Şimdi Ara

** AİRFEL DİGİFEL PREMİX ** Kullanıcıları (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
575
Cevap
13
Favori
55.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Kolay gelsin. 220 M2 3 katlı bir evim var. En üst kat 3-5 gün harici kapalı olucak 30 M2. Yani 190 M2 gibi düşünün.
    110m2 giriş kat 80 üst kat. Yalıtım yaptırıyorum. Zaten duvarlar da 40 cm. Bodrum ve çatı da yalitilacak.
    Kombiyi alt kata koydugumda 38 kW Airfel yada 35 kw ECA hangisini tavsiye edersiniz. Toplam 23 tane 80 cm petek konulacak. 20 tanesi sürekli açık şekilde kullanımda ısınma sorunu olur mu? Pompa yetmez diyen de var yeter diyen de

• huseyin1831 kullanıcısına yanıt
    38kw airfel digifel premix öneririm. genleşme tankı daha büyük. büyük evler için daha ideal bir kombi
    kombinin kendi pompası yetmezse, ek pompa+denge kabı uygulaması yaptırırsınız sorun ortadan kalkar tüm petekler ısınır
    pompanın yetip yetmeyeceği kalorifer tesisatının kalitesine, boruların çap ve sirkülasyona bağlıdır
    peteklerin çoğunda danfoss termostatik vanalar kullanmanızı öneririm
    ayrıca kombiye aç-kapa yaptırmak için de iyi bir kablosuz on-off oda termostatı
    Ustam bende airfel digifel 30kw kombi aldim henüz montaj yapilmadi eski kombimi değistirecem elimde eca honeywell cm707 oda termostadi var bu kombiyle uyumlu olurmu ne önerirsiniz

• perkam53 P kullanıcısına yanıt
    uyumlu ve çok kaliteli bir o.t
    kesinlikle tak kullan

• Cm707 yanliz c727 değil sadece kablolu kablosuz farki var sanirim teknik bilgilerinde baska bir fark göremedim. yatak odalarina danfoss vana taksam yeterli olurmu. salon koridor ve mutfak kapilar devamli acik bunlar dişindakilere termostatik vana takip bunlarida ortak o.t ile kontrol edecem daire 185 mt2 net 165 170 arasidir 4+1. Sadece salon 50mt2. Önceki kombim proterhm leon 24kw banyo suyunda tam yeterli gelmedi 3 banyo var bende airfel digifel 30kw kombi ile degistirecem kombi kargoda şu an oda termostatimda var petek vanalarina degisip iyi bir kombinasyon olacagini düsünüyorum . Ev yalitimli güney cephe Rize de yeni bina

yatak odalarına danfoss trv uygun.mutfağa da trv olabilir yemek pişiyor trv peteği kısar tasarruf artar

• Diş hava termostatinin katkisi olurmu bana o.t cm707 modûlasyonlu değil hangi termostatı kullanmak lazim iç dış

airfel digifel premix için uygun dış hava sensörünü bulup taktırmanız gerekiyor
    kombiden en uygun parametre ayarını girmeniz gerekiyor.yani hem parametre ayarı girilecek hemde kombiye en uygun ayar yapılması gerekiyor.kombinin dış havaya göre dış hava sensöruyle en uygun şekilde çalışacak şekilde ayar girilmesi gerekiyor. dış hava sensörleri tak çalıştır şeklinde ekipmanlar değildir
    dış hava sensörünü doğrudan güneş görmeyecek bir yere monte edilmesi gerekiyor

tüm bu koşullar altında dış hava sensörü işe yarar. on-off oda termostatı ise dış hava sensöründen bağımsız bir şekilde kombiye aç kapa yaptırır
    Eski kombi 24 binlikti 30 bin le değistim başima proje tasilati cikti birde boru caplari yeterli olmazsa onlardada tadilat gerekecek başimiza iş aldik gaz dağitıcı onaylamadi kombiyi serviside cağiramadim bu yüzden montajinida yaptim mecbur kullaniyorum sicak suyu bakalim ne olcak

evet bende değiştirirken bunu öğrendim.Kapasite değişince proje ,ruhsat tesisat değişebilir miş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ustam airfel kombi aldım senin önerini dikkate alarak yalnız ben siyah panel olanı istedim gri panel göndermişler şehir dışındaydım dün gece geldim kombide dün sabah usta gelip takmış söktürüp yollarım en kötü ihtimal ama aralarında ele alınacak çok fark var mı acaba.

• Roninm R kullanıcısına yanıt
    merhaba
    2 yıl önce piyasadan kaldırılan eski kasayı satmışlar

yeni kasada (siyah) olan özellikler

cold burner door teknolojisi:premix eşanjörün kapağının ısınmasını engelleyen ve yoğuşmaya faydası olan bir sistem

modülasyonlu sirkülasyon pompası ( gri kasada klasik pompalardan var)

• Teşekkür ederim ustacım takılı kombiyi söküp iade edelim o zaman

• hayırlı olsun

• Hocam selamlar konuyu ilk mesajdan son mesaja kadar okudum. İlçemize doğalgaz boruları daha yeni çekildi. Daha abonelik vermediler ama kışa yetişir dediler. Biz de bina olarak bir tesisatçı firmayla anlaşarak tüm ana hat ve daire içi boru tesisatlarını çektik. Tesisatçı firma kombiyi bizden alırsanız 4000 tl den size getirip montajı vs herşeyini yaparız dediler.Ben de tamam dedim. Marka olarak bu bahsedilen marka ismini verdi hatta karşı komşum aldı. Resimlerini çekip nasıl bir kombi diye araştırırken sizin konunuza rastladım ve başta kombi hakkında endişelerim varken içim rahatladı. Takacağı kombi airfel digifel premix bu siyah kasa. Fiyatı da netten araştırdığıma göre bir hayli uygun. Yarın kombiyi getirip montajını yapacaklar. Benim merak ettiğim ve mesajlarda cevabını daha doğrusu sorusunu görmediğim bir soru soracağım. Evimde güneş enerjisi var ve kombi özellik olarak güneş enerji sistem uyumlu olduğu belirtiliyor ancak bunun nasıl olduğunu anlayamadım. Yani hava güneşli iken yani yaz mevsiminde ben sıcak suyu açınca kombi çalışmayacak mı? Kombinin çalışmaması için bir modülasyon mu gerekiyor? Diğer türlü kışın ben sıcak suyu açınca yine güneş enerjisi içindeki su mu gelecek? O suyun gelmemesi için yani güneş enerjisini iptal etmek için kışın güneş enerjisinin aşağıya inmesini engellemek için bir vana takıp kapatmalı mıyım bu olayı anlayamadım cevaplarsanız sevinirim.

• atilim85 kullanıcısına yanıt
    merhaba
    airfel digifel premix kaliteli kombi ayrıca iyi bir oda termostatı da taktırmanızı öneririm
    yazın güneş enerjisini kullanmak için çek valf taktırmanız lazım kombi yaz modunda olsa bile güneş enerjisinin suyu kombiye gelmeden musluklara ulaşır tesisatçılar bilir önceden anlatırsanız hallederler

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

airfel digifel premix'te sıcak su da konfor modu var.yani plakalı eşanjörde her zaman bir miktar sıcak su hazır tutar musluk açılınca sıcak suyu gönderir. bu özellik fabrikasyon olarak aktif olarak geliyor mu gelmiyor mu bilmiyorum.kılavuza bakabilirsiniz
    5yıl garanti oldu ama tarihini müşteri hizmetlerine sorun sizin kombi garanti süresi denk geliyorsa 2 yıl talep edin. 2 yıl 2 yıldır çoğu firma 2 yıl ek garanti için 400 500lira talep ediyorlar

Merhaba ustam. Airfel digifel premix de konfor modunu klavuzda bulamadım. Nasıl aktif ediliyor? Konfor modu işe yarıyor mu?

• aydemir86 A kullanıcısına yanıt

eski gri kasada vardı yeni siyah kasada var diye biliyorum

belki fabrikasyon aktif olarak ayarlanıyordur

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.