Şimdi Ara

Ⓐ☛ Akıl Oyunları Topluluğu ☚Ⓐ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.140
Cevap
38
Favori
62.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bir fikirle, yeni bir uygulama başlatmayı düşünüyorum.

Sorulan sorulara en erken ve doğru yanıtı verenleri liste halinde konunun başına koyucam. Hatta ay içersinde en çok soruya yanıt veren Ayın Us'u seçilsin.

Ne dersiniz?
  • evet,, bu soruna en cabuk ben cevap veriorum ozmn
  • quote:

Orjinalden alıntı: El-Cezeri

Yeni bir fikirle, yeni bir uygulama başlatmayı düşünüyorum.

Sorulan sorulara en erken ve doğru yanıtı verenleri liste halinde konunun başına koyucam. Hatta ay içersinde en çok soruya yanıt veren Ayın Us'u seçilsin.

Ne dersiniz?

evet bence eglencelı olur

bundan oncekılerıde yazarsan ii olur bı tane wardı da benım

• Şimdiye kadar soru ve cevap veren sayısı çok az. yeterli seviyeye geldiğinde hepsini ekliyecem.

Not tutmaya başladım. Ona göre
  • quote:

Şimdiye kadar soru ve cevap veren sayısı çok az. yeterli seviyeye geldiğinde hepsini ekliyecem.

Not tutmaya başladım. Ona göre

Bekliyoruz sabırsızlıkla...
  • Yeni soru:

Altı rakamlı bir sayıdan tersini çıkarınca elde edilen sayı, ilk iki rakamını oluşturduğu sayı ile son iki rakamının oluşturduğu sayıların çarpımına eşittir.
    Bu sayıyı bulunuz.

Rakamların sayı oluşturması ile ilgili örnek: 987654 ise ; 456789, ilk iki rakamın oluşturduğu sayı 98, son iki rakamın oluşturduğu sayı ise 54'tür
    .
  • quote:

Yeni soru:

Altı rakamlı bir sayıdan tersini çıkarınca elde edilen sayı, ilk iki rakamını oluşturduğu sayı ile son iki rakamının oluşturduğu sayıların çarpımına eşittir.
    Bu sayıyı bulunuz.

Rakamların sayı oluşturması ile ilgili örnek: 987654 ise ; 456789, ilk iki rakamın oluşturduğu sayı 98, son iki rakamın oluşturduğu sayı ise 54'tür
    .

• quote:

Yeni soru:

Bu sayıyı bulunuz.

.

nasıl ya? anlayamadım bi türlü @El-Cezeri, ben mi salağım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: OngiRanT
    nasıl ya? anlayamadım bi türlü @El-Cezeri,

İnan çözümü, anlamasından daha zor...
  • Güzel bir soru daha:

quote:

Elimizde 20 adet oyuncak robot ve bir robotun bir ucundan girip diğer ucundan çıkmasının 30 dakika sürdüğü tek şeritli bir yol var. Bu robotların hepsinin

hızı sabit ve aynıdır. Bu robotları 10'ar 2 gruba ayırıp bir grubu yolun sağ tarafından, diğer grubu ise yolun sol tarafından sırayla, karşılıklı olarak yola

bırakacağız ancak her iki taraftan ilk robotu aynı anda bıraktıktan sonra sağ taraftaki robotları 1'er dakika , sol taraftaki robotları ise 2'şer dakika arayla

yola bırakacağız.

Kuralımız şu : Herhangi iki robot yolun herhangi bir yerinde karşılaştıkları zaman ters istikametlerde yollarına devam ederler.

Sorumuz ise şöyle : Her iki taraftan ilk robotu bıraktıktan kaç dakika sonra son robot ta yolun dışına çıkar? Yani kaç dakika sonra yol bomboş kalır?

Çıldıracam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El-Cezeri -- 4 Temmuz 2008; 21:24:40 >

• @El-Cezeri

''Altı rakamlı bir sayıdan tersini çıkarınca elde edilen sayı'' derken yazım sırasına gore olan sayımı?

mesela 654321 ise 123456 yı cıkarınca demek mı ıstıyor soruda??
  • kopya cektigim sdanilmasin diye pm sildim ama.

2. sonrunun cevabi:

bu cumlede onyedi adet a harfi, ondort adet e harfi, iki adet I harfi, onalti adet i harfi, bes adet o harfi, iki adet ö harfi, bes adet u harfi, iki adet ü harfi bulunuyor.

pardon 18 aten a harfi saymisiim ehehe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felsefika -- 4 Temmuz 2008; 22:03:00 >
  • @Tun4, evet. Dediğin

654321-123456=530865 gibi...
  • mantik dogru mu @el-cezeri.
  • quote:

Orjinalden alıntı: felsefika
    2. sonrunun cevabi:

bu cumlede onyedi adet a harfi, ondort adet e harfi, iki adet I harfi, onalti adet i harfi, bes adet o harfi, iki adet ö harfi, bes adet u harfi, iki adet ü harfi bulunuyor.

pardon 18 aten a harfi saymisiim ehehe.

Evet, doğru cevap bu değil. Çünkü türkçe karakter sorunu var yazıda
  • ehehe

bunlarin toplami da 63

iq testlerinde iyiyimdir
  • @Felsefika seni sahalarda daha fazla görmek isteriz

Yeni sorum bir sonraki mesajda olucak...
  • ehehe

su 3. sorunun cevabi 10 mu?
  • @felsefika, O 3. soru dediğin eğer ''1024x768 pixel çözünürlükte mause un (gölgesi hariç) kapladığı alan kaç pixeldir'' ise;
    Ondan hiç bir şey anlamadım ve bilmiyorum.
    Soran arkadaş soruyu sorup yurt dışına kaçtı herhalde

Bu arada yeni sorum her an gelebilir dikatli olun!!

• 1024 x768 =786,432 adet pixel vardır.

quote:

Orjinalden alıntı: ::cc::

Benden de bir soru:
    1024x768 pixel çözünürlükte mause un (gölgesi hariç) kapladığı alan kaç pixeldir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.