Şimdi Ara

Akvaryum balığı bakımı hakkında yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
13.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Albatros sende en çirkef ini kotmuşsun yaw
    Biliyorum çok tatlı balıkta büyüyünce terör estiriyor zebra ciklitler.
    Bende sevdiğim türlerden koyayım bıkaç tane..
    Papağan çiklitler
     Akvaryum balığı bakımı hakkında yardım

---------
    Sarı Prenses

--------
    Yunus çiklitler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .ADAM. -- 27 Nisan 2006; 13:11:59 >

• bu papağan çiklitler kaç paradır?
  • yavruları 5 mılyon dan satıyorlar.ama renklenmelerı 3-4 ay sonra başlıyor.yavru halde ten rengınde yada saydam renkte oluyor..
  • hmm bende eniştemin bana verdiği bi küçük akvaryum var ama motor ve ısıtıcısı yok onlarıda temin edip 2 de şu çiklitlerden alsam valla balıkları hep sevmişimdir ama bakmak zahmetli dayanamıycam odama koyucam 2 balık. bu papağan çiklitlerde amma şirinmiş.
  • Evet en çok sevılen çiklit türüdür.Her çiklit akvaryumunda olur ıllakı.aman yanına canlı doğuranlardan koyma bıraz buyuyunce
    parçalamaya başlar.çiklit türleri sert hayvanlar.en uysalları bıle canlı doğuranları rahat rahat parçalayıp yerler
  • canlı doğurandan kastınız nedir.balıklar yumurtlayarak üremiyolarmı (büyük memeliler hariç) ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgurbakacak

Adamım balık besleme olayı gerçekten o kadar zor bir olayki.en iyi akvarist in bile donem donem bazı balıkları ölür.
    Önemli olan bu ölümleri en aza ındırebılmek.bu iş kalıtelı motor kalıtelı ısıtıcı.gerektiğinde anı mudahele yapabılmek.gereklı bazı ılaçları kullanmak.
    O kadar çok ayrıntısı varki.En basıt örneği Çoğu balık 2-3 derecelık ısı değişiminde çok fazla etkılenırler.
    Bu işin üstatları söyluyor fanusta balık beslenmez dıye.e yanı işi bırazcık öğrenınce fanusta beslemenın ne kadar yanlış olduğunu anlıyorsun.
    Eğer akvaryum alırsan balıklarını yavru olarak al.ve mutlaka vatos 1 tane bulundur.

4 ay sonra askerliğim olmasa adam akıllı birşeyler yapacağım ama askerlikte var, bu işinde püf noktaları ayrıntılarda gizli bana kalsa sorun değil bakımı, onunla ilgilenmek insana o kadar zor gelmez ama şu askerlik of of..

• Genel olarak söylemek gerekirse bunlar canlı doğuranlar
    • (Siyah Moli)
    • (Valifiera)
    • Ay Moli)
    • (Platy)
    • (Lepistes)
    • (Ay Kılıç)
    • (Kılıçkuyruk)

bunların dışındakıler yumurtlayarak doğuruyor.
    yumutlayarak doğuran japon teleskop melek gibi uysal balıklarıda bunlarla beraber düşünürsen bu tarz fazla uysal balıkları ciklitlerle bırlıkte besleyemezsın.ben bazen yavru teleskop atardım anında gözlerını koparırlar sonrada parçalayıp yerler gun boyunca.
  • quote:

Albatros sende en çirkef ini kotmuşsun yaw

Envayi çeşidini besledim,en kralını bile dövüyor,parça pincik ediyor,hatta albinosu vardı zebranın başka tür koymadım aralarına,1 gün yem vermeyi unutmuşum geldiğimde balık ters su üstünde meftaydı,dehşet vahşi büyütüyorum galiba,genelde yanlarında yokken karanlık odada tutuyorum belkide ondandır
  • At ve köpekler gıbı balıklarda karanlıkda vahşileşiyor demekki
  • Bu canlı doğuranlardan oluşan bir takım yapmıştım ben de 11 balıklık, uzun süre baktım ama sonraları boşlayınca ölmeye başladılar teker teker. Bayağı masraf yaptım ilaçlar için ve suyu değiştirdim ama en son 3 balık kaldı. Bu arada canlı doğuranlar yavruyu doğduğu gibi yiyor haberin olsun. En iyisi çiklit almak, hem daha asil duruyor, bu mollyler çok saf
  • çiklit ler genel olarak erkek kuytu bır yer ayarlıyor dişisini kandırıp oraya çekiyor.sonra dişi ağızda kuluçka yapıyor.erkekde nöbet tutup kımseyı o bölgeye yaklaştırmıyor.dişi yavruları kuluçka suresınden sonra kusuyor dişi yemek yıyeceği zaman erkek onun yerıne yavrulara bakıyor.

Ayrıca En pahalı ama en çok beğenılen benımde hayran olduğum bır balık FRONTOSA
  • quote:

çiklit ler genel olarak erkek kuytu bır yer ayarlıyor dişisini kandırıp oraya çekiyor.sonra dişi ağızda kuluçka yapıyor.

Bizim elemanların ağızda kuluçka yaptığını pek görmedim,ama kafasına göre yumurta yeri değiştiriyorlar,değiştirirken ağazıyla taşıyor tek tek,bazen düşünüyorum yanlışlıkla yuttuğu oluyomu diye
  • Arkadaşlar, madem bu işle ilgilenen bu kadar arkadaş var, hobi bölümü altında akvaryum balıkçılığı bölümü açlılsa güzel olmaz mı?
  • birde böyle dışarda filtre duymuştum ben bu filtreyi kullanınca suyu temizlemeye gerek kalmıyor dışardaki makinenin filtresini yıkıyormuşuz galiba bu nasıl bi sistem?
  • aynı çaybahçelerindeki olay .dış motor kullandımı 6 ayda bır motoru temızlemek yeterlı olabılıyor.çok daha sağlıklı..ama daha pahalı tabı..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.