Şimdi Ara

Ajax ile Tablo işlemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir tane içi boş tablom var. Resimde görüldüğü gibi "Add New Line" şeklinde üstte bir buton var. Bu butona tıklayınca bir satır açılıyor ve verileri girmemi istiyor. Verileri girdikten sonra kaydet butonun basınca satırı onaylıyor. Tüm satırları bu şekilde giriyoruz.

Ben bu tablonun dışına bir "Kaydet" butonu koymayı ve bu butona basılınca eklenen tüm satırları tek seferde veritabanıma kaydetmek istiyorum. Nasıl yapabilirim.

Asp.Net Platformunda
     Ajax ile Tablo işlemleri

• MergenHan M kullanıcısına yanıt
    Bunu yaparken Ajax kullanmaya gerek yok. Sadece veri ekleme işkemi yapılıyorsa Ajax kullanmak mantıksız. Ajax daha çok veri çekerken kulkanılır veya yorum ekleme işlemlerimde kullanılır. Daha mantıklı bir çözüm olur.

Sorunun cevabına gelecek olursak ilk önce web form mu kullanıyorsun yoksa MVC i mi ? Bunu öğrendikten sonra cevaplamak daha mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L[A]hor

Bunu yaparken Ajax kullanmaya gerek yok. Sadece veri ekleme işkemi yapılıyorsa Ajax kullanmak mantıksız. Ajax daha çok veri çekerken kulkanılır veya yorum ekleme işlemlerimde kullanılır. Daha mantıklı bir çözüm olur.

Sorunun cevabına gelecek olursak ilk önce web form mu kullanıyorsun yoksa MVC i mi ? Bunu öğrendikten sonra cevaplamak daha mantıklı.

Web form kullanıyorum.

Burada bir de şu problem var. Ben bunu proje adımları için kullanıyorum. Yani ilk önce proje bilgilerini giriyorum, proje adımlarını bu şekilde giriyorum. Kaydet butonun basınca proje bilgilerini kaydedecek. Yani kaydetme metodunu çağıracak. Daha sonra Adımları kaydedeecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MergenHan

quote:

Orijinalden alıntı: L[A]hor

Web form kullanıyorum.

Burada bir de şu problem var. Ben bunu proje adımları için kullanıyorum. Yani ilk önce proje bilgilerini giriyorum, proje adımlarını bu şekilde giriyorum. Kaydet butonun basınca proje bilgilerini kaydedecek. Yani kaydetme metodunu çağıracak. Daha sonra Adımları kaydedeecek.

Uzun zamandır Web Form kullanmadım fakat aklıma gelen yöntem şu oldu.

Anladığım kadarıyla proje bilgileri dediğin kısım genel bilgiler basitçe adı vs. . Buu bilgileri girdikten sonra kişiyi kaydete bastırmana gerek yok. Bir kaydet buttonu bir de ekle buttonu olsa kafi. Kaydet buttonu asıl işlemi yapan yeni tüm verileri alıp kaydeden buton olacak. Ekle buttonu ise Asp button olacak gene fakat Autopostback false olmalı, bu buttonun görevi "adımlar" dediğin şeyleri bir listeye dolduracak daha sonra "Kaydet" e bastığında bu listeyle beraber genel bilgileri kaydedebilirsin.

Anlamadığım bir kısım varsa yapmak istediğini görsellerle anlatırsan daha farklı yollar bulabiliriz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.