Şimdi Ara

Airties 4450 ile Tplink TD-W8951ND modemi eşleştirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimizde bir adet tplink TD-W8951ND Adsl modemve bir adet Airties 4450 AP var. Yan binadan kablosuz olarak interneti kullanmak istiyoruz. İki cihazda da günlerdir uğraşıyorum ama bir türlü sonuca ulaşamadım. Airties müşteri hizmetlerini aradım garantisi dolan ürün için yardımcı olamıyoruz deyip yeni ürün satmaya kalkıştılar telefonda internetten bulduğum dökümanlardaki ayarları yaptım. Tplink de bana modemde yapacağım şeyleri söyledi işte şifreleme WEP olacak AP in mac adresini gireceğim falan ama Airties de kablosuz ağ ayarlarını yaptığım ve Mesh ile Tplinkten çıkan ağı gösterdiğim halde internet bağlantısı yok diyor. Ne yapmam gerekiyor? İlle TPlink bir Access Point mi almalıyım yoksa Tplinke 12dB bir anten taksam işimi görürmü? Sadece aynı tarafa bakan odada zayıf bir sinyal geliyor laptopa bu haliyle. Airties da sinyal seviyesi iyi diyor... Yardımcı olun canlar....

• Hocam selam.

Anladığım kadarıyla Airties üzerinden TP-Link 'i seçmişsin ama TP-Link üzerinden de bir şekilde Airties'i seçmen lazım diye biliyorum.

Meseala,

Her iki cihazın da şifreleme türünü WEP yaptın ve şifrlerini de aynı verdin.

Her iki cihazın kanalını da aynı yaptın.

Airties üzerinden TP-Link 'i Mesh kısmından seçtin.

TP-Link üzerinden de AIR-4450 yi seçebileceğin bir kısım olması lazım. WDS veya Repeater gibi.
  • tplink musteri hizmetleri wds ye airties in mac adresini yazmami soylemislerdi dedikleri yere yazdim. zaten o andan sonra airties sacmalamaya basladi. ha bire donup donup calismaya basladi. resetleyince duzeliyor tekrar ap buldan tplinki gosterince donmalar basliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: malatyaspor

Elimizde bir adet tplink TD-W8951ND Adsl modemve bir adet Airties 4450 AP var. Yan binadan kablosuz olarak interneti kullanmak istiyoruz. İki cihazda da günlerdir uğraşıyorum ama bir türlü sonuca ulaşamadım. Airties müşteri hizmetlerini aradım garantisi dolan ürün için yardımcı olamıyoruz deyip yeni ürün satmaya kalkıştılar telefonda internetten bulduğum dökümanlardaki ayarları yaptım. Tplink de bana modemde yapacağım şeyleri söyledi işte şifreleme WEP olacak AP in mac adresini gireceğim falan ama Airties de kablosuz ağ ayarlarını yaptığım ve Mesh ile Tplinkten çıkan ağı gösterdiğim halde internet bağlantısı yok diyor. Ne yapmam gerekiyor? İlle TPlink bir Access Point mi almalıyım yoksa Tplinke 12dB bir anten taksam işimi görürmü? Sadece aynı tarafa bakan odada zayıf bir sinyal geliyor laptopa bu haliyle. Airties da sinyal seviyesi iyi diyor... Yardımcı olun canlar....

airties ap modda wpa2 sifrelemede kablosuz tekrar yapiyor sanirim

airtiesi universal repeater destegi varsa wpa2 sifrelemede kablosuz alip kablosuz yayin yapabilirsiniz ama paket kaybi olacaktir bu mod pek tavsiye edilmez genelde
    kopru modunda ise yine wpa2 sifrelemede baglanti kurabilirsiniz ama yanlis hatirlamiyorsam bu modda kablosuz alip kablolu yayin yapabilirsiniz kopru modunda kablosuz devre disi olmasi lazim

son care wep sifreleme kullanmaktir

her iki cihaz wep şifreleme kullanacak

her iki cihaz aynı kanalda olacak

her iki cihaz aynı kablosuz ağ adını kullanacak

her iki cihaz aynı kablosuz şiferyi kullanacak

köprü olacak cihaza ip verin ana modem aralağından yani neti veren modem 192.168.1.1 ise ikinci modeme 192.168.1.254 ip verin

dhpc yi nat ve firewallı kapatın ve er iki cihazın mac adresini birbirine tanıtın

ikinci cihazin varsayılan ağ geçidi ve birinci dns yi ana modem ip verin yani 192.168.1.1.

sonra deneme yapin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 13 Kasım 2013; 12:36:45 >

• ip kisimlari haric dediklerinizin tumunu denedim. wep kullanmam gerekiyormus zaten tplink oyle dedi. mac adreslerini kanal ayarlarini yaptim. isim sifre olayini hem ayni hem farkli denedim... fakat ip konusunda nasil olacak cozemedim. airties ip adresi vermiyor ancak kablo ile baglayip bagdastirici ayarlarini yaparsam 254 ile menuye girebiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: malatyaspor

ip kisimlari haric dediklerinizin tumunu denedim. wep kullanmam gerekiyormus zaten tplink oyle dedi. mac adreslerini kanal ayarlarini yaptim. isim sifre olayini hem ayni hem farkli denedim... fakat ip konusunda nasil olacak cozemedim. airties ip adresi vermiyor ancak kablo ile baglayip bagdastirici ayarlarini yaparsam 254 ile menuye girebiliyorum.

airtiese ip yi siz vereceksiniz

• yapabilecegim yeri bulabilsem verecegim de o kadar berbat bir aryuz varki. tplink de sanki menuyu ben hazirlamisim gibi tatk tak yapiyorum airties de ip nereden verilecek dhcp sorunu nereden cozulecek bulamiyorum...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.