Şimdi Ara

Alfa 159 tecrübem ve Alfa Mito 1000km izlenimlerim (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
7.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: drberk2

DNA Modu
    Araçı çalıştırdığınızda default olarak Normal modda çalışıyor. Normal modda şehir içi kullanım için gaz tepkisi zayıf, direksiyon çok hafif. Vitesin yanındaki DNA tuşunu yukarı ittiğinizde araç Dinamik moda geçiyor ekranda turbo basıncı gösteriliyor motor gücü/torku artıyor, direksiyon sertleşiyor, q2 diferansiyel (Virajlarda iç taraftaki tekerleklerin dönüş hızını otomatik azaltarak tutunmayı arttıran sistem) aktive oluyor esp ve diğer güvenlik sistemleri daha "müdahaleci" hale geliyor. Pratikte araç gerçekten çok değişiyor. Özellile kalkışlarda ve ivmelenmelerde geçekten çok sportifleşiyor. (0-100km 7,6 saniye)
    Birde All Weather modu var. Bu modda aracın esp si karda kalkışı kolaylaştırıyor, güvenlik sistemleri kaygan zemine göre düzenleniyor.

Hatalısın kardeş DNA da dinamik modu elektronik müdahaleyi çoğaltmaz azaltır. İstersen 0-100 hızlanmalarda dene. En iyi all weather ile kalkar. Dinamikte müdahale az olduğundan teker çok daha boşa döner ve tüm elektronik sistemler maksimum torka ayarlanır. Maksimum tutuşa değil. Sadece amortisör ayarları sertleşir tutuş için. O da sadece quadrifoglio verde modelinde var...

• Dostum sanırım bu konuyu açtıktan sonra 1 sene daha MiTo kullanmışsın.Yani ben konudaki mesajlardan öyle anladım.

Rica etsem şu konuda kişisel görüşlerini paylaşır mısın:http://forum.donanimhaber.com/m_101095073/f_//tm.htm#101100157

@drberk2
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.