Şimdi Ara

Ahmet Mahmut Ünlü: Nevruz'u Tamamen Kaldırın (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
0
Favori
2.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    senin gibi hakaret ederek konuşan birinden böyle bir cevap gelmesi gayet normal , hazımsızlığın tavan yaptığı bir mesaj bu !
    köle olan kendisi farkında değil , hakaretlerini iade ediyorum dengesiz
  • Dini kuralmis nerede yaziyor kocum hadi bana gostersene sen simdi hadislerde vardir dersin.Dini kurallarmis bize goster bizde bilelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu bile allahı alet ettiklerinin kanıtı sallıyor tamamen
  • Din konusunda bu adama itibar edilmemesi gerekiyor. Allah'ın böyle bir yasağı yoktur. O bayramlar tapınma amacı ile yapılıyorsa Müslümanların uzak durması gerekir ama sadece bir eğlenceden ibaret ise sorun olmaz. Allah kendisine ortak koşulmasını affetmeyeceğini söylemiştir.

Müslüman olan veya olmayan kişiler için yasak koyulamaz. Herkes hür olarak seçme hakkına sahiptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 21 Mart 2016; 10:47:20 >
  • un momento kullanıcısına yanıt
    İrani halklardan bize geçmiştir veya bizden İranlılara geçmiştir, belirten bir kaynak var mı tam kökeni hakkında ?

İranlılardan bize geçmiş olsa bile onlar yeni yıl başlangıcı olarak kutlarken Türki halklarda kutlamanın ortasında Ergenekon Destanı; dolayısıyla bir nevi yeniden dirilip dünyaya tekrar yayılma vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Din konusunda bu adama itibar edilmemesi gerekiyor. Allah'ın böyle bir yasağı yoktur. O bayramlar tapınma amacı ile yapılıyorsa Müslümanların uzak durması gerekir ama sadece bir eğlenceden ibaret ise sorun olmaz. Allah kendisine ortak koşulmasını affetmeyeceğini söylemiştir.

Müslüman olan veya olmayan kişiler için yasak koyulamaz. Herkes hür olarak seçme hakkına sahiptir.

Bunu evrimi kabul eden kisi mi soyluyor?

Dini konuda bana itibar etmesinler. Gidip Cubbeli gibi adamlari dinlesinler. Ben ilim hocasiyim demedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealW

quote:

Din konusunda bu adama itibar edilmemesi gerekiyor. Allah'ın böyle bir yasağı yoktur. O bayramlar tapınma amacı ile yapılıyorsa Müslümanların uzak durması gerekir ama sadece bir eğlenceden ibaret ise sorun olmaz. Allah kendisine ortak koşulmasını affetmeyeceğini söylemiştir.

Dini konuda bana itibar etmesinler. Gidip Cubbeli gibi adamlari dinlesinler. Ben ilim hocasiyim demedim.

Bu şekilde yaftacı zihniyet ile konuşmak hoş olmuyor. Bu konunun evrim ile hiçbir alakası yok.

Ben de o kişi için söylemiştim.

• quote:

quote:

quote:

Bu şekilde yaftacı zihniyet ile konuşmak hoş olmuyor. Bu konunun evrim ile hiçbir alakası yok.

quote:

Din konusunda bu adama itibar edilmemesi gerekiyor.

Bende şu lafın için söylemiştim onu. Çok emin konuşuyorsun bu tür konularda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Din konusunda bu adama itibar edilmemesi gerekiyor.

Bende şu lafın için söylemiştim onu. Çok emin konuşuyorsun bu tür konularda.

Doğru olduğuna inandığımı söylüyorum.

• cahiller daha nevruzun ne olduğunu neyi temsil ettiğini bilmiyor yasaklanmıştır diyorlar. gidin ötede oynayın
  • Kardeş şirke ortak olmuşsun. Allah-ü Teala emir ve yasaklarını Kuran-ı Kerim'de açık olarak biz insanlara tebliğ etmiştir. Bunun haricinde insanlara Allah adına yasaklar getirmek şirktir. Bu paylaşımı müslümanlık adına yapıyorsan lütfen biraz dikkatli ol. Allah kendisine ortak koşulmasını hiçbir şekilde affetmeyeceğini ve en ağır şekilde cezalandıracağını Kuran'da birçok yerde bildiriyor.

• quote:

quote:

Cübbeli gibi adamları dinlemesinler açık ve net söylüyorum. Hezeyanları ile insanların psikolojilerini bozuyor, islam filan anlattığı yok iki arapça birseyler diyor diye itibar mı edicez. Neyseki kendini iyicene ifşa etme özelliği var.
    Bu adamı ne kadar tanıyorsunuz? Benim gibi önceleri "adam konuşuyor ya" mı diyorsunuz. Bence iyice araştırın, dini konularda istismarları var. Bildiklerimden gündelik hayatıda var lakin o konulara girmem.

Kitaplar ezberleyerek ilim adamı olunmaz. Fazla konuşmak istemiyorum ama şu cübbeliye prim vermeyin. Sizleri kendilerine bağlayıp, zihin kölesi yapıyor. Allah, peygamber, ahiret diyince insanlar pür dikkat dinliyor sonrasinda da basliyor masal anlatmaya. Birde sizlere el verip cennete vesile olacaklarmis. Şunların yalanına ortak olmayın

Gözünüzü açın bence. Size kalmış daha da birşey demem.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Yav he he Nevruzu Türkler de kutluyor kutlamaya devam edecek,dincilere göre hiç bayram ve özel gün kutlamamalıyız...

Burada anlatılmak istenen müslümanların bu bayramı kutlamasının yanlış olmasıdır. Bizim zaten iki bayramımız vardır; Kurban ve Ramazan bayramı. Doğum günü ve Yılbaşı partisine benziyor. Yani aslında bunları da bir müslümanın kutlamaması gerekiyor. Burada kendisi vazifesini yerine getirmiş. Yapıp yapmamak müslümanlara kalmış. Zaten müslüman olmayanlar bizi ilgilendirmez.

Dediğin gibi olsaydı çağrı halka yapılır ve kutlamayın denirdi.

Bak burada çağrı devlete ve "yasaklanmalı" deniliyor.

Evirip çevirmenize gerek yok bilmem anlatabildim mi

• quote:

Orijinalden alıntı: eglon

Kardeş şirke ortak olmuşsun. Allah-ü Teala emir ve yasaklarını Kuran-ı Kerim'de açık olarak biz insanlara tebliğ etmiştir. Bunun haricinde insanlara Allah adına yasaklar getirmek şirktir. Bu paylaşımı müslümanlık adına yapıyorsan lütfen biraz dikkatli ol. Allah kendisine ortak koşulmasını hiçbir şekilde affetmeyeceğini ve en ağır şekilde cezalandıracağını Kuran'da birçok yerde bildiriyor.

Malesef insanlar şirkin ne olduğunu bilmiyor. Yanlış öğretildi, uyutulduk. Kuran okuyup anlamadıkca şirkin ehemmiyetini anlayamıyor insan. Bu cubbeli gibi adamlara hâşa vahiy iniyor. Öyle şimdi yok şu efendi,bu efendi kıssaları var akıllara zarar. Bunları nasıl anlamamışım diyorum.
    Ama işte islam aleminin tutulduğu tarafı bu. Şunlardan yıkılırsa rahatlayacak. Hz.Peygamber; şirkin, karıncaların gece yürüme belirtisi gibi olacagini gizliden gizliye gireceğini söylemisti, diye hadis olduğu söylenir. Nitekim öyle de oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebellion -- 21 Mart 2016; 11:58:34 >

• Nevruz Peygamber efendimizin zamanlarına kadar dayanıyor demek.
  • rebellion kullanıcısına yanıt
    Size ne oluyor da kendi kendinize yasaklar uyduruyorsunuz diyor Allah Kuran'da. Allah'ın astlarından birtakım kimseleri kendisine aracı edinen milletleri ibret için anlatıyor. Ancak maalesef 1500 sene önce nasılsa herşey aynı.

• quote:

Size ne oluyor da kendi kendinize yasaklar uyduruyorsunuz diyor Allah Kuran'da. Allah'ın astlarından birtakım kimseleri kendisine aracı edinen milletleri ibret için anlatıyor. Ancak maalesef 1500 sene önce nasılsa herşey aynı.

İnsanlar ayetlerin manâlarının içini boşalttığı için, herbirinden ibret alması gerektiğinin farkında değil. Kendilerine nispet alamıyor. O ehli kitablara, bu putperestlere. Ne malûm belki bir perest adayı
    Daha putun ne olduğunu bilmeyen bir toplumuz.
    Evlerdeki heykeli atınca kurtuluyoruz pek tabi. Güneşe tapanlarda vardı, imkanları olsa güneşi karartırlardı heralde

Konu ile ilgili olarak. İnsanlar inancı ne ise yaşayabilir, dikta ederek yasaklayın demek olmaz. He olay islamiyet ise pek bir alakası yok nevruzun. Ama inanan varsa yaşayabilir.

Kiliseleri de kapatalım cübbeliye göre. Hangi din bu anlamış değilim, islamiyet mi emrediyor cübbeli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebellion -- 21 Mart 2016; 13:31:52 >

• rebellion kullanıcısına yanıt
    Şu kişi günümüzde en saygıdeğer İslam alimlerinden birisi olarak görülüyor. Evrim hakkında yaptığı açıklamaların eski Katolik kilisesindeki papazlardan farkı yok.

• quote:

Kardeş şirke ortak olmuşsun. Allah-ü Teala emir ve yasaklarını Kuran-ı Kerim'de açık olarak biz insanlara tebliğ etmiştir. Bunun haricinde insanlara Allah adına yasaklar getirmek şirktir. Bu paylaşımı müslümanlık adına yapıyorsan lütfen biraz dikkatli ol. Allah kendisine ortak koşulmasını hiçbir şekilde affetmeyeceğini ve en ağır şekilde cezalandıracağını Kuran'da birçok yerde bildiriyor.

Önce bi konuyu oku ne açıklama yapılmış ondan sonra konuş. Peygamberimiz (Aleyhi salatu ve selam) boyle soylemıstır.
  • quote:

quote:

Önce bi konuyu oku ne açıklama yapılmış ondan sonra konuş. Peygamberimiz (Aleyhi salatu ve selam) boyle soylemıstır.

yav arkadas soylediyse soyledi sen muslumansan kutlama kutlayana da karisma. buna hakkin yok. sen gangi hakla butun milletin bayramini yasaklamaya kalkiyorsun.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.