Şimdi Ara

Akademisyen/Memurların yurtdışına çıkışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben ve eşim bayram tatilinde kendimiz İtalya turuna çıkmayı planlıyoruz. Aslında tur satın almıştık, vize falan da hazırdı ancak darbe olayından sonra iptal etmek durumunda kaldık. Şimdi hazır vize devam ediyorken gidelim diyoruz ancak aklımıza takılan bir soru var. İkimiz de okutmanız (yarı 657'li, yarı 2547'li gibi geçiyoruz). Yurt dışına çıkışlarda darbeden sonra 4 saati bulan kontroller oluyor diyorlardı. Bu hala geçerli mi? Rektörlükten yurtdışına çıkmamızda sakınca olmadığına dair muvafakatnamelerimiz hazır. Yine de 4 saat önceden havaalanına gitmemiz şart mı?

Merak ettiğim başka bir konu ise şu. Ben Dalaman'dan Atatürk aktarmalı olarak İtalya'ya gidecek olsam, pasaport kontrolüm Dalaman'da mı yapılacak, yoksa Atatürk'de mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Judassem

Arkadaşlar merhaba,

Ben ve eşim bayram tatilinde kendimiz İtalya turuna çıkmayı planlıyoruz. Aslında tur satın almıştık, vize falan da hazırdı ancak darbe olayından sonra iptal etmek durumunda kaldık. Şimdi hazır vize devam ediyorken gidelim diyoruz ancak aklımıza takılan bir soru var. İkimiz de okutmanız (yarı 657'li, yarı 2547'li gibi geçiyoruz). Yurt dışına çıkışlarda darbeden sonra 4 saati bulan kontroller oluyor diyorlardı. Bu hala geçerli mi? Rektörlükten yurtdışına çıkmamızda sakınca olmadığına dair muvafakatnamelerimiz hazır. Yine de 4 saat önceden havaalanına gitmemiz şart mı?

Merak ettiğim başka bir konu ise şu. Ben Dalaman'dan Atatürk aktarmalı olarak İtalya'ya gidecek olsam, pasaport kontrolüm Dalaman'da mı yapılacak, yoksa Atatürk'de mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Merhaba,
    Yazı olması iyi. Yurt dışına çıkabileceksiniz. Meb'de çalışan arkadaşım geçen hafta sorunsuzca İtalya'ya gitti.
    4 saat konusuna gelince. Bu tamamen şans. O anki yoğunluğa balı. Geçende haberlerde çıktı Atatürk havalimanı çok yoğun diye. Yani gün günü tutmuyor. Biraz şans. Ama bayram öncesi olduğu için yoğunluğa kendinizi hazırlasanız iyi olur!!!
    Siz Dalaman'dan biniyorsanız normal iç hat gibi bineceksiniz. Pasaport kontrolü yok. Atatürke indikten sonra pasaport kontrolü olacak.
    Eğer bagaja eşya veriyorsanız Dalaman'dan vereceksiniz, valizlerinizi İtalya'da alacaksınız. İstanbul'da valiz al ver yapmıaycaksınız.
    Bu arada 2 uçuş için de biniş kartını Dalamandaki kontuardan alacaksınız. İstanbulda pasaport kontolğnden geçip direk uçağa gideceksiniz. O kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuni. -- 25 Ağustos 2016; 15:49:41 >

• Tuni. T kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, çok teşekkür ederim. Bi arkadaş da görevlendirme ile İngiltere'ye gitti daha iki gün önce. Ama tabi hem görevlendirme, hem de hizmet pasaportu olunca beş dakikada geçmiş, bakmamışlar bile rektörlük kağıdına. Ben artık normalleşmiştir kontroller diye 4 saat önce gitmesem mi diyecektim de ne olur ne olmaz gitmek en iyisi olacak anlaşılan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.