Şimdi Ara

Aksiyon Kamerası XiaoMi Yi 2 4K incelemesi - Kullanıcı Kulübü (16 Kişiyiz) Gearbest.com (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.269
Cevap
49
Favori
48.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam. Video kaydı alındığı sırada powerbanktan şarj olur mu acaba. Buna göre alma kararı vericem. Teşekkürlwr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beneoushtatic

Selam. Video kaydı alındığı sırada powerbanktan şarj olur mu acaba. Buna göre alma kararı vericem. Teşekkürlwr

olur fakat çok ısınma oluyormuş o yüzden içinden bataryayı söküp direkt powebanka takıp çekim yaparsanız ısınma problemi ortadan kalkar.o şekilde de çalışıyor.
  • beneoushtatic B kullanıcısına yanıt
    https://www.facebook.com/marco67/videos/10211401019332850/

Şurada ilgili bir video var..

Tam olarak ne amaçla bunu istiyorsunuz acaba? Genelde Drone kullanıcıları veya dashcam amaçlı kullanıcılar bunu istiyorlar, ki ben YI4K yerine piyasadaki daha kullanışlı (ve daha ucuz) olan modelleri öneririm.

Bunun haricinde YI4K pil ömrü açısından sanırım en iyi modellerden birisi (2 saate yakın), 2 adet pil ile herhangi bir powerbank ihtiyacınız olmadan bir günü çıkarabilirsiniz gibi..
  • iasonion kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler,

Ben kapalı ve kısıtlı görüş açısı olan bir alanda 4-5 kişinin uygulamalı eğitimini çekeceğim ve bu eğitim boyunca kamera kaydının kapanmadan 4-5 saat çekim yapması gerekiyor, elimde 3 adet 10.000 mah lık battery bank mevcut bunları kablo ile uğraşmadan kablolara bağlayabilirim.

Aslında aksiyon kameralarına yönelmemin sebebi de bu açıkçası. Çünkü bu tür kameralarda balık gözü lens var ve yakın mesafeden geniş açı çekim yapabiliyorlar. Ayrıca Yİ2K'nın dediğiniz gibi fiyatı çok fazla ben 3 adet almayı düşünüyorum.

Önerebileceğiniz başka bir kamera varsa öğrenmek isterim. Sony'nin de var galiba onlar hakkında bilgisi olanlar varsa cevap verirlerse sevinirim.

Teşekkürler.
  • 2k 60fps de ois çalısıyo mu?
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Evet baktim calisiyor. Ama auto low light ile ayni anda calismiyorlar.
  • yi 2 ve yi 4k için kırmızı sarı şeffaf lensler var hem housing için hemde kamera lensine takılan bunlar ne işe yarar tam olarak açıklayabilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: beneoushtatic

Cevabınız için teşekkürler,

Ben kapalı ve kısıtlı görüş açısı olan bir alanda 4-5 kişinin uygulamalı eğitimini çekeceğim ve bu eğitim boyunca kamera kaydının kapanmadan 4-5 saat çekim yapması gerekiyor, elimde 3 adet 10.000 mah lık battery bank mevcut bunları kablo ile uğraşmadan kablolara bağlayabilirim.

Aslında aksiyon kameralarına yönelmemin sebebi de bu açıkçası. Çünkü bu tür kameralarda balık gözü lens var ve yakın mesafeden geniş açı çekim yapabiliyorlar. Ayrıca Yİ2K'nın dediğiniz gibi fiyatı çok fazla ben 3 adet almayı düşünüyorum.

Önerebileceğiniz başka bir kamera varsa öğrenmek isterim. Sony'nin de var galiba onlar hakkında bilgisi olanlar varsa cevap verirlerse sevinirim.

Teşekkürler.

Rica ederim,

Eğer 3 adet alacaksanız daha uygun ve daha mantıklı makineler de mevcut. Sony vb. makineler bahsettiğiniz eğitim için bana sorarsanız lüks gibi.

Örneğin GitUP Git2 geçen senenin makinesi ama eğer biraz elektronik yatkınlığınız var ise, lensine kadar modifiye edebileceğiniz, teknik desteği iyi olan bir modeldir. (100 dolar civarılarında)

Gene benzer şekilde Xiaomi YI 2K, yani YI 4K'nın bir önceki modeli, ekransız ama fiyat performans açısından işinizi görür diye tahmin ediyorum.(80-90 dolar)

Firefly 7S (yeni modelleri de çıktı) gene özellikle fiyat performans bazlı aksiyon kamerası alanında bilinen bir marka.

Tavsiyem eğer ingilizceniz var ise RCForums veya DashCamTalk forumlarında biraz gezinin. Özellikle RCForums'takiler genelde Hava Fotoğrafçılığı (Aerial Photograpghy forumu) ile ilgilendikleri için FPV veya dışarıdan enerji bağlanma konularında tecrübeli olacaklardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: cigenderdem46

yi 2 ve yi 4k için kırmızı sarı şeffaf lensler var hem housing için hemde kamera lensine takılan bunlar ne işe yarar tam olarak açıklayabilirmisiniz

Onlar Filtreler..

Fotoğraf ve video çekimlerinde kullanılan tekniklerden birisi. Fiziksel olarak beyaz dengesini ayarlayarak, bazı renkleri öne çıkartmanıza veya, örneğin su altı çekimlerinde, daha doğru renkler elde etmenize fayda sağlar.

Aksiyon Kamerası XiaoMi Yi 2 4K incelemesi - Kullanıcı Kulübü (16 Kişiyiz) Gearbest.com

Aksiyon Kamerası XiaoMi Yi 2 4K incelemesi - Kullanıcı Kulübü (16 Kişiyiz) Gearbest.com

Teşekkür ederim yorum için, araştırmaya devam. Aklımdan geçen sony as50 aslında, çünkü sony hdr405 var 3 adet onlardan gayet memnunum fakat açıları yetmediği için aksiyon kamerası istemiştim, sony markası da gerek videoları pc ye atma kolaylığı gerekse dayanıklılık olarak beni kazandı o sebeple as50 yi araştıracağım.
    Bilgi için çok teşekkür ederim peki housing olmadan takılan lensler var bunlarda renk ile mi alakalı yada koruma özelliklerimi var. Bide bazı sitelerde 4k+ da ki gibi 4k nında sesle kontrol özelliği yazılım ile kullanıldığını söylüyor doğru mudur?
  • quote:

Bilgi için çok teşekkür ederim peki housing olmadan takılan lensler var bunlarda renk ile mi alakalı yada koruma özelliklerimi var. Bide bazı sitelerde 4k+ da ki gibi 4k nında sesle kontrol özelliği yazılım ile kullanıldığını söylüyor doğru mudur?

Genellikle koruma amaçlı takılıyor, özellikle şeffaf olanları. Renkli olanları genelde yukarda bahsettiğim gibi beyaz dengesini ayarlamak veya bazı renkleri vurgulamak için takılır. (Özellikle siyah beyaz foto çekimlerinde)

Şeffaf olanlar aynı zamanda lens flare denen ışık kırılmasını da engeller, en azından engellediği iddia edilir.

YI4K'nın, YI4K+ sesle komut edilebildiğini henüz resmi olarak duymadım, burn (hack) edip öyle bir özellik ekledilerse bilemem. FB sayfasında denk gelmedim en azından.

• geçen hafta xiaomi yi aksiyon kameramı sattım ve 4k modelini almak istiyorumhttp://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/yi-2-4k-aksiyon-kamera-bundle-set-4-orjinal-2-yil-dustuributor-garantili-286696934 gitti gidiyorda 1030 tl selfie çubuklu 100 world puan lı en uygunu şuan türkiyede.http://www.herigo.com/Yi-2-Plus-4K-Aksiyon-Kamerasi-Housing-Hediyeli,PR-577.html 4k plus ise türkiyede housing ile beraber 1250 tl ye satışa çıkmış. aradaki fiyat farkına değermi hangisini almalıyım.

• vay be 4k plus o kadar ucuzlamiş mi ? benim bildigim aradaki en büyük fark 4 k 60 fps çekim yapması. ama zamanla gelen güncellenmelerle zenginleştirirler özelliklelerini. yurtdışından alırsanız turkiyedeki 4k fiyatina 4k + alabilirsiniz .

• Tanıdığım birinden 650 tl ye 4k modelini satın aldım 10 dakika kullanmamıştır. çok araştırdım 4k plusun 4k 60 fps, işlemcisi ambrella h2 soc, sesli komut , type-c girişi sayesinde mikrofon takılması , daha hızlı verileri aktarması , resim formatı raw ( 4k da da yazılımla raw olduğu yazıyor emin değilim) almışken iyisini alayım dedim ama ucuza 4k bulunca 4k ya yöneldim. uygun fiyata orjinal bluetoothlu selfie çubuğu satan varsa benimle iletişime geçsin lütfen.
  • cigenderdem46 C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, çok iyi fiyata almışsınız, bir sıkıntı yaşamazsınız muhtelemen.

RAW zaten makinenin yazılımla oluşturduğu resim formatının ham halini vermesi demek, ki bir aksiyon kamerasında RAW ne kadar çok ihtiyaç olur bilmiyorum.

Mikrofon takılması hariç geri kalan tüm özellikler zaten o aradaki farkı kapatmazdı, o yüzden iyi yapmışsınız.
  • çok teşekkür ederim. yi 4k nın micro sd kapasitesi kaçtır 64 gb mı 128 gb mı bazı siteler 64gb yazmış bazıları 128gb. 128gb kullanıp test eden varsa bilgilendirirse çok sevinirim. ona göre aşağıdaki ürünlerden birini alacağım teşekkürler

http://www.hepsiburada.com/sandisk-microsdxc-64gb-extreme-pro-95mb-s-class-10-uhs-i-hafiza-karti-sdsdqxp-064g-g46a-p-FTHFZSANMSD64G95MB?magaza=A4tr&wt_gl=cpc.elk.foto.pla&gclid=Cj0KEQjwg47KBRDk7LSu4LTD8eEBEiQAO4O6r5NU4Q60aHYql1y2j6PpvM6kdXkR0zSUV1yyDEjr2a0aAi5F8P8HAQ

http://urun.n11.com/hafiza-karti/samsung-evo-plus-128gb-microsd-hafiza-karti-mb-mc128gatr-P186914733

• quote:

çok teşekkür ederim. yi 4k nın micro sd kapasitesi kaçtır 64 gb mı 128 gb mı bazı siteler 64gb yazmış bazıları 128gb. 128gb kullanıp test eden varsa bilgilendirirse çok sevinirim. ona göre aşağıdaki ürünlerden birini alacağım teşekkürler
    http://www.hepsiburada.com/sandisk-microsdxc-64gb-extreme-pro-95mb-s-class-10-uhs-i-hafiza-karti-sdsdqxp-064g-g46a-p-FTHFZSANMSD64G95MB?magaza=A4tr&wt_gl=cpc.elk.foto.pla&gclid=Cj0KEQjwg47KBRDk7LSu4LTD8eEBEiQAO4O6r5NU4Q60aHYql1y2j6PpvM6kdXkR0zSUV1yyDEjr2a0aAi5F8P8HAQ
    http://urun.n11.com/hafiza-karti/samsung-evo-plus-128gb-microsd-hafiza-karti-mb-mc128gatr-P186914733

128 gb sorunsuz kullananlar var..

Ben Samsung'un pro 64 gb (U3) olanı kullanıyorum, şimdiye kadar bir kere ses ile ilgili bir çatlamadan başka falsosunu görmedim. (ki o sırada 1.3.3 idi fw)

edit: Unutmadan söyleyim, SanDisk alırsanız, mutlaka firmware güncellemesi yapın, eski fw'lerde SanDisk ile ilgili kart okuma problemleri vardı milletin. Yeni fw ile düzeldiği söyleniyor.

Şu an 1.5.8-beta2 yazılımını kullanıyorum, bir sıkıntı yaşamadım bu fw ile..

Bu arada bilginiz olsun, oldukça kapsamlı ve aktif bir FB grubu var Xiaomi YI'nin, istediğiniz her türlü soruya cevap alabilir, beta FW'lere official yayından önce burdan haber alıp dilerseniz indirebilirsiniz:https://www.facebook.com/groups/838989242858914/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iasonion -- 16 Haziran 2017; 15:52:51 >

• quote:

çok teşekkür ederim. yi 4k nın micro sd kapasitesi kaçtır 64 gb mı 128 gb mı bazı siteler 64gb yazmış bazıları 128gb. 128gb kullanıp test eden varsa bilgilendirirse çok sevinirim. ona göre aşağıdaki ürünlerden birini alacağım teşekkürler

evo plusi tavsiye etmem . 4 k nin ve yuksek fpslerin ustesinden gelemiyor. 64 gbligini kullaniyorum urun orjinal olmasina rağmen boyle. cok da sahtesi var piyasada illa alacam derseniz guvenilir bir satıcıdan alin.

• Selamlar bende 4k+ modeli var ama dil çince. Nasıl değişiyor. Menü içinde bulmak imkansız:)

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.