Şimdi Ara

Akasa venom A10 SATILDI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
1.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bi yere gittiğimiz yok asker kardeş.kirlettiğimzde yok. msjları iyi okumanı okudu isende anlamanı rica ediyorum senden.burda ki mesele memleketim insanımın ucuza alıp tefeci mantığı ile ürün satması.yok orası patlamış yok burası çatlamış bir ürünü hiç bir mantıksız 300 liradan her türlü idesi olan hiç bir şekilde satıcıyı korumayan bir platformda get ilan açıp kendini sağlam ürününü riske etmez. sıfırı indirim vslerle arkaşında belirttiği gibi 290-300 lere alınmış ve alınabilecek olan bir ürünün 2.elini pazarlıkla 350 liraya alabilmekte sizin gibi okuduğunu anlayıp ona göre msj yazan forumdaşlara mahsustur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andan95

Öncelikle kardeşiniz değilim. İkinci olarak da ticaret bu, kime hayır işi yapmıyor. Kimse de kimseye zorla ürün satmıyor, parası olmayan daha düşük model alır vs vs.

Hala tartışmak isteyen bir tavrınız var. Sakinleşmenizi tavsiye ediyorum, sizinle anlaşamayacağız çok belli. İyi günler diliyorum.
    Sağduyulu olmayan hiç kimse kimsenin kardeşi değildir. Haklısın aynı kandan olsa bile bu diğerini inkar eder :).Parası olmayan gözüyle dünyaya bakan bir toplum ve bir dünya toplumculuğu bugün evinde aclıktan,parasızlıktan nereye saldıracaklarını bilemiyorlar.Şükür Elhamdülillah paramız var. Bizim amacımız insanların kendilerine çeki düzen vermelerini istememiz. Burada ben gayet sakinim hatta o kadar sakinim ki ürünün sizin olmadığını hatırlıyor ve sizinle bir anlaşma pazarlık içinde olmadığımı çok çok iyi ve net biliyorum !.

• quote:

Orijinalden alıntı: oYs3

Alıp kullanıp memnun kalmamak başka, indirimden alıp yüksekten satmak başka.
    https://www.teknobiyotik.com/akasa-venom-a10-intel-amd-uyumlu-sivi-sogutma-sistemi.html

Şimdi diyeceksiniz "stok yok". Geçtiğimiz hafta stoklar mevcuttu ve fiyat ortada 289 Tl ye satılmış. Aldığınız tarihten itibaren açmasanız bile ürün "ikinci el"dir çünkü fatura tarihi işlemiş garantisi başlamıştır. Şayet ürünü buradan değil farklı bir ortamdan aldıysanız ve fiyatı hak ediyorsa sorun yok. Bu şekilde indirimden kar etme amaçlı satış ise kolay gelsin ve alacak olan arkadaşa geçmiş olsun. İyi satışlar.

Alıntıları Göster
    İfade etmek istediğim olay tam olarak buydu.Anlayan insanların olması ne güzel.Arada birde olsa şaşırabiliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: oYs3

Forumda dolanıp yorumları okursanız bir çok ilan "kirletilmiş". Gözle görülür bir şeyi insanların ifade etmesinden rahatsız olan kişinin ilanı kaldırması bana kalırsa gayet doğal. 9 yıldır forumda olup yorumlar yüzünden ilan kaldırılsın denmesi ilginç. Keşke buradan aldım fatura burada bak durum bu diye açıklayabilseydi ilan sahibi. Sarı sayfalardan iyi satışlar.
    Kaçmak en kolayı oluyor bu durumlarda.
  • Basit bi ticaret mantığını anlatayım size sırf muhabbet olsun diye bu arada polemik niyetinde değilim.
    1400e aldığınız bir ürünü 1600e her zaman kar edemezsiniz bazer 200tl kâr gibi görünür ama aslında zarardır, şöyle ki;
    Örnek 1: Bir toptancı tonunu 1400e aldığı arpayı 1600e satıyor, ama 1400e alırken TMO'nun belirlediği çiftçiden alış fiyatı 1500ken, 1600e sattığında 2000e çıkmış fiyat. Bu toptancı dükkanı döndürebilmek için deposunu dolu tutmak zorunda ve 1600e kar ettim diyerek sattığı arpayı şimdi 2000e almak zorunda.
    Örnek 2: 100.000e sıfır bir araba aldığınızı varsayalım, 2 ay sonra aynı arabanın sıfırı 130.000 olmuş. 2 ay bindiniz ve 110.000'e biri istedi ve sattınız, 10bin kâr ettiğinizi düşünüyorsunuz ama elinizdeki parayla aynı arabayı artık alamıyorsunuz.
    Örnek 3: Siz 1450ye ekran kartı almışsınız, 1600e satarsanız 150tl kar mı etmiş olursunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASKER.

Adam gelmiş sıfır açılmamış 2 yıl garantili ürün ile ikici el garantisi bitmiş belki de pompası sızdırıp da tamir görmüş ürünü kıyaslıyor. Şu an bu ürünün sıfırı 500 satıcı da 400den satıyor belki adam gibi pazarlık yaparsan 350ye bile alabilecekken boş polemik çıkarıp ilanı da kirletip gitmiş.
    Fatura tarihinden itibaren garanti başlar. Buraya polemik çıkartmak için değil fikrimi belirtmek için yazıyorum. Düşünce özgürlüğü çerçevesinde saldırgan olmayan bir dille durumu belirtiyorum ve saygılı seviyeli bir tartışma için ilanı takip ediyorum. Açıkça alınan site ve fatura bilgisi verilemediği için ilan kötü yorumlardan dolayı silinsin deniyor. Fikrinin ve ürününün arkasında olan satıcı gerekli belge ve açıklama ile ilanına sahip çıkar. Şuan görülen durumda ise yorum yazanların haklılığı kanıtlanmış olup indirimden kar elde etmeye çalışan bir satıcı mevcuttur.

• 300 e bulduğunuz ürün sahibiyle konuşup anlaştınız mı çok merak ediyorum bukadar lafın üzerine almanız lazım onu. Aradığınız fiyattanda bulmuşsunuz hatta sıfırıda 300 e bulunuyormuş onu alın. Ekran kartı bölümünde alaycı yorumlar oluyormuş ben 500 lük ürüne 600 tl fiyat yazmıyorum ki benimle alayedilsin. Okadar laf söylediz ama birtane sıfır muadilini koyamadınız. Sıfırı 500 tl olan ürüne 250 tl veririm diyerek ölücülük yapan insan bile haklı çıktı şimdi insanların kendisine çeki düzen vermesinden bahsediyor. birde faturayı falan gösterip açıklama yapsaymışım keşke. Hayret ediyorum gerçekten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Basit bi ticaret mantığını anlatayım size sırf muhabbet olsun diye bu arada polemik niyetinde değilim.
    1400e aldığınız bir ürünü 1600e her zaman kar edemezsiniz bazer 200tl kâr gibi görünür ama aslında zarardır, şöyle ki;
    Örnek 1: Bir toptancı tonunu 1400e aldığı arpayı 1600e satıyor, ama 1400e alırken TMO'nun belirlediği çiftçiden alış fiyatı 1500ken, 1600e sattığında 2000e çıkmış fiyat. Bu toptancı dükkanı döndürebilmek için deposunu dolu tutmak zorunda ve 1600e kar ettim diyerek sattığı arpayı şimdi 2000e almak zorunda.
    Örnek 2: 100.000e sıfır bir araba aldığınızı varsayalım, 2 ay sonra aynı arabanın sıfırı 130.000 olmuş. 2 ay bindiniz ve 110.000'e biri istedi ve sattınız, 10bin kâr ettiğinizi düşünüyorsunuz ama elinizdeki parayla aynı arabayı artık alamıyorsunuz.
    Örnek 3: Siz 1450ye ekran kartı almışsınız, 1600e satarsanız 150tl kar mı etmiş olursunuz?
    Bakıldığında mantıklı ama amaç elindekini satıp yenisini almak değil bu şekilde düşünürsek ne olur ?

Elimde 200 tl var ve bir ürün alıyorum. bu ürünün fiyatı 500 tl oluyor ve ben elimdekini 400 tl ye satıyorum.
    Cebime giren para 400 tl, ilk başta 200 vardı ve ben bunu 400 yaptım.

ilk mesajımda belirttim. sıfır hiç kullanılmamış, kullandım şundan bundan dolayı beğenmedim ifadesi yok. Kısaca elimde para vardı indirimden aldım yükseğe satıp cebimdeki parayı arttıracağım demek oluyor.

sizin belirttiğiniz örnekler elindekini satıp yenisini almak üzerine maalesef bu durum ile aynı değil bana kalırsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: NRLPNR

300 e bulduğunuz ürün sahibiyle konuşup anlaştınız mı çok merak ediyorum bukadar lafın üzerine almanız lazım onu. Aradığınız fiyattanda bulmuşsunuz hatta sıfırıda 300 e bulunuyormuş onu alın. Ekran kartı bölümünde alaycı yorumlar oluyormuş ben 500 lük ürüne 600 tl fiyat yazmıyorum ki benimle alayedilsin. Okadar laf söylediz ama birtane sıfır muadilini koyamadınız. Sıfırı 500 tl olan ürüne 250 tl veririm diyerek ölücülük yapan insan bile haklı çıktı şimdi insanların kendisine çeki düzen vermesinden bahsediyor. birde faturayı falan gösterip açıklama yapsaymışım keşke. Hayret ediyorum gerçekten
    Sattığınız ürünün hala arkasında değilsiniz. Haklı olsaydınız şuana kadar çoktan belirttiğim şeyleri paylaşmış ve sizin ifadenizle kötü yorum yapan bizleri susturmuştunuz. Sıfırı 500 tl ve 2 yıl garantili, sizin ürününüz ise alım tarihinden itibaren garantili. Aynı hesap arkadaşım kutuyu açmadım deseniz bile işler bu şekilde yürümüyor firmalar için. Biz size sıfır muadil koyalım ister 200 ister 600 olsun siz bize faturanın orijinal fotoğrafını koyun ne dersiniz bu fikre ?

Teknobiyotik ve 289tl faturalı ise fatura fiyatı + kargo olarak bizzat ben alabilirim. Tabii o fiyata satmak isterseniz.

• oYs3 O kullanıcısına yanıt
    İlk başta o ürün yerine başka bir ürünü yine uygun alabilecekken şimdi yine zamlı alacaktır, tek yönlü düşünmeyin. Yani o üründen kar etmiş gibi gözükse de aynı hesaba gelecektir. İkinci elde özellikle de yıpranmamış, cartı curtu eksik olmayan ürünlerde böyle ifadeler kullanmak ya gerçekten hesap kitap bilmemektir, ya da piyasaya isyan edemeyip bunun hıncını bireysel satıcıdan çıkarmaktır.

• quote:

Basit bi ticaret mantığını anlatayım size sırf muhabbet olsun diye bu arada polemik niyetinde değilim.
    Burda haklısınız. Birde çöyle bakın olaya; tarlasını satmış çifcinin traktöre,mazota,bağa,bahçeye ihtiyacı olur mu ? Tabikide olmaz olmadığı için ne yapar ? Onlar üzerinden zaten ihtiyaclarını karşılamıstır.İşi bitmiştir bağı bahcesi kalmadığı için atıl vaziyete düştüğünden, zaruri olarak elden çıkartıyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: lionsfire

İlk başta o ürün yerine başka bir ürünü yine uygun alabilecekken şimdi yine zamlı alacaktır, tek yönlü düşünmeyin. Yani o üründen kar etmiş gibi gözükse de aynı hesaba gelecektir. İkinci elde özellikle de yıpranmamış, cartı curtu eksik olmayan ürünlerde böyle ifadeler kullanmak ya gerçekten hesap kitap bilmemektir, ya da piyasaya isyan edemeyip bunun hıncını bireysel satıcıdan çıkarmaktır.
    Peki ya ürün almayıp, uygun fiyattan aldığı ürünü pahalıya sattıysa ? Ve tekrar aynı ürün muadili ihtiyacı yoksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NRLPNR

300 e bulduğunuz ürün sahibiyle konuşup anlaştınız mı çok merak ediyorum bukadar lafın üzerine almanız lazım onu. Aradığınız fiyattanda bulmuşsunuz hatta sıfırıda 300 e bulunuyormuş onu alın. Ekran kartı bölümünde alaycı yorumlar oluyormuş ben 500 lük ürüne 600 tl fiyat yazmıyorum ki benimle alayedilsin. Okadar laf söylediz ama birtane sıfır muadilini koyamadınız. Sıfırı 500 tl olan ürüne 250 tl veririm diyerek ölücülük yapan insan bile haklı çıktı şimdi insanların kendisine çeki düzen vermesinden bahsediyor. birde faturayı falan gösterip açıklama yapsaymışım keşke. Hayret ediyorum gerçekten
    Benim irtibata geçip geçmemem önemli değil.Buradaki problem piyasası net bir şekilde bilinen bir ürünün daha üst fiyatlarda 2.el olarak sıfır adı altında satılması.Arkadaşların da söylediği gibi madem faturalı ürün ilanınıza sahip çıkın, ben şu kadara aldım fatura tutarı bu kadardır diye belirtin.Faturanızı ekleyin.O zaman fırsatçı satıcılardan olmadığınız kanısına varırız. Bu kadar basit.

• radyocaglar kullanıcısına yanıt
    Altın ya da döviz almaktan farkı yok hocam. Serbest pazar ekonomisi, aynı ürünü daha uyguna bulabiliyorsanız oradan alırsınız, yok bulamıyorsanız sıfırından daha uyguna satılan bu tarz ürünlere bakarsınız. Bence bu tarz satıcıların böyle üstüne gitmek gerçekten ihtiyacı olan alıcıları düşünmek değil daha çok onların planlarına çomak sokmak oluyor.

• oYs3 O kullanıcısına yanıt
    Akasa venom A10 SATILDI

Keyfi olarak bile onlarca ilan açılıyor buradan veya forum dışından. Öte yandan gerek forum gerekse forum dışı ilanı dilediğim fiyata koyabilirim.

Bu sizin yorumunuz değil mi?

Gerçekten anlamıyorum kimse kimseye zorla mal satmıyor. Biri diyor ki yok ülkenin hali böyleyken böyle fiyat mı koyulur? Biri yok al sat yapıyor diyor. E sen de alsaydın madem o kadar ucuzmuş.

İstersem 300 liraya aldığım mala 3000 lira fiyat çekerim alan alır, almayan almaz. Gerçekten insanların canı mı sıkılıyor da millete sarıyor anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lionsfire

Tekrar belirtiyorum, kutusu açılmamış, kullanılmamış, macunu üzerinde duruyor. Bir hevesle veya istekle alınıp neden piyasasının altına satılmak istensin ? Sizin bahsettiğiniz hesap kitap ve piyasa asker nickli üyenin bahsettiği ile aynı. Ama burada durum farklı.

Arabalar için yapılan KDV + hurda indirimini gördüm. 80 bin Tl'ye 0 km bir araba aldım ve içine dahi oturmadım. Tüm jelatinleri üzerinde. 5 yıl 150 bin km garantisi de var. İndirimden sonra arabanın fiyatı 120 bin tl oldu. Ben aracı 100 bine sattım.

+20 bin cebime girdi. Peki neden ben durduk yere araba aldım ve sattım ? Kapımın önünde başka bir arabam varsa veya full akbilim :)

• Ürünün sonuna kadar arkasındayım ve piyasanın altında satıyorum. Anlamayan arkadaşlar için söylüyorum ürün 0 kapalı kutu pmden yazanlara gerekli açıklamaları yapıyorum yaptım. Kimseyi kazıklamıyorum zorla parasını almıyorum. Sıfır ürünü piyasasının altına veriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: radyocaglar

Burda haklısınız. Birde çöyle bakın olaya; tarlasını satmış çifcinin traktöre,mazota,bağa,bahçeye ihtiyacı olur mu ? Tabikide olmaz olmadığı için ne yapar ? Onlar üzerinden zaten ihtiyaclarını karşılamıstır.İşi bitmiştir bağı bahcesi kalmadığı için atıl vaziyete düştüğünden, zaruri olarak elden çıkartıyordur.

Alıntıları Göster
    İşin içine farklı kalemler katmadan şöyle özetlesek; bi ürünün alım satımını yapan biri için veya satıp yenisini alacak son kullanıcı için yukarıda verdiğim örnekler geçerli, ama indirimde fırsat yakalayıp fazlasına satan kişi bu iki örneğe tâbi olmuyor. Ama son kullanıcı için sıfır ürünü piyasa fiyatının %25 altından satıyor sonuçta, en fazla 1-2 haftalık ürün ve garantili, fiyat olarak garantisiz kullanılmış ikinci elle karşılaştırmak da hiç doğru değil.

• Cebimde param var. Araba almayıp gidip dolar alsam aynı parayı kazanacaktım. Araba aldım çünkü canım öyle istedi. O zaman verdiğim 100bin şu anda 120bine eşit olduğu için o ürün pahalandı. Yani bizim paramızın değeri azaldı. Ürünün muhtemelen dolar bazında parası değişmedi. Dolayısıyla ben burada istediğimi yaparım. He diyelim ki almadım o ürünü ben araba yine zamlanacak bu sefer alacak insan 120ye de bulamayacak. Bence beni çok iyi anlıyorsunuz ama haksız çıkmamak adına inatla sürdürüyorsunuz. Rica ediyorum, ekonomiye girişte anlatılır bunlar. Birazcık objektif olun.

• andan95 A kullanıcısına yanıt
    Hiç şaşırmadım bu tipler genelde böyle oluyor kendi yapar başkası yapmış gibi insanları karalar

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.