden göğe kadar katılıyorum

malesef şimdilik erteledim, maddi durumlardan ötürü. gidip bi corsa aldım. ama bir gün -en fazla 2 yıl içinde- mutlaka benim de bir alfa'm olacak. (tabi para olsa gidip aston martin alırım o başka mesele ) sonuçta bu bir alışveriş değil, tüketim manyaklığı falan değil, hayat biçimi. bunu siz daha iyi biliyosunuz zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soldraconiseptem -- 29 Temmuz 2006; 2:26:54 >

• selam ruicosta ve adını heceleyemediğim üye.. Hepiniz hoşgeldiniz. Alfamı alırken servisin saçmalıklarıyla uğraşmama rağman alfamı çok seviyorum. Ancak motor sesi dendiği gibi az değil. mesela yolu çok iyi tuttuğu için yoldaki en küçük çakıl taşını kokpit içinde hissediyorsunuz. bir de sesini daha önce duymayan arkadaşlarım ilk çalıştırmada kaputun yanındalarsa "-Bu araç Dizel mi?" diye soruyorlar. 120 beygir oldugunu hissettiren tok ses acayip doyurucu. ben yeni seat leonda bu sesi hiç duymadım. soldraconiseptemin
    dediği gibi kaçla gittiğini arabayla bir kaç hafta geçirince anlıyorsunuz. burada çok güzel bir grup olduk herkese iyi günler diliyorum. unutmayım emniyet kemeri hayat kurtarır bol alfalı günler dilerim.beni msn de mrpharmacy diye bulabilirsiniz. sorunuz olursa görüşürüz....:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiserhose -- 29 Temmuz 2006; 10:33:34 >
  • Tüm alfa severlere selam.arkadaslar bişi sorcam ben arabanın gorunusunde(156 1.6 metalik gümüş) ufak tefek seyler yapmak ıstıyorum.işe ön ve arka tamponlardaki gövde rengi olmayan yerlerle aynaları birde sis farının oturdugu bölümü gövde rengine boyatmakla basladım...sımdı dusuncem once 17'' jant almak sonra müzik sistemini iyileştirmek cok abartı olmadan...birde geçen ankara da servise gittim öne karlık arkaya ek tampon(siz ne diyorsunuz bunlara bilmiyorum kusra bakmayın cahilligim için)birde yanlara etekler için 1200 ytl dediler...bunları nerde daha uyguna bulabilirim vede jant için tavsıyesı olan varmı...ben cok kollu daha guzel duruyor gorusundeyım yardım edersenız sevınırım.orjinal alfa jantlarına mı bakayım yoksa diger markalara mı? yardım ederseniz sevinirim...

• iyi geceler
    bendede 96 model 145 boxer var kırmızı
    herhalde hiç satmam..sanırım klasik olur.bu para ya böyle bir alet?oldukça memnunum...
  • arkadaslar merhaba!araniza yeni katiliyorum.arkadasim bi alfa 156 t.s 98 model kipkirkmizi aldi gecen subatta.iste alfanin koltuguna bu yaz oturdum kullandim cok hos bi makina.arabanin kullanildigi yollarda bi esi daha yok ,yani araba kendi reklamini yapti coktan tanimayan kalmadi.ufak bi problem yasadi bi parcasini degistirdi.servis sorunu yasadi.araba fethiyede,denizli alfa servisinden parca talep edildi,biraz mirin kirin yaptilar arabanin denizliye gelmesi lazim dediler ancak yurumeyen arabayi cekici ile goturmek denizliye tabiki cok mantiksiz.yani anladigimiz arabayi servise sokup paralari bayilmamizi istediler.ancak sikistirdik biraz bole is olmaz diye,italyaya sorunu iletecegimizi soyledik sonradan yola geldiler.neyse biraz sorunluda olsa olayi hallettik.450 ytlye parca degisti.e biraz pahali geldi tabii.arkadasim biraz yakitindan sikayetci,lpg olurmu olmazmi celiskideyiz.bu konuda yardim isteyecegiz,ne dersiniz olurmu?bu soru arkadaim icin.esas sorum ise benim icin biraz daha onemli.simdi bende araba alacagim,alfayi kullandiktan sonra sempatim artti ve alfa uzerinde yogunlastim.elimdeki secenekler :1---alfa gtv 2.0 t.s-16v 96 model 2---alfa gtv 2000 16v 96 model, birde 2000 modeli var gtvnin gucumun yetebilecegi.bunlardan hangisini tavsiye edersiniz yada gtv tavsiye edermisiniz,beni mutlu edermi?(ilk arabam olacak bu yuzden hassasiyetimi anlarsiniz).aklimi karistiran yakitinin cok fazla olmasi gtvnin 100km de 15litre gibi bi oran nasil sizce.simdi almisken sekil olsun istiyorum ama alip binememek daha uzucu olur.ole spor bi arabaya lpg taktirmak akil isimidir bilmiyorum.hem butcem kisitli hemde spora binmek istiyorum durusu yetiyo arabanin.
    daha almadan arabayi bi ton arastirmaya girdim,bu formuda bu sekilde buldum.daha pek cok sitelerdende bilgi toplamaya calistim .ama en iyisi alfisti olanlarin gercek deneyim ve bilgileri.lutfen acil yardim .simdiden tesekkeur ederim katkida bulunucak olan arkadaslara.cevaplar acil olsa cok sevinirim.buldugum gtvler kacmasin diye.
    msnden online yardimci olmak isteyen arkadaslar olursa ivirziviryup@hotmail.com

• @yupkorkmaz

ilk arabam olacak demişsin, tecrübeli bir sürücü olup olmadığını yazmamışsın ama değilsen ilk araban olarak yapacağın ufak tefek çarpma - sürtmeleri seni üzmeyecek bir araba alman tavsiye edilir. tabi deneyimli bir sürücüysen alfa YAKIŞIR.
    bir de kurban olayım alfa'ya lpg falan taktırma, yazık etme canım makinaya. ille de taktıracaksan haber ver gelip satın alayım arabayı senden

her ne karar verirsen ver, şimdiden hayırlı olsun diyorum, kazasız belasız
  • evet noolur alfa ya lpg taktırmayın ya valla olmaz bak kızarlar... asalete limon suyu sıkmayın
  • Arkadaşlar şu yakıt yakıt tüketimi aletlerinden kullanan var mı? 156'lar için özellikle

hepsiburda sitesinde birtane var
    http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=253684&productid=otm092070
    yorumlarınıda okudum %15'e varan tasarruf sağlıyor muş. Buda 10.4 lt/100Km de harçayan bir 156 için 8,84lt/100km'ye düşürüyor buda iyi bir rakam
    Bizim alfalara bu sistem uygulanırmı?
    Bende 1,6 TS 156 var

ARKADAŞLAR HERKEZ ALFASINI TANITIYOR BİRDE SORUNLARLA İLGİLİ YAZILAR YAZALIMDA HERKEZ BİLGİLİ OLSUN
    YUKARIDAKİ SORUMU KİMSE CEVAPLAMAMIŞ
    FORUMUN AMACI BİLGİ PAYLAŞIMIDIR.

BENİM 156'NIN ÖN FREN DİSKLERİNDEN HAFİF FRENE BASTIĞIM ZAMAN SES YAPIYOR BU NEDEN YAPAR?
    YAKIT TASARRUF ALETLERİNDEN TAKTIRAN VAR MI?
    VARYATÖR TAMİRİ VEYA DEĞİŞİMİ NE KADARA PATLAR?
    BENZİN GÖSTERGESİ ARABANIN DURUŞUNA GÖRE ÇOK OYNAK BU ENGELLENİR Mİ?

İŞTE BU TÜR SORULAR SORAR VE CEVAPLARSAK HEM YENİ ALFACILAR BİLGİLENİR HEMDE HERKEZ AYDINLANIR

YOLLARINIZ AÇIK OLSUN

• Eline sağlık çok teşekkür ederiz...
  • balata bitmiş fren diskinden yiyor demektir.
  • merhaba arkadaşlar
    alfasında daha önce varyatör değiştiren oldumu? neden gereklidir ve 50-60 binde arıza yapacak birşeymi . bende 145 var arkadaşa 147 aldırmıştım bugün arayıp sordu.varyatörü ben ilk defa duydumda...
  • sn hofk
    bu tür parçaların pek bir işe yaramadığını duyarım etraftan
    geçen topkapıda bir üretici olduğunu daha duydum.bu adam bu işte en iyisiymiş diğerleri bunun taklitleriymiş...hatta adam hertürlü yakıtla çalışan makineler için özel cihaz yapıyormuş... ben henüz gitmedim gidermiyimde bilmem ama isterseniz telefon numarası falan veririm...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaiserhose

selam ruicosta ve adını heceleyemediğim üye.. Hepiniz hoşgeldiniz. Alfamı alırken servisin saçmalıklarıyla uğraşmama rağman alfamı çok seviyorum. Ancak motor sesi dendiği gibi az değil. mesela yolu çok iyi tuttuğu için yoldaki en küçük çakıl taşını kokpit içinde hissediyorsunuz. bir de sesini daha önce duymayan arkadaşlarım ilk çalıştırmada kaputun yanındalarsa "-Bu araç Dizel mi?" diye soruyorlar. 120 beygir oldugunu hissettiren tok ses acayip doyurucu. ben yeni seat leonda bu sesi hiç duymadım. soldraconiseptemin
    dediği gibi kaçla gittiğini arabayla bir kaç hafta geçirince anlıyorsunuz. burada çok güzel bir grup olduk herkese iyi günler diliyorum. unutmayım emniyet kemeri hayat kurtarır bol alfalı günler dilerim.beni msn de mrpharmacy diye bulabilirsiniz. sorunuz olursa görüşürüz....:)

Selamlar arkadaşlar, kardeşimin kullandığı 147 1,6 da rölantideki dizel gibi çalışma problemini netten araştırınca varyatör problemi olduğunu ve neredeyse her araçta bulunduğunu öğrendim. Dolayısıyla kaiserhose'un bahsettiği ses arabasındaki varyatör sorunundan kaynaklanıyor olabilir.

Netten alıntı :

"BMW motorlannda VANOS, Honda motorlannda VTEC olarak adlandırılan varyatör, motorun 2500 d/d'den sonra eksantrik açılarını değiştirerek avans ayarını sağlayan mekanik bir uygulamadır. Bu sistem motorun gaz taleplerine göre her devirdeki yakıt tüketimi ve performansı dengelenmeyi amaçlar. Alfa Romeo motorlarında geçmişte üretilen 1.6 ve 2.0 litrelik serilerde varyatör problemi yaşandığı doğrudur. Yeni alınmış bir otomobilde motorun ilk 25 bin km içinde ilk çalıştırmalarda dizel gibi ses çıkartmasıyla kendini gösteren varyatör arızası yetkili servisler komple değiştirmeyi tercih etse de küçük bir tamiratla kolayca çözülebiliyor. Ancak ilk 5 bin km içinde aynı ses tekrar duyulmaya başlanıyor. Bu da yetkili servisin değiştirmekte haklı olduğunu gösteriyor. Bu arızanın kullanıcıyı motorun sağlıksız çalıştığım düşündürerek huzursuz etmesi dışında herhangi bir olumsuz etkisi yoktur."

• Türkiyenin en iyi Alfa Romeo satış danışmanını açıklıyorum: Konya Koyuncu Fiat tan Alper Çaldağ diyorum..
  •  Alfa Romeo Kulübü - 15 Üye- ....henüz....
  • donniedarko 149 dan haberi olmayanlar için ama bu model mi olacak o belli değil çünkü bende bazı spy fotolar var ve herbiri farklı....paylaşım için saol...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfaonair -- 31 Ağustos 2006; 21:00:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: alfaonair

donniedarko 149 dan haberi olmayanlar için ama bu model mi olacak o belli değil çünkü bende bazı spy fotolar var ve herbiri farklı....paylaşım için saol...

ben de çok spy gördün. tahminimce en mantıklı olan, en gerçekçi olan buydu. Gerçekten muhteşeme benziyor. Çıkarsa alırım. 1.4 160 beygir ( tubo) versiyonu olacakmıs. Tek sorunum otomatik vites olmaması ( şu anda alfa kullanamamamın tek sebebi!! ) olabilir ama her halükarda alırım ben bu arabayı. Muhteşem gözüküyor! :)
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.