Şimdi Ara

AİLEMİ KARŞIMA ALIP ANADOLUDA HUKUK OKUMAK YERİNE BİLKENTTE SİYASET OKUMALI MIYIM? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
2.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Özel üniversiteden devlete geçebilirsin evet ama devletten özele geçmek istediğinde burslu sıralamayı tuttursan bile burslu kabul edilmiyorsun diye biliyorum.Yine de bir sor istersen üniversitelere.Her yıl sonunda merkezi yatay geçiş başvuruları olur okulların sitesinden takip edebilirsin.Ortalama falan gerektirmez ve hazırlıkta olman da etkilemez. Osym puanınla geçeceğin için.Yalnız kontenjan sınırı vardır ama bölüm kontenjanının %30kadar kontenjan açmak zorundalar diye biliyorum.Yine ösymden teyit ettirebilirsin.Puanın ne kadar yüksekse şansın o kadar yüksektir zaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • carrieb C kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler bu beni Bilkent siyasete biraz daha yaklaştırdı :)
  • Ole Jackson kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ne demek.Ailenizi karşınıza almak yerine bu şekilde ikna edebilceğinizi umuyorum.Hem bir yıl kaybetmiş bile olmazsınız en kötü ihtimal çok iyi ingilizce öğrenmiş olursunuz :D

Peki İngilizcemin şuan çok iyi olmaması beni ne kadar zorlar :) a2 ya da b1 seviyesinde
  • Hocam yanlış hatırlıyor olabilirim ama sizin sevgili durumundan ötürü böyle bir durumunuz yok muydu ? Kız hatta baban bilkente para verebilir falan yapıyodu sanki . Bence başlıkta böyle bir neden olduğunu da güncelleseniz daha güzel olur . Diğer türlü sadece vicdan rahatlatmaya girer bu durum .

Ayrıca durum eğer o şekildeyse ben izmir - eskişehirden 2 senelik ilişki yürütüyorum . Fakülteler uzun 6 senelik . Biter evleniriz demiyorum ama 2 sene bu uğurda dirsek çürüttüm . İsteyince yapılıyor . Çevremde aynı mesafe veya daha uzak veya daha yakın mezafelerde ilişkiler yapıp ayrılanlar da oldu . Çevresinde önceden tanımıyosan yapılmaz denmesine rağmen yapanlar da oldu . Bu iş kişisel özveride bitiyor . Aynı şehirde de bir tarafınızı kaldırıp 2 saat gitmeyi abartmayın derim .

Hocam açıkcası bilkentin hazırlığının zor ama oldukça donanımlı olduğunu duydum.Başta seviyelerinize göre sınıflandırılırsınız zaten.Bu konuda youtubeda bir bakın isterseniz bilkent hazırlık okuyan öğrenciler paylaşım yapabiliyor belki onlara da ulaşabilirsiniz.

• Empirewashere E kullanıcısına yanıt
    Yok o ben değilim. Kadınım zaten sevgilim de yok :)
    Çok teşekkürler.
    Ahahahaha hocam o başka biriydi

Yav bölümler aynı gibi geldi ondan bir hatadan çevireyim dedim . Kusura bakma ahahah

Kusura bakmayın o zaman karıştırmışım ahahahah ama bölümler aynı ne bileyim :(

Önemli değiiil
    hukuk okursan en azından saygı görürsün, aç olsan bile saygın olur en azından. diğerini okuyunca hem aç kalırsın hem de saygısız.
  • Viper3478 kullanıcısına yanıt
    İnsanın kendine saygısı olması gerekir önce. Kendi isteğime düşüncelerime saygı göstermeyip başkasının aklı ile mutsuz bir hayat seçeceksem yemişim başkasından göreceğim saygıyı.
    bilemiyorum ya gerçek hayat öyle değil.
  • Bence kesinlikle istemediğiniz bir bölümü okumayın saygı görmek falan istemedikten sonra tamamen anlamsız ama siyaset alanında iş imkanlarının kısıtlı olduğunu göz önünde bulundurun siyaset okuması sizin için keyifli olabilir ama devamını da iyi düşünün ona göre karar verin çünkü alakasız bir işte çalışmak zorunda kalabilirsiniz bu ihtimalleri iyi düşündükten sonra kendinize güveniyorsanız kesinlikle siyaset tercih edin. Zaten Bilkent gibi bir üniversitede okumuş olmak sizi en başından diğer siyaset mezunlarının çok büyük çoğunluğunun önüne geçirecektir gerisi tamamen kendinizi geliştirmenize kalmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kevdwe K kullanıcısına yanıt
    Zaten hukuk okusam hakimlik ve savcılığı kaldırabileceğimi düşünmüyorum. Avukat deseniz gerçekten her yer avukat. Hukuk benim gözümde eski albenisini kaybetti. Siyaseti de bilkentte okumak sizin dediğiniz gibi çok büyük artı.
    Benim de hedefim yüksek makamlar, bürokrat ancak kaçı siyasetten mezun olmuş? (Büyük çoğunluğuysa cahilliğime verin ama çoğunluğu hukukçudur kendi tahminimce). Tarih, psikoloji, siyaset, politika hepsi işlemekten büyük haz duyduğum konular. Ancak yurt dışı hayalim vs de var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.