Şimdi Ara

AİRBAG ARIZASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
33.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2011 1.4 Fiat Bravo aracımın göstergesinde airbag arızası kılavuza bakın yazıyor araba çalışmıyor. Kılavuzda yetkili servise götürün yazıyor :)
    Böyle bir olay başına gelen oldu mu?
    Netten biraz araştırdım
    1-Sinyal ve far kollarının ortasında sargılar var onlar zamanla kopuyor deniliyor doğru mudur?
    Doğru ise Ankara'da nerede kaç TL ye yaptırdınız (Tamir mi, Parça değişim mi)

2-Sürücü koltuğunun altındaki kabloları kontrol ediniz diyorlar herhangi çıkmış kopmuş kablo göremedim
    Akü kutup başını söktüm taktım aynı arıza devam ediyor.
    Selamlar

• Ben olsam böyle hayati konularda sağdan soldan edinme bilgilere göre hareket etmezdim.
    Doğruca servise çekin aracı. Belli ki bir temassızlık var, kaza anında airbag açılmayacak, bu nedenle araç bilgisayarı aracın çalışmasını engelliyor.
    Sizin yapacağınız bir müdahale uygun olmayacaktır.
  • C4_1400 C kullanıcısına yanıt
    Üstad ben zaten bişey yapamam.Böyle bir arıza yaşayan var ise araca nasıl bir müdahale edildiğini soruyorum.
    Serviste aynı, sanayide. Arızayı bulana kadar şunu değiştirelim bunu değiştirelim... öptükçe öpüyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GUNMETAL -- 9 Ağustos 2014; 12:41:25 >
  • Ben de Citroen C4 vardı. Aynı şekilde Airbag uyarısı veriyordu. Koltuk altındaki kablolar gevşemiş ya da oksitlenmiş olabilir dediler. Elektrikçiye götürdüm. Fişleri yeniledi yada oksitlenen kısımları temizledi. Sonr abir daha uyarı vermedi. Ama Bravoda ne olabilir hiç bilmiyorum.
  • Cevap için teşekkürler.
    Sorun akü çıktı.Akü bittiği için araç saçmalıyormuş, airbaglerde veya aracın herhangi bir donanımında bir arıza yokmuş.Akü değiştirildi.115 TL sıkışmış:)
    Orjinal aküsüydü 3,5 senelik bu sene aküyü değiştiririm diyordum ama yazın ortasında çat diye birden nasıl bitti anlamadım.
    Admin konuyu kapatabilirsin.
  • HER TÜR ARACIN AİR BAG DÖNER SARGI ARIZASI GARANTİLİ OLARAK TAMİR EDİLMEKTEDİR ...... AİRBAG DÖNER SARGI TAMİRLERİ 2 AY BOYUNCA GARANTİMİZ ALTINDADIR .... ANKARA İÇİ YERİNDE YADA TAMİR HANEMİZDE ... ŞEHİR DIŞINDAKİ HİZMETLERİMİZİ SÖKTÜRÜP KARGOYLA GÖNDERMEK ŞARTIYLA GARANTİLİ OLARAK YAPMAKTAYIZ ORJİNALİYLE EŞ DEĞER MALZEME KULLANILIP GARANTİ KAPSAMINA ALINMAKTADIR ...saygılarımla aracın cinsi ve markasına göre fiat farkları oluşmaktadır genellikle MEGAN 2 ARAÇLARIN KRONİK SORUNU OLDUĞU İÇİN ONLARIN FİATINI BAŞLANGIÇ FİATI OLARAK 90 TL OLARAK BELİRLEDİK ... TEŞEKKÜRLER 0553 602 62 06
     AİRBAG ARIZASI AİRBAG ARIZASI

• Fiat Punto ve Bravo araçlarda kronikleşen airbag sargısı arızasını 1 yıl garantili tamir ediyorum. Ankaradayım, aracı getirirseniz sökme tamir etme ve geri toplama yaklaşık 1 saat sürede tamir ediyorum. Eski kablosunu atıp yerine orjinal birebir aynı kabloyu lehimliyorum. Orjinal kablo kullandığım için uzun ömürlü oluyor. Şehir dışında iseniz herhangi bir elektrikçiye sargıyı söktürüp gönderebilirsiniz. En geç ertesi gün tamir edip kargoya veririm.
    GSM : 0543 935 12 89

Sargı arızası nasıl anlaşılır?
    -Korna bazen çalışıyor bazen çalışmıyorsa veya hiç çalışmıyorsa
    -Airbag lambası yanıyorsa
    -Direksiyondaki radyo tuşları çalışmıyorsa
    -Direksiyonu çevirirken çıtırtı veya kağıt sürtme sesi gibi ses geliyorsa
    Airbag sargısında çatlak veya kopma vardır.
    Tamirden sonra tuşlar çalışır korna çalışır ve airbag lambası söner.
    Tüm bu işlemler 1 yıl garanti kapsamında tamir ediyorum.
     AİRBAG ARIZASI AİRBAG ARIZASI AİRBAG ARIZASI AİRBAG ARIZASI AİRBAG ARIZASI

• 3214ilhan 3 kullanıcısına yanıt

ustam 1,3 fiorinomun 1 haftadır arada sırada yanan airbag arızası bu gün sürekli yanmaya devam etti korna,sinyaller de sorun yok direksiyonda ses yok akü geçen sene değişti acaba kontrol etmemiz gereken yer neresidir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.