Şimdi Ara

ALDATMA ALDATMACASI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
2.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: LAST_DRIVER

Aldatma diye birşey yoktur. Sadece başkalarıyla da yatabilme özgürlüğü vardır. Yasalar bunu serbest kılmıştır ki, örümcek beyinliler eşlerine eziyet etmesin diye.

YAŞASIN ÖZGÜRLÜK, YAŞASIN SEVİŞMENİN TANRISALLIĞI!....

Cinselligin kolesi olmak ne zamandan beri ozgurluk oldu tartisilir. Sozum ona modern insan aradigi seyi normal
    cinsellikte, baskalarinin eslerinde, hemcinslerinde, cocuklarda bulamayinca ne yapacaklar. Arkalarina donup in-
    sanliga nasil bir katki sagladiklarina baktiklarinda hic mi sucluluk hissetmeyecekler.

Yasalar bunu neden serbest kilmistir ben anlamiyorum sahsen-ki bunu baska bir konuda tartisiyorduk-. Belki de
    sadece ozentiliktir. Avrupalidan, Amerikali'dan neyimiz eksik degil mi?

Yeri gelmisken sorayim "örümcek beyinli" ne demektir? Anlamini biliyor musun, yoksa onden gidenleri mi takip
    ediyorsun?

• D
    quote:

Orjinalden alıntı: fallen_angel17

quote:

Aldatma diye birşey yoktur. Sadece başkalarıyla da yatabilme özgürlüğü vardır. Yasalar bunu serbest kılmıştır ki, örümcek beyinliler eşlerine eziyet etmesin diye.

Cinselligin kolesi olmak ne zamandan beri ozgurluk oldu tartisilir. Sozum ona modern insan aradigi seyi normal
    cinsellikte, baskalarinin eslerinde, hemcinslerinde, cocuklarda bulamayinca ne yapacaklar. Arkalarina donup in-
    sanliga nasil bir katki sagladiklarina baktiklarinda hic mi sucluluk hissetmeyecekler.

Yasalar bunu neden serbest kilmistir ben anlamiyorum sahsen-ki bunu baska bir konuda tartisiyorduk-. Belki de
    sadece ozentiliktir. Avrupalidan, Amerikali'dan neyimiz eksik degil mi?

Yeri gelmisken sorayim "örümcek beyinli" ne demektir? Anlamini biliyor musun, yoksa onden gidenleri mi takip
    ediyorsun?

Denemeden bilemezsin. Maalesef Arap emperyalizmi Türkler ve özelliklede dişiler üzerinde muazzam bir baskı kuararak, Teokratik yaşam düzenini çekirdek aileye indirmeye başarmıştır. Tabi ki bunun sonucunda milyonlarca paslanmış dişi ve erkek, bir tane olsun benim olsunculuğun getirdiği yozluk ve tüm bu yoklulara rağmen "Tek eşlilik harika bişidir masturbasyonu"...
    Tabii ki ben partnerlerimizi aldatalım demiyorum. Ama biriyle akit imzalamadan önce en azından 8 belki 22 kişi ile ilişki kurulmalıdır diyorum. (sayıyı siz seçin. Herkesin genetik yapısı ve cinsel kudreti farklılık gösterir)

Örümcek beyinli bu cümlede şu karakteri simgeler: Eve geldiğinde karısını başka bir erkek ile cinsel birleşme halinde yakalayınca, gözünü kırpmadan öldürebilecek erkek tiplemesi. (Ya da tam tersi) Katil hapse girer ve yaklaşık 20-22 yıl yatar...
    Karısını öldüren insanlar, onları hayatında tatmin edemediği gibi bunu cümle aleme ilan eder. "Bakın benim yapamadığımı, başka biri mükemmel bir biçimde yapıyordu. Kifayetizliğimle yüzyüze gelince, bu gerçeği kabul edemedim" Ve tabii ki hapishanede zaten cinsel ilişki kuramayacağı için psikolojik olarak iyice rahatlar. Yani aslında örümcek beyinli demek, erkek görünümlü gay demek! Karmaşık oldu ama, bir heroes seyircisi için rahatlıkla birleşirilebilecek parçalardan oluştu yazım...

Aldatma veya aldanma yoktur. Sadece herkesle yatabilme özgürlüğü vardır!...

• Arap emperyalizmi ha? Peki sizin idealiniz de; sirf kendisi rahat aldatabilsin diye
    esinin kendini aldatmasina goz yuman avrupali zihniyetinin taklitciligi sayilmaz mi?

Tek eslilik insanlara ne kotuluk getirmistir, saglikli bir cinsel yasam en iyisi degil mi?
    Cinsel organin kolesi olmanin uyusturucudan ne farki var?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

İnsanın biyolojik geçmişinin yönlendirgiği bir çok davranışı vardır bu yadsınamaz. Ancak her davranış biyolojik içgüdülere indirgenerek yorumlanırsa insanın geçirdiği kültürel evrim yok sayılmış olur. Üstelik insanın bir çok davranışı insanın bu kültürel yönü ile ilgilidir. Biz yüzyıllardır neyin mücadelesini veriyoruz o zaman. Bilim yapıyoruz, sanat yapıyoruz, kavram ve değer üretiyoruz. Yüzyıllardır oluşturduğumuz kültürel değerleri yok sayarsak bir adım ileri gidemeyiz. Cinsel özgürlükse hayvanlar da cinsel bakımdan özgürdür. Oysa biz hem bireysel özgürlükler ile hem de hayvanlarda olmayan etik, vicdani ve kültürel değerler ile çelişmeyecek yollar bulmaya çalışıyoruz.

katılmamak mümkün değil. insanı insan yapan hassalar bunlar. yoksa bazı arkadaşların olması gerektiğini iddia ettiği-özlediği gibi "önüne geleni rahatça düzebilmek" mantığıyla gidersek toplum yapımız neye dönüşür kestirmesi zor değil.

şimdi kaotika'nın şu yorumundan sonra hala birisi çıkarda "ben istediğimle yatayım varsın toplum ne şekle bürünürse bürünsün, ben cinsel hazları hiç bir kısıtlama olmadan yaşayayım, gerisi teferruat" derse şaşarım. hayvanlar gibi çıplak, onlar gibi hayasız, eş kıskanmayan, her birbirinden elektriklenenin birbiriyle en müsait yerde "çiftleştiği" bir toplum düzeni özleyenler var gördüğüm kadarıyla.

istanbulun göbeğindeki parklarda hollanda-fransa'daki gibi yerlerde sarmaş dolaş öpüşen, aile toplantılarında eş değiştirilen toplum özlemleriyle yanıp tutuşanlar eğer bu ülkede yaşayacaklarsa biraz daha sabredecekler. bu esnada biraz da "insan olmanın adablarını" öğrenirlerse bu zamanı güzelce değerlendirmiş olurlar.

• Kuşkusuz,insan gibi diğer bütün canlıların da bir doğası ve yaşam stratejisi var,ama insanı doğada ki biğer bütün canlılardan ayıran,bu yaşam stratejisini belirlemesinde bilinçli bir tavır sergilemesidir.

Bilinç önemlidir,bilinçli olmak veya davranış göstermek daha da önemlidir diye düşünürüm.
  • birçok arkadaşın düşündüğü gibi bende aşık olan insan aldatmaz diye düşünüyorum. aşk ın şiddeti elbetteki gelecek yıllarda azalır ama hiç olmazsa birşeyler kalır insanın içerisinde. zaten evlenmenin amacı bir bütün olmaktır. düşünün siz bir birey olarak yaşamışsınız bugune kadar. yaşadıklarınızın büyük bir oranı kişisel. evlendiğiniz zaman ise iki kişi tek vücut gibi davranmaya başlıyor. birde çocuk olursa 3 kişi tek vücut oluyor. tabi bu bahsettiklerim aşk evliliğinin gerçekleşmesi durumu içindir..
    diğer taraftan aldatma olayına gelirsek de; malesef siz karşıdaki insana aşık deilseniz potansiyel bir aldatıcı konumuna düşersiniz. sadece sevgi yetmez bence. sonuçta kız kardeşinizi de seversiniz ve eşinize olan sevgi kızkardeşiniz ile aynı boyuta indiği an tehlike başlar. eğer dinine bağlı bir kişi ise din ve ahlak kuralları kişiyi engelleyecektir aldatma hususunda. fakat bu seferde mutsuz bir birey dolaşacaktır toplumda.
    heyecan olmasa da ben aldatmam diyen arkadaşlar fazla büyük konuşuyolar bence. hayalinizdeki kişinin ne zaman nerede karşınıza çıkacağı belli olmuyor malesef. belki hiç karşınıza çıkmıcak ve sizinde aldatma gibi bir durumunuz oluşmayacak ama belkide çıkacak.
    off çok karışık konular bunlar ya, ne zor şeymiş ewlenmek

• Eğer hayatını birleştirdiğin insan,senin beklentilerini karşılamayan,veya tam olarak karşılamayan diyeyim,bir insansa o halde niye evlenirsin ki,yok beklentilerini karşılayan,hayallerini süsleyen bir insansa,o halde niye aldatırsın ki ama değil mi

Bunda bir çelişki yok mudur,sırf kendini tatmin etmek adına değer mi bunca şey.Evet evlenmek kolay değil,dahası o evliliği devam ettirebilmek de kolay değil,kendimizi frenlemeyi bilmeliyiz.Karşılıklı olarak,hem erkek için,hemde kadın için,yanımıza aldığımız,yatağımızı paylaştığımız,hayat arkadaşı olduğumuz kişi,bir çekmece,komodin,bir sehpa,kısaca sı bir nesne değil.
  • quote:

özgürlük nedir? her seferinde sana emredilmesine karşı koymaksızın yerine getirmek mi?

özgürlük özgürlük diyenler kendilerine dayatılanların kölesi olduklarını göremiyorlar mı?
  • quote:

alıntı: rashamon

Tanrı karşıma dikilse,bir elimde gerçekler var,diğer elimde gerçeklere götüren yol var dese,gerçekler sende kalsın,bana gerçeklere götüren yolu ver derdim.

gerçeklere götüren yoldasın zaten. gerçeklerde yakında.
  • quote:

Orjinalden alıntı: elysion

birçok arkadaşın düşündüğü gibi bende aşık olan insan aldatmaz diye düşünüyorum. aşk ın şiddeti elbetteki gelecek yıllarda azalır ama hiç olmazsa birşeyler kalır insanın içerisinde. zaten evlenmenin amacı bir bütün olmaktır. düşünün siz bir birey olarak yaşamışsınız bugune kadar. yaşadıklarınızın büyük bir oranı kişisel. evlendiğiniz zaman ise iki kişi tek vücut gibi davranmaya başlıyor. birde çocuk olursa 3 kişi tek vücut oluyor. tabi bu bahsettiklerim aşk evliliğinin gerçekleşmesi durumu içindir..
    diğer taraftan aldatma olayına gelirsek de; malesef siz karşıdaki insana aşık deilseniz potansiyel bir aldatıcı konumuna düşersiniz. sadece sevgi yetmez bence. sonuçta kız kardeşinizi de seversiniz ve eşinize olan sevgi kızkardeşiniz ile aynı boyuta indiği an tehlike başlar. eğer dinine bağlı bir kişi ise din ve ahlak kuralları kişiyi engelleyecektir aldatma hususunda. fakat bu seferde mutsuz bir birey dolaşacaktır toplumda.
    heyecan olmasa da ben aldatmam diyen arkadaşlar fazla büyük konuşuyolar bence. hayalinizdeki kişinin ne zaman nerede karşınıza çıkacağı belli olmuyor malesef. belki hiç karşınıza çıkmıcak ve sizinde aldatma gibi bir durumunuz oluşmayacak ama belkide çıkacak.
    off çok karışık konular bunlar ya, ne zor şeymiş ewlenmek

Valla kardeş aşık olan aldatmaz numarası tutmuyor. Örneğin geçen sene aşık olduğum kızdan çok uzakta iken eski sevgilim rica etti ve tüm haftasonunu beraber geçirdik. Mutad faaliyetleri icra ederken aklımda ve ruhumda hep şu soru vardı. Acaba bebeğimi aldatıyormuydum. Hayır onu aldatmam imkansızdı ve o an yaptığım sadece sex'ti. Yemek yemek gibi bişi yani. Tabi Türkiyenin en güzel kızı bunu öğrendiğinde, bende dünyanın en şanssız çocuğu oluvermiştim. Çünkü bana "beni nasıl aldatırsın" diyen kız, gerçekten dünya standartlarının çok çok üstündeydi.

ŞUNDAN EMİN OLUNKİ ONUNLA BERABERKEN İLK KEZ GERÇEKTEN BİRİYLE BERABER OLUYORMUŞUM GİBİ HİSSEDERDİM HEP... KESİNLİKLE AŞIK OLAN KİŞİ BAŞKASIYLA YATSA BİLE SEVDİĞİ KIZI ASLA ALDATAMAZ!...

Yoğunlaştım yaaa....
    Bir şiirle bu boş konuyu kapatıyorum kendimce. Laneth olsun ki insanın hayallerinde bile göremeyeceği hatunu kaybettim. Hem de hiç suçum yokken! Burası böyle işte Türkiye! Yenemedik gene makus talihi.

Aşk aşk aşk

Kalbim vurulmuş mudur?
    Çarpıp durmuş mudur?
    Bu mudur?

Modern zamanlarda aşk
    Yorulmuş mudur?
    Bu mudur?

Yanıp sönerken ne güzeldi
    Ne güzeldi ne güzeldi
    Kayıp giderken ne güzeldi
    Ne güzeldi ne güzeldi

Senin kalbin boş mudur?
    Çalsam evde kimse yok mudur?
    Bu mudur?

Modern zamanlarda aşk
    Dibdidududu mudur?
    Bu mudur?

Yanıp sönerken ne güzeldi
    Ne güzeldi ne güzeldi
    Kayıp giderken ne güzeldi
    Ne güzeldi ne güzeldi

Nefesler tutulmuş mudur?
    Atmosferde aşk yok mudur?
    Bu mudur?

Modern zamanlarda aşk
    Buharlaşıp uçmuş mudur?
    Bu mudur?

Nil Karaibrahimgil - Bu Mudur? şarkı sözü -

• ACIMI DEŞTİRTTİNİİİİİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ!..................
  • aldatan kendini aldatır

herkes "kendine yapılmasını istemediği şeyi başkasına da yapma" mantığıyla hareket ederse aldatma diye birşey de olmaz diye düşünüyorum.

ayrıca bir şekilde kaybeden yine aldatan olacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stravadius -- 11 Mayıs 2007; 17:31:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: rashamon

Eğer hayatını birleştirdiğin insan,senin beklentilerini karşılamayan,veya tam olarak karşılamayan diyeyim,bir insansa o halde niye evlenirsin ki,

dostum bu meseleden çok insan muzdarip. evlendiğin insanın beklentilerini karşılayan yada karşılamayan olduğunu evlenmeden kestirmek o kadar zor ki. bizde çoğunlukla "torbadaki huylar" evlendikten sonra çıkar. ve kişiler kafalarındakini evlenmeden karşısındakine pek açmazlar. evlendikten sonra da hatlar bir türlü kesişmez. evlenmeden önce birbirlerine her yönüyle uygun olup olmadıklarına emin olan insanlar maalesef yok denecek kadar az. yada "evlilikte keramet vardır" sözü mucibince "hele bir evlenelim de" mantığıyla atılan imzalar zamanı gelip kağıt üzerinde imza olarak kalıyorlar maalesef.

• Keşke hayat bu kadar olsaydı.
    Kırmızı yanınca dur...
    Sarı yanınca bekle...
    Yeşil yanınca geç, Geç hanım teyze...
    Ama diil maalesef, herşey aşırı komplike hale geliyor ve krizi yönetemezseniz, dumanınız çıkıyor...
    Artık beni isteyen ve benim istediğim herkesle yatıyorum. Çünkü herşey bunların sonunda şekillenecek...
    Sizde sizi isteyenleri kırmayın, onları mutlu etmeye çalışın elinizden geldiğince. Bırakın kalıpları, yeni mimari yaklaşımlar getirin hayata...
    Bıkmadınızmı herkes gibi davranmaktan ve daha da kötüsü davrandırılmaktan!.. Takılın, kopun, coşun arkadaşlarım... Radikal İslam emperyalizmi kanca takabildiği herkesin dumanını attırır. Tıpkı eroin gibi size bişi vermeden, sahip olabileceğiniz herşeyi ve daha fazlasını siz anlamadan alır götürür....
  • ilişkilerin okadar sığ ve çirkin hale geldiği dönemdeyiz ki bırakın evlenmeyi insan sevgili olmaya dahi çekiniyor.
  • quote:

Bıkmadınızmı herkes gibi davranmaktan ve daha da kötüsü davrandırılmaktan!.. Takılın, kopun, coşun arkadaşlarım... Radikal İslam emperyalizmi kanca takabildiği herkesin dumanını attırır. Tıpkı eroin gibi size bişi vermeden, sahip olabileceğiniz herşeyi ve daha fazlasını siz anlamadan alır götürür....

sana göre herşey radikal islam emperyalizmi öyle mi? her türlü değer yargısı bir çırpıda çöpe atılmalı. hayvanlar gibi tuttuğu ile çiftleşilmeli. bunlara karşı olan tüm değerler "radikal islam emperyalizmi" diye sırt arkasına atılmalı. peki sen ne zaman kurtulacaksın bu şebekçe hayat tarzından? nedir bu tüm değerleri yok etme çabaları?

hayvani içgüdüleri bastıracak herşeyden kurtulun (ki bunların tümü radikal islam emperyalizmidir bu arkadaşa göre) ve hayvanca-sorumsuzca bir hayat yaşayın. yeyin için çiftleşin geberin gidin. hayattan anladığın bu mu senin?

• quote:

Artık beni isteyen ve benim istediğim herkesle yatıyorum. Çünkü herşey bunların sonunda şekillenecek...
    Sizde sizi isteyenleri kırmayın, onları mutlu etmeye çalışın elinizden geldiğince. Bırakın kalıpları, yeni mimari yaklaşımlar getirin hayata...

bütün kötü ve yasak işlerde olduğu gibi aldatmanında arkasında şeytan vardır,şeytan kıyamete kadar görevini yapacaktır,şeytan her kılığa girebilir,mesela burada insan kılığında

• bence evinde cinsellik anlamında mutlu olan bir eş aldatmaz, aklına bile gelmez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .Taner.

bence evinde cinsellik anlamında mutlu olan bir eş aldatmaz, aklına bile gelmez.

ama aradan zaman geçtikçe ilişki rutinleştikçe,evdeki cinsel mutluluk yetmez olacak,işte bu safhadan sonra insanı frenleyecek ''bir şey'' lazım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: wineleven

quote:

alıntı: rashamon

Tanrı karşıma dikilse,bir elimde gerçekler var,diğer elimde gerçeklere götüren yol var dese,gerçekler sende kalsın,bana gerçeklere götüren yolu ver derdim.

gerçeklere götüren yoldasın zaten. gerçeklerde yakında.

Konuyla ilgili bir bağlantı kuramadım.

quote:

Orjinalden alıntı: C4

quote:

Orjinalden alıntı: rashamon

Eğer hayatını birleştirdiğin insan,senin beklentilerini karşılamayan,veya tam olarak karşılamayan diyeyim,bir insansa o halde niye evlenirsin ki,

dostum bu meseleden çok insan muzdarip. evlendiğin insanın beklentilerini karşılayan yada karşılamayan olduğunu evlenmeden kestirmek o kadar zor ki. bizde çoğunlukla "torbadaki huylar" evlendikten sonra çıkar. ve kişiler kafalarındakini evlenmeden karşısındakine pek açmazlar. evlendikten sonra da hatlar bir türlü kesişmez. evlenmeden önce birbirlerine her yönüyle uygun olup olmadıklarına emin olan insanlar maalesef yok denecek kadar az. yada "evlilikte keramet vardır" sözü mucibince "hele bir evlenelim de" mantığıyla atılan imzalar zamanı gelip kağıt üzerinde imza olarak kalıyorlar maalesef.

Dostum,zor tabi ki,kolay değil,ama yaptığımız seçimler de,birey olarak,son kararı veren bizler olduğumuz için(zorlamalar,baskılar örf ve adetler gibi toplumsal/kültürel değerler de baskın rol oynamaktadır) herşeyden de mesülüz.
    Ve yaptığımız bu seçimlerden,en sağlıklı olanı,en doğru olanı yapmak durumundayız.yapmak durumundayız,çünkü,hayatımız,aldığımız kararları tekrardan alıp,yaşayabilecek kadar uzun bir süreye sahip değil.Zaman mevzusu çok önemli bir olgu yaşantımız da,bilinçli hareket ederek düşünmekte,hareket etmek de fayda vardır

İnsan karşılaştığı her durum da,atacağı her adımda,alacağı her karar da ,1 kere düşünüp,aynı şeyleri 10 kere yaşayacağına,10 düşünüp 1 kere karar vermelidir diye düşünüyorum.Ki olası sorunların önüne mümkün olduğunca geçebilmeli.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.