Şimdi Ara

AKP NİN BU ÜLKEYE HİÇ Mİ FAYDASI OLMADI? (HERKES İLK SAYFAYI OKUSUN) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
668
Cevap
3
Favori
25.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Senin amacın belli . Tarafsızım vs deme.

Herşeye cevap vermişsin.

Block akboy.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • (18 yaşındayım)senin dediklerine katılıyorum ülke iyi yere geldi. iyiki o 2000 li yıllardaki hastanelerdeki, piyasadaki krizleri görmedim.
    Ama bu hükümetten tek bir şey istiyorum şu eğitim sistemini artık değiştirsinler.
    Küçük bir örnek vereyim sınav sisteminden: dil bölümü okuyacak biri (tercümanlık). İlk önce ygs de barajı geçmesi lazım. 2. olarak barajı geçtikten sonra lys5 sınavında sadece ingilizce çözmesi lazım ->->! (önemli olan yer) son olarak yerleştirme puanı hesaplanırken lys5 sınavı %20 alınıyor yaptığın soru puanları %80 ygs deki türkçe matematik tarih fen bilimleri alıyor

UMARIM BU SINAV SİSTEMİ HAKKINDAKİ KÜÇÜK BİR ÖRNEĞİ OKUMUŞSUNDUR :). yani ingilizcede 2 kelime bilmeyen tercümanlık bölümünde okumaya başlayabilir üniversite hayatında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

quote:

Orijinalden alıntı: madrid2017

quote:

quote:

quote:

quote:

tüm partiler gibi bunlarda yandaş zengın edıp
    devlet kurumlarını torpılle doldurdu..

hepsi birbirinin aynısı

bu ülkede 1400 tl asgari ücrete çalışıp
    ayın sonu gelmiyor diye ağlıyanlar

birde gidip siyasi parti destekliyor
    üstüne birde kavga ediyor..

meclisteki 4 siyasi partinin birbirinden ne farkı var ?

akp izmirde bira satar
    chp konya da kuran satar

millet çıkar ve menfaatinde..

müslüman kiliseye gider
    yahudi cuma namazı kılar olmuş
    çıkarları için..

ama bunların peşinden giden işçiden bir CACIK olmaz..

2 yıl akp destekleyıp gerceklerle yüzlestıkten sonra
    artık asla bir siyasi partinin peşinden gitmem.
    referandumdada oyumu çektim..
    artık benım oyumla çalmasınlar diye..

ben müslümanım ama din tüccarı değil..
    dürüst ve adaletli olmaya herkese saygı göstermeye çalışıyorum..

bu ülkenin sorunu şu..

çıkar ve menfaat için kendınızden olan namussuz insanlara göz yumuyorsunuz...
    kendinizden olmuyan namuslu insanları karalıyorsunuz..

bu ülkenin insanları huzuru refahı hak etmiyor..

şuan hakettiği şekilde 4 yağmacı parti ile yönetiliyor

not: 21-23 yaş arası destekledim. sözde osmanlı kuruluyodu.. BÜYÜK İSRAİL KURULDU
    11 aydır hepsine uzağım.. sadece kendimi nasıl kurtarabilirim derdindeyim.. not : işçiyim

işte benim de içinde bulunduğum durum aynen böyle
    Çok çabuk bu noktaya geldik aslında niyetim iyi ve kötüyü birleştirmek ve her iki tarafında durup düşünmesini sağlamaktı ama sayende direkt sonuca ulaştık

Ben gene de ülkeden ümitliyim.İnşallah güzel şeyler olacak bu üke de

TÜRK-KÜRT
    LAZ-ÇERKEZ
    ALEVİ-SÜNNİ
    MÜSLÜMAN-ATEİST
    SAĞ-SOL

diye birbirinden ayrılan kitleler

NAMUSLU VE NAMUSSUZ olarak ayrılmadıkça

bu ülkeden bir CACIK olmaz..

hiç boş umutlara kapılma

24 nisan 2017 zamlarını kutlasın arkadaşlar..

üni diplomam birazda param olsa.

tarafsız NAMUSLU insanları yanımda toplamak isterdim..

işte O GÜN bu ÜLKE huzur ve refaha kavuşur..

şuan yağmanın son haddinde ve artık fiilen bölündü..

akp liler akp lire düşma oldu..

binalının hayırcılar vatan haını söylemlerınden sonra..

benım cevremdekı bırcok ınsan kırmızı çizgiyi çekti..

bu saatten sonra gemisini kurtaran kaptandır

Tespit gibi tespit

Ama umutsuz olmaz.
    5 sene verdim ben.
    Hep beraber göreceğiz

sorsana işçilere ceplerinde 5 yıl dayanacak para var mı ?

şahsen benim yıl sonunu bile görecek ekonomik gücüm yok..

maaş düşük olduğu için hafta içi başka firmalara başvurcam..

haklısın...

Sana önce laf yetiştirmeye çalışırlar başaramazlarsa seni AKP li ilan edip linç etmeye çalışırlar oda olmadı mı bloklayıp devekuşu gibi kafalarını toprağa gömerler

• Şuda bi gerçek belkide başka bir hükümet olsaydı bugünden farkı olmayacaktı , sonuçta bir türk iphoneden çok daha iyi bir telefon icat etti de hükümetmi izin vermedi , yada bir türk uçan araba icat etti kullanılabilir masrafsız bir şekilde uçan bir araba diyorum hükümetmi izin vermedi , yada 200 dolara nvida 1080 ti den iki kat güçlü ekran kartı icatmı ettik biz toplum olarak ne yapıyoruz ne yapabiliyoruz hiçbişey

• Lotusx L kullanıcısına yanıt

Problem yok dostum benim ne demek

• Adamlar öyle bir zamanda geldiki teknoloji 2x hızında gelişti neyse ben bir şey demiyicem.

• quote:

Orijinalden alıntı: F.KaanOz

Sigara yasağı. Diğerlerine bir şeyler bulunur ama buna karşı argüman yok.

Sigara içen birisi olarak söylüyorum.

Yasak güzel ama çoğu yerde uygulanmıyor. Muhtemelen denetim yaptıkları yok. Mesela metrobüs duraklarına da yasağın kapsamında ama herkes istediği gibi yanımızda sigarasını içip gidiyor.

• flonky kullanıcısına yanıt
    Farklı bir bakış açısı

İskenderuna gelirsen ağırlamak isterim.Belki fikir sahibi olursun hakkımda.

Ön yargılarından kurtulman dileğiyle

• (Çukurova Üni) Acilde oldukça uzun bir süre çalıştıktan sonra kendimi TSM'ye attım. işin içinde olan biri olarak sorunları anlatayım, suç hükümette, halkta veya doktorda demeyeceğim, sen karar ver. Söylediklerim kendi çalıştığım yer için geçerli, diğer yerleri bilmiyorum ama sebepler aynıdır az çok.

- Sevk sistemi iyi-kötü bilemeyeceğim, ama olmaması durumunda herkesin en üst seviye hastaneye gitmesi sonucu doğal olarak randevular bu şekilde oluyor. 4-5 ay MR için yine iyiymiş. Çukurovada 7 aydan başlıyor, poliklinikten yazılanlar için. Sırf bu sebeple acile gelip kavga eden adamlar var. Malum acilden yazılırsa 2-3 saatte çekiliyor. Allah büyük 5 hastaya hayır dersek arada bir hasta ciddi ciddi ağzımıza sıçtığı için mecbur yazıyoruz, noluyor? 7 aylık sıradaki herkesin hakkı yeniyor.

- Hastalarımız bilinçsiz, ister kabul edin ister etmeyin. Amcam grip oluyor, üniversite aciline geliyor. Gribe Aile hekiminden ilaç yazdırıyor 14 günlük, 2. günde geçmedi diye üniversite aciline geliyor. Ben çalıştım biliyorum günde baktığımız hastaların yarısı acil hastası değil. Yemin ediyorum çoğudur azı değildir. Bir kısmı ilaç başlanmış şu kadar kullan denmiş yarısında "geçmediki" diyip acile geliyor. Bir kısmı poliklinikte sıra var diye acile geliyor. Bir kısmı 7 gündür bacağı ağrıyor acile geliyor. Bunlar kesinlikle acil hastası değil, insanımız "acil" ne demek bilmiyor. Herkes acil. Biz doktor olarak anlatmaya çalışınca anlayan var, anlamayıp kavga çıkaran var. Gerçekten acil olmayan acile gelmese, cidden acil olan hastayı elimizde şırınga vs hazır bekleriz, herkes mutlu olur, ama yok.

- Performans sistemi; güzel kurgulanmış bir performans sistemi çalışana daha fazla para verir, ancak şu anki sistem bundan çok uzakta. Hastaya gereksiz ct çekmeyeyim radyasyon almasın diyen hekimi cezalandırır tarzda. Başhekimden veya daha yukardan baskı yemesi cabası. Bu konuda detaya internetten ulaşabilirsiniz zira gerçekten çooook uzun bir süredir dillendiriliyor. Bu ve üstüne hastayla kavga etmemek için acilden çekilen MR/ct vs binince; size 7 ay sonraya MR randevusu olarak geri dönüyor. Aynı şekilde lütfen devlette çalışan bir diş hekimi arkadaşınız varsa sorun. TR genelinde 30-45dkde hasta kaldırmayan diş hekiminin bi şekilde maaşı kesiliyor. Peki sorarım size özelde diş hekimleri neden 2-3 saat/seansda köprü vs yapıyor da devlette 30dkda? Özelde tabiki uzatabiliyorlar ama işin doğrusu arada bir yerde.

- Gerekli/gereksiz kalabalık, memnuniyetsiz hasta, yorulmuş doktorun kaçınılmaz sonucu; hastane kavgası. Burayı istemezseniz okumayın ama ben acilde çalışırken en az 3 nöbetin 2sinde kavga çıkardı. Sıradan, kalabalıktan, anlamayan hastadan, normal saatinde 2 dk yemeğe giden doktordan ve en önemlisi triajdan (akut apandisitli hastanın gripli hastadan önce alınması) Çıkan kavga bağırışma sonucunda ne yaparsanız yapın o doktorun performansı düşer, nokta. Doktorlukla alakası yok bunun, insanla uğraşmak zor, kasiyerlik, garsonluk vs en az doktorluk kadar zor meslekler, sırf insan kaprisi çekildiği için. Hiç bana demeyin kapris için o kadar para alıyoruz felan, tedavi için alıyoruz o kadar, kapris çekelim küfür yiyelim diye değil.

Ne oldu bilmiyorum ama insanımız kavga arayışına büründü. Acile direk kavga etmeye bağırmaya çağırmaya "senin maaşını ben veriyorum" demeye gelen tipler oluştu. Bu yine hastane acil vs için değil sadece. Geçen uçağa kapılar kapandığı için (son 10dk) alınmayan bir bayan havalimanını inletti, bütün güvenlik görevlilerini tehdit edip maaşlarını kendisinin verdiğini söyledi, tabiki böyle olaylar hep oluyor ama dönüş uçağında farklı havalimanı/farklı tarihte aynı olay oldu. Biz ne ara bu hale geldik?

Daha bir sürü sebep var mesela hastane imkansızları filan ama liste uzar gider oralara girersem.

Herkes aynı dertten muzdarip, ama bir düşünün 5-6 aylık MR listesi dolu heryerde, sence kaçının ihtiyacı vardır? Ülke MRla taranır o sürede be. Gereksiz hastaların bu sistemleri doldurmasına/tıkamasına izin verilmeyen bir sistem lazım. Hastayı direk doktorun üzerine salıp, kim güçlü çıkarsa onun dediği olur şeklinde bir sistem buna sebebiyet verir.

"Ben istersem çektiririm" doğru bir sistem değil, doktoru zorda bırakıyor, kavga etmemek için MR yazan meslektaşlarıma çok kızardım, ta ki başıma gelene kadar. "Sana bu semptomlarla MR çektirmeme sistem izin vermez." gibi veya bilmiyorum başka bir sistem lazım.

Konuyla alakalı olarak da, eskiyi birinci elden bilemeyeceğim zira yaşım yetmiyor. Ama şu an sağlık sisteminden memnun olmayan bir kesim var ve haksız değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacroPhageAB -- 24 Nisan 2017; 11:27:34 >

• Taklitçi karşıtı kullanıcısına yanıt
    KDV iadesini de ekleyelim ona

Atıyorum inşaat yapıyorsun maliyetin 1 milyon TL KDV iadesi 170 bin 180 bin gibi geri alabiliyorsun.dusun kar etmesen de vergi iadesi yetiyor çoğu zaman.

Ancak arkadaşın söylediği doğru

Başlangıçta ciddi masraflar ödeniyor

• Saat 6da yüksek ihtisas hastanesine gittik geçen sene , adımızı bir kağıda yazdırdık. Yanılmıyosam 8.30gibi sekreter geldi , isimleri aldı ,9da doktor geldi muayene oldum 9.30a doğru , 1 ay sonraya endoskopi için gün verdiler. Başka bir hastalık için gittiğimde MR çekilecektim, onda da 1buçuk ay sonraya gün veriyolar.

Ama şunuda söylemem lazım , kardeşimin akciğeri söndü , 1 hafta hastanede kaldık(ibni sina'da), refakatçiler içinde yatacak yer vardı. Rahat geçti. Tabi Allah düşürmesin
  • omar115 kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim geleceğe umutsuz bakmak veya bu konuda bir yönlendirme yapmak istemiyorum ama halı hazırdaki eğitim şeklimiz sıkıntılı gerçekten

Ancak aşılamayacak gibi değil

Bence bu konuda öğrencilere düşüyor görev

Anan baban cahilse sen de mı cahilsin arkadaş diye sahiplenilmeli diye düşünüyorum

Theologistic diye bir arkadaş var.bu konudaki tespitleri hoşuma gidiyor.umarim kitlelere hitap edebilir

• Yok dostum çok zor o tür avantajlardan yararlanmak.Ayrıca bölge farklılıkları da var. Teşvik anlamında farklı bölgeler var.Teşvik alsan bile zor ayrıca dediğim gibi yakıt türü birçok yük var.Başta KDV,ÖTV ödediğin birçok ürün var.

Örneğin geçen sene bir arkadaş Burdur yöresinde hayvancılığa başladı,yer filan,otlak hep kendilerinin baya avantajlılardı aslında.Teşvik şansını kaçırdılar ( sebebini dedi ama unuttum ) bir de tabi diğer bölgeler kadar da teşvik almıyorlar,hayvan para ettiği halde zarar edeceklerini anlayınca kafa kafaya işten çıktılar.Teşvik ile işte o başta verdiğin ÖTV kalemlerinin bir kısmını geriye alıyorsun ama çözüm değil.Asıl çözüm başta ÖTV,KDV gibi kalemlerin kalkması,sen ne satıyorsan yani gelirine göre vergi alınması.Yoksa bu tür işlere kimsenin girmeye gözü yemez.O arkadaşın yapamadıysa örneğin ben hiç yapamam.Çünkü benden çok daha avantajlı konumda idi.

• MacroPhageAB M kullanıcısına yanıt
    Farklı açıdan değerlendirmissin güzel pencere acmissin teşekkür ederim

İnsanlarımızı bilinclestirsek bu iş bir nebzede olsa çözülebilir sanki.

İnsanımız çok cahil bu kesin.Ama herşeyin bir yolu var

Düzeltilemez şey degil

• Oldu. Osmanlı torunlarıyla bizans torunları kim belli oldu.. Kahpe bizans :)

• ilk zamanlarda bazı illerde belediyecilikte başarılı oldular.devlet kurumlarını satıp gelen parayla borç ödediler kurulan özel şirketlerle milli geliri arttırdılar + sigara yasağı.bunların dışında yoq xd
  • s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle! Halkın bilinçlendirilmesi kesinlikle lazım ancak bütün suç halkda değil.

Çözülemeyecek sorunlar değil gerçekten, halledilir istenilirse.

İnşallah bekliyoruz, zira bizim hizmet verdiğimiz kişilerdir ilk etkilenen.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Freeky

Hastane kismina guzel ornekler verirdim de yemin ediyorum yazmaya degmeyecek insanlarsiniz grip olup ilac yazdirip geliyorsunuz sonra saglik sistemi cok guzel yeaaaaaa

Bunu bile yazmamam gerekirdi gerçi

Bir on gun once cektim bunu. Saat 6.54 falandi cektigimde

Bir kac once de saat 7 de 70 kisi kapi onunde kapinin acilmasini bekledi. Kayseri eğitim ve araştırma hastanesi. 40 kisi sira almak icin geldi , doktorlardan biri olmadığından 15 kisi sira alabildi gerisi eve. Geri kalanlar kolonoskopi endoskopi icin 2-3 ay bekleyen insanlar. Bak saat 7 de kac kisi bar. Ki islemler saat 9 da basliyor , saat 6.30 da geldim iki aydir bekledigim kolonoskopiye saat 12 de girdim düşün.

Daha sayayim mi ? Mr icin 3 ay , ultrason icin 2 ay sira verildi. İgne emg icin Düzce üniversitesi hastanesinde 4 ay sonraya sira verildi.

Sorsan cok gelismisiz yea

Var ya daha neler var kicinizin ustunde oturup bos bos konusuyorsunuz

Ne güzel yazmışsın işte keşke bir de üslup toplansaydı

Benim bulunduğum şehir için yazdım tekrar dikkat çekeyim.Ülkenin tüm geneli bu şekilde mi?İlaç yazdırmıyorum bu arada bundan 7 sene önce Özel hariç diğerlerine güvenmezken şu an içim rahat bir şekilde "evladım da dahil" devlet hastanesine götürebiliyorum.
    Bak en basitini söyleyim
    Boyun fıtığı için Devlet Hastanesine gittim İskenderunda.Muayeneyi oldum röntgene bakması gerekti.Gidin çekilip hemen getirin bana bi bakayım dedi.Röntgen kısmına geçtim çektiler ön teşhis konudu tedavi verildi ilaç yazıldı aynı gün içinde bitti herşey.Bekleme ile beraber 30 dk yı geçmemiştir.

Şimdi sen Kötü birşey yaşıyorsun ve paylaşıyorsun bunu gayet tabii
    Ben iyi birşey yaşayınca niye hemen öteileştiriyorsun ki?
    Şu anda oluşan bu hükümeti bu halde güçlü kılan zamanındaki bizim tavırlarımız biliyorsun değil mi?

istanbulda meniskus ameliyati oldum. madem her ay sigortadan para kesiliyor bari bir ise yarasin dedim, devlete gittim. abartisiz soyluyorum meniskus teshisi koymalari 3 ay surdu. teshisi koyduktan sonra ameliyat icin kayit actirdim ve tam 10 (on) ay sonra aradilar. arayan kisi birde "ameliyat oldunuzmu?" diyor. bak hele !!!

simdi yukarida Allah var hastanenin kantinleri cok guzel olmus. ne ararsan bulabiliyorsun. eskiden oylemiydi? tam rezillik...

eski sistemle yeni sistem arasinda tek fark su.

eskiden hastanede sira bekliyordun.
    simdi randevu alip sira bekliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrlion83 -- 24 Nisan 2017; 11:28:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MacroPhageAB

(Çukurova Üni) Acilde oldukça uzun bir süre çalıştıktan sonra kendimi TSM'ye attım. işin içinde olan biri olarak sorunları anlatayım, suç hükümette, halkta veya doktorda demeyeceğim, sen karar ver. Söylediklerim kendi çalıştığım yer için geçerli, diğer yerleri bilmiyorum ama sebepler aynıdır az çok.

- Sevk sistemi iyi-kötü bilemeyeceğim, ama olmaması durumunda herkesin en üst seviye hastaneye gitmesi sonucu doğal olarak randevular bu şekilde oluyor. 4-5 ay MR için yine iyiymiş. Çukurovada 7 aydan başlıyor, poliklinikten yazılanlar için. Sırf bu sebeple acile gelip kavga eden adamlar var. Malum acilden yazılırsa 2-3 saatte çekiliyor. Allah büyük 5 hastaya hayır dersek arada bir hasta ciddi ciddi ağzımıza sıçtığı için mecbur yazıyoruz, noluyor? 7 aylık sıradaki herkesin hakkı yeniyor.

- Hastalarımız bilinçsiz, ister kabul edin ister etmeyin. Amcam grip oluyor, üniversite aciline geliyor. Gribe Aile hekiminden ilaç yazdırıyor 14 günlük, 2. günde geçmedi diye üniversite aciline geliyor. Ben çalıştım biliyorum günde baktığımız hastaların yarısı acil hastası değil. Yemin ediyorum çoğudur azı değildir. Bir kısmı ilaç başlanmış şu kadar kullan denmiş yarısında "geçmediki" diyip acile geliyor. Bir kısmı poliklinikte sıra var diye acile geliyor. Bir kısmı 7 gündür bacağı ağrıyor acile geliyor. Bunlar kesinlikle acil hastası değil, insanımız "acil" ne demek bilmiyor. Herkes acil. Biz doktor olarak anlatmaya çalışınca anlayan var, anlamayıp kavga çıkaran var. Gerçekten acil olmayan acile gelmese, cidden acil olan hastayı elimizde şırınga vs hazır bekleriz, herkes mutlu olur, ama yok.

- Performans sistemi; güzel kurgulanmış bir performans sistemi çalışana daha fazla para verir, ancak şu anki sistem bundan çok uzakta. Hastaya gereksiz ct çekmeyeyim radyasyon almasın diyen hekimi cezalandırır tarzda. Başhekimden veya daha yukardan baskı yemesi cabası. Bu konuda detaya internetten ulaşabilirsiniz zira gerçekten çooook uzun bir süredir dillendiriliyor. Bu ve üstüne hastayla kavga etmemek için acilden çekilen MR/ct vs binince; size 7 ay sonraya MR randevusu olarak geri dönüyor. Aynı şekilde lütfen devlette çalışan bir diş hekimi arkadaşınız varsa sorun. TR genelinde 30-45dkde hasta kaldırmayan diş hekiminin bi şekilde maaşı kesiliyor. Peki sorarım size özelde diş hekimleri neden 2-3 saat/seansda köprü vs yapıyor da devlette 30dkda? Özelde tabiki uzatabiliyorlar ama işin doğrusu arada bir yerde.

- Gerekli/gereksiz kalabalık, memnuniyetsiz hasta, yorulmuş doktorun kaçınılmaz sonucu; hastane kavgası. Burayı istemezseniz okumayın ama ben acilde çalışırken en az 3 nöbetin 2sinde kavga çıkardı. Sıradan, kalabalıktan, anlamayan hastadan, normal saatinde 2 dk yemeğe giden doktordan ve en önemlisi triajdan (akut apandisitli hastanın gripli hastadan önce alınması) Çıkan kavga bağırışma sonucunda ne yaparsanız yapın o doktorun performansı düşer, nokta. Doktorlukla alakası yok bunun, insanla uğraşmak zor, kasiyerlik, garsonluk vs en az doktorluk kadar zor meslekler, sırf insan kaprisi çekildiği için. Hiç bana demeyin kapris için o kadar para alıyoruz felan, tedavi için alıyoruz o kadar, kapris çekelim küfür yiyelim diye değil.

Ne oldu bilmiyorum ama insanımız kavga arayışına büründü. Acile direk kavga etmeye bağırmaya çağırmaya "senin maaşını ben veriyorum" demeye gelen tipler oluştu. Bu yine hastane acil vs için değil sadece. Geçen uçağa kapılar kapandığı için (son 10dk) alınmayan bir bayan havalimanını inletti, bütün güvenlik görevlilerini tehdit edip maaşlarını kendisinin verdiğini söyledi, tabiki böyle olaylar hep oluyor ama dönüş uçağında farklı havalimanı/farklı tarihte aynı olay oldu. Biz ne ara bu hale geldik?

Daha bir sürü sebep var mesela hastane imkansızları filan ama liste uzar gider oralara girersem.

Herkes aynı dertten muzdarip, ama bir düşünün 5-6 aylık MR listesi dolu heryerde, sence kaçının ihtiyacı vardır? Ülke MRla taranır o sürede be. Gereksiz hastaların bu sistemleri doldurmasına/tıkamasına izin verilmeyen bir sistem lazım. Hastayı direk doktorun üzerine salıp, kim güçlü çıkarsa onun dediği olur şeklinde bir sistem buna sebebiyet verir.

"Ben istersem çektiririm" doğru bir sistem değil, doktoru zorda bırakıyor, kavga etmemek için MR yazan meslektaşlarıma çok kızardım, ta ki başıma gelene kadar. "Sana bu semptomlarla MR çektirmeme sistem izin vermez." gibi veya bilmiyorum başka bir sistem lazım.

Konuyla alakalı olarak da, eskiyi birinci elden bilemeyeceğim zira yaşım yetmiyor. Ama şu an sağlık sisteminden memnun olmayan bir kesim var ve haksız değiller.

Hepsine katılıyorum.

Ben de annem dolayısıyla sürekli acillerdeyim. Hatta konusunu açtım. Annem ilk numuneye gittiğinde (nefes alamıyorum diye gitmiş) sıra numarası bekliyor sırası: 600

Sıra kaçta: 460

Hastalar ayakta bekliyor. Yükü kaldırmıyor kısacası.

Aynı hastanede çok sayıda canla başla çalışan personel de gördüm- cep telefonundan kafasını kaldırmaktan imtina edip kafasını kaldırınca yarım ağızla başından savan tipi de gördüm. Ama çoğunlukla helal olsun dedim.

Özet de geçeyim - sistemi hep birlikte özellikle ve en çok da nüfus yoğun yerlerde tıkamış durumdayız. Hükümetin de, biz hastaların da, bazı çalışanların da büyük payı var bunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 24 Nisan 2017; 11:30:20 >

• MacroPhageAB M kullanıcısına yanıt
    Turkiye'nin belki de en gelismemis ilcelerinden birinde acil hekimligi yapiyorum. Arkadasin dedigi neredeyse her sey dogru. Herkesin hastaneye kolayca ulasabiliyor olusu saglik sistemini iyilestirmedi. Cani sikilan hastaneye geliyor. Istedigi sey yapilmayinca da olay cikariyor bu insanlar. Yine kalabalik yine problem. Yine asil ihtiyac sahibi insan tedaviye zor ulasiyor.

Bi olay anlatayim. Benim hastanemde kadin dogum uzmani yok, dogumlari biz acildeki hekimler yaptiriyoruz yani. Bir gun aksam 9 civari bir gebe geldi dogumu icin dogumhaneye gittim. Acil servisteki hemsirelere de acil olmayan hastalar bekleyiversinler dedim. Dogumhanede gebeyle ugrastigim yarim saati bekleyememisler olay cikarmislar acilde hastalar. Ne oldu diye geldim ne hastaliklari varmis bakayim diye.
    Hastayim diye olay cikaranlarin birisi grip olmus digeri de ilac yazdiracakmis. Essek kadar adamlar bu arada cocuk falan da degil bu ikisi. Ne diye cagirdiniz dogumhanede hastayla ugrasiyoruz diyince de bizim isimiz de acil diyorlar. Ne dersin bu tip insanlara simdi?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.