Şimdi Ara

AKG K330 Nasıl Bilirsiniz?(Bugun Alıyorum Lutfen Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumdan bir arkadaş k330 satıyor 125 tl ye.Metal-Rock muzık ıcın alıyorum ve duydugum yorumlara gore k330 da sesler dengelıymıs.Bu tarz muzıge uygun mudur?

Bir de sanırım bunların sahteleri daha cıkmamıs yoksa yanlıs mı bılıyorum?Guvenle alabılır mıyım?

• Piyasaya yeni girdi, o fiyatı hakkedecek bir kulaklık olduğu şüpheli. Bence bilindik markalardan şaşmayın iem konusunda.
  • bu fiyata boyle dengelı kulaklık bulmak zor gıbı geldı bana yanı buluruz da satanı bulamayız.Zaten cogu kulaklık bass agırlıklı.
  • Hocam işte dengeli olduğunu herkes söyler, sennheiser'e göre de cx serisi dengeli

Akg bizzat kulakiçi endüstrisinde değil sanırım yani oem ürettiriyor (beyerdynamic gibi) ayrıca sanmaki akg k324p (sana dengeli olacağını düşündüren şey buysa) bu forum haricinde bu kadar ünlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fifo

Hocam işte dengeli olduğunu herkes söyler, sennheiser'e göre de cx serisi dengeli

Akg bizzat kulakiçi endüstrisinde değil sanırım yani oem ürettiriyor (beyerdynamic gibi) ayrıca sanmaki akg k324p (sana dengeli olacağını düşündüren şey buysa) bu forum haricinde bu kadar ünlü.

akg k324 bu kadar ünlü değil çünkü bu forumda gerçekten araştırılıyor, hak edilen sonuca varılıyor k330 hakkında pek bir yorumum yok ama akg kulaklıkta dünya devlerinden tanınıp tanınmaması bence çok önemli değil sonuçta ep630 dan daha iyi kulaklıklar çıkarıyor creative tanınıyorda ne olmuş

• Bir head-fi.org sitesine gir bakalım, biraz bilgilen "Dünya"'da ne gidiyor.. Forumlar Türkiye'de olanlardan ibaret değil..

Bu forumda her dönem bir kulaklık popüler olur, herkes ondan alıp çok güzel olduğuna kanaat getirir. Sürü psikolojisi DH forumunun her kısmında fazlası ile vardır, en çok olan bölümlerden biri de Kulaklık bölümüdür..

quote:

Orijinalden alıntı: sultanomar

quote:

Hocam işte dengeli olduğunu herkes söyler, sennheiser'e göre de cx serisi dengeli

akg k324 bu kadar ünlü değil çünkü bu forumda gerçekten araştırılıyor, hak edilen sonuca varılıyor k330 hakkında pek bir yorumum yok ama akg kulaklıkta dünya devlerinden tanınıp tanınmaması bence çok önemli değil sonuçta ep630 dan daha iyi kulaklıklar çıkarıyor creative tanınıyorda ne olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: MuttFTS.

Bir head-fi.org sitesine gir bakalım, biraz bilgilen "Dünya"'da ne gidiyor.. Forumlar Türkiye'de olanlardan ibaret değil..

Bu forumda her dönem bir kulaklık popüler olur, herkes ondan alıp çok güzel olduğuna kanaat getirir. Sürü psikolojisi DH forumunun her kısmında fazlası ile vardır, en çok olan bölümlerden biri de Kulaklık bölümüdür..

• quote:

Orijinalden alıntı: sultanomar

quote:

Tabii ki akg kulaklık devi fakat okumadan yorum yapıyorsunuz, akg kulakiçi kulaklık işine girmedi bunların hepsi oem firmalara ürettiliyor çinde. Beyerdynamicin ürününü soundmagic üretiyordu mesela, ben size bu forumda niye bu tür kulaklıklar ünlü onu da söyleyeyim. Çinliler cx300 ve klonlarının imitasyonunu yapmakta baya ileri gittikleri için o türde ne varsa sahtesini üretip sattı, jbl 220, akg k324p gibi bunu satan sahtecilerin övmeleriyle ünlü oldu bu forumda.

Not: Bu kısım %100 şahsi fikirlerimden oluşuyor. Dengeli kulaklık arıyorsanız zaten dinamik kulaklıklara pek bakmayın direk armatür sürücülülere yönelin.

• Hocam baya ateşlenmiş bu konu. Kısaca söylemiş olayım, yazılanların çoğuna aynen katılıyorum. Arkadaşa konu ile de ilgili bilgi veren kişi benim zaten. Hatta konuyu da kısaca özetleyeyim yanlış anlaşılma olmasın. Arkadaş benim sattığım kulaklıklar ile ilgili ilan için bana P.M. aracılığı ile soru sordu, bende sattıklarımın arasında en dengeli olanının k330 olduğunu belirttim (K340 denge konusunda daha geride ama başka artıları mevcut). Konu bundan ibarettir.

Şimdi topiğe baz olan denge ve kalite konusunda ki esas nokta hakkında ki düşüncelerimi paylaşayım. Gerçek şu ki AKG'nin kulakiçi ünü çok fazla değil. Sürü psikolojisi sadece bizim ülkemizde değil her yerde var malesef hatta head-fi'da bile çok yanıltıcı yorumlar gelebiliyor. AKG modelleri piyasanın en dengeli kulaklığı değil elbette, en iyi ürünüde değil, ama şu ki yanına aynı sınıfta ve fiyattaki sennheiser veya creative gibi bizim ülkemizde neredeyse popülarite konusunda tavan yapmış firmaları koyarsanız fark atar. Ki k324 aldığımda ben cx500'ümü satmıştım. Tabii ki burada benim kesin bir ifade kullanmam yanlış aslında çünkü kulak zevki denilen olay bu konuda ki en önemli faktör. Kiminin çok iyi bulduğunu kimisi bulmuyor. Aynı benim yeni sayılabilecek phonak pfe'eme bir arkadaşın "olum bu ne bunda bass mas yok, bu kadar para verilir mi buna, bende ki ep630 buna beş basar" dediği gibi. Sonuç olarak bahsettiğim kulaklıkları deneyen birisi olarak söylemek istediğim şu; AKG çok tanınan bir marka değil kulakiçi alanında ama performans olarak kesinlikle kötü değil. Hatta sennheiser'ın yeni ie serisini denemek nasip olmadı henüz ama cx500'de dahil olmak üzere tüm sennehiser modellerinden daha iyidir. Evet armatür sürücü olayı çok farklı bir zevk ve renk katıyor müziğe (hatta hiç bir şey katmıyor olduğu gibi veriyor desem daha doğru olacak sanki ) Gerçekten doğallık olarak oldukça doğru bir seçim olur. Ama nedense çoğu kişi bu kadar doğallığı sevmiyor. Artık benim çevremdekiler mi böyle genel bir kulak zevki durumudur bilmiyorum. pfe'yi dinlettiğim insanların yarısından fazlası kulaklığı standart olarak nitelendirdi. Acayip sinir olduğum bir durum uhte oldu içimde.

• ksc75 lerede arkadaşlarım hiç tepki göstermeyip; nokia nın kulaklığına devam etmişlerdi.Gerçekten ilginç bi durum.Adamların müzik anlayışı kulağa gelen detay değil ki.yani kulağa dıp takdıp ta ses gelsinde nasıl gelirse gelsin.....
  • ben de bir kaç laf etmek istiyorum bu trend konusunda;

Açıkçası Head-fi'nin zaten bizim forumumuzdan daha trendçi olduğu ve de daha fazla alternatif sunduğu bir gerçek ama görüşlerin inandırıcılığı konusunda vasatı aşamıyor bence. şu da var ki bir kulaklık alacak olan ve bu işlere yavaştan bulaşmak isteyen her kişi Head-fi araştırmıyor,kimi İngilizce bilmeyebilir,kimi daha kolaya kaçıp araştırmadan fazla direk karar vermek isteyebilir.İşte burada bizim forum veya başka yerler devreye giriyor.Ben de burada tavsiye veren bilinen kişilerin yeterli inandırıcılkta ve objektiflikte olduğunu düşünüyorum.Trend tabii olacak yadırganmaması lazım bence,alınan fiyata göre ne kadar uygun değil belirtilmeye çalışıyor ama tabii orijinalliği sahtesi muamma olan ürünler de alınıyor bir şekilde;o zaman forum amacına ulaşamıyor doğal olarak.

Uzun lafın kısası doğru kişilerden tavsiye aldıkça bir şekilde doğruya ulaşıyor kişiler bence bu işe ilk girenler için forum bir seviye amacna ulaşıyor.

• @thetrooper00

Kusura bakma benim mesajım belki alıcı arkadaşın da aklını karıştırdı , senin sırf satmak için boş yorum yapmayacağını biliyorum o yüzden utuman'ın dediği gibi doğru kişilerden yorum aldıkça doğru seçimi yapma şansı artıyor alıcı için.

Bu arada kulaklık Akg k330 waspmı? Sarı olan diğer modellerin de tasarım şahane ama o bambaşka birşey Sırf tasarım o fiyatı hakkediyor
  • Problem daha çok trend ile veya yanlış önerilerle olmuyor.

Problem daha çok insanların körü körüne birşeye bağlanması ile oluyor. Bu bağlananların yorumları da mantıklı yorum yapanların veya gerçekçi insanların yorumlarını bastırıyor..

quote:

Orijinalden alıntı: utuman

ben de bir kaç laf etmek istiyorum bu trend konusunda;

Açıkçası Head-fi'nin zaten bizim forumumuzdan daha trendçi olduğu ve de daha fazla alternatif sunduğu bir gerçek ama görüşlerin inandırıcılığı konusunda vasatı aşamıyor bence. şu da var ki bir kulaklık alacak olan ve bu işlere yavaştan bulaşmak isteyen her kişi Head-fi araştırmıyor,kimi İngilizce bilmeyebilir,kimi daha kolaya kaçıp araştırmadan fazla direk karar vermek isteyebilir.İşte burada bizim forum veya başka yerler devreye giriyor.Ben de burada tavsiye veren bilinen kişilerin yeterli inandırıcılkta ve objektiflikte olduğunu düşünüyorum.Trend tabii olacak yadırganmaması lazım bence,alınan fiyata göre ne kadar uygun değil belirtilmeye çalışıyor ama tabii orijinalliği sahtesi muamma olan ürünler de alınıyor bir şekilde;o zaman forum amacına ulaşamıyor doğal olarak.

Uzun lafın kısası doğru kişilerden tavsiye aldıkça bir şekilde doğruya ulaşıyor kişiler bence bu işe ilk girenler için forum bir seviye amacna ulaşıyor.

• @fifo topiğe konu yazmamın sebebi alındığımdan veya satışın engellendiğinden dolayı değil. Yoksa bende kişilere göre yanlış yorum yazabilirim, yanlış değerlendirmiş olabilirim. Bu gibi durumlarda elbetteki insanlar eleştirecek yazılan yorumları. Sonuçta katılan veya katılmayan olacaktır ki her zamanda bu kulaklık denen musubette farklı düşünceler olmuştur ve olacaktır. Ki eleştiriler ve düşünceler belirli çerçevede olmak kaydıyla her zaman forum kullanıcıları için doğru yönlendirme aracı olacaktır.

Evet sattığım ürün wasp olan. Zaten iki rengi var ama dediğin gibi wasp açık sarı rengiyle çok farklı bir kulaklık. Ki resimde görünenden daha açık rengi direkt dikkat çeken bir havası var. Yeni seri orta sınıftaki ürün zenginliğini biraz daha arttırmış oldu hem renkleri hemde sesleri ile. Üst sınıf olarak k370 çıkacak ama bir türlü çıkamadı yine ertelediler. Bir ara piyasaya sürdüler sonra geri topladılar, 15 ağustos'ta piyasa resmi olarak süreceklerdi ama yine yine ertelediler. Bir iş çeviriyorlar ama bende anlamadım gitti. K321 ve K370'i bilmiyorum ama k330 ve k340 iyi bir orta sınıf ürünü diyebilirim.

@mx_mx bende anlamadım gitti insanların bu müzik tercihlerini. Kişiler gerçekten bass sevebilir (Bakınız MuttFTS ), ki ben çok sevemedim bir türlü ama sadece bass sevenleri bir türlü anlayamıyorum. Çamur gibi bir ses ile güm güm vursa nolur vurmasa nolur. Ama sonuçta kişisel zevke girdiği için fazla da yorum yapmaya gerek yok. Ama KSC75 belkide en iyi f/p oranına sahip kulaklıklardan birisidir yurtdışı fiyatları göz önüne alındığında. Ama bizim ülkemizde de çok geç tanındı gerçek anlamda.

@MuttFTS ve @utuman kesinlikle doğru aslında dedikleriniz. Olay biraz da körü körüne bağlanma ve aslında kimsenin kendi kulaklığına laf kondurmaması ile alakalı bir durum. Yani şimdi ben Audio-technica hayranıyım. Ama gidipte ATH-CK5 çok iyi bir kulaklık dersem yalan olur. Vasat ve fiyatına göre çok kötü bir modeldir. Aldım 1 ay sonra bir arkadaşa hediye ettim. Satmayıda düşünmedim, ya satsam ilana ne yazacam, iğrenç bir sesi var beğenmedim satıyorum yazacam ya da nasıl kulak diye sorana kötü diyecem o da vazgeçecek sonunda zaten. Adamların iyi kulaklık kavramı Ck7'den başlıyor in-ear olarak. Ama malesef bizim forumda da bu sıkça karşılaşılan bir durum.

• k321 hakkında neden hiç net yorum yok, cx 200 II ile k321 arasında kaldım k321 in teknik özellikleri çok daha iyi ama düzgün bir yorum bulamadığım için kara veremiyorum.Yardımcı Olursanız Sevinirim.Şimdiden Teşekkürler
  • ah k330 um maziye gittim şuan.öyle bir hata yaparak almıştım kulaklığı 3 kere garantiden 0 ı geldi 3 ünde de kablosal sorunlar nedeniyle sıfırıyla değiştirilmişti akg saolsun ama kulaklık kronik sıkıntılıydı belli bir süre sonra sesde gel git olurdu akustiği iyi bir kulaklık olmasına rağmen uzak durun kibar bi cihaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.