Şimdi Ara

Akademisyenlik mi Polislik mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kafam karışık durumda arkadaşlar. Üniversite bitince ne yapacağıma karar verememiş bulunmaktayım. Ders notlarım çok iyi. Araştırmacı ruhlu biriyim eğer akademik kariyer düşünürsem çabaladıktan sonra yapabileceğime inanıyorum. Lakin bir yandan da artık okumaktan da sıkıldım. 20li yaşlarda genç öğrencilerim olsun çok istiyorum ama bu okumaya böyle devam etme düşüncesi beni bıktırıyor. Şuan iki yabancı dilim var. Üniversite bitince KPSS'ye girip 5 aylık polis eğitimi aldıktan sonra polis mi olsam? Duyduğuma göre 3 bin lira maaşları varmış. Bu ikisinin artı ve eksileri nelerdir?

• Polis olmak daha kolay akademisyen olmak daha güzel.
  • Dil varsa kesinlikle akademisyenlik derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her iki mesleğinde insanı yıpratma katsayısı aynı olsa gerek ama akademisyenlik için yüksek + doktora yılları gerçekten duruma göre ızdırap haline dönüşebiliyor. Genç akademisyenlerin veya adaylarının intiharlarını muhakkak duymuşsunuzdur. Elbette o süreçte çekilen sıkıntıyı doğrudan intihar olaylarıyla birebir ilişkilendirmek doğru bir yaklaşım olmaz fakat bir gösterge olarak değerlendirilebilir.

Allah Türkiye'de yüksek lisans + doktora yapanların yar ve yardımcısı olsun.
  • İnşaAllah polislik kardeşim, seni de bekleriz
  • polisliği yapabileceksen polis ol. ama uzun vadede yıpratıcıdır. maaş konusunda göreve başlar başlamaz 3 bin lira almazsın ama ilerde 3 bin alırsın, hatta geçer bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

polisliği yapabileceksen polis ol. ama uzun vadede yıpratıcıdır. maaş konusunda göreve başlar başlamaz 3 bin lira almazsın ama ilerde 3 bin alırsın, hatta geçer bile

İki dil biliyorum bunun maaşa ve pozisyonuma etkisi olur mu? Mezun olana kadar 1 dil daha eklenicek yani toplamda 3 yabancı dille nasıl değerlendirirler beni polislikte?
  • Ula demiyim demiyim diyorumda olum senin kafan mı iyi senin okadar donanımın varsa niye polis olcan gözünü sevim yapma git eğitmen akedemisyen ol hem gençlerle iç içe ol hem daha iyi bi hayatın olsun şimdi pomemden girdin diyem herkesin torpille gireceği yere sen yüksek donanımla gitcen sonra komiserlik felen derken yükselmeyi beklicen demi ? senin ilk girdiğinde senin donanımında olan insanların %60ı felen orda oluyor olcak bence akedemisyenlik işsiz kalırsan polis ol
  • Diller hangileri?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

quote:

polisliği yapabileceksen polis ol. ama uzun vadede yıpratıcıdır. maaş konusunda göreve başlar başlamaz 3 bin lira almazsın ama ilerde 3 bin alırsın, hatta geçer bile

İki dil biliyorum bunun maaşa ve pozisyonuma etkisi olur mu? Mezun olana kadar 1 dil daha eklenicek yani toplamda 3 yabancı dille nasıl değerlendirirler beni polislikte?

kpds kaç??
  • quote:

quote:

meslekte belli bir süre çalıştıktan sonra yurt dışı sınavları var onlara girersin. dil bilmen orda işine fazlasıyla yarar. yurt dışında 3 yıl çalışabiliyosun. eğer kazanıp da gidersen paraya para demezsin. ayrıca üniversite mezunu olmanın emekli maaşına ve normal maaşına etkisi var. ama akademisyenlik yapabileceksen polislikle uğraşmazdım yerinde olsam

• quote:

Kafam karışık durumda arkadaşlar. Üniversite bitince ne yapacağıma karar verememiş bulunmaktayım. Ders notlarım çok iyi. Araştırmacı ruhlu biriyim eğer akademik kariyer düşünürsem çabaladıktan sonra yapabileceğime inanıyorum. Lakin bir yandan da artık okumaktan da sıkıldım. 20li yaşlarda genç öğrencilerim olsun çok istiyorum ama bu okumaya böyle devam etme düşüncesi beni bıktırıyor. Şuan iki yabancı dilim var. Üniversite bitince KPSS'ye girip 5 aylık polis eğitimi aldıktan sonra polis mi olsam? Duyduğuma göre 3 bin lira maaşları varmış. Bu ikisinin artı ve eksileri nelerdir?

İki mesleğinde gecesi gündüzü belli değil, sen gel polis ol. 2 dil bildiğini ve de notların iyi olduğunu söyledin takip edilirsin, sivil polis ve ya devletin gizli teşkilatında da görev yapabilirsin. Akademisyen olup ne yapcaksın? Asistanı olduğun prof un 2 yıl boyunca kıçını yalayacaksın, tezler araştırmalar ödevler... Sonrasında öğretim görevlisi olmaya hak kazansan dahi 3 bin liraya maaşı 3 yılın sonunda anca görürsün.

• Akademisyenlik polislikten daha rahattır diye düşünüyorum sonuçta hafta sonu tatilin var yazın 2 ay civarı tatilin var ilgilendiğin kişiler senin öğrencilerin olan 20 yaş civarında gençler ama onun içinde daha okuman gerekiyor ve o yüksek lisansı doktorayı da içinde okuma isteği kalmadıysa bitiremezsin. Polislik özellikle günümüz olaylarında daha zor bir hal aldı ama normal zamanlarda bir kaç gün gündüz bir kaç gün gece çalışıyorsun onu biliyorum. Bence etrafındaki polislere ve üniversitendeki akademisyenlere danış meslekleri hakkında bilgiler al ama kararın daima senin istediğin yönde olsun. İnşallah hakkında hayırlısına karar verirsin.
  • Bende polislik düşünüyorum bakalım 6 temmuz'da kpss var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.